Автор Тема: Популяризиране на българската история!  (Прочетена 6581 пъти)

Неактивен Obito

• Редовен
  • *
  • Публикации: 5
  • Респект: 0
Нека всички истински българи, които тачат и обичат родината ни да гледат и коментират този клип, свързан с основаването на българската държава и хан Аспарух!

http://www.youtube.com/watch?v=EoiGTgm32tY

Целта ми е да популяризираме историята ни, защото го заслужаваме и хората по света трябва да знаят какво се е случвало на Балканите през Следновековието. Все пак сме били една от трите най-големи сили. Моля всички да го гледате и коментирате този клип и да стане известен.

БГ История

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
Re:Популяризиране на българската история!
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2011, 19:04:16 »
Много патриотизъм, което е хубаво.
Малко истина, което не е.

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2011, 19:04:38 »
Ми да го пуснем в "Господари на ефира" и ще е известен... :D :D

Неактивен Obito

• Редовен
  • *
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2011, 20:03:51 »
Е, да не забравяме, че е правено преди деветдесета и е имало друго разбиране за развоя на събитията. Иначе да прав си.

debozman

• Гост
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2011, 09:05:08 »
Цитат
Е, да не забравяме, че е правено преди деветдесета и е имало друго разбиране за развоя на събитията. Иначе да прав си.

Здравейте,
Не знам какви филми е гледал Обито преди  "Хан Аспарух", но лично аз преди премиерата на този филм имах представа за такъв род филми от "Троянската война", "Опълченците на Шипка", "Седмината от Тива", "Бен Хур" и по късно "Клеопатра". Още тогава този филм си беше филмотечно посмешище, с други думи - циркъжилък. Как с бездарни изцепки се възпитава патриотизъм ми е трудно да си представя, като изобщо не става въпрос за информационният наивитет характерен за соц. обществото. Става въпрос буквално за циркаджийски маниери с малко бабаитлък при правене на филма. До днес си спомням една сцена при която варненските гларуси в лятно кино Тракия изпаднаха в щур смях, когато за жената на Аспарух, една бамбина с много фини и нежни пръсти свикнали да бържат чашка с кафе, но не и метла, се казва във филма "с тези пръсти разпалваше въглените на огнището" или нещо в този смисъл. И един се изцепи "с тези пръсти х.я ми може да хване, ама въглен едва ли". . .
Днес ми прави впечатление как е представена римската кавалерия - като двайсетина конници тръгнали за лов на зайци из полето . . .та какво точно му харесва Обито на този клип не ми е ясно, ама щом си го харесва, да си го гледа с кеф - "за всеки влак си има пътници". Да кажа на Обито нещо друго - дори най-изчанчените и "крайни" сайтове в нета на патриотични или националистически теми са далеч напред от този филм. Самото му представяне в нет пространството мирише на "нафталин и стари дантели".
Поздрави.
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 09:07:39 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2011, 10:27:47 »
Абе не искам да се задълбавам, в подробности НО и на други места съм дискутирал за хазарите... Ако Кубрат умира някъде между 650-655 то кой му напада държавата, та градовете му са в пламъци? Хазарите?? Малко вероятно.. "том же или в следующем году халиф Омар передал управление Дербентом Абд ар-Рахману ибн Раби’а, который был "комендантом" крепости до 32 г. х. (652/653 гг.). В 652/653 гг. Абд ар-Рахман ибн Раби’а совершил неудачный поход против хазарского города Баланджар и был убит (в некоторых источниках фигурирует и брат Абд ар-Рахмана Салман). Поражение арабов в походе на Баланджар есть и у других историков, хотя порой оно обрастало легендарными подробностями". А събитията 655-656 на Кавказ също са извести от няколко източника.. Арабите са на Кавказ, а хазарите са се запътили да отварят война на Втори фронт-срещу Велика България?

Неактивен Obito

• Редовен
  • *
« Отговор #6 -: Март 01, 2011, 01:11:48 »
Цитат

Здравейте,
Не знам какви филми е гледал Обито преди  "Хан Аспарух", но лично аз преди премиерата на този филм имах представа за такъв род филми от "Троянската война", "Опълченците на Шипка", "Седмината от Тива", "Бен Хур" и по късно "Клеопатра". Още тогава този филм си беше филмотечно посмешище, с други думи - циркъжилък. Как с бездарни изцепки се възпитава патриотизъм ми е трудно да си представя, като изобщо не става въпрос за информационният наивитет характерен за соц. обществото. Става въпрос буквално за циркаджийски маниери с малко бабаитлък при правене на филма. До днес си спомням една сцена при която варненските гларуси в лятно кино Тракия изпаднаха в щур смях, когато за жената на Аспарух, една бамбина с много фини и нежни пръсти свикнали да бържат чашка с кафе, но не и метла, се казва във филма "с тези пръсти разпалваше въглените на огнището" или нещо в този смисъл. И един се изцепи "с тези пръсти х.я ми може да хване, ама въглен едва ли". . .
Днес ми прави впечатление как е представена римската кавалерия - като двайсетина конници тръгнали за лов на зайци из полето . . .та какво точно му харесва Обито на този клип не ми е ясно, ама щом си го харесва, да си го гледа с кеф - "за всеки влак си има пътници". Да кажа на Обито нещо друго - дори най-изчанчените и "крайни" сайтове в нета на патриотични или националистически теми са далеч напред от този филм. Самото му представяне в нет пространството мирише на "нафталин и стари дантели".
Поздрави.

Твърде е жалко да видя, че има такива хора като теб боцман. Не виждаш ли в какво се е превърнала държавата ни? Толкова разединени хора, на които им пука само и единствено за тях самите. Аз поне вместо да критикувам и да се правя, че разбирам много от филми, поне се опитвам, колкото и наивно да е, да влея малко патриотизъм и да направя нещо полезно за България. А такива като теб само гледат да спъват такива опити на такива като мен. Аз поне правя някакви опити за нещо по-добро. Колко са историците в България? Ама не на документ, а истинските. Шепа са. Останалите изобщо не се замислят какво се е случвало и защо. Ако и на тях не им се влее малко патриотизъм в сърцата как искаш нашата държава да излезе от калта, в която е попаднала? Ако малко не се замислим в какво се превръщаме и на къде отиваме какво ще стане? Не гледай критично на нещата, които правят хората в името на родината си. Не знам защо подхвана тая тема за Рим, ама и дума не бях обелил за това. Няма връзка Рим толкова с това видео, което аз направих и моята цел. Пък и по-добре за теб да не те подхващам и от римска история. Забелязах също така, че използваш турцизми, което не говори добре за теб, а префърцунените, които си написал показват просто едно избиване на комплекси, за да покажеш, че си уж много начетен. Относно филма. Това е един от най-касовите филми за осемдесетте и направен със страшно много инициатива, хъс и средства (нещо което на нихилисти като теб им е чуждо). Филма е достатъчно силен, смислен и красив, за ада привлече вниманието на хора с поне малко любов към родината и самата им принадлежност. Забелязвам също така, че си на години, което още по-малко ти прави чест коментара, който написа. Клипа е за всички българи, така че се радвам, че поне си отделил седем минути от живота си, за да го видиш. Похвално. Може би най-смислените седем минути в живота ти.
Поздрави!

sasho3

• Гост
« Отговор #7 -: Март 01, 2011, 02:02:31 »
Абре пи4 заспал, земи прочети малко постове на Боцмана или влез в страницата му и тогава ги плещи.

debozman

• Гост
« Отговор #8 -: Март 01, 2011, 08:40:14 »
Цитат
Клипа е за всички българи, така че се радвам, че поне си отделил седем минути от живота си, за да го видиш.

--- Ти също така можеш да считаш за патриотичен дълг да обясняваш на "всички българи", кой цвят е червен и кой зелен. Миналата година например срещнах един край Централна гара който патриотично ми обясняваше, как най-правилно да си завържа обувките. Аз учтиво му обясних, че не ползвам обувки с връзки, което обаче не го смути ни най-малко и продължи с едно въженце да обяснява ползата от "патриотичните" си възли, които щели да подобрят живота на населението. Та и твойта работа същата. :'(

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #9 -: Март 01, 2011, 09:54:59 »
Хахаха Боцмане, яко!! ;D ;D  ;D Лошо че малоумният народ няма да свърши..
Колко са историците в България? Ама не на документ, а истинските. Шепа са. Останалите изобщо не се замислят какво се е случвало и защо
Ами да, а то елементарно, айде отвори клипчето и виж какво се говори там и КОГА са събитията??Кубрат се оплаква от ОПОЖАРЕНИТЕ градове на държавата си.. КОГА? В 652/653 гг. Абд ар-Рахман ибн Раби’а совершил поход против хазарского города Баланджар Как хазарите воюват на ДВА фронта? То иска мислене..

. Филма е достатъчно силен, смислен и красив Филмът е доволно безсмислен, а и клипът.. с конете живеещи в блатата  ;D ;D Ще припомня, че в тези блата в Детана на Дунав се предполага да се е живяло от 660 та до 681  ;D ;D и на конете копитата ще останат здрави??Ама ше повторя-като ти е кеф, да гледаш подобни безумия-гледай ги.. Мисля,че друго, освен въпиющо невежество и тотално разминаване с дейстителността, повечето хора, тука в този сайт, няма да успеят да видят в клипа! Но ВСЕКИ си има право на предпочитания и на изява,дали и ние да приемаме неговата изява пък си е НАШЕ ПРАВО!..
ПОПУЛЯРИЗИРАНЕТО на Българската История трябва да го правим В БОРБА с подобни безумни филми и клипове..
« Последна редакция: Март 01, 2011, 12:14:46 от sim4o »

Неактивен Obito

• Редовен
  • *
« Отговор #10 -: Март 01, 2011, 13:09:50 »
Ама на мен ми е пределно ясно, че филмът е остарял, със стари разбирания и тълкувания на изворите. Да оставим на страна, че и е правен през комунизма. Абсолютен факт е, че има неточности и т.н. Ама изобщо не гледате философски на нещата. За какво трябва да критикувате филма и т.н. Хората поне са направили някакъв филм и изобщо нещо, а вие само критикувате. Като искате филм или какъвто и да е напредък на българия, особено от историческа гледна точка, ми направете го сами. Който иска търси начин, който не иска търси оправдание. Много е лесно да стоиш пред монитора и да критикуваш и малкото, което хората се опитват да направят. Това, което говорите не е градивна критика, а просто сипване на помия върху дори и малкото, с което разполага България. Другите страни, европейски или американски, си имат достатъчно филми на високо ниво отново, с които са горди и за това са по-напред от нас. Защото националният и патриотичният им дух е много силен. А сега с вас спорим върху някакъв клип и филм. Не мога да ви разбера нападките, все още, на каква база стъпват, освен факта наистина, че филма е набъкан с несъответствия. Просто трябва да се мисли със сърцето понякога.  :) ;)

Неактивен ivany

• Професор
  • Публикации: 77
  • Респект: 5
« Отговор #11 -: Март 02, 2011, 10:10:08 »
Много си е хубав филма – една от малкото суперпродукции, които са правени в България. Един от малкото “експортни “ филми. Един от малкото филми, след които може гордо да заявиш – бре що сме били яки и как овъргаляхме лошите. И масовките са добри, и героите са развити. Добре направен патриотичен филм.
Да не мислите че има повече историческа истина в “ Спасяването на редник Браян” или в “ Смело сърце” или в “ Арн” или в “ Небесно царство” или в наскоро повтаряния 5 серийния/ френския/ за началото на 100 годишната война. Да не говориме за “Александър” или “Троя” , ама гърците са щастливи и въртят туризъм и събират пари – с милиони за реставрация и пътища.
Те на Нешанъл Джиографик са далеч от историческата истина и ги правят както им изнася за да се изкарат велики. Това си е политика, а не история.

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
« Отговор #12 -: Март 02, 2011, 13:08:27 »
Много си е хубав филма – една от малкото суперпродукции, които са правени в България. Един от малкото “експортни “ филми. Един от малкото филми, след които може гордо да заявиш – бре що сме били яки и как овъргаляхме лошите. И масовките са добри, и героите са развити. Добре направен патриотичен филм.
Да не мислите че има повече историческа истина в “ Спасяването на редник Браян” или в “ Смело сърце” или в “ Арн” или в “ Небесно царство” или в наскоро повтаряния 5 серийния/ френския/ за началото на 100 годишната война. Да не говориме за “Александър” или “Троя” , ама гърците са щастливи и въртят туризъм и събират пари – с милиони за реставрация и пътища.
Те на Нешанъл Джиографик са далеч от историческата истина и ги правят както им изнася за да се изкарат велики. Това си е политика, а не история.

"Прокълнатите крале" е напълно издържан в историческо отношение. Не противоречи на известните факти, а там, където е употребена литературна фантазия, става дума за допустими предположения, представени изключително правдоподобно и с мярка. Все пак автор на книгата, по която е сниман този филм, е Морис Дрюон, а той е медиевист от висока проба.

Неактивен Obito

• Редовен
  • *
« Отговор #13 -: Март 03, 2011, 14:18:51 »
Честит празник на всички българи! Каквото и да става, да не забравяме, че ние сме българи и сме жива част от едно цяло!

http://www.youtube.com/watch?v=EoiGTgm32tY

БГ История

« Отговор #13 -: Март 03, 2011, 14:18:51 »