Автор Тема: ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?  (Прочетена 70614 пъти)

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Re:ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?
« Отговор #120 -: Юни 21, 2011, 23:02:34 »
По какво съдиш 1. Че съм русофил?.. 2.Че русофилите ги гонят някакви конспирации.. какво имаш пред вид въобще под "русофили" групировката офицери , през времето на Батенберг?? ИЛи друга група хора, с определени характеристики.. ако дадеш по-пълно определение на" русофил" ще се опитам сам да се характеризирам..
Само дето не ми стана ясно това с "разобличаването" :).Ей тва русофилите все конспирации ви гонят ,бе..Малей,таласъмени мозъци...не е лесно
Харесва ми, как обогатяваш речта си, с диалектизма "малееей"! Аз също се стремя към по-жив език.. а за разобличаването... ето, припомням.. 
Вярно е,че са универсални! Дори не би могъл да предположиш къде ги открих...
 В един сайт,един от участниците,беше изразил с тях отношението си към руснаците.
като става въпрос, разбира се, за безсмъртните стихове за Жабата.. по нататък, в няколко твои поста,в различни теми, ти точно това използва като термин.. "разобличаване".. колчем ставаще въпрос за някакви там руснаци. Видя ми се интересно, запомних го.. и стиха, и твоите коментари. А алюзията с "Майстора и Маргарите" мился. я разбра.. нема да ти я обяснявам.

БГ История

« Отговор #120 -: Юни 21, 2011, 23:02:34 »

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #121 -: Юни 21, 2011, 23:16:13 »
Глей са,не е нужно да пишеш толкоз много.достатъчно е ,да е разбираемо.Аз на теб нищо не ти разбирам,сигурно защото самата ти мисъл протича на любимият ти руски език,с който все гледаш да обвържеш българският народ.Никакви алюзии с разни маргаритки и майсторите им не ме интересуват,това е специалитет на рускините/само ако знаеш кво ме правят на едно място - бедна ти е фантазията/.
Има една чудесна фраза на Вайсберг - "Съкращавайте фразите до размера на мисъл" Сещаш ли се - много информация - в малко думички.Пробвай!Мерило за интелект е...
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #122 -: Юни 22, 2011, 00:07:37 »
О-о-о не сме чели "Майстора и маргарита".. хехеееее.. и не може,да се разбере за какво иде реч..
стихът за Жабата ти стига, като духовна потребност!..
За разобличението, използвайки, иженарицаемий жабешки стих, разобличение на руснаци,самият ти говориш..!! Запомних го! Още тогава, изпаднах в луд възторг.. аз на малоумии много се кефя! Повечето твои разобличения от тази гледна точка ги чета.. като имам настроение, разбира се..
.. А българският и руският са си обвързани-просто единият е произлязал от другия.. колкото и нечии ограничени, антибългарски умове, да не могат да го проумеят..

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #123 -: Юни 22, 2011, 11:16:46 »
 За да не оспамваме темата и най - вече ,за да осъвременим звученето  и непреходността й,слагам едно материалче от Едвин Сугарев/който ,все пак не е "господин никой"!/ и то в "цял ръст",тъй като не умееш да отваряш    линкове ;)

ПРИЯТНО ЧЕТЕНЕ!
21 Юни 2011

Едвин Сугарев

Как се възстановява социализмът – и как се реставрира паметта за онова време, от което уж вече повече от 20 години прехождаме към демокрация? Потайно, по тъмна доба.

Доказателството е почистването на нелепия монумент, който доминира и до днес над българската столица – издигнат в чест на армията-окупатор, която донесе на върха на своите щикове полувековен терористичен режим, донесе десетки хиляди избити без съд и присъда, зловещи концлагери, „народни” съдилища, потъпкване на съдбите на поколения българи, овчедушие и видиотяване, от които страдаме и до днес. Това почистване се състоя потайно, по тъмна доба. В една акция, която вони на гузност и страх.

Как се прощават нормалните люде със своето минало? Най-добрият начин е отдавна известен: със смях. Управляващите обаче нямат чувство за хумор. Може би защото с никакво минало не искат да се прощават – тъй като и до днес си живеят в него – и то им е свидно, уютно им е да бъдат там. Те нe искат да бъдат „в крак с времето” – както пишеше на монумента. Искат времето да лежи затиснато от бетонените Альоши и техните шмайзери, под бронзовите мляскания на дружбата от векове за векове.

За тях вапцването на нелепата скулптурна композиция, сиреч предрешването на армията, която ни „освободи” от цивилизацията, не е постмодерен акт, а „углавно престъпление и проява на вандализъм” – както го определи не кой да е, а днешният министър на културата Вежди Рашидов. Неговите аргументи: социализмът бил част от българската история; никое поколение не можело да изтрие миналото като с гумичка.

Умно. Хитлер също е част от историята. Трябва ли по силата на тази логика неговата родина да запази всички символи и знаци от това историческо битие? Или може би между него и Сталин, върховния главнокомандващ на въпросната „армия освободителка”, има някаква разлика? Може би мултакът на републиката не помни и не иска да си спомни за какъв живот ни „освободи” същата тази армия?

Само че – възразява мултакът – в Берлин били запазили руския танк, функциониращ в качеството си на идентичен монумент. И – разбира се, изпуска дребната подробност, че Германия е една дълбоко комплексирана от миналото си страна, че германците ги е срам за човешките страдания, които изтърпя човечеството вследствие на наченатата от тях – но и от същата тази „армия-освободителка”. Двете родствени армии така „освободиха” Полша, че и до днес  поляците не могат да ги забравят. Има ли във Варшава паметник на Червената армия? Няма, разбира се.

Сроден руски танк стърчеше и сред Прага. Давид Чорни – да, да, същият онзи Чорни, дето тъй находчиво подигра стария континент в своята „Ентропа”, вапца този руски танк в розово. Розовият танк се превърна от символ на насилието във весело сбогуване със срама от това насилие, той на практика реализира една от гаранциите, че с онова срамно време, в което руските танкове (и нека си спомним, заедно с българските такива!) тътнеха по Пражките улици, е свършено веднъж завинаги, че то няма как да се върне.

Вежди Рашидов не иска с това време да бъде свършено, то да се превърне чрез смеха в минало невъзвратимо. И не иска не само той. Не искат и социалистите, чадата на рубладжийските наемници на същата тази армия – и затова те веднага дадоха уверения, че паметникът ще бъде почистен. Не иска, разбира се, и другарят Путин – законният наследник на Сталин. Подопечните му медии и информационни агенции опищяха орталъка с вопли за гаврата над паметта, миналото, братската дружба и прочее. Не искат и столичните общинари, които с необичайна за рахатлъка си пъргавина взеха необходимите мерки. Не иска и Валентин Златев, взел същия този паметник под своя опека.

Не иска и самата българска държава – в лицето на основни нейни институции. Най-абсурдисткият и симтоматичен жест бе предприет от българската прокуратура. Тя съвсем насериозно обяви, че било образувано е досъдебно производство срещу неизвестния художник, който пребоядиса Паметника на съветската армия. Wanted – чакат го две години затвор. Друга една, най-дълбоко обичана от българския народ институция – МВР, също взе дейно участие, като посред нощ охраняваше акцията по миенето на монумента, тъй като се били очаквали „провокации”.

Тази сериозност е точно толкова смешна, колкото беше смешен и самият предизвикателно пребоядисан монумент. Можем да очакваме, че за в бъдеще покрай него ще има денонощна охрана, и че българските граждани ще могат да го приближат само след щателен обиск – да не би да носят спрейове под ризите. Парламентът може би ще гласува специален закон, който придава на този паметник статута на вечна и ненарушима културно-историческа ценност – и забранява провеждането на каквито и да било митинги и манифестации в радиус 300 метра околовръст. Възможно е също родолюбиви българи и техни фондации и организации да съберат пари за изграждането на триметров дувар, който да пази паметника от вандали, престъпници и други злонамерени люде.

След което един ден можем да възстановим и 9-ти септември като национален празник – и всичко ще ни бъде наред, преходът ще свърши, а Бойко Борисов ще се премести от своята къщурка в Банкя в една близка резиденция, строена за отдих на неговия нявгашен работодател.
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #124 -: Юни 23, 2011, 15:38:31 »

ТРЕТИ МАРТ:ДЕН НА РУСОФИЛИЯТА ;)

http://www.svobodata.com/page.php?pid=5110&rid=20

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #125 -: Юни 23, 2011, 19:17:04 »
Хайде,да покажем на руските мекерета,че сме наясно с манипулациите им с българската история.Ние си четем български сайтове и пишем в тях,а не се мляскаме с руската паплач!

http://old.vmro.bg/forum/viewtopic.php?f=28&t=1340

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #126 -: Юни 24, 2011, 10:53:07 »

И още по темата......

Синът на Хрушчов: Баща ми не искаше България да стане съветска република
11 май 2011, 07:18

София, България

Тодор Живков и татко никога не са били приятели, казва Сергей Хрушчов
Синът на бившия съветски лидер Никита Хрушчов - Сергей, пристигна в София, за да представи първия том от автобиографичната книга на баща си "Хора, години, власт". Тя е дело на издателство "Прозорец" и ще се състои от три части. Очаква се всички те да излязат на пазара до края на годината. Никита Хрушчов е човекът от най-близкото обкръжение на Сталин в продължение на десетилетия. Именно той се преборва за поста генерален секретар на Комунистическата партия на СССР след смъртта на диктатора. Свален е неочаквано и е заменен от Леонид Брежнев. За мемоарите Хрушчов се изповядва пред стар магнитофон. Ръкописът е 4000 страници. КГБ арестува документа. Един комплект касети обаче е скрит и тайно изнесен в САЩ. Там излиза за първи път книгата. Сергей Хрушчов е един от най-големите специалисти по балистични и крилати ракети. През 1991 г. напуска СССР и оттогава живее в САЩ. Днес е професор в университета "Браун".

- Г-н Хрушчов, във всички мемоари и филми баща ви е представен като доста карикатурен образ, направо шут. Как при това положение той успя да вземе властта след Сталин?
- В много голяма степен този карикатурен образ е създаден от КГБ по времето на Брежнев. Там имаше специален отдел, който твореше анекдоти за Хрушчов. Правеха го добре. Действително на обедите при Сталин присъстващите танцуваха. Но баща ми не умееше. Както например маршал Будьони. Там най-добрите танцьори бяха Микоян и Молотов. Сталин не издевателстваше, но можеше да се шегува. Например да сложи на стола домат и вие да седнете. Това е пиперлива шега. Когато обаче искаше да арестува, ставаше най-добрият човек. Обичаше, прегръщаше, докато набеденият за враг се качи в колата за затвора. Хрушчов влизаше в най-близкото, само от пет души, обкръжение на Сталин, но
никой там не го е считал за простак

От наследниците на диктатора борбата за власт бе между Хрушчов и Берия. Другите не участваха. Затова не е вярна версията, която се втълпява, че останалите ръководители смятали Хрушчов за простак и глупак, а той ги изиграл. Те всички знаеха, че след смъртта на Сталин ще се присъединят или към Хрушчов, или към Берия. В началото поддържаха Берия, но после повечето разбраха, че той е много опасен човек. Че ще продължава терористичната сталинска политика и рано или късно ще ги убие. Затова се обединиха около Хрушчов.

- Баща ви падна от власт, когато беше на върха на славата. Как го допусна. Какво се случи тогава?
- Баща ми бе сменен, защото такава е съдбата на всеки реформатор. Критикуват го и отляво, и отдясно. Едните казват, че той руши системата на властта, защото отива далеч, а другите - че действа доста бавно. Баща ми тръгна срещу бюрократите, каза, че иска да даде властта в ръцете на директорите, не на министрите. Той желаеше да реформира системата, както го направи по-късно Дън Сяо Пин в Китай или Дубчек в Чехословакия. Хрушчов искаше да промени конституцията, да въведе ограничение на мандатите във властта. Например два, като в Америка. И колегите му веднага скочиха: "Как може. Два мандата. Той е на 70 години. На него му е все едно. А ние, петдесетгодишните, какво ще правим след десет." Баща ми започна да отстранява неефективните ръководители от средните звена. А те бяха членове на Централния комитет. И когато трябваше да се гласува съдбата на баща ми, точно тези членове на ЦК си казаха: Или Хрушчов ще ни отстрани от власт, или ние трябва да отстраним него. И го пратиха в оставка.

- Той очакваше ли, че такова нещо може да му се случи?
- Считаше, че 70 години са много. Открито казваше, че на следващия конгрес, през 1965 г., си отива. Но дотогава смяташе, че ще направи икономическа реформа
нова конституция и обновление на Президиума на ЦК. А това поставя въпроса Брежнев, Подгорни и другите да бъдат или не. Затова те решават да се избавят от него, преди той да обнови президиума.

- Брежнев мразеше ли баща ви?
- От психологическа гледна точка Брежнев е слаб индивид. Той стигна до висотите на властта благодарение на моя баща и му беше много задължен. Когато го отстрани от власт, Брежнев трябваше през всичкото време да си доказва, че е постъпил правилно. Че не го е предал. И затова постепенно започна да го ненавижда. В тази си ненавист той достигна до глупост. В Крим има село, в което има ботаническа градина. Селото се казва Никита, но това няма нищо общо с Хрушчов. И когато Брежнев пътувал натам, името на селото бе сменено от Никита на Ботаническое. Хрушчов не се споменаваше нито за хубаво, нито за лошо. Когато съветските архиви разсекретиха кореспонденцията на Хрушчов с президента на САЩ Айзенхауер, там имаше заглавие: "Преписка на президента на САЩ Айзенхауер с председателя на съвета на министрите на СССР." Името го нямаше.

- Вярно ли е, че решението съветските ракети да се отправят към Куба, т.нар. Карибска криза, е взето в България.
- Баща ми казваше, че ние няма да влезем във война с американците заради Куба. Много е далеч, много е опасно. Но когато Фидел Кастро обяви, че Куба се присъединява към Източния блок, нещата се промениха. Задължение на всяка държава е да защитава съюзниците си. Добри или лоши. Както казваше Кенеди за един от латиноамериканските диктатори: Кучи син, ама наш син. Ако не го защитите, губите авторитета си. Затова Куба се превърна за СССР в същото, което е Западен Берлин за Америка. Малък, безполезен къс земя, дълбоко във вътрешността на враждебна територия. Хрушчов знаеше, че заради американската блокада може да защити Куба само с ракети. Това е дипломатически сигнал, който казва: Не нападайте Куба! Върху тази идея е имало дълги разговори. Един ден, докато отдъхва в Пловдив, разхождайки се в парка, баща ми решава, че трябва да рискува с ракетите

По обратния път споделил това с министъра на външните работи Алексей Громико. Той го подкрепил. Идеята се обсъдила на заседание на Президиума на ЦК в Москва. Всички се съгласили. Баща ми после казваше: Беше ми много тежко, защото прехвърлиха отговорността върху мен. Само Микоян казал, че това е опасно. Баща ми казал: Какво опасно, това е авантюристично, но имаме ли друг изход. Тогава и Микоян разписал документа да се пратят ракети в Куба. Та това решение наистина е взето в България.

- Какво мислеше Хрушчов за България?
- Той много я обичаше. Казваше, че българските градинари са много трудолюбиви. Помни ги още отпреди войната. Тогава най-вкусните плодове и зеленчуци били от вашата страна. По-късно смяташе, че идващите от България зеленчуци не са толкова вкусни, както преди революцията. (В по-ново време доматите се изнасяха за СССР зелени с идеята, че ще узреят по пътя.-б.а.). На опитите на българските комунисти да кажат, че: Ето ние искаме да се обединим съм Съветския съюз, да станем ваша република...

- Това истина ли е?
- Това е истина, но Хрушчов се отнасяше към тази идея отрицателно. Той казваше: Не е нужно. Това ще бъде срещу вас и срещу нас. Нас ще ни обвинят, че сме империалисти, а вас - че не сте независима държава. Вие сте длъжни да създавате своя икономика и не ви трябва с никой да се обединявате. Не е необходимо войската ни да бъде във вашата страна. Защо кому е нужно такова правителство, което иска присъствие на съветски войски, съветваше Хрушчов.

- Какви бяха отношенията на баща ви с Тодор Живков?
- Между тях лични симпатии е нямало. Той се отнасяше приятелски с унгарския лидер Янош Кадър и полския Гомулка. С Живков бяха само колеги. Специални отношения с Живков баща ми е нямал.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #127 -: Юни 24, 2011, 22:26:46 »
Как Хитлер изненадА Сталин
Автор: katana Категория: Политика   
Прочетен: 2041 Коментари: 91 Гласове:
39

Последна промяна: 22.06 11:39

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

На някои лъжи краката са дълги. Или дали трябва да се вярва на СССР и комунистите? Не, естествено. Какво е правил Генералния Щаб на Червената армия през януари 1941 г. Разигравал е военностратегическа игра. Според легендата, Жуков е бил на страната на германците и е насмел съветските войски за нула време. Бил отгатнал всички ходове на германския генерален щаб /планът Барбароса/, бил посочил направленията на главните им удари и и насмел Червената армия за 3 седмици. /Червената армия се е ръководела от  ген.полковник Павлов/. Играта се е наблюдавала от Сталин и Политбюро. Значи са показали на Сталин как ще стане разгромът, а тъпанарите са видели и казали, че това няма да стане и не са взели никакви мерки!?!?! Ама тъпанарите са Сталин, Жуков, генералния им щаб и Политбюро!!!!
Добре….. ние ли сме идиотите или руснаците? Или руснаците лъжат, като невидели? И защо лъжат? Тя е проста работа. Генералщабните игри са били ДВЕ! На едната от тях се е разигравало крупномащабно настъпление на Червената армия по посока Източна Прусия – Кьонигсберг – Берлин. На другата игра са е разигравало германско нападение, неговото отблъскване и контранастъпление.
Няма да влизам в подробности /Който се интересува да чете спомените на Жуков, разсекретените съветски архиви, които са публикувани във Воинноисторически журнал след 1985 г. и книгите на В.Суворов/.   
Та, да попитам. Кой е този ултраглупак, който е разгадал план на противника и не е взел мерки за отбрана??!?!?!? Всъщност тъпанарите сме ние, че им вярвахме толкова време. А някои им вярват и сега.
Какво е било съотношението на силите в тези игри.
За Германия 3512 танка и 3336 самолета.
За СССР 8811 танка и 5652 самолета.
Всъщност Червената армия губи през 1941 г. 5 300 000 войници и офицери /убити,пленени и изчезнали/. Губи 20 500 танка и 10 300 самолета. Губи и 6 290 000 единици стрелково оръжие и 101 100 оръдия и минохвъргачки. Всичко това е било струпано в 50 – 150 километровата зона около границите и готово да освобождава наред.
Ашколсун бе, руснаци-освободители! 
Жуков. Този бил разгадал плана Барбароса. Разгадал, чушки.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #128 -: Юни 27, 2011, 21:04:32 »
Да си навлечем Путинската ярост
24 Юни 2011
   « назад   коментари   Изпечатай   Изпрати на приятел
Милен Радев

В Русия пак се разрази „спонтанен“ изблик на патриотична сласт. Поводът този път е 70-тата годишнина от изпреварващото нападение на единия масов убиец-дегенерат на ХХ век над другия.

Това се оказа добър повод за нови агресивно-заплашителни изказвания на решаващи политически фактори в тази северна, тежко самоконтузена от своята история, страна.

От руските медии научих някои подробности.

Споделям ги тук за да покажа колко важно за по-нататъшния път на България е отърсването от духовното робство пред така наречената (и все още чувствана от някои) „матушка“. Колко решаващо е час по скорошното отстраняване на срамното чучело със силуета на бутилка „Столичная“ (както писа някой тези дни във Фейсбук) от центъра на София. Как, дай Боже, ще се възправи нашият дух след освобождаването от неговата гнетяща сянка…

И така, на заседание на президиума на правителството („президиума на правителството“ – я какво ново Политбюро…), премиерът Путин отправил премрежен леден поглед към всички мераклии за пренаписване с късна дата историята на Втората световна война и казал буквално:

“Трябва отчетливо да разберем, че опитите да се изопачи историята могат да имат много сериозни последствия. По този начин може да бъдат поставени под съмнение ключови принципи на съвременното устройство на света. В такива опити се крият много опасни заплахи, при това с непредсказуеми последствия”.

Според ленинградския дребен кагебист от световен мащаб, „всеки опит за фалшификация на историята на Втората световна война и особено на Великата отечествена война, гаврата с паметта на победителите се възприемат много остро в руското общество“.

По-рано президентът Медведев създаде дори специална комисия за „противодействие на опитите да се фалшифицира историята в ущърб на интересите на Русия“. В своя видеоблог Медведев заяви, че тези „опити за фалшификация“ ставали

все по-настойчиви, зли и агресивни.

Съпредседателят на собствената кремълска партия „Единна Русия“ Сергей Шойгу, министър в същото правителство, направи пък предложение да се въведе съдебна отговорност „за отричането на победата на СССР във Великата отечествена война“… Инициативата му подкрепи не кой да е, а генералният прокурор Юрий Чайка.

В студиото на либералното радио „Ехото на Москва“ лидерът на Либерално демократичната партия на Русия Жириновски жизнерадостно разказа онзи ден, как съветската армия „изнасилваше и избиваше всичко живо наред“ на територията на Германия през 1945 година. За да добави буквално „…и добре правеше!“…

Някой ще каже „айде бе, Жириновски…“. Аз пък ще му отговоря: не Жириновски, а заместник председателят на руския парламент – Госдумата – говори тези безумия, за които в нормална държава биха го подвели под съдебна отговорност.

Адресатите

на горните и много други подобни изстъпления на държавно ниво са очевидни.

Вътре в страната това са немногобройните, но красноречиви и убедителни, честни руски интелектуалци. Онези, които си позволяват като учени и граждани да пишат и говорят неподправената истина за предвоенните и военни съветски години. Истина, неизгодна на днешния брутално реваншистки режим в Москва. От която го боли, защото тя клати основата на неговото съществуване.

Навън адресати са гордите поляци, естонци, латвийици, литовци и дори молдавци, които все по-настойчиво – вече и на европейско ниво – заявяват, че 1945 г. на тях им е донесла не освобождение, а страшен терор и запокитване назад в средновековната диващина на комунизма. Които настояват за всеобщо признаване на злодеяния като Катинското за

военни престъпления.

Адресати са и онези все още маргинализирани в страната си германци – като историкът Хубертус Кнабе например, които си позволяват публично да изговорят страшната истина. Които не желаят да признаят 9 май за Ден на освобождението, защото помнят варварския поход на съветската армия след януари 1945 година през източногерманските земи, милионите изнасилени германки, стотиците хиляди изпратени невинни в масови гробове или зад полярния кръг, терора в създадената от СССР „Германска Демократична Република”.

Адресати на актуалните руски заплахи са историците и политиците на Запад, които обосновано осъждат тогавашните съюзници Великобритания и САЩ за съглашателското им преклонение пред диктата на Сталин. Които не забравят трагичната съдба на милионите върнати в Съветския съюз след войната пряко волята им бивши руски граждани, военнопленници и емигранти. И които говорят днес за това, че една от страните-обвинителки на Нюрнбергските процеси сама носи отговорност за не по-малки масови и геноцидални престъпления срещу своя и чужди народи.

Адресат е и бившият съветски разузнавач Виктор Суворов, който с книгите си на Запад преобърна с ботушите нагоре цялата съветска митология за невинно нападнатата родина на световния пролетариат, за неподготвения миролюбив Сталин, изненадан от „фашистката” агресия. Сякаш него лично заплашва ленинградският злопаметник, когато говори днес за това, че „всички опити да се изопачи историята могат да имат много сериозни последствия” и повтаря, че „фалшификациите” щели да имат „непредсказуеми последствия”.

Спомним ли си съдбата на Александър Литвиненко и на Анна Политковская не може да не настръхнем от обещанието на Кремълския господар, че по тези въпроси позицията му щяла да бъде

„твърда, последователна и принципна”.

Сред адресатите на Путин и компания обаче все още не е България. Нейните отговорни фактори днес с нищо не показват, че са готови да скъсат с десетилетната лъжа, с господството на социалистическата митология. В българското публично пространство най-гласовито се тиражират гласовете на всякакви „славянски”, „православни”, „русофилски” дружества и комитети. Буботенето на Петата колона се представя за гласа на братушките

Затова на ход сме ние, гражданското общество. Нека направим всичко нужно и възможно за да бъдем включени в групата адресати на Путинската ярост и на Путинските заплахи.

Тази чест трябва да бъде заработена и заслужена.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #129 -: Юни 28, 2011, 10:52:18 »
Много ви здраве от братушките ви ;D

http://slavimirgenchev1953.blog.bg/politika/2011/06/28/trevoga-rusiia-blokira-bylgarska-grupa-vyv-feisbuk.773216
Ае идете им цункайте задниците смръдливи! ;D

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #130 -: Юни 29, 2011, 08:22:00 »

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #131 -: Юни 30, 2011, 10:57:07 »
Осквернителите на България
24 Юни 2011
   «
Едвин Сугарев

Рядко, много рядко можем да видим толкова красноречиво доказателство, че България не е реформирана, нито пък демократична страна. Доказва ни го един списък, ето го:

Български антифашистки съюз /БАС/

Съюз на ветераните от войните

Съюз на военноинвалидите в България

Съюз на сержантите и офицерите от резерва и запаса

Национално движение русофили

Форум „България – Русия”

Федерация за приятелство с народите на Русия и ОНД

Фондация “Устойчиво развитие за България”

Дружество „Александър Невски”

Федерация на съотечествениците

Българо-руска търговска Промишлена палата

Българо-руски клуб „Шипка”

Съюз на българските писатели

Славянско дружество в България

Съюз на архитектите в България

Дружество „Найден Геров”

Съюз на филмовите дейци

Съюз на българските журналисти

Това са “гражданските” организации, които са подписали тъй наречената Декларация по повод оскверняването на Паметника на Съветската армия в центъра на София. Всички те – целокупно и задружно – се възмущават от “оскверняването” и “кощунството”, извършено над сюблимния паметник; от тази шепа недостойни хора, които “се опитват да внесат напрежение, да разстройват отношенията ни с руския народ”. Всички те вкупом поднасят “своите извинения на руските хора” и ги уверяват, че “в България обичат своите братя руси и дълбоко почитат паметта на руските и съветски войни!” Всички вкупом дават обет, че “както „Альоша” стои в гр. Пловдив непоклатим, така и в София ние няма да позволим да се осквернява паметта на героите, дали живота си за Победата над фашизма”.

Това обаче е още нищо – взрете се само в призива: “Ние призоваваме всички творчески съюзи, обществени организации, сдружения и фондации, които имат отношение към запазване на историческото ни наследство, всички религиозни организации, начело с Българската православна църква, да застанат заедно с нас срещу вандалите и осквернителите.”

И още – в настояването “незабавно държавните органи и Столична община, да включат паметника в системата за охрана и да инсталират камери за наблюдение около него, за да не се повтарят за пореден път тези недостойни за нацията прояви”. За това настояват руско-българските родолюбци... всички вкупом.

В предишна статия иронично предположих, че защитниците на паметника на армията, която окупира България и ни донесе полувековен терористичен режим, чиито последствия не сме преживели и до днес, ще наложат денонощна охрана и ще издигнат стена около сюблимния си изтукан, за да го опазят от вандалствата на несъгласните с неговото доминиране на българското обществено и политическо пространство. До този Оруеловски вариант има само една стъпка: тук вече искат системи за охрана и камери за наблюдение. Искат всички вкупом.

Сигурно ви е направило впечатление, че твърде често повтарям “всички вкупом”. Нека обясня защо – защото редом с разните изкопаеми, на които се е разроил някогашният АБПФК (Активни борци против фашизма и капитализма – за тези, които не са били свидетели на това време) и множеството руско-български съюзи, наобикалящи яслите на руското посолство, тук са и българските писатели, българските архитекти, българските журналисти. Или поне тези от тях, които още не са захвърлили членските си карти в допотопните “творчески съюзи”. Тези същите се водят интелектуален елит на нацията ни – и искат “охранителни системи” за символа на социализма в България! За какъв преход към демокрация може изобщо да става дума тогава? И за какъв интелектуален елит?

Та те, горките, не могат дори да мислят с главите си. Цялата им декларация е съчинена от мужишката чутура на посланик Исаков: това е неговото мислене, неговият речник, неговата поръчка, която тези господа – българските писатели, архитекти и журналисти – безропотно изпълняват. Ако прочетете протестната нота на същия този Исаков и коментарите на раболепната руска преса, няма как да не забележите, че тази убога декларация е просто тяхно продължение.

Всъщност тя е нещото, което осквернява. И осквернява България, не нещастния обелиск, щръкнал над родната столица.

Тези хора не живеят днес. Тях просто ги няма – те обитават своето минало. Миналото, в което са били отглеждани като привилигирована каста, за да обслужват партийната машина за мачкане на човешки съдби. Поради което не са смогнали да забележат какво донесе любимата им Червена армия в България.

Донесе хилядите убийства без съд и присъда – дни след като пресече границата ни, когато България вече бе обявила война на хитлеристка Германия.

Донесе тъй нареченият “Народен съд”, произнесъл над 2000 смъртни присъди – срещу 19 в Нюнбергския процес.

Донесе десетките концлагери, в които убиваха с тояги, хранеха с трупове свине – и в които гаснеше цветът на българската нация.

Донесе опростачването и обезмозъчаването на България, чиито печални последствия виждаме едва днес.

Донесе безумни индустриални програми и погроми, които завлякоха проспериращата преди войната държава на икономическото дъно.

Донесе ограбването на страната ни, източвана през валутни програми и външнотърговски дружества – едно ограбване, намерило своето закономерно продължение в криминалния български преход.

Донесе просташкия смях на Тодор Живков, чиито екове и до днес долавяме зад лустрото на партократските чада.

Донесе двукратния опит да бъде зачеркната националната ни идентичност, като бъдем превърнати в 16-та съветска република.

Всичко това изглежда не ги тревожи тези вкупом-хора – тези писатели, тези архитекти, тези журналисти. Те си искат охраната и камерите за наблюдение – и по стар навик ломотят за милионите съветски воини, паднали в битката срещу фашизма. За тяхно сведение: в България има само няколко погинали по невнимание или от пиянство – или разстреляни за мародерство – други паднали няма. Но има десетки хиляди българи, загинали в битките при Драва, Вардар и маса други знайни и незнайни бойни полета.

Не техният паметник доминира над българската столица обаче. Доминира този, който е издигнат в чест на армията, прегазила страната ни и наложила на власт пионките на Сталин, за да се разпорежда с нас така, както му е угодно.

Списъкът, публикуван под тази декларация, е списък на позора. Г-да от писателския съюз, никакви писатели вие не сте. Просто сте руски измекяри, рубладжийски храненици – такива сте и такива ще си останете. Има и в миналото български писатели, които са се полъгвали по “дядя Ивана”, служили са нему – вярвайки, че по този начин служат и на България. Но страната си те не са предавали – и не с цветя са срещали руската армия, когато е прииждала към родните граници. Дори дядо Вазов, най-убедения български русофил, се отвърна с болка на сърце от своята стара обич, когато ножът на войната опря до кокала. Той има едно стихотворение “На руските воини” – помните ли го? Да ви го припомня – понеже редовно заличавахте паметта за него така, както наетата от вас фирма смъкна боята от позорния паметник:

О, руси, о, братя славянски,

защо сте вий тука? Защо сте

дошли на полята балкански

немили, неканени гости?

Желали би вас възхитени

да срещнем со сълзи и с китки…

Но идете вий настървени,

на грозни зовете ни битки!

Желали би вас да прегърнем

и тоз път сърдечно, горещо.

Но взорът ви свети зловещо…

Как ръце сега да разгърнем?

О, руси! Аз друг път ви славях

за подвиг велик и чудесен,

високо ви ликът поставях

във мойта душа, в мойта песен!

Вий някога знаме Христово

развяхте за благо човешко –

строшихте ни игото тежко,

а днеска ни носите ново!

И пак не ви мразим (не крия:

обича ви още народа);

но любим и свойта свобода,

стократно пò любим я ния.

За тоз кумир ние се бием

и с чужд, и със близък упорно

и няма ний врат да превием

пред никакво иго позорно!

О, колко ви, братя, жалея!

О, как би желал, братя клети,

свобода и вам, и за нея,

кат нас да живейте и мрете!

Ето така се обича Русия. Ето така се обича България. Не като вас, осквернителите.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #132 -: Юли 01, 2011, 15:51:53 »
СИНОНИМИ ЛИ СА КОМУНИЗЪМ И ТЕРОРИЗЪМ?
28 Юни 2011

Николай Флоров

Според бившия президент на САЩ Ричард Никсън: «Историята принадлежи на тоя, който я пише». За  Никсън е толкова лесно да каже това – неговата Америка не познава (с малки изключения) комунизма нито като идеология, нито като практика. А колкото опит е имала е бил само воня. Днес българските историци  могат да пишат история: кой колкото познава фактите. Да пишеш за лъжата е много по-лесно, отколкото за истината, макар че тя винаги води към провал.

Комунизмът успя да пише историята на България за цели петдесет години без никой да му държи сметка, без никой да му опонира. И се провали. От него остана само жестокото чувство за измама и тероризъм. И понеже  говорим за терор в България, трябва да опишем съветския терор, тоест първоучителя.

Ленин например през цялото време преди 1917 систематично заклеймява тероризма на Есерите (Социал- Революционери), но самият той е един от апостолите на терора, особено след 1905. Според Троцки, Ленин е подчертавал особено много нуждата от терор: още в 1904 той заявява: «Диктатурата на пролетариата е абсолютно безсмислена без якобинско насилие» («якобинско» като пример от френската революция). На следващата година той нарежда на Петербургския «Военен Комитет» да се заеме с обири и палежи. Според историка Джон Уит, той е против безредния и неорганизиран тероризъм, но напълно одобрява тоя, който подпомага комунистическата революция. Вече в  1917 той зарязва всички задръжки за използване на терористични тактики и проповядва, че всяка съпротива на комунистическата революция трябва да бъде смачкана с максимална сила.

Леон Троцки, фактическият осъществител на октомврийската революция, е оставил една забележителна книга със заглавие «Тероризъм и комунизъм: отговор», публикувана още в 1918, в която той дава особено изкусно оправдание за използването на терор: «Този, който отхвърля по принцип тероризма, тоест отхвърля насилствените мерки срещу въоръжената контрареволюция, трябва също така да отхвърли всякаква идея за политическото превъзходство на работническата класа и революционната диктатура».

Със Сталин в Съветска Русия се появява и нов термин – «държавен тероризъм». С него са свързани огромните репресии на колективизацията и режисираните от държавата апокалиптични гладове на селското население. Така комунизмът се е надявал да оцелее.

По всички правила на комунистическата идеология на тероризма всеки, който в България е имал нещо общо с нея в миналото, е де факто съпричастен в този тероризъм, включително президента, премиера и цялата кохорта от техни съмишленици.

За  членовете на БСП – тези пребоядисани паметници на съветската окупация, остава само да треперят при мисълта какво би станало, ако сегашната Българска Комунистическа Партия, вярна на принципите си за революционен терор, се обърне към атентати, бомби, отвличания, партизанлък и обири на банки за победата на революционните си идеи. Би била рядка картинка да видим вътрешния министър ще поведе тумба джандари да гонят комунистически шумкари по баирите, но този път с възможности преслед0ването им да бъде предавано на живо. Може би и един нов Вапцаров ще напише едно ново «Предсмъртно», а на президента Гоце ще му бъде поднесена молба за помилване.

Това, читателю, няма да стане. Като ялови, тоест като скопени идеологически евнуси, лишени от революционния си тестостерон, комунисти и социалисти са способни само да декларират кучешкото си раболепие пред Русия. Когато обаче някой отново реши да пише история на България, този път без тях, той не може да отмине въпроса за вечната дружба между братския тероризъм на Съветска Русия и комунистическа България: от едната страна на центъра в София стои символа на този тероризъм, а от другата паметника на София, покровителката на града. Тия два символа са несъвместими – първият стои на града като гноен цирей на носа на София, една прекрасна, сексапилна и вечно млада жена. 

debozman

• Гост
« Отговор #133 -: Юли 03, 2011, 14:05:31 »
Ето и последните и поредни руски свинщини в обръщение. Абе няма значение какво ще започне, какво пипа и какво казва тази азиатска измет. Каквото и да пипне е незаконно, нагло, безпардонно, т.е. свиня влязла в оранжерия. Няма по света гадости като тези на, да се заливат НЕТ. страници безнаказано от порно дилъри - НЯМА. И в Бурунди няма.  Единствено в бившите сателити на Червената Чума, това е позволено и разрешено. Само като прочета вече "точка ru" и ми се повръща. Иначе не съм русофоб, но ми се повдига от руски изроди - и мъжки и женски.
Вечно ще остане в историята опредлението "Империя на Злото" именно поради непрекъснато обновяване и актуализиране от неговите обитатели на основната доктрина на "Империята на Злото" - "Доктрината на Голямата Воня". Каквото и да докоснат - ЗАВОНЯВА.

Някой изобщо представя ли си в какъв ад живеят други народи, като чеченци, грузинци, абхазци и т.н., които целогодишно, целодневно и ежечасно са в обсега на Голямата Воня !?

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #134 -: Юли 05, 2011, 16:19:31 »

БОЯДИСАЙ ПАМЕТНИК!

Иван Сухиванов

Починът за пребоядисването на тоталитарните паметници трябва да се превърне във всенародно дело. Въпреки че разни комунисти, по стар табиет, пускат партенки, че те - паметниците, били държавна собственост. А може би са сакрални зони?! Ами що не вземе другарката Бокова да ги обяви за световно културно наследство?
            Пребоядисването на паметника на червената армия в София пък било “вандалски акт” и “поругаване на светини”! И това го казват членовете на БКП, /преоблякла се като БСП/ - същите тези, дето срутваха църкви, преименуваха надгробни плочи през “възродителния процес” и смениха опълченския кръст на Ботевия паметник на Околчица с петолъчка... Eто това напомнят техните паметници, които те сега искат да изтъргуват и пробутат на общественото мнение… Но с кого спорим – с няколко болни мозъка, излъчващи секрецията си чрез “Дума”? /Наричан остроумно в началото на “ прехода” – вестник “Чума”/.
            Изкуствоведи-нормативисти на “соцреализма” пък ни убеждават колко висока била естетическата му стойност! Приведени торсове с шмайзери, с изюдени физиономии, наблюдаваме по повечето мемориали на “альоши” - завоевателните  намерения на изобразените въоръжени групи са вън от съмнение. Накъде са тръгнали тези колективни хидри? Ами “да вземат властта”. Защото, както постановяваше техният Ленин: “За нас най-важен е въпросът за властта!”. /Плюс електрификацията, понеже енергийната мафия най-лесно влачи оттам…/. За какво им е властта на тези другари - същата, която те дават само с кръв? Защо им е на обущари и месари да оглавяват културни институти? Защо им бяха тези лагери на смъртта? Защо шпионираха и заблуждаваха хората, че това било в тяхна полза… Защо подгъзуваха и продължават и да днес да се кланят на Кремъл? /Само че дори в Гори свалиха паметника на недоучения семинарист Джугашвили…/. Въпроси, които “вече не били актуални”. Комунистите ще ни учат кое е “модерно” и “цивилизовано”. Те ще ни казват кое е “историята”. А да, техният гранитен екскремент бил “историята”! Същата, която те писаха с кръв. Защото, както писа и Маркс: “Из Европа броди призрак - призракът на комунизма” или по-точно - вампирът на комунизма. Не само броди, много кръв изсмука и излока. Днес адептите и агентите на комунизма ни убеждават, че трябва да не пипаме паметниците му. Знаците на една мъртва идеология и една бивша псовясала империя на злото трябва да стоят като Молохи в нашите градове, да затлачват центровете им и още да служат за оброчища за смъртоносния им култ.
            Ами многобройните гранитни чутури на комунистически функционери, шумкарчета, и барелефи, и плочи по улиците? С тях какво да правим? И те ли са “история”? История на БКП. Такава дисциплина изучаваха в университетите преди сгромолясването на комунизма. И нея ли да върнем? Щом искаме да запазим паметниците на несъществуващия “Съветски съюз”?
            Така, че грабвайте четките червената боя - и ги почвайте! Смело! Нека ги идентифицираме по този начин. Така и ще “преосмислим средата, която обитаваме” и която комунистическите идолопоклонници смятат за свое притежание во веки веков… Нека се знае, че не сме безразлични, аполитични и безпаметни, както много им се иска на другарите комунисти.

БГ История

« Отговор #134 -: Юли 05, 2011, 16:19:31 »