Автор Тема: Отговорите на папа Николай Първи по питанията на българите  (Прочетена 31315 пъти)

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28

Къкъв проект бе ненормалник?
Ненормалник е бил баща ти ,че те е направил!
Историята на летописите аз я знам.
Като знаеш ,че е съвременна измислица защо се напъваш ,тогава да лъжеш във  форум БГ-история ,върви в турски,татарски,казански,русняшки,мамалигарски и т.н. тука се обсъждат факти за България и българите!!!
турци,турки,монголи,алтайци и т.н. са на друго място!

Ако турците се интересуват от тях ти ли ще им отнемеш това право?
Дреме ми на мифката от кво се интересуват турците!Те нямат права върху наша история ,не могат да я крадат !И такива като тебе и като тоя набурхулбадаев ,анадъмно!
Кое е проект?
Кое е проект ли?- ми това дето ти го показах ,ве папагал!
Ето ти още :

За какво?
Обясних ти,вече(няма по сто пъти да ти набивам в кухата манерка)!
Виждам ,че си ограничен,не може от старшинка в шуменския гарнизон или преводач в някое училище да станеш ....
много си подценил аудиторията тука...
могат да ти пуснат малко гювеч ама от мързел ,штот е жега!!!
Ама ти си тъпан джоунс и не стопляш!

"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

БГ История

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Не трябва на друго място да се обсъждат тези въпроси,нали сайта е за българска история?
Какво да откраднат турците?Хора разни и навсякъде ги има.Може да го ползват Нурутдинов,може да спекулират с работата му...И тука се правят такива алхимии и в други страни.
Филми се снимат,книги се пишат и т.н.
Специално той го няма вече за да се защити,но аз го познавах и знам,че беше истински учен,руски патриот и голям българин.Потомък на Цар Самуил и на Атила по женска линия...
Нашия народ е славянобългарски,но във формирането на народността са участвали и траки.Държавата ни е основана от българи и културата ни е повече българска отколкото славянска,макар езика да е славянски.Това не е прецедент а нещо съвсем нормално и често срещано в историята на народите.
Обясних,че тюрките са южните булгарски племена,Тюрк-означава Бик,в такъв вид се е явявл този дух.Наричали са го и Самар.
Не може заради страх и опасения от исляма да се отречеш от миналото си от кръвта си и от паметта на дедите си!
Това действително може да го направи само един роб!
Ако ние сме си хора на място,никой нищо не може да ни открадне,нито да ни потурчи или поиранчи и каквото и друго да е.
Мойта "кадъна"беше българомохамеданка,заради мене се покръсти.Те имат право и не е срамно да го правят.Обаче да насилваш хората да си сменят вярата или имената ,значи да се приравним до нивото на тъпите и ограничени догматици от миналото.
Някога в нашите държави са живели българи с три вери и различни имена-християни,тенгрианци,мюсюлмани и дълго време не е имало проблеми докато не се намесили чужди хора...
Затова човек трябва да стъпи върху здравия темел на истината и да върви по свой път!А чуждите са си чужди,важното е да си адекватен към тях.
У нас отдавна не е така.
Мы здесь посоветовались с товарищами и решили:И без това статията за "Най-древната история на Тризъбеца" не я пуснаха досега,докато не излезе друго няма да пращам.Няма смисъл да се хабя,дето се вика.
Така че може да се успокоите с" потурчването"...Както казва един герой на Хайтов-"Насила можеш да вземеш,насила не можеш да дадеш!"
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен bulga_ro

• Знаещ

Не трябва на друго място да се обсъждат тези въпроси,нали сайта е за българска история?
Ти не ги обсъждаж ти искаш да ги наложиш като истина с празни приказки а то не става така!
Какво да откраднат турците?Хора разни и навсякъде ги има.Може да го ползват Нурутдинов,може да спекулират с работата му...И тука се правят такива алхимии и в други страни.
Филми се снимат,книги се пишат и т.н.
Да, ама не!Българите никога не са били турци и няма как да са били ,това са руски измишльотини!
Специално той го няма вече за да се защити,но аз го познавах и знам,че беше истински учен,руски патриот и голям българин.Потомък на Цар Самуил и на Атила по женска линия...
Руски патриот пише българска история ...евала отгоре на тава потомък (немедленно да му напраят един памятник у скопие)
Нашия народ е славянобългарски,но във формирането на народността са участвали и траки.Държавата ни е основана от българи и културата ни е повече българска отколкото славянска,макар езика да е славянски.Това не е прецедент а нещо съвсем нормално и често срещано в историята на народите.
Обясних,че тюрките са южните булгарски племена,Тюрк-означава Бик,в такъв вид се е явявл този дух.Наричали са го и Самар.
За славяните изобщо няма да гъкна ,но за бика е впечатляващо турците знаят ли за тава?
Не може заради страх и опасения от исляма да се отречеш от миналото си от кръвта си и от паметта на дедите си!
Това действително може да го направи само един роб!
Именно в паметта на избитите ни деди заради исляма ,не може да се случи това!

Ако ние сме си хора на място,никой нищо не може да ни открадне,нито да ни потурчи или поиранчи и каквото и друго да е.
Мойта "кадъна"беше българомохамеданка,заради мене се покръсти.Те имат право и не е срамно да го правят.Обаче да насилваш хората да си сменят вярата или имената ,значи да се приравним до нивото на тъпите и ограничени догматици от миналото.
Това няма нищо общо с това което говорим ,фанатици и идиоти винаги е имало и ще има!
Някога в нашите държави са живели българи с три вери и различни имена-християни,тенгрианци,мюсюлмани и дълго време не е имало проблеми докато не се намесили чужди хора...
Тенгрианците кои беха ,извънземните ли?
Затова човек трябва да стъпи върху здравия темел на истината и да върви по свой път!А чуждите са си чужди,важното е да си адекватен към тях.
У нас отдавна не е така.
Не е така щото е пълно с руски ,турски и кви ли не още патриоти ,а българските такива се обябвават веднага за лоши !
Мы здесь посоветовались с товарищами и решили:И без това статията за "Най-древната история на Тризъбеца" не я пуснаха досега,докато не излезе друго няма да пращам.Няма смисъл да се хабя,дето се вика.
Не се хабете ,нахалост
Така че може да се успокоите с" потурчването"...Както казва един герой на Хайтов-"Насила можеш да вземеш,насила не можеш да дадеш!"
Спокойни сме всички ,жега е ....ша отворя още една бира с ваше разрешение

Ето ти един поздрав от планината на Bessos
http://www.youtube.com/watch?v=Mu-Mw6j3RWw&eurl

по този саунд ги познавам  ,кои са българите!

debozman

• Гост
Ами цирка за "преносимият компютър на чичо му"  конфискуван от НКВД ?  Тези хора са невероятно галоши бе, Булгаро.
Дж. Атанасов изобретява през 1947 г. първото цифровото изчислително устройство, наречено ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer), което трудно е поместено в една голяма зала. Една година преди това чичото на Нигматулин има преносим компютър - подарен му лично от пророк Мохамед. :D. Тъй като НКВД съществува до 1946 г. то случката изглежда "напълно достоверна" и остава само да си представим как чекистите не вземат лаптова на чичото поради причина, че е подарък от Всевишния.....
Абе Абдал Атил, що не посетиш  Истамбулската баня, както ти препоръчах, та барем ти вкарат нещо в главата през задния вход ?!

Цитат
по този саунд ги познавам  ,кои са българите!
Присъстваме на исторически момент, булгаро. По голям наплив на азиатски сигани да се пишат за българи от днешния, няма в историята. Ще си отворя и аз едно християнско питие - свърших баварското, та съм на "Aurum".
« Последна редакция: Август 03, 2010, 00:50:43 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
Боцмане,вече нищо не ме учудва !Беше преди доста време когато влязох в една дискусия с едни мюслюмани,които бяха чели мого 1.2.3.4.5. закон на термодинамиката и метафизика ,както знайш аз  не разбирам мого!Че тия се питваха да ме убедят ,че ако движиш по варненския плаж с дебел черен вълнен балтон в най големия пек ,ша ти е хладно и нема да има нужда и от бирьонка.
предложих им естествено да напраят практически опит ,най убедителният галош да отиди на плажа в 14 часа и да напрай измервания ,другият трябваше да е с памучна и бяла рокля(нали си виждал моросите как ходят).
От тогава им имам респект и направо със...

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
ПЪЛНА ОТВРАТ!
Ако всички бяха като тия двамата,тук трябваше да се отвори-клуб на българския кретен и алкохолик!
Ако статията излезе обаче все пак ще пратя всичко.Общо още три със същия обем.
И книга ще има непременно.
Съжалявам само за проявената наивност,отскоро съм в Интернет пространството.Допуснах,че си имам работа все пак с хора,но то било човекоподобни...
Намерили си мястото и явно са се успокоили,че няма да ги "потурчвам".
Сега обаче вече съм с убеждението,че освен дето са смешни те явно са и грешни...Само че такива като тях са най-малкия проблем.За съжаление.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
Агалар,слагай сичко !-сега е демокрасиа всеки е свободен.
Ти си заинтересован ,пусни ги!
Изкарай някой лев ,закарай канъмата на Капалъто ,купи и разни глезотийки почуствай се изтинзки мюслюманин ,само ,че не лъжи!
после ще ти кажа как ги наказват лъжците при мюслюманите!

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Истинси вярващите хора не се нагрубяват на тема религия!Раздорите по този въпрос ,са...специалитет на атеистите.....
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
Истинси вярващите хора не се нагрубяват на тема религия!Раздорите по този въпрос ,са...специалитет на атеистите.....

Това е само едно пожелание ,което е записано във всички "духовни" религии!
И в негова чест са изтребени и продължават да бъдат изтребвани хора!
Във всички религии е записано да се вярва само и единствено в "Него" другите са за прочистване!
Атеистите са също хора,това ,че не убиваш в името на Бог???
 -каква е разликата за убития?

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Така,така...хубаво е,когао човек се произнася по даден въпрос да е подготвен....
Господине,нека малко да поясня на Вас,че може и на друг да е полезно! ;)
И мюсюлманството и Православието/към което принадлежа/са в основата си с основни постулати  10-те Божии заповеди!Шестата от тях казва-"Не убивай!"Къде в това виждате призиви за убииства?Много е полезно да се чете....
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
 ;)Имам хубав подпис,нали...!?

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
Така,така...хубаво е,когао човек се произнася по даден въпрос да е подготвен....
И мюсюлманството и Православието/към което принадлежа/са в основата си с основни постулати  10-те Божии заповеди!Шестата от тях казва-"Не убивай!"Къде в това виждате призиви за убииства?Много е полезно да се чете....
Господине,след като сте подготвен как реагирате на тези които са чели тази заповед и са изтрепали до крак "чистите" катарите.Те според Вас челили са или не?Същата Библия със същите заповеди или некое копипест?
Щом сте православен трябва да знаете за Скитополис.
Постулати не знам какво е?Нещо като догма ли е или канон?
Избиването на всички в Йеросалим по коя заповед беше?
Или завладяването на Константинопол където се трепаха християни срещу кристияни?
Те едни и същи Библоси ли четоха?
Страха от Бога не е Божественост.
за мюслюманите не ми се отваря приказка.

п.п. хубав е ,но на еволиционист бивш маймун хехеххе

моя е по хубав!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Re:Отговорите на папа Николай Първи по питан&
« Отговор #42 -: Август 06, 2010, 12:59:51 »
Мислех да не влизам повече във форума,докато не излезе четвъртата статия,за да не хабя напразно време и енергия,но научих нещо от един руски сайт,което много ме зарадва!
Ф.Нурутдинов бил жив и дори от професор е станал -Академик!
Бях изгубил връзка отдавна а после дойде,както се вижда слух,че бил починал....
Слухът бил малко преувеличен,както са казали по този повод...!
Колкото до този "компетентния" с който "Sur "се опитва да спори,няма смисъл да му обръщам внимание,защото освен да лъже и маже,друго не съм забелязал.
За последно ще съобщя нещо по темата ,защото явно скоро от друг няма да се чуе:
Относно отговора за книгите получени от сарацините.Сигурно много хора са си задавали въпроса,как са попаднали тези книги при нашите Царе и кога?
Книгите ,заедно с едно зелено знаме са дошли тук ,заедно с Аспарух.Това е било още един повод за разпра.Книгите и знамето били подарени на Боян от халифа Омар,когато Боян е бил на аудиенция при него.Самия Боян три пъти си сменял религията.Още там станал мюсюлманин и дори извършил жадж...После се покръстил и накрая умрял като Тенгрианец в Киев.Тези подаръци на халифа по време на гражданската война останали у Аспарух и той отказал да ги върне на Боян.
Папата естественно посъветвал всичко непременно да се изгори.
В самия акт на покръстването на българите,религия и политика са неразривно преплетени,като често пъти политиката е вземала връх...И днес не е по-различно.
Само че тогава сме били печеливши а днес губещи-основно заради такива "компетентни личности",като тия двамата "авторитети"тук ,които ме изкараха "турчин и платен агент"...Само и само от многото плювки и бръвежи ,никой нищо да не научи и разбере!Такива напъни обаче са невъзможни!
« Последна редакция: Август 06, 2010, 13:01:42 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Господине,след като сте подготвен как реагирате на тези които са чели тази заповед и са изтрепали до крак "чистите" катарите.Те според Вас челили са или не?Същата Библия със същите заповеди или некое копипест?
Щом сте православен трябва да знаете за Скитополис.
Постулати не знам какво е?Нещо като догма ли е или канон?
Избиването на всички в Йеросалим по коя заповед беше?
Или завладяването на Константинопол където се трепаха християни срещу кристияни?
Те едни и същи Библоси ли четоха?
Страха от Бога не е Божественост.
за мюслюманите не ми се отваря приказка.

п.п. хубав е ,но на еволиционист бивш маймун хехеххе

моя е по хубав!

Точно СТРАХА ОТ БОГА е признак за присъствието на Дух Божий в човека ;),независимо от вероизповеданието.
Виж,при атеистите...е отчайващо....
Никого не ..кандърдисвам да повярва,то си е вътрешна,духовна потребност.Само моля,да се уважава правото на всеки да си вярва в Бог и да си Го търси духовно,според вероизповеданието си.И да не бъде наскърбяван за това си духовно преживяване от бездуховни същества.!
Впрочем,Св.АпостолПавел е очертал два вида хора-дшевни и духовни!
Колкото до  "научните аргументи"в случая..,ако изобщо се търсят,тогава ВЯРАТА престава да бъде вяра!

Неактивен saradiva

• Професор
  • Публикации: 60
  • Респект: 13

Точно СТРАХА ОТ БОГА е признак за присъствието на Дух Божий в човека ;),независимо от
вероизповеданието.
Виж,при атеистите...е отчайващо....
Никого не ..кандърдисвам да повярва,то си е вътрешна,духовна потребност.Само моля,да се уважава правото на всеки да си вярва в Бог и да си Го търси духовно,според вероизповеданието си.И да не бъде наскърбяван за това си духовно преживяване от бездуховни същества.!

Здрасти, Сур! Попаднах  на тези твои думи баш сега, когато млатя един тангреанин в друг форум...

Тенгрианинът ме зове да имам "свян от Бога"/Тангра/.
Отговорих му: Свян от Бога не се изпитва. От Бога глупаците имат Страх, а мъдрите - получават Дарове". Между Страха и Даровете има ... една мисъл разстояние."

За тебе спешъл допълвам - проявата на Духът Божий у човек е един от Даровете...
И не смятам, че всички вярващи в някакъв Бог са "духовните хора"на грешната ни планета. Между вярващите има такива чудовища, че духовност при тях е само дишането им.... >:(

Впрочем,Св.АпостолПавел е очертал два вида хора-дшевни и духовни!

Къде ги е очертал Ап. Павел тея два вида?!
Пък като се замисля май баш след Ап. Павел насетне започва да се видоизменя християнството ... и се изгубва завинаги Оригиналът...

Колкото до  "научните аргументи"в случая..,ако изобщо се търсят,тогава ВЯРАТА престава да бъде вяра!
Пък измишльотините стават Догми! :D...
Я, по-добре не ги меши Наука и Вяра!
Те и без това професорчетата са я докарали до "факти на едната честна дума!
Я виж как за три часа "откриха", че два открити кокала са на Предтечата.
Ей тъй - само с "Божията промисъл и помощ"...  ;)

Ако ти се спори - отваряй тема - там ще съм.  :D

Поздрав!

« Последна редакция: Август 14, 2010, 21:42:47 от saradiva »

БГ История