Автор Тема: СЪВРЕМЕННА ИСТОРИЯ НА СВЕТА  (Прочетена 51025 пъти)

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Re:СЪВРЕМЕННА ИСТОРИЯ НА СВЕТА
« Отговор #75 -: Август 02, 2011, 08:04:57 »
Гледам ги курвите, извращаващи Българската История им запушихме устите...!!  ;)

Ето малко инфо от статията на ст. н. с. Николай Котев  "Символиката на Символичната война"...

http://kotev25.wordpress.com/2011/06/18/%d1%81%d0%b8%d0%bc%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%b0-%e2%80%9e%d1%81%d0%b8%d0%bc%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d0%b9%d0%bd/

... "Информацията, която историческата наука до днес притежава за това заседание, позволява да се допусне, че на него се обмислят твърде внимателно методите, с които да се принудят българското правителство и българското общество да се “подчинят”. Нещо повече, включването на българската армия в активни действия.. се квалифицира като “дейност на българските чакали”, която не можело повече да се “толерира”. На заседанието се решава, че на България, която “подпомага Германия с осем дивизии, които са разположени на гарнизони в Югославия и Гърция… трябва да бъде даден суров урок…”

А пък има статии, публикации, форуми, данни цяло море..
Курвите видяха, че с Истината не могат да се борят и млъкнаха...
Част от най-яките тъпоумни бисери-бориславгергеовизми на Празната Къртуна.. след подборка, ще публикувам пак в темата..
За малко добро настроение..  :D
« Последна редакция: Август 02, 2011, 08:07:16 от sim4o »

БГ История

« Отговор #75 -: Август 02, 2011, 08:04:57 »

debozman

• Гост
« Отговор #76 -: Август 02, 2011, 22:30:31 »
Изтрито от bozman
« Последна редакция: Август 27, 2011, 13:26:19 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
« Отговор #77 -: Август 02, 2011, 22:44:24 »
 ;D Като малки деца сте!
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #78 -: Август 02, 2011, 23:52:44 »
Някои хора може и като малки деца да сме... ама други са си като антибългарски тъпи курви!!

Да, в Историята има много лъжи и заблуди... и волни и неволни.. Но си има начин да се натикат идиотите-малоумници там, където им е мястото- под ръба на Тоалетната чиния..
Спокойно, изследвайки нещата, давайки данни..  Но и активно!
Не бива да сме пасивни пред лъжовните дрънканици, всеки, наспорти силите си трябва да реагира.. да показва ИСТИНАТА, да събира обилие от данни, да го лумка в Празните Къртуни така, че да изкънтят.. да го разространява активно..
Тъпанарите пишещи лъжи и заблуди, трябва да се направят смешни и да бъдат показани каквито са- или  тъпоглави идиоти или платени Юди!
 С Истина! И разпространението на Истината! Това е пътя!
Там, там им е мястото- под ръба на тоалетната чиния!!!
Ще плюят малоумниците Стоян Стоянов и Спайч ли... Тъпи антибългари! Видя се, колко им е акъла!

А самопризнанието.. Курвите са си курви - наши момичета, историята си има други параметри и те не са курвенски. Курви са тези, които я изопачават. (Б. Георгиев)
не може да не предизвика адмирации сред нас.. НАИСТИНА всеки, който изопачава Историята е точно такъв..
« Последна редакция: Август 03, 2011, 18:49:43 от sim4o »

sasho3

• Гост
« Отговор #79 -: Август 03, 2011, 04:38:49 »
Симеоне ти съвсем се ошантави. :)

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #80 -: Август 03, 2011, 07:19:38 »
Симеоне ти съвсем се ошантави. :)
Дали един, двама или трима души отричат ОЧЕВИДНОСТИ, дуднат простотии и се подиграват на Българската История, за мене е все едно...

Мнението ми съм си го изказвал..

.
...нещата сполетяли народа ни, през тези въздушни нападения, проведени по най-безчовечен начин.. не са според мене, повод за плитко остроумничене... ама.. това е мое мнение.. който иска да пуска още весели шеги по този повод- да заповяда,кой съм аз, че да го спирам?!

И ВСИЧКИ- Тъпи Къртуни, дали една, две или три  трябва да бъдат пляснати по челото с ФАКТИ, така че да изкънтят, и да бъдат натикани там-където им е мястото.. под ръба на тоалетната чиния..

Което правя и ще правя!!

Какво може да се каже ПО СЪЩЕСТВО... как се коментира следното... "въздушните варвари.... обстрелват града с картечници"..
Това е от сайта по История на Софийски Университет!! Като навлезете в темата.. умници, дето определяте хората деца ли са или не са- та тогава ще видим и колко са ранените- от един източник ги пише 33-ма души..!
Отричате ли го!!?!!!

И, знаячи, като съм аз като малко дете разсъдете вие голбемите-прицелвали ли са се картечарите (както ни ги описва едно психясало  въобръжение- това е бил един картечар...Смит Мръсника-така е било името на картечаря) ... или не са се прицелвали..

А чакам мнения- та да се посмея..  ;)
Но все пак дискусията, наред с невероятните простотии на Празната Къртуна.. ни даде и едно прозрения..

Какви са хората изврашаваши Българската История- КУРВИ!!

Както се боря с една Курва и я изобличавам, мога да се боря и с три...

А добе дошли!!!
« Последна редакция: Август 03, 2011, 12:30:30 от sim4o »

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
« Отговор #81 -: Август 03, 2011, 15:01:22 »
Ей,седи мирен! ;)Не съм казал,че си,а че сте като малки деца!И става дума само за епитетите-аз със фактите не споря!
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #82 -: Август 03, 2011, 19:07:18 »
Ей,седи мирен! ;)Не съм казал,че си,а че сте като малки деца!И става дума само за епитетите-аз със фактите не споря!
Епитетите са си заслужени... Щом човек проявява явна тъпотия, защо да не го кажа? Може би така, с аргументираното си мнение, ще му помогна да се самооцени...
Съществителното пък -Курва - с което да се обозначава категория хора, имащи едно определено отношение към Историческото познание се появи съвсем на място! .. Това бе въведено в темата от опонентът ми и ми се струва добре, да го приема и аз..!
Има и друго..  Една Курва продължава да дудне за Черени Червеи (преценила е, че това трябва да стане не тука а в една друга тема, където аз въобще не влизам) Кликнах, да призная, погрешка и се насладих в един пост на нова порция Червени Червеи, алангле...  ;)
Щом не  мирясва-ОК- ще си получи каквото е заслужено
Ясно е, че все още тя си мисли за заговор, с цел да я изкара малоумна.. заговора е създаден от някакви Червени Червеи, според нейното виждане.. Такива Червеи май, са ВСИЧКИ източници цитирани от мене-напр Уикипедия или порфесор Богдан Филов...
За да се доизясни докрай въпроса за прицелването.. който се оказа безкрайно важен.. и за да убедя всички опоненти, не виждам какво друго да наоравя освен да продължа!
С инструкция за обучение на съветски и немски пилоти-това ще е следващото, намерих ги ... от там ще стане ясно как са били обучавани летци, по времето на Втората Световна Война да нанасят удари по наземни цели.. от каква височина да атакуват, с какъв ъгъл, какъв заход.. Ще го има и НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО, дали е било нормална практика да се прицелват, или не...
След германските и съветските Устави, Наръчници и Инструкции ще има и други интересни документи...
А ако не убедя опонентите си, и те продължават да пишат за Червените Червеи, ще дам и други доказателства..
Поздрави
Eто го поздравът.. страхотно е и като музика, и като направа на филма.. кара ме да настръхвам.. а е донякъде и по темата за Смит Мръсника и прицелването!!
http://www.youtube.com/watch?v=vHjWDCX1Bdw&feature=related
« Последна редакция: Август 05, 2011, 11:41:52 от sim4o »

sasho3

• Гост
« Отговор #83 -: Август 04, 2011, 13:14:59 »
Абре Симеоне. Нима статиите в руни и история са проява на антибългарщина? Що прайш от мухата слон.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #84 -: Август 04, 2011, 19:02:48 »
Абре Симеоне. Нима статиите в руни и история са проява на антибългарщина? Що прайш от мухата слон.
За руните, пръв път четох подробно много написано от проф.Добрев.. пак с него дискутирахме и скитите- дето Помак все отваря дума за тях..
Това не попречи, тука в този сайт едни хора да обрисуват откъм не много лицеприятна светлина проф.Добрев.. за някои неща-  сигурно го е заслужил..!
Както вече бе споменато по-горе..
[/quote]
--- Тук темата не е РТ,  нито за Симеон В. Тук темата е "Съвременна история на света". А как се вижда "съвременната история от ЧЧ" ще ти разясня с няколко примера: (Б.Борисов)
[/quote]
така е.. право е казано.. Сега обсъждаме прицелва ли се картечарят Смит Мръсника или не.. и нищо друго не обсъждаме!!
та видяхме, с безброй примери, как се вижда от едни Червеи и Курви Историята..

А и да запитам- в една друга тема, тука във форума, за първите християни в Европа, не бяха давани никакви данни, и не се правеше нищо друго, освен да се обругава теорията на професор-доктор Асен Чилингиров...!
Ами аз и там имам идея да продължа и да разчепкаме въпросът.. и там ли да спра?!

Ще припомня кой е доктор Асен Чилингиров- ако отворите да прочетете неговото "Готи и гети" ще добиете представа от научната му компетентност , ако кажа ,че той, с научния си авторитет в Берлин, успя съвсем научно-коректно да срази Балева и Брундбауер на симпозиума в Хумболдтовия Университет на представянето та "труда" на Госпожица Балева..при това без да е спонсориран от фондации,да му плащат и да има време да прави публикации, а единствено "на полза Роду" късайки от времето си и средствата си  -  от това личи пък  Родолюбието му...
Ами това е направил Чилингиров.. и някои хора писаха против неговите виждания..
И най-важното... Курвата не мирясва   ;) ;) ;) Айде, да каже "не бях права" няма да го доживея.. ама напоследък пак писала за някакви Червеи..

debozman

• Гост
« Отговор #85 -: Август 06, 2011, 01:14:29 »
Изтрито от bozman
« Последна редакция: Август 27, 2011, 13:25:36 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #86 -: Август 06, 2011, 10:23:43 »
Понеже Тъпата Курва НЯМА какво да каже по случая с прицелването.. се мъчи КУРВЕНСКИ да се извърти..
Почва сега да говори за друго,а?
Бе тя малоумията няма почивен ден..

Обяснявам
1. За играчките НЕ АЗ съм писал и не виждам какво да ти отговарям .. ама то от испанското вино паметта..а.Или не само виното ами и като се налюскаш- буууум Къртунатаааа.. и после вече пишеш. Извинена си!?
2. Като ще разширяваме дискусията (досега беше против >:(  ).. аре и другите въпроси да разгледаме-имало ли е на заповед от Уинстън Чърчил (що от него??? доказвай- върло интересно, ама малко прилича на малоумно бълнуване)та имало ли е заповед лично от него, към американските ескадрили да нападат баш Дупница?  С това искааха, ти май, да поставиш на съмнение въобще събитията над Дупница?
3.Как в цялата История със самолете се вписва Луис Армстронг, здраво стъпил на Луната??
4.Тъпа Курво.. за играчките и другите "изненади" имало ли ги е.. нямало ли ги е и дали българско дете (това ТИ го твърдиш) си е откъснало ръчицата от капсула...е достатъчно да видим косвено доказателство- имало ли е произведени подобни устройства?
Хвърляни ли са над Германия.. и кога..
 Отвори, ако искаш чети.. ако не-продължавай да ме разсмиваш! служеща за шут на целия форум!  :D
5. Пет километра, дали са повече от 14800 метра
6.Кои точно "червени червеи" в Уикипедия увеличават калибър на системите "Бофорс" от 30 мм. на 40 мм.. Когато успя , да ни убедиш, че във Уикипедиа има Червеи, и това се разкри, бях възмутен! Бе хората за тясно пари дават - а Уикито увеличава разни отвори..,Що!? Как да не  се възмутим.. Все пак и това да изясним, а??

Но както вече казах, не смятам да допускам Дискусията да се отплесне в друга посока. След крайно интересните писаници за американски дъвки, полети до Луната насън и наяве, Уинстън Чърчил отдаваш заповеди, Смит Мръсника и прочее изтъкнати и люде  просто си длъжна да си доразвиеш вижданията...!
И да продължиш ... докрай, докрай да си изясниш простотиите!

Ето за 4 ПЪТ припомняне за какво иде реч!!

..1.Качвал ли се е Луис Армстронг на Луната или не.. Ако да-сам ли е бил или с Ела Фитцджералд и Дюк Елингтън
2.Защо всички американски самолети винаги летят на 7 км..?!
3.До каква височина са стреляли зенитните оръдия през ВСВ..
4.Могъл ли е лично Уинстън Чърчил да дава заповеди на отделните американски ескадрили..

Или ще пишем ей така "ни в клин, ни в ръкав" както правят болните мозъци..?!

Като имаме, така разбирам, още няколко въпроса..

1.Пет километра повече или по-малко  са от 14 800 метра (необходимостта от това уточняване възникна, заради несъвпадане на данните на Празната Къртуна че зенитният огън бил на 5 км, и данните на Уикипедия..)  ?! За отговор на този въпрос трябват задълбочени познания по Математика..
2.Американските картечари, имали ли са прицели.. или ей така са си стреляли по принципа "Пуцай куме" (това съм склонен да го приема!)....
3.Когато Трети Украински Фронт наближи Днепър и Седма планинскиа дивизия "Принц Ойген" реши да се изтегля за Унгария,та да не е отрязана, дали ще мине непременно през Гърция и Дупница
4.София и Дупница, дали не са един и същи град, с две имена..?

След като спорът ни, по ИСТОРИЯ се оформи, благодарение на немалки усилия.. нямам намерение де излизам от така рамкираните въпроси и да пиша, като лудите.. по какво ли не! Който иска друго да обсъжда - НОВА ТЕМА!

Що се отнася до личните откровения, винаги не по темата.. какво ти е говорил баща ти, как си се борила с Червен Червей  - Божидар Димитров, как друг червей нещо ти е направил, как си говорила по телефон, как си търсила хартия на улица "Шипка"..

Трогнат съм, че си решила точно тука, в нашата дискусия, да са тези лирични отстъления.. когато стана дума, какво ти е казал баща ти - изтрих и издайническа сълза...  >:(
Може би ти е ясно -че НИКОЯ от твоите ретроспекции и лични спомени, не може да ни бъде отправно доказателство в темата?
Като сме взели да споделяме преживявания и мисли (ценя го, че мене избра!)- едно мое хрумване -подобно писане.. ни в клин.. ни в ръкав (какво общо има магазина на ул "Шипка" с дължината , в метри на петколометрова дистанция?) ... уфф да ти кажа направо ..  бе цялата тая работа с пействане на лични спомени, когато имаме дискусия за Луис Армстронг.. ми се вижда налудна..?

В Испания нали имаш здравни права.. Пиши, че е важно!

И тогава ще ти дам един съветм на кое място да отидеш и да кажеш на човека, какво точно ти  пишеш в тема за обстрел на един град с картечници..

Поздрави!
« Последна редакция: Август 06, 2011, 10:41:28 от sim4o »

debozman

• Гост
« Отговор #87 -: Август 06, 2011, 13:21:19 »
Изтрито от bozman
« Последна редакция: Август 27, 2011, 13:25:01 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #88 -: Август 06, 2011, 17:23:17 »
А дали, зад такова болезнено реагиране на Червени Червеи не се крие нещо страшно и срамно .. някаква болка в детството?!

Претърпяло е, малкото момченце Бориславчо нещо.. няма спомен точно какво- паметта усложливо крие от него истината, но само помни една болка, и нещо като Червей, който му го е причинил..
  Червен Червей....?!? Или нещо, носещо болка, червенеещо.. детското му въображение го вижда  като голям червей?!

Сега отворих отново Стивън Кинг "Библиотечната полиция"..

http://chitanka.info/text/1567-bibliotechna_politsija

Дали, като прочете книгата (препоръчвам го това) и уважаемият опонент, няма да разкрие истината за себе си?!

Горкото момче, колко е изстрадало от този лош Червей.. (или каквото там е било)..

А аз го мислех за платена Юда или както се условихме да викаме на подобни хорица- Тъпа Антибългарска Курва..

..та..

1.Да се прочете Стивън Кинг!
2.Да се видят здравните права в Испания дали са валидни..
3.Да се иде на Психиатър..

Аре после ще си пишем!
До тогава-смятам някои хора за Тъпи Курви!

И малоумни!.. и за такива ги смятам..
« Последна редакция: Август 06, 2011, 17:45:39 от sim4o »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #89 -: Август 06, 2011, 17:43:19 »
Още веднъж ПОЧЕТВЪРТВАМ аз за какво ВОДЯ дискусията...

.1.Качвал ли се е Луис Армстронг на Луната или не.. Ако да-сам ли е бил или с Ела Фитцджералд и Дюк Елингтън
2.Защо всички американски самолети винаги летят на 7 км..?!
3.До каква височина са стреляли зенитните оръдия през ВСВ..
4.Могъл ли е лично Уинстън Чърчил да дава заповеди на отделните американски ескадрили..

Като имаме, така разбирам, още няколко въпроса..

1.Пет километра повече или по-малко  са от 14 800 метра (необходимостта от това уточняване възникна, заради несъвпадане на данните на Празната Къртуна че зенитният огън бил на 5 км, и данните на Уикипедия..)  ?! За отговор на този въпрос трябват задълбочени познания по Математика..
2.Американските картечари, имали ли са прицели.. или ей така са си стреляли по принципа "Пуцай куме" (това съм склонен да го приема!)....
3.Когато Трети Украински Фронт наближи Днепър и Седма планинскиа дивизия "Принц Ойген" реши да се изтегля за Унгария,та да не е отрязана, дали ще мине непременно през Гърция и Дупница
4.София и Дупница, дали не са един и същи град, с две имена..?
5.Кои точно "червени червеи" в Уикипедия увеличават калибър на системите "Бофорс" от 30 мм. на 40 мм.. Когато успя , да ни убедиш, че във Уикипедиа има Червеи, и това се разкри, бях възмутен! >:(
 Бе хората за тясно пари дават - а Уикито увеличава разни отвори..  ;)
Що!? Как да не  се възмутим.. Все пак и това да изясним, а??

Или ще пишем ей така "ни в клин, ни в ръкав" както правят болните мозъци..?!

Как това може да се запомни, и уважаемият опонент , да не пише като малоумен фелацист ту за едно, ту за друго..?! Не знам какъв съвет да дам ?!

А защо не процедира, опонента, както обикновенно- да се налюска на тараба с испанско вино, да се загне да се изпикава, докато изважда Червения Червей (отнема време, предполагам, в неговия случай) да си избабани главата, както обикновенно в стената и белким му дойде просветлението за какво баш аз  съм готов да дискутирам и какви данни искам да уточним в процеса на спора..

Спомените, какво е казал Бащата (ще повторя признанието си-доведоха у мене до издайническа сълза) как е говорил, опонентът по телефон, как е ходил да търси хартия на улица "Шипка" и че там някъде- до хартията е имало изложба на немец! , как е решил, че както си е пийнал може да почне да разобличава Министърът от ГЕРБ  Б.Димитров, и загатвания за бой с дъвки,с които  ни връща в детството си, сведенията какво баш радио е слушал,уважаемият опонент,  докато Димитри Иванов е говорел нещо по Телевизията ( в предаването на Кеворк, нали.. в 17,30 Всяка Неделя? ) ,сведения колко е струвала пластмасова чашка  кафе във знаков етап от живота му   ..  и още разни други неща, придават на писането на опонента една близост, една персонифицираност .. той израства пред нас, като жив човек с със своите успехи и провали ,със своите мечти и стремежи, съвсем леко пийнал...

Да,  ама така ли да продължаваме- със всякакви писаници-  е , аз лично нямам такова намерение..

Аре по точките а?.. Първо- кой и кога е кацал на Луната и как се появи горе на лунната повърхност..  (Луис Армстронг?? ) После-как, когато Трети Украински Фронт наближи Днепър и се готви да го премине, едни немски сили, на Балканите биха се почувствали застрашени.. Трето-как Уинстън Чърчил би могъл, непосредственно да отдава заповеди на американските ескадри и да им поставя бойни задачи.. За сега стига, нали..?!

Поздрав- свързан е с темата САЩ в живота на всеки човек! Има и друга една връзка.. Луната..!
http://www.youtube.com/watch?v=yydlX7c8HbY
« Последна редакция: Август 06, 2011, 21:04:08 от sim4o »

БГ История

« Отговор #89 -: Август 06, 2011, 17:43:19 »