България > Средновековна България /VII-XV в./

Константин от Апамея

(1/11) > >>

debozman:
Крум:Боцмане ,без грам ирония и напълно сериозно ще се опитам да ти обясня за какво става въпрос.
Тия с едната воля са монотелити,а с двете -диотелити.България нема нищо общо в случая.Просто набожните хора по онова време отдават поражението на ИРИ на божието наказание заради раздорите в църквата.
--- Тези разсъждения бяха изложени в сайта "Бойна слава" преди 5-6 години - те не са твои. Точно поради моето опониране там по тази маймунска трактовка (и по други въпроси) ми изтриха постовете и ме баннаха.
Обяснявам:
Презвитера казва, " . . . АКО бяхте ме послушали, нямаше да претърпим поражение . . ."
--------------
Анклав:

ОТ КОГО е това поражение, презвитера не казва. Той казва ОТКЪДЕ Е, поясних по-горе значението на думата страна, което не значи държава. Не е казано също (от Теофан), че похода е към Делтата. https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=...WRhNmI5N2UwMzg1, втора част, 13.

Когато Теофан казва, че Константин заповядал войските да преминат в Тракия, официозите разбират диоцез Тракия, но е твърде невероятно, войските на КПол да се намират в Азия, а не точно в диоцез Тракия , в който е разположена столицата (Диоцез Тракия, провинция Европа). Затова аз разбирам, че това се отнася за провинция Тракия, а именно през провинция Тракия, Константин Погонат може да стигне до Илирия и Дунав (местностите около Видин - Белград).

-----------

Това АКО на Презвитер Константин поставя Събора след или по време на войната. И тази война може да бъде САМО верска война. Именно поради това в тази война не е упоменат повече Аспарух, който се заселил зад Дунав, защото "битката" НЕ Е срещу него (Аспарух), а СРЕЩУ БЪЛГАРИТЕ, според писанията на Теофан (които са събрани механично) и България, според Презвитер Константин. И българите и България се намират в Илирия, Тесалия, Дардания и двата Епира, а НЕ на север от Дунав.
Това са нови разсъждения и ги няма в горния материал.
Може, разсъжденията на Презвитера да имат предвид Божието провидение, като наказание за похода, НО това в никакъв случай НЕ променя индикацията "война с България". Т.е. какво и защо са претърпели римляните, НЕ ИГНОРИРА войната с България. А България, както казах е само една на Балканите и очевидно преди Събора и преди похода на Константин Погонат по думите на Презвитера.

Мисля, че има моменти по които Легатус може да се изкаже. ;)
Поздрави.

T.Jonchev:

--- Цитат на: B. Georgiev - bozman в Юни 16, 2012, 16:40:33 ---ОТ КОГО е това поражение, презвитера не казва. Той казва ОТКЪДЕ Е, поясних по-горе значението на думата страна, което не значи държава. Не е казано също (от Теофан), че похода е към Делтата. https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=...WRhNmI5N2UwMzg1, втора част, 13.

Когато Теофан казва, че Константин заповядал войските да преминат в Тракия, официозите разбират диоцез Тракия, но е твърде невероятно, войските на КПол да се намират в Азия, а не точно в диоцез Тракия , в който е разположена столицата (Диоцез Тракия, провинция Европа). Затова аз разбирам, че това се отнася за провинция Тракия, а именно през провинция Тракия, Константин Погонат може да стигне до Илирия и Дунав (местностите около Видин - Белград).

-----------

Това АКО на Презвитер Константин поставя Събора след или по време на войната. И тази война може да бъде САМО верска война. Именно поради това в тази война не е упоменат повече Аспарух, който се заселил зад Дунав, защото "битката" НЕ Е срещу него (Аспарух), а СРЕЩУ БЪЛГАРИТЕ, според писанията на Теофан (които са събрани механично) и България, според Презвитер Константин. И българите и България се намират в Илирия, Тесалия, Дардания и двата Епира, а НЕ на север от Дунав.
Това са нови разсъждения и ги няма в горния материал.
Може, разсъжденията на Презвитера да имат предвид Божието провидение, като наказание за похода, НО това в никакъв случай НЕ променя индикацията "война с България". Т.е. какво и защо са претърпели римляните, НЕ ИГНОРИРА войната с България. А България, както казах е само една на Балканите и очевидно преди Събора и преди похода на Константин Погонат по думите на Презвитера.

Мисля, че има моменти по които Легатус може да се изкаже. ;)
Поздрави.[/color]

--- Край на цитат ---

Готово.
На път сме да преповторим темата за двамата Михаиловци - сега във вариант "двете войни" или "двете сражения" - само и само България да е в западната част на Балканите.

sim4o:
Моя забележка  .. ВЕЧЕ на този сайт писах  .. за двата основни проблема  засегнати и в тази тема..
1.От кога Белград и земите на запад от Морава са в Българските територии?! .. Лично аз, заостряйки вниманието към този спорен, за сега въпрос, подкрепих проф.Златарски, в едно от неговите твърдения..!
2. Къде е бил Онглоса и къде ли би се заселил Аспарух "от другата страна на Дунава" .. давайки писаното за старите хидроложки аспекти на ръкавите на Дунав, аз успях да покажа, на целокупното форумно войнство, че възможността Оглоса да е до линията Констанца- Черна вода, включително с Констанца в територията си .. е съвсем реална!

debozman:
--- Здравейте,

T.Jonchev: само и само България да е в западната част на Балканите.
--- Нямаш никакви проблеми с двамата Михаловци Легат в тaзи тема. На мен ще ми е много любопитно да предложиш друга България през 7 в. освен ТИДЕ, тъй като презвитер Константин говори за „война с България”.

sim4o: 2. Къде е бил Онглоса и къде ли би се заселил Аспарух "от другата страна на Дунава" .. давайки писаното за старите хидроложки аспекти на ръкавите на Дунав, аз успях да покажа, на целокупното форумно войнство, че възможността Оглоса да е до линията Констанца- Черна вода, включително с Констанца в територията си .. е съвсем реална!
---  Оглос е река и е на север от Дунав. Поне така казва Теофан.

sim4o:
Не смятам, да задълбаваме баш сега темата "Оглос" .. но пък ТИ спомена заселването на Аспарух в Оглоса  ..
И?! .. къде е Оглоса - в римски територии или извън империята ..
"На север от Дунав" - ОК!
Приема се безвъзвратно .. нооооооо .. КЪДЕ Е ДУНАВ в 7 век?!
Къде ли му е главното течение, къде- ръкавите??!.. в ДАВАНИ от мене материали е видно, че има теория, дето южното течение на Дунав, главно, по онова време е по депресията Бабадаг!
И .. щом оглоса е на Север от Дунав  .. значи може и да е  някъде между линията Силистра-Констанца на юг и днешното главно течение, а тогавашен северен ръкав - по линията Тулча - Киликия!
И .. могъл ли да е в римска територия Оглоса,(в Скития Минор) или не??!
Ей това кажи  .. па повече да не разводняваме темата ...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия