Автор Тема: Отговорите на папа Николай Първи по питанията на българите  (Прочетена 31317 пъти)

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Питай турците за проектите им.Тука темата е за папата...На Нурутдинов не си достоен и обувките му да лъснеш с плювките си.
Няма нужда аз да имам нещо ,то е историческо наследство на българите/не на такива същества като тебе,блуждаещи електрони и неиндифицирани НЛО/.По музеи,частни колекции,библиотеки.И това което съм казал тука им е много на такива като тебе.Не съм ти даскал да те образовам,за такива елементарни неща...
Тебе кой те накичи с името българин? 
Извънземните ли?
Айде отивай и ти на припек ,ако те мързи да научиш нещо за българската история.
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

БГ История

debozman

• Гост
Цитат
Питай турците за проектите им.
--- Абе резняк, нали ТОЧНО ТИ ОСЪЩЕСТВЯВАШ ТЕЗИ МИНГЯНСКИ ПРОЕКТИ, какво се пишеш тук на девствен гей ?! Твоите  ахмак аргументи НЕ СА ФАКТОЛОГИЯ.  Къде си тръгнал с мохамедански-кючек  мюрета, българин да се пишеш?.

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Ако не бях дошъл в този сайт нямаше да науча какво е мингянин.Ти си идеалния образ.Освен това се оказва че си изключително просто същество.Бъди сигурен,че всички които са те чели отдавна са разбрали.Така,че върви по дяволите където ти е мястото,да се надплюваш с него.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

debozman

• Гост
Ако не бях дошъл в този сайт нямаше да науча какво е мингянин.
 --- Също като мойта кавказка овчарка. И тя не знае, че е „кучка”. Знае, че е „Хата”, като тебе –  Атил - Насрадин Ходжа да не ти е кръстник ? Даже по произход мисля, че е по-близо до хората от тебе, защото ми изпива и бирата, като ме издебне.  Ти обаче шораш само чай.

Ти си идеалния образ.Освен това се оказва че си изключително просто същество.
 --- Но съм информиран от исконни фактологически писмени дадености. Докато ти си информиран с истамбулски и русняшки говняни данни. Сега сигурно си мислиш, че „исконни”, значи „конски данни” –  из-коня.

Бъди сигурен,че всички които са те чели отдавна са разбрали.
 --- Аха. И книжката с РТ свърши преди 2 години. Поради "липса на интерес" и то не от такива малоумници като тебе.

Така,че върви по дяволите където ти е мястото,да се надплюваш с него.
 --- Дяволи, джинове и т.н. са от твоя репертуар - Рязански понятия. Измислени от Рязанския институт за манафите.

Тебе кой те накичи с името българин?  
Извънземните ли?

--- Попа ме накичи с името Борислав, Баба Атил, на името на бядо ми Борис. Тебе кой те накичи с Ишаллах-Мюфтиларъ името ? Ей ми и снимката в сайта - Борислав Борисов се казвам.. Що не се покажеш да те видим, бе истамбулко мекере ? Аз знам защо е - за да те заплюва по улицата всеки втори.  И то не защото „всеки първи” ти симпатизира, ами в българско не е прието жените да заплюват истамбулски манафи по улиците.

« Последна редакция: Юли 31, 2010, 15:15:58 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Хубаво те кръстил попа обаче защо се държиш като мингянин?Язък ти за името и портрета...Да допуснем,че си просто инатест и ако не неграмотен то доста прост или изкуфял.Много си самомнителен и самоуверен и дейсвително ставаш смешен.
Така и не стана въпрос за въпросите на Гази Баба Бориса-същият турчин и мингянин като мене...
И вземи да правиш разлика между "вълна" и вълна в зависимост от ударението на коя сричка е.
То само с цитиране на източници не става...Трябва и акъл!
да не стане явно;
но да излезе наяве.

debozman

• Гост

Хубаво те кръстил попа обаче защо се държиш като мингянин? Язък ти за името и портрета.
--- Язък-мазък, толкова са могли да не направят моите, толкова съм „излязъл”. Никога не съм се мислил за умник, ама като гледам български дивотии, като твоите – може и умник да съм, на фона на мангасарската папагалска интелигенция.

..Да допуснем,че си просто инатест и ако не неграмотен то доста прост или изкуфял.Много си самомнителен и самоуверен и дейсвително ставаш смешен.
Така и не стана въпрос за въпросите на Гази Баба Бориса-същият турчин и мингянин като мене...
  --- Виж там снимките на Гол, за Библия Бесика. Твоите информации са ментета от същият сорт. Ама човека не е толкова тъп да мисли, че Библия Бесика е от Х в. преди новата ера, запазена тракийска реч и т.н. 

И вземи да правиш разлика между "вълна" и вълна в зависимост от ударението на коя сричка е.
  --- Абе чоджум, аз съм специалист по българска реч. Оторизиран с лицензия. Ти да не говориш за вълната по задника на Гъзи Баба. 

То само с цитиране на източници не става.
  --- Ами твоите къде са ? За Гази Баба и другите юнаци ? У Истамбулската библиотека. При Библия Бесика, е, тази може да е в Атинската. 

..Трябва и акъл!
  --- Акъл зер. Ама не като твоя – балъшкия, дето се връзва на всяка печатна дивотия. 

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Времето и историята ще решат!Както винаги е ставало.А не махленската ви пропаганда и агитация.
Абе що ги няма въпросите на Бориса -Михаила до папата...?Дъщеря ми ли ги е откраднала или някоя мингянка от Европата...
Пък твойта българска реч е бисер...,за чудо и приказ.
Сведенията на булгарските летописци са абсолютно достоверни!
И железни!
Затова пропагандата и плюенето няма да ви помогнат нито сега, нито никога.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28

Поразрових се наистина за този нурухлуаев как обяснява тези джагир магири ,
значи започва с това:

1.Няма друг Бог освен Аллах и неговият пророк е Мохамед!

2.Из коментарите които се опитва да прави има цели постове ,приложени като проучвания от наши форуми
3.Коментари на мякои форумци го окачествяват(трудът му) като съвременно менте от 80 г. ма иналия век
4.Клакьорите в България на този антибългарски и протурски ,се разпространява от разни преводачи и тюрколози ,които са заинтересовани за глупостите които са писали в продължение на години и сега кво ?

Такива като @атил -агалар ,ако са дали някой леф в тези издавания ,пропагандирания и прочие са изгорели(да пишат минус)
те тава е ,агалар
туркско-татарските глупости не могат да бъдат БЪЛГАРСКА история.
Да си я пишат тяхна ,халал им я даваме!
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Когато става дума за наука или религия,такива човекоподобни същества ,които нито знаят какво пишат,нито какво лъжат като вас,са съвсем непотребни.
Никъде не си се ровил и лъжеш от първия път още като се включи да пишеш!
Нурутдинов е известен учен и подобни партенки никъде няма да минат...

Науката търси истината а такива като вас търсят на Тодор Живков дипломата и под вола теле!
Българската история и всяка друга са това което са!А не както им хареса на тия или ония!

И така ще си остане,дори да се отрича....И ако ще да е чак до Второто Пришествие.Ама на вас какво ви пука.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
Когато става дума за наука или религия,такива човекоподобни същества ,които нито знаят какво пишат,нито какво лъжат като вас,са съвсем непотребни.

aгалар,тъй тъй сме в темата за папата(както подскачаш ,защо ги нямало въпросите) така и в таджири махири на набулхрулдаев ,той е изгубил или кагебето му зели двете части и той като самия Мохамад получил какво ?
низполастилане на всичките части (и то на руски за да заблуди КГБ)и през 72 г. зел ,че ги записал за разлика от Мохамад.
тъй че тезмахири тахири са руски измишльотини

Ето ти един "отговор на Папата..."

The Responses of Pope Nicholas I to the Questions of the Bulgars A.D. 866 (Letter 99)

Translated by W. L. North from the edition of Ernest Perels, in MGHEpistolae VI, Berlin, 1925,pp.568’600.
Chapter LXXVIIII.
After stating that it is a custom among you for the sick to wear a kind of bundle [of herbs?] hanging under their neck, you are asking if we forbid this from now on. We not only order that this not be done, but we also forbid in every way that this be done; for phylacteries of this kind are invented by diabolical wiles and are proven to be fetters on the souls of men, and therefore the apostolic decrees order that those who use them be expelled from the church after being struck with anathema.[28][28] Cf. Council of Laodicea, canon 36.
Преведено от WL сверно от изданието на Ърнест Perels, в MGH Epistolae VI, Берлин, 1925, pp.568-600.
LXXVIIII глава.
След което заявихте, че е по избор между вас за болните да носят един вид пакет [от билки?] Висящи на  врата си, ти си задаваме въпроса дали да забрани този от сега нататък. Ние не само сме против  това да бъде правено, но ние също така забраняваме  по всякакъв начин това да бъде правено, защото phylacteries от този вид са изобретени от дяволска хитрост и се доказа, че поставя в окови душите на мъжете, а следователно и апостолските заповеди ,че тези, които ги използват да бъдат експулсирани от църквата, като се ударят с анатема [28].
[28] Вж. Съвета от Лаодикия, Canon 36.

Canon 36
They who are of the priesthood, or of the clergy, shall not be magicians, enchanters, mathematicians, or astrologers; nor shall they make what are called amulets, which are chains for their own souls. And those who wear such, we command to be cast out of the Churh
Canon 36
Те, които са в  свещеничеството, или от духовенството, не са магьосници, вражари, математици, или астролози и те не правят това, което се нарича амулети, които са вериги за собствените си души. А тези, които носят такива, ние заповядваме,  да бъдат изхвърлени на Църквата.

phylacteries

Tова е един амулет използван от евреите .Предпазва и зашитава от зло,означава нещо като храм!

Но в нашия случай какво казват древните "булгарско татарско турски"анали ?
Как коментира един ,който ги знае мота-мо и е готов да издаде поредният пасквил с измислена българска история?

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
За дохристиянската духовна култура също имам преведено.Тя е с дълбоки корени и от нея е черпил целия свят.Особенно гърците и римляните...
Тук става дума за муски,които имат Тенгриански произход а после ги поислямчили и похристиянчили.Идва от "мосха"-бича глава.Такава форма е имало първото московско укрепление и от това градът получил и името си.
За сведение на папата и на публиката муските са помагали.Когато са истински.
Дори от тези два отговора се вижда,че папата е каноничин катър с капаци,ограничен и нискокултурен за времето си!
По тази и ред други причини били унищожени и затрити много култури и цели народи на много места по земното кълбо.
Недей да фъфлиш и да се опитваш да засегнеш ислямската култура/с която аз нямам нищо общо/,защото и тя си има своите върхове и достижения.
Най-потърпевши от КГБ са точно булгарите в Русия,затова се засрами или млъкни по този въпрос,защото ни излагаш пред хората.Тези неща определено не ги чета само аз...
Ако имаш други отговори  давай ги,защото е много интересно!
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ

Недей да фъфлиш и да се опитваш да засегнеш ислямската култура/с която аз нямам нищо общо/,защото и тя си има своите върхове и достижения.
Най-потърпевши от КГБ са точно булгарите в Русия,затова се засрами или млъкни по този въпрос,защото ни излагаш пред хората.Тези неща определено не ги чета само аз...
Ако имаш други отговори  давай ги,защото е много интересно!

Аз ,мюслюманите не ги нападам,работил съм с тях и са си много честни и всеотдайни хора и на никого не пречат!
Но ,такива фарфалаци кат тебе дето ми казват ,че съм бил с робско мислене и ми слага етикет и не знам кво щял да ми прави ,ми е забавно да го сложа там където му е мястото!
Да знам ,че ония папагали (нарухулдиновци),чакат да излезе некой факт тука, и да го купират у тюркския проект хахахах
мого са неграмотни!

Сега по това което ти сложих за евентуален коментар се вижда ,че си въздух под налягане (компресия) .
Не можеш да направиш никаква аналогия  с това което отговаря папата на представителите на българите ,а?
Трудно ти е ,знам!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Най-жалкото за такива като вас е че не сте способни да си направите реална самооценка.От друга страна сте много комплексирани и задръстени.Това е защото сте продукти на същия този комунизъм срещу който подскачате и се правите на "борци"!
Типичен пример е фалшивата българска опозиция-СДС.И нейните кадри и дейци на културата и всичко останало.
Изпитвате неистово удоволствие да омацате някого,да му направите мръсно,за целта да спретвате компромати,да прехвърляте от здравата глава на болната/чисто болшевишки прийом/.Основната ви цел е вие да сте,другите да не са.Всичко останало не е важно.За вас.
Точно този извод ще си направи всеки човек поне със средно ниво на интелект и за вас.А лично на мене или на Нурутдинов не сте ни направили нищо и не сте способни да направите.
Да се обвинява точно той в ислямизъм си и чиста лъжа и клевета!За мене вообще няма да коментирам...
А да се обявява булгарската история и култура за турска и ислямска е проява на чиста параноя и налудничави наклонности!
Както и за коментара по отговора на папата...Какво знаеш?Кое ми е трудното?Отговорих веднага,без да питам никого от "източниците",защото имам информация и знания.А най-важното разбиране за тези неща.Какво може да "вижда"един сляп и прост човек като тебе?
Явно,че не ставате...Отговорите ги има и в България.Благодаря,ще мина и без твоята помощ.

да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
.А лично на мене или на Нурутдинов не сте ни направили нищо и не сте способни да направите.
Да се обвинява точно той в ислямизъм си и чиста лъжа и клевета!За мене вообще няма да коментирам...
А да се обявява булгарската история и култура за турска и ислямска е проява на чиста параноя и налудничави наклонности!

Агалар ти лъжеш най безотговорно и нагло!Ти и твоя нурухубилдаев  не пречат на българите ,щото са измислени и никой не ги приема на сериозно.Но понеже са си купили сигурно лакеи и ибркчии в България се опитват да излъжат и някой друг.
Както са си свикнали от ено време.
Ето сега ще ти покажа нагледно(всъщност не на тебе а на такива които са повярвали и на 0.00005% от лъжите ВИ):

Самият нурхулбаев творението му е турски проект ето го:

Тука се краде всекаква история но нашата е на първо място (нали сме им били европейска рамка)
като цъкнеш с мишьонката на булгарс (ти излиза твоя любимеци работодател)

с номер 2 съм отбелязал моя любимец некой си цветкофф бил и професор некакъф

като отвориш джагихири махири ти се прояснява веднага манипулацията плоска и тъпа(на тебе не може штот ти си вътре не е от патриотизъм ,де!)

Тука е вкаран целият текст на английски с превод на руски .общо взето европейска работа

тука самият нурхуллбаев си обяснява измислената история за баба му,тетрадките на чичо му,нквд-то и най интересното което пише ,че древните ръкописи били на БЪЛГАРСКО-АРАБСКИ скрипт хахахха пълна неграмотност и невежество!
но това върши работа за такива папагали като тебе!

Последното ,агалар е по сериозно от твоите напъни да изкараш некой грош.Тука се вижда ,че един български преподавател в НБУ участва със тоя псаквил срещу България ,требва (ако съм аз немедлено да се освободи от НБУ-то) и да се прати у Анкара у техния си !
то си пише ,дето съм ти го подчертал ако можеш да видиш!

И за последно ,агалар повече нема да ти отговарям на квото и да е ,за мене си продажник!
Аз може и да съм с робско мислене ,но ти си боклук!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Къкъв проект бе ненормалник?Историята на летописите аз я знам.Ако турците се интересуват от тях ти ли ще им отнемеш това право?
Кое е проект?За какво?Ако си луд за връзване това не е моя работа!
Е,не са монголци де,турците ,аз да не съм крив и за тая работа...?!
да не стане явно;
но да излезе наяве.

БГ История