България > Общ форум - България

Коя война е донесла най-много на България?

<< < (7/8) > >>

borhes:
0

vekil:

--- Цитат на: Fallen_Angel в Януари 01, 1970, 02:00:00 ---Според мен това е Втора Световна - най-малко боеве, а в същото време си връщаме Южна Добруджа... Нашата армия участва само в заключителния етап от войната, и като изключим бомбандировките над градовете (доста епизодични) практически по друг начин тя не участва във военните действия преди това...

Кажете си мнението и гласувайте в анкетата!  :jump

--- Край на цитат ---
Връщаме си я с договор преди втората световна война с акцептирането на всички велики сили и ОН.Това е причината да не ни я вземат, като придобита законно преди войната. Абе вие не можете ли да четете бе.Това са елементарни неща.Има ги във всяка библиотека, не само в секретните архиви.

Тракийски:
Ами, според мен, ако можем да разгледаме темата в аспекта и на Първото Българско царство бих посочил на едно от челните места войните с разпадащия се Аварски хаганат около 805г.. Тогава Българския владетел - Крум Велики е завоювал областта Трансилвания - чиито солници, неоспоримо я превръщат в едно от най-важните места в Европа за тогавашния свят.

Колкото до ВСВ , според мен тя е била една изключително тежка за България война, изпълнена с постоянно отстояване на интереси с една непредвидимо опасна военна сила като Германия,  една от последиците, които е  загубата на Българския владетел - цар Борис трети през месец Август 1943 година.

четец:

Войната от 680-681 г. Ако тя беше изгубена, следващите нямаше да се водят.

vekil:

--- Цитат на: Тракийски в Април 29, 2008, 13:49:37 ---Ами, според мен, ако можем да разгледаме темата в аспекта и на Първото Българско царство бих посочил на едно от челните места войните с разпадащия се Аварски хаганат около 805г.. Тогава Българския владетел - Крум Велики е завоювал областта Трансилвания - чиито солници, неоспоримо я превръщат в едно от най-важните места в Европа за тогавашния свят.

Колкото до ВСВ , според мен тя е била една изключително тежка за България война, изпълнена с постоянно отстояване на интереси с една непредвидимо опасна военна сила като Германия,  една от последиците, които е  загубата на Българския владетел - цар Борис трети през месец Август 1943 година.

--- Край на цитат ---
Много е мътна историята с Аварския хаганат и Крум. За солниците си мисля че още Тервел щеше да ги вземе, или ги е имал?Все пак бая чичовци споменава на литографията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия