Автор Тема: Кое натежава най-много? /диктаторите у нас/  (Прочетена 54040 пъти)

Неактивен borhes

• Знаещ
  • Публикации: 130
  • Респект: -19
  • Αλέξανδρος Γ' ο Μακεδών
Re:Кое натежава най-много? /диктаторите у нас/
« Отговор #45 -: Юли 30, 2011, 21:27:20 »
Тъпотията изконно човешко духовно свръх-състояние . Обикновено се проявява след въпроса " Ми аз ся к'во правя тука" - " Ама щом са ма турили .."

БГ История

Re:Кое натежава най-много? /диктаторите у нас/
« Отговор #45 -: Юли 30, 2011, 21:27:20 »

Неактивен iliander

• Редовен
  • *
  • Публикации: 24
  • Респект: -2
Re: Кое натежава най-много? /диктаторите у нас/
« Отговор #46 -: Август 06, 2012, 08:26:01 »
Правите ли разлика,между "Деспот","Тиранин",Узорпатор" и "Диктатор" в исторически аспеткт?

Неактивен Komap

• Администратор
  • Академик
  • Публикации: 309
  • Респект: 28
« Отговор #47 -: Август 06, 2012, 14:39:30 »
Да, деспотът е средновековна титла /озн. господар/ - не е задължително да е лош;
тиранът е едноличен управник, който упражнява репресивна власт и е синоним на диктатор.
узурпаторът е този, който е завладял върховната власт противозаконно.
***Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш!***

Неактивен iliander

• Редовен
  • *
« Отговор #48 -: Септември 14, 2012, 09:46:50 »
Но кажи какво да правя,
кат си ме, майко, родила
със сърце мъжко, юнашко,
та сърце, майко, не трае
да гледа турчин, че бесней
над бащино ми огнище:
там, дето аз съм пораснал
и първо мляко засукал,
там, дето либе хубаво
черни си очи вдигнеше
и с оназ тиха усмивка
в скръбно ги сърце впиеше,
там, дето баща и братя
черни чернеят за мене!..."
Христо Ботев

Поради уникалната история на България,при подобен въпрос трябва да се засегне и турското влияние и намеса за изграждането наподобен "хипотетичен персонаж"!

Неактивен iliander

• Редовен
  • *
« Отговор #49 -: Януари 02, 2014, 12:35:13 »
Като недотам сведующ по Европейска и Балканска история,Аз ще запомня "кабинетът Борисов",като екип от "Дефанзивни политици",които се опитаха да "надиграят" Европейският парламент в Брюксел,поради факта,че за техните наследници оценките им се пишеха в Американски университети,като синът на Ц.Цачева,дъщерята на Бойко Борисов,за които Европейските преподаватели се оказаха недотам "подговени" да им преподават.
   Идеята за Европейски съюз с единна парична разплащателна система,бе неприемлива за "Юпито" пристигнало направо от WALLSTREET- Симеон Дянков и бившият Премиер Борисов,поради реваншиската игра на в която се провеждаха идеите и икономическите интереси на българите в имиграция или по-конкретно в САЩ.
   Кабинетът "Борисов" изпадна в недостиг на ходове,защото раделението на "Друга България",повлия най-лошо на стандарта и условията на живот в Родината си българи.
    В   Хаосът в които извлякоха най-много девиденти параламентаритите с двойно Американско гражданство,еврото като разплащане щеше да компенсира,останалите в страната си българи.
    Лично си спомням тържественото обявяване на тогавашният Премиер Борисов за милионите инвестирани в държавната администрация на H.P.,за които разбира се "Безплатен обед -Няма".
    Снимките в ежедневните таблоиди на Цветан Цветанов и Бойко Борисов под Американските флагове изглеждаха причудливи поради огромното разтояние между Вашингтон и София.
    Политиката на "дребен егоизъм",на нас да ние добре-а другите ,както могат да живеят -разруши мирът и спокоиствието на българите.
     системата на подслушване в Америка е усвоена осъвършенствана от ФБР още в началото на '60 години,а Цветанов се опита да обагати една класа униформени с непочетнни средства и "насилствена криминализация" или Цветанов подслушваше не престъпници,а българи ,на които теъпърва им предстои да бъдат криминализирани- хора от изчезващата "средна класа" останали без работа и редовни доходи.
   Оказа,че кабинетът "Борисов" проведе една огромна подкрепа на най-едрият бизнес в страната,докато малките и средни "играчи" трябваше да банкрутират и да бъдат в ликвидация в полза на същите тези Групировки и монополисти от този "едър бизнес".

БГ История

« Отговор #49 -: Януари 02, 2014, 12:35:13 »