Автор Тема: Десетте Лаги на Македонизмот (проф.Божидар Димитров 9.11.04)  (Прочетена 26868 пъти)

Неактивен metonaidenov

• Знаещ
  • Публикации: 134
  • Респект: 10
- ПРВА ЛАГА
Современа Македонија и македонскиот народ - наследници на Античка Македонија и античките Македонци

- ВТОРА ЛАГА
„Чистите македонски словени" и „бугарите - татари"

- ЛАГА ТРЕТА
Светите браќа Кирил и Методи, свети Климент, свети Наум, свети Гораст, свети Сава, свети Ангелариј „Македонски просветители" и „автори на македонската азбука"

- ЧЕТВРТА ЛАГА
„Македонскиот" цар Самуил и неговата „македонска" држава

- ПЕТТА ЛАГА
„Охридската архиепископија /1019-1767 г./ македонска црква"

- ШЕСТА ЛАГА
За „македонските преродбеници" и за „Бугарската егзархија" - која го завладеала „македонскиот" народ

- СЕДМА ЛАГА
ВМРО - организација на „македонци" за ослободување на „македонскиот народ"

- ОСМА ЛАГА
„Крсте Мисирков - Македонец број 1 за XX век"

- ДЕВЕТА ЛАГА
Херојската борба на македонскиот народ против „Бугарските" окупатори 1941-1944 г.

- ДЕСЕТА ЛАГА
За радоста на Македонците од нивното повторно вклучување во Југославија во 1944 г. и 250 000-те „македонци" во Бугарија
=Животът, що е то? - епидемия, предавана по полов път==

БГ История

Неактивен Makedonec_MKD

• Участник
  • Публикации: 36
  • Респект: -7
    • History of Macedonia
Божидар Димитров jавно се одрече од "првата лага" не била точно тоа што го напишал, туку сосема обратно!  Таа се однесува на македонскте корени.  Со неа паднаа сите други "лаги".

Но во секоj случаj, Г. Радуле му одговори комунистичкиот историчар Димитров,
точка по точка:

http://www.makedonika.org/Bojdimi1.htm

Димитров сега молчи како посран... ;D

William Gladstone: "Македониjа на Македонците, Бугариjа на Бугарите, Србиjа на Србите!"

Неактивен Komap

• Администратор
  • Академик
  • Публикации: 309
  • Респект: 28
Македонец, прави ми впечатление, че Радуле, от който се кефиш до побъркване не оборва нито на едно място Димитров, разтяга локуми и контрира с 10 други български лъжи. Нали така?
Значи може например съюзът между българи и славяни да е бил подчиняване, но какво от това? Деца се правят и насила, нали?

Обаче не разбрах как вие се сродихте с македонците на Ал. Македонски. Ако ми се пишете наследници на някакви си тоски и какви ли не искам  доказателства, а не плява, както и ти ще искаш доказателства, че сме наследници на траките, нали? И Радуле най-малко ще ми докаже нещо с общи приказки. Искам поне византийски или друг източник, че тоските и славяните са се събрали или поне, че едните са подчинили другите. После ще си приказваме за това какво общо имат македонците с тоските и къде отидоха славяните от източните балкани, а тези от западните били оцелели...

Чакам източници! ;D Ама няма да дочакам...
***Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш!***

Неактивен blago1986

• Професор
  • Публикации: 69
  • Респект: 1
  • ......
Тоя радулков бил голям романис бе хаха какво е оборил аз не знам-общо взето нищо не казва. И пак говори за митичните турко-българи, понятие, което не присъства в историографията изобщо, ама хич. И естествено, ч е българите са подчинили славяните-робите на всички народи, как иначе, то е повече от ясно. Ама не е ясно че тези славяни за които се говори изобщо са съществували-това не е ясно, защото българските поселения по целите Балкани-включително Македония са регистрирани от гръцките историци още в средата на IVв. можеш да провериш ако искаш, надали ще са учудиш много, дори са построили цяла стане-Анастасиевата-70 км. от Черно до Мраморно море, щото сме щели да размажем Цариград, но уви. Абе примири се бе човек, българин си си, това е то кво да се прави.

Неактивен MAKEDONKA OD MAKEDONIJA

• Участник
  • Публикации: 47
  • Респект: -364
  • Предупредена от Админа
Me iznasmea so tvoite gluposti a uste poveke so tvojata maloumnost

Неактивен Fallen_Angel

• Администратор
  • Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -656
  • St. Lucifer
    • Историческият портал на България
MAKEDONKA OD MAKEDONIJA - 7 дни без достъп до форума като регистриран потребител.
+SantoDomini++

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
Ако имаме част за психични отклонения-пратете я на там.Ако няма-направо я разкарайте,щот не е добре момичето-ще вземе съвсем да се повреди!Инат е-не ще да си пие хапчетата и туй то!!! ;D
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен Fallen_Angel

• Администратор
  • Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -656
  • St. Lucifer
    • Историческият портал на България
Нямаме такова отделение, дори не съм и предполагал, че ще трябва да имаме  ;D :) :) :) дано малко като не пише се поукроти...
+SantoDomini++

БГ История