Автор Тема: ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?  (Прочетена 68796 пъти)

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?
« -: Юли 11, 2010, 21:48:04 »
Със сигурност темата ще предизвика бурен гняв сред някои от събратята от форума. :)..За мен,обаче е интересна позицията и "сверяването на часовника ми",с тези които също са русофоби!Впрочем,деленето на русофили и русофоби си е традиция в българското общество.То е станало причина даже за смъртта на видни учени и интелектуалци.За да се стигне чак до там,че да се убиват,явно проблема е с голямо значение....
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

БГ История

ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?
« -: Юли 11, 2010, 21:48:04 »

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Re:ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?
« Отговор #1 -: Юли 11, 2010, 23:53:14 »
Ами че то една част от тях са на власт в момента,но не ми се вярва да са истински като едновремешните.Тия са повече по далаверата.Лошото е че не сме прокопсали нито от едните нито от другите.Няма и да прокопсаме,аз лично съм български империалист и съм против всички мекерета и прислужници,независимо фили ли са или фоби!
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #2 -: Юли 13, 2010, 15:51:36 »
Аз не се считам за "български империалист",а за БЪЛГАРОФИЛ-със сигурност!По принцип империите не са идеал за държавност.Пример са РУСКИТЕ ИМПЕРСКИ НАПЪНИ!В цялото си съществуване тя се е стремяла именно към това,та затова и все не успява да е "номбър уан"в Света./нещо като наказание Божие,поради възгордяването й/!
Пък виж,ние българите сме оцеляли след толкова векове робства и за добро или зло,продължаваме да си съществуваме.Не знам дали повечето си дават сметка че сме си миропомазана нация.ЗАЩОТО В СВЕТОВНАТА ИСТОРИЯ НЯМА ДРУГ НАРОД,КОЙТО Е ПРЕЖИВЯЛ ТОЛКОВА РОБСТВА И ДА Е ОЦЕЛЯЛ!
Русофоб съм,точно заради "поучителното размахване на пръст"на Русия и непрекъснатото й изнудване на останалите/последен пример с газа/.И то ,при условие че народа й мизерства....
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #3 -: Юли 13, 2010, 17:06:10 »
Е,това е позиция достойна за уважение,но аз не бих я нарекъл"русофобия",защото фобиите граничат с омразата.Чак пък да се намрази Русия...,аз дори Сърбия не съм намразил като хората или Турция.Лично съм патил от руснаци,гонили са ме 8-10 човека да ме колят,влизал съм в ръкопашни схватки много пъти ,дори веднъж и с милиционери там..,много неща не ми харесват,но не ги намразих.А за политиката и икономическите взаимоотношения съм сигурен,че един ден пак до тях ще опрем.Такава ни е историческата съдба а тя е преплетена и с геополитиката,за да се оттървем трябва да се изселим и да основем някъде другаде нова България.Това,че съм "империалист"го казах нарочно ,на майтап,аз обичам да се шегувам,даже да става въпрос за сериозни неща.Щом си имаме работа с империалисти защо и ние също да не сме...?Преди малко в сайта на БНТ по повод на едно пророчество на Свети Козма Етолийски дори призовах:"За Бога братя купувайте си пушки!"А Русия отдавна може да мине и без нас в този живот,но дали ние ще можем не се знае,правилното според мен е да се формулира една наша българска политика и поведение и те да се следват и прилагат упорито и последователно.И да не сме едностранно обвързани във външните взаимоотношения.Само,че трагедията ни сега е в т.нар."национален елит".В по-голямата си част те са "сламени човечета"т.е.подставени лица и не работят за нас и за страната в която сме се родили.А моят идеал за държавност е МОНАРХИЯТА!Но и Тя с хора става не само с пари и с Монарси-държавни глави а не лукови глави...
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #4 -: Юли 14, 2010, 14:52:45 »
Абсолютно се съгласявам за МОНАРХИЯТА!Тя е единственото Богоустановено управление.За да бъде коронясана една особа,върху нея се ивършва богослужение,чрез което слиза БОЖИЯ ДУХ върху нея.Тоест,това са "духовни водачи"на нациите.Всички останали "водачи"са временно явлениеПред Лицето на Бога те не са "водачи",тъй като нямат Божия блогодат за това.В Светото Писание Христос е наречен ЦАРЯ!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #5 -: Юли 15, 2010, 10:43:24 »
И поради тези думички на професор Чилингиров СЪМ РУСОФОБ....

"- Те не са се забравили. Навсякъде откриваме материални следи, водещи към тях. Но от първия училищен клас ни се натрапват едни и същи лъжи. Те трудно се преодоляват, защото много интереси се преплитат в тях. Интерес имат гърците, интерес имат руснаците заради ред вътрешно- политически и геополитически причини. Руската национална доктрина, която е имперска, се крепи на твърдението, че русите са приели християнството от Византия и то по времето на най-голямото й могъщество, когато тя обхващала цяла Мала Азия и целия Балкански полуостров. Мислите ли, че без съпротива ще бъде приет фактът, че християнската традиция на Русия е дошла от Симеонова България? Затова тези и други мои изследвания не са били приемани дружелюбно, особено от руски академични кръгове."
Ненавиждам манипулациите със съзнанието и промиването на акъла!А руската политика,спрямо България прави точно това!В момента се опитва да прокарва духовна зависимост чрез някои от кръговете в църквата.
ДУХОВНОТО НАОСИЛИЕ Е ПО-СТРАШНО ОТ ФИЗИЧЕСКОТО!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #7 -: Август 16, 2010, 22:34:09 »
Много си ми е на сърце таз темичка...и все повече ми става :D :D :D

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #8 -: Август 19, 2010, 07:01:57 »
"--- Абе глупости говориш аркадаш, „да ни завиждали руснаците” ?!.  Аз съм живял в Москва 3 години. От там България се вижда като точка в кюшето на Европа за обикновения московчаник. "

Това е цитат свидетелстващ пълна комплексарщина от Русия!

ИЗВОД:Русофоб е антипод на ПАТРИОТ!

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #9 -: Август 19, 2010, 11:22:52 »
ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?
-Щото ти толкова акъла...

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #10 -: Август 19, 2010, 11:35:07 »
ЗОЩО СЪМ РУСОФОБ?-Ами просто защото НЯМА ЧОВЕК,който да е ...емигрирал в Русия!Напротив!Емигрират ОТ Русия.Не съм чул за американец,емигрант в Русия!Нещо ти е ...преобърнат светогледа...

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #11 -: Август 19, 2010, 12:02:08 »
http://www.youtube.com/watch?v=pI8pkjH2snQ&feature=related
Абе Sur,много впечатлителни "мингянки"от мойта капанска порода си пуснал тука!Абе то направо от "алтайската монголска раса"...В Тюмен и там се намираха от тях.Тяхната работа с руснаците е като работата на тия улавите "българи" тука със сърбите.Те ги обичат а ония им го връщат с двойна омраза и подлост!И най-вече лъжи,без лъжа нечестивецът не може да съществува.
Благодаря за оня православен сайт---,Дверите, а напоследък все по-често се сещам за дядо Славейков,как завършва едно негово стихотворение:
"...Не сме народ а сме мърша,
туй ще кажа и ще свърша..."
Ти му отваряш очите,даваш му наготово и безплатно знания..,то продължава да рови в калта като прасе и фърля и пръска наоколо безогледно...
Прасето е единственното животно на което Господ е отнел възможността да гледа към небето.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #12 -: Август 20, 2010, 06:10:16 »
ЗОЩО СЪМ РУСОФОБ?-Ами просто защото НЯМА ЧОВЕК,който да е ...емигрирал в Русия!Напротив!Емигрират ОТ Русия.Не съм чул за американец,емигрант в Русия!Нещо ти е ...преобърнат светогледа...
По принцип това миграцията не доказва нищо,ама ето малко даннички,КОЛКО милиона са мигрантите в Русия...ще кажем,че данните са неточни и няма как да бъдат.http://www.dpni.org/
според сайта дето ти го давам мигрантите в Русия са 20 милиона...е,къде ти да ги забележиш-такива числа,явно още не си ги минал в училище.Ето ти и от Уикпедия-източникът на знания,който цениш най-много..
Согласно опубликованному в 2002 г. докладу ООН, Россия находилась на втором месте (после США) по числу законных и нелегальных иммигрантов, проживающих на территории страны. По оценке экспертов ООН, в России их более 13 млн чел. — 9 % населения. Зам. директора Федеральной миграционной службы В. Поставнин заявил в январе 2006, что в России находится от 5 до 14 млн нелегальных иммигрантов. По информации главы Федеральной миграционной службы К. Ромодановского (март 2006), ежегодно в Россию на заработки приезжает 20 млн трудовых мигрантов, среди которых 10 млн трудятся нелегально. Ущерб от трудовой деятельности нелегалов он оценил в 200 млрд рублей.
И какво излезе-Русия е ВТОРА след САЩ по число на мигрантите-легални и нелегални,айде да покоментираш,какъв извод правим от това?

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #13 -: Август 20, 2010, 06:47:27 »
А,защо не пуснеш продължението..?Там,дето пише,че това са хора от бившите губернии на СССР?

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #14 -: Август 20, 2010, 11:32:51 »
Има и бая милиони китайци-отвори,ако искаш Уикпедия,чети,питай някой колко е това десет милиона,опитай се да го преброиш.,може и с помоща на пръстите..Бившите губернии на СССР са си в момента демократични независими държавиНякои от тях Литва,Латвия,са в ЕС-отвори графата "разрешения за престой" на официалните преселенци,виж колко хиляди от Прибалтика са се заселили в Русия.Отвори Уикпедията,дето ти е съветник в живота,виж,попрочети...
Та-доказа се,че тезата "в Русия никой не се преселва"дето тук,на форума чули-недочули и чели недочели я лансират,просто не е вярна,меко казано...и е доста тъпа.
И Русия е НА ВТОРО МЯСТО по мигранти...
Какъв извод правим от това?Какво доказваме?...
а,доказваме едно нещо-че има хора чели-недочели,не знаят факти,не отварят нищо,не четат...а пишат,ли пишт по форуми и нищо друго не доказваме!Ама това си го знаехме и по-рано...
« Последна редакция: Август 20, 2010, 11:39:46 от sim4o »

БГ История

« Отговор #14 -: Август 20, 2010, 11:32:51 »