Автор Тема: Търся си учител по история  (Прочетена 9770 пъти)

Неактивен Blago86

• Новодошъл
  • Публикации: 3
  • Респект: 0
Търся си учител по история
« -: Януари 27, 2011, 09:54:21 »
Търся учител по история който да ми помогне в подготовката за кандидатстване тази година :) ... мисълта ми е ако някой има представа на къде да се насоча или просто се занимава с преподаване да откликне :) Пробвах да търся из интернет,но резултатите са единствено курсове на които можеш да си дадеш само парите.От София съм,искам да кандидатствам тази година в Военния университет в Търново.Конспекта съдържа 20 теми от Създаване и укрепване на Българската държава до България в периода на войните 1912-1918 г. написано е и какво съдържание трябва да се гони от кандидатът.
Благодаря за помоща предварително.

БГ История

Търся си учител по история
« -: Януари 27, 2011, 09:54:21 »

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
Re:Търся си учител по история
« Отговор #1 -: Януари 28, 2011, 11:49:42 »
Ако нивото ти по българска история не е добро, си бая закъснял. Ако е добро, преподавател не ти е необходим за друго, освен за някое препитване, за да си сигурен, че няма да се провалиш на изпитите.
Намери си издание на кандидатстудентски разработки на Търновския университет - те са добре приети и във "В.Левски", където искаш да влезеш - и моментално сядай стабилно да четеш. С частен учител едва ли можеш да направиш повече от 2 занятия седмично, което за оставащото време няма да е достатъчно, а той ще ти съдере кожата (от плащане, не от учене).

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
« Отговор #2 -: Януари 29, 2011, 00:31:46 »
Щом ще ставаш военен (Благо), да подскажа нещо конкретно.Има едно "букварче" както се изразява един голям "учен"от този форум.Ама ние по-простите сме по букварчетата предимно та това е издание от 2004г.Авторски колектив от В.Търновския университет.Издателсво"Ровита"-В.Търново,"Кратка история на българския народ"Всичките теми са вътре.Успех!
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 01:37:51 от Атил »
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен Blago86

• Новодошъл
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2011, 17:15:19 »
здравейте,
благодаря за помоща на всички.Атил,тази книга никъде не може да се намери в София,ако можеш да ме насочиш по-точно къде да я търся ще съм много признателен.
Благодаря предварително.

debozman

• Гост
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2011, 01:03:23 »
здравейте,
благодаря за помоща на всички.Атил,тази книга никъде не може да се намери в София,ако можеш да ме насочиш по-точно къде да я търся ще съм много признателен.
Благодаря предварително.

--- Значи започваш да я търсиш по месарниците, след това минаваш на кебапчийниците и ако все още не си е намерил, търсиш в канала на Владайска река. Влизаш от Сточна гара и тралиш до Елекрокарния завод. Все някъде ще я срещнеш.  :D

Неактивен Blago86

• Новодошъл
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2011, 20:33:48 »
Аз по принцип се пуснах по Перловската ... по поречието никой не беше чувал за нея :( в Бриколаж и Мото Пфое също ... мислех си да пробвам и в един магазин за авточасти но от Топлофикация ме разубедиха :) Идеята на въпроса ми бе дали пък евентуално няма да ме насочат към сайт или някой друг град :)

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2011, 12:06:11 »
Хайде стига с простотиите.
Препоръката на Атил е добра - намери това издание и действай с него.

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2011, 23:33:01 »
Абе момче...Случайно погледнах насам...В София имаше в двора на Софийския Университет една книжарница,като повилион...Попитай там.Ако я няма те ще ти кажат къде може да се намери.Аз си я купих от Русе.
П.П.В краен случай има библиотека наблизо с паметник отпред.На двама братя,дядо им е българин от рода Билиг.По майчина линия са роднини на Кан Аспарух.Но това не го казвай в библиотеката...,изданието обаче сигурно го имат.Ако не го намериш да го купиш,можеш ида го снимаш на ксерокс ,като го вземеш от библиотеката.За интернет трябва да търсиш сайта на доц.Пламен Павлов,но ако имаш време за история и малко обща култура аз в момента пускам интересни неща тука:http://vkontakte.ru/club16327457
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 23:13:45 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2011, 12:58:02 »
На двама братя,дядо им е българин от рода Билиг.По майчина линия са роднини на Кан Аспарух.
Ей Джумбурлуууу.. добре че се появи,да ме разсмееш!Бях се ядосал,да ти кажа...

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2011, 15:43:54 »
Много се кефя на споменаванията на Тангра  ;) и не мога да се въздържа, да не споделя нещо от тангристите-естественно стих на Йоло Денев-флагманът на тенгризма!!
..Свещенната Седморка на Тангра се завръща. Седмолъчката - медальон амулет от Плиска. Чашата на Граал - вярата на Тангра. Амулетът е съставен от 7 съставни части. В центъра е кръгът - слънце със седмолъчката и категориите. В средата му е храмът с надпис "Тангра". Седмолъчката амулет-медалион от Плиска е съставена от българските руни и знаците на зодиака на седемте планети. Орелът - Тангра - Небесният бог и космическият знак на Тангра (IYI)

Зад таз река е Истината гола
и първа крачка от победен бой.
Очаква там Жадуваната пролет,
че паднаха герой в Жесток Двубой.

В дворци звънят без срам щастливи чаши.
Расте, расте от Мъката гнева.
Преминах Рубикон - реката страшна
и към Победа с Обич-Гняв вървя. . .

И нека Рим, Помпей от страх треперят.
Войската ми напредва с бавен ход –
и мойта истина крила Разперва.
Целта ми е: Човешкият Живот.

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2011, 16:32:28 »
Помолих да спрат простотиите. След като не спряха, трия ги.
Това е исторически форум, а не селска кръчма.

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2011, 23:41:44 »
Хубаво ама на Симча все пак ще му обърна внимание!Че и младото момче може да му е от полза.Това за двамата братя не е майтап,тук има преведено от булгарските летописи в статиите и съм далеч от мисълта да си правя майтап  точно с тях.За Тангра Йоло Денев нищо не знае и съм го казвал не веднъж,но на Симчо му е весело да му се подиграва...Не е много благородно на умряло куче нож да вадиш!
Седмолъчката е знак на Идел,има я изсечена върху камък и на светилището "Демир Баба"(Железния Баща).А знакът на Тангра днес се мъдри на знамето на Израел-шестолъчката...А пентаграма е знак на вестителя на Победата- Баръс,Барс,Борис(тигър),била е герб на първата столица Плиска.
Знака който е в средата на розетката от Плиска е писмен знак,руноподобен от дохристиянските ни алфавити и означава-Слънце,Светлина,Слънчеви лъчи и ...Дуло.Защото този род е основан от жреци и те са направили шаманския жезъл-Тризъбеца свой родов герб-Тамга.Той съответства на писменния знак от розетката затова може да се чете и като-Дуло.А Тамгата графически я има през цялото време на Българското царство чак до Шишман,също и по монетите.И навсякъде където са управлявали потомците на този род в Източна Европа.А ти дали ще се смееш или ще плачеш това за българската история няма никакво значение.Затова вземи изпей някоя песен поне.
П.П.Имам статия за славяните!Макар че нямам нищо общо с тях.Нали знаеш,че всички племена са били изселени от моя роден край,още преди дедите ми да се настанят тук.Но за разлика от някои други които плюят на славянската си кръв аз ги уважавам и почитам.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 23:43:44 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2011, 09:35:00 »
1.Джумбурлу,нищо против тебе,но пък съм ти казвал,че ЕДИНСТВЕНИТЕ недвусмислени данни за почитане на Тенгри по нашите земи са тези при Йоло..
2.Многократно ти правих забележки,как да си пишеш нещата-горе долу с по някое доказателство,цитат с теза-контратеза.. то и аз на моменти пиша адски объркано   ;) ;)  добре че хората са си чели и ме разбират какво им пиша.. но пък винаги,когато мога (когато се сетя) давам източници,цитати и т.н. Сега "Джагфар Тарихи" и аз съм я цитирал..по други форуми, (когато подкрепя моя теза  ;D) но пък дори и да не е напълно фалшива, все пак е писана в 1678 г.. е,как според тебе данните в нея са абсолютно вярни и коректни?!Ами то така е и с ПВЛ... писано е за 2-3 век от летописеца, а той самият е  600 години след това! Самият факт,че има няколко варианта на ПВЛ,различаващи се помежду си говори,как при преписване, при пожари,от наводнения, нападане от плесени и т.н. летописа може да се повреди и после преписвачите си го редактират и променят!ПВЛ е писана в ЕДИН вариант а сега я има в 4-ри!Та добре вярваш на "Тарихи-то" ама свери нещата и с други източници!
3.Славяните, които и да са те, са много близки с нас-поне по език!Лингвистиката е наука, и щом НИЕ в момента СМЕ от славянската езикова група-това не е случайно!... Обяснението е за "славянско море" и "шепа прабългари".. за да се обясни факта на днешното ни славянство и уж някогашното ни неславянство!  Има и други обяснения-да речем че славянският е бил някогашния тракийски и т.н.. Все пак да се игнорира факта на днешното ни славянство е НЕВЪЗМОЖНО и да се обяснява това ,със случайни фактори, също е невъзможно.. като е имало езикова асимилация-то трябва да е станала според законите на Науката!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2011, 09:53:25 »
Е,с това няма да мога да свикна никога!Вие се държите абсолютно дървено-шопски или болшевишки,или просто такава ви е натурата или го правите нарочно.Нито една дума няма в този сайт от мене без доказателство(освен ако случайно не съм объркал нещо,или допуснал някаква механична грешка на езика)!Писанията на този или онзи чужденец за българите не може да с ранг на "свето писание" и последна инстанция,нито пък доказателство.И точно сравнителния анализ и материалната култура от онези времена могат да ни дадат реална представа.Както и наследсвото съхранено в народния бит и духовна култура до края на 19 в.Защото имаме жива памет за него.Храмове на Тангра има из цяла България,някъде те са били под формата на "карамат"-свещенно място на височинка ,оградено с плет.Тези места са се почитали и след покръстването.А по правило църквите се строели върху развалините на старите храмове или до тях в същата местност.А "Джагфар Тарихи" и само един сборник с исторически летописи,където има ценни сведения и за Дунавска България.Не единственния източник за историята на българите,но е най-точен защото е български.Подобно на добавките на преводача на Манасиевата хроника,за българската история.Подобно и на някои сведения на Паисий Хилендарски,които напълно съвпадат със сведенията от "Джагфар Тарихи".За съжаление сръбски и гръцки монаси отдавна са "прочистили" много от архивите по манастирите ,където и обикалял.
Славяни в Северна България поне е нямало.Аспарух ги и изселил от тука,затова и не можело да се намери и една паница керамика от тях...Но Борис-1 налага християнството за държавна религия и славянския език за държавен и официален.Също и църквата.И тогава ако не знаеш славянски за нищо не ставаш в една такава държава.А ако не си християнин забрави за всякакви постове и кариера,както се казва сега.Нали така!Нъл тъй?Ако мюсюлманите пет пъти правят намаз,когато ние сме били християни(не комунисти или демократи) два пъти на ден е биела камбаната и два пъти на ден са ходили в черквата на литургия.На славянска литургия.Въпреки това голяма част от българите,особенно аристокрацията до идването на турците са знаели и булгар-тюрки(т.е."прабългарски").Какво станало по-нататък е друга тема.Разходи се до Мадара да видиш тенгриански храм и ритуален басейн.Същия като в Плиска,където е намерена седмолъчната розетка.Например.
П.П.Пуснах една статия за българите и тяхния принос в световната цивилизация.За сваляне!Както и обещаните  две други,когато ги публикуват ще ги видите всички.Поздрави на любителите на истинската история!!!
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 10:01:00 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2011, 19:19:50 »
Всичките ти твърдения по-горе, са бЕЗ ДОКАЗАТЕЛСТВО... Лично аз, още Преди години,давах линк към Джагфар-който иска да чете..
Джумурлу-профилът си мени,ама нравът си не!! Като искаш така да пишеш-продължавай си, така..

БГ История

« Отговор #14 -: Февруари 13, 2011, 19:19:50 »