Автор Тема: ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?  (Прочетена 68837 пъти)

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Re:ЗАЩО СЪМ РУСОФОБ?
« Отговор #30 -: Август 26, 2010, 16:14:01 »
Не ме "боли" за Боян,ако някой малоумник му отрича авторството и твърди,че той всичко е преписал,истината от това не се изменя!Боян си е автор на целия "древноруски" епос!
Какви руснаци и какви произведения на Наум и Климент са крали...говориш за случая в дискотеката в Поморие?Ама те са се напили,и не са крали,а са обръщали кошчета..отвори сайта на РДВР!Всичко е платено,вече-споко...Пък и като не ни трябват пияни англичани,и пияни и крадливи руснаци-що гъза си даваме да ги прилъжем за морето?!

БГ История

« Отговор #30 -: Август 26, 2010, 16:14:01 »

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #31 -: Август 26, 2010, 16:19:45 »
Не целя разговора да изпростява!Но ако наистина си специалист в областта и четеш БЕЗПРИСТРАСТНО,знаеш отлично че цялата ни книжнина заминава за Рус,след османското нашествие и там си остава,и НЕ НИ СЕ ВРЪЩА!Тоест-ОТКРАДНАТА!Това си е кражба-както и да го погледнеш!
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #32 -: Август 26, 2010, 16:20:36 »
Що се отнася до ДНК изследванията,съм НАПЪЛНО склонен да подкрепя ТОВА изследване,като най-вярно и меродавно!
Итак, ДНК наших современников показывают, что самые древние корни ариев, рода R1a1, находятся на Балканах
Наистина ние българите,сме си тук от древни времена на Балканите,и сме си индо-европейци...ако се притесняваш от "арийци"!
Ако те смущава превода на изследването на руски,и че аз ползвам сега тоя превод-чети за Преселенията на българите!

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #33 -: Август 26, 2010, 16:25:52 »
Не изпростява...НАИСТИНА има проблеми с туристите,по морето 8)...и с англичани,и с много,много руснаци...ама не се говори това...
Книжнината заминава ЗАНЕСЕНА от Българи,защото тогавашня църковен клир в Русия е бил под силно българско влияние!
Какво щеше да стане с тези конкретни книги,ако не бяха занесени?Колко са изгорените от турци или фанариоти книги у нас,или просто занемарени и унищожени?
А е хубаво,наистина,Русия да ни ги върне сега,като наша историческа ценност,но това трябва Двете Патриаршии да се разберат,щото са си църковна собственост!Ей я и Гърция не ни връща книги от Зограф...
Но като си прав-прав си!
Около 20 ценни ръкописа,са всъщност спасени там,но не ни се връщат!

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #34 -: Август 26, 2010, 16:28:43 »
Но за Русия,от къде идва името,как дъщерята на Симеон всъщност основава и устройва Русия като държава,как Боян отива при нея,от къде идва името "рус"
Как Русия се покръства,как Охридската епископия взима Руската църква за "дъщеря"..Всичко това ще го пиша още..в темата за Русь

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #35 -: Август 26, 2010, 16:33:21 »
Чудесно!Ще си обогатя знанията!Но това няма да промени отношението ми към Русия,което е изградено на база на нейното към България!Според мен,русофилството е предателство към България!
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #36 -: Август 26, 2010, 16:37:27 »
И за още неща си прав...но не напълно.
Местните езикови особености...възникват много по късно от епохата на Олга и Боян!
Всъщност,за да има данъчни списъци,за да функционира администрацията,за да има военни разчети е нужна някаква бумащина..Езикът в администрацията е български,а местни хора грамотни няма и Олга просто си взима от България сановници...напр.прословутия Григория.
В двореца се говори български,пише се на български,във войската титлите са български-напр багатур,променена на богатир?!?!? :o
аристократите са наричани на български...боляри...
едва като се оформя местни грамотни хора,започват да се показват някакви разлики между български и руски,но това е поне още след 100 години!
А и употребата на българския,като държавен,довежда до това,че между различните племена и групи,започва да се говори,някакъв "койне" език-на база българския!
Та никакви преписи-Боян си е в Киев,пише си на български,говорят си всички управляващи на български-....
Бе то елементарно-за това бях наричан "български шовинист" в безброй руски форуми.."не хлебом единим жив будет человек"...това си е едновременно на
1.Старобългарски
2.Съвременен руски
имат ли руснаците техен си език,или говорят български?!Ако им го кажеш-си шовинист...и понеже съвсем лесно се доказва...адски ги е яд!
Е...за 1300 години езикът се е развил,много ясно,в момента не е оня старобългарски...ама то и старонемския не е еднакъв със съвременният и гръцкия се е развил..
« Последна редакция: Август 26, 2010, 16:43:29 от sim4o »

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #37 -: Август 26, 2010, 16:53:52 »
Аха,та значи си дойдохме на думата...за спесифечната  "ревност"на руснаците от историята и произхода на бъргарите/Видно,от отношението им към теб!/.Няма никога да ни го простят ;)и всячески ще се стремят да си избиват комплексите :D

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #38 -: Август 27, 2010, 17:52:15 »
"Независимо дали една нация процъфтява или не,основният белег на нейния характер е начинът,по който се справя с неизвестното и страха.От голямо значение са качествата на нейните водачи.Ако те използват обществените страхове,за да насочат хората в посоки,които те иначе не биха избрали,тогава самия страхможе бързо да се превърне в самозахранващ се,инерционен механизъм,който лишава нацията от волята и и отслабва нейния характер.По този начин той отклонява вниманието и от реалните заплахи,от които хората съвсем уместно би трябвало да се боят,и всява всеобщо объркване относно съществените избори,свързани с бъдещето на държавата..........."Там където има страх,не може да има мъдрост". Из "Атака срещу разума" Ал Гор

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28
« Отговор #39 -: Август 29, 2010, 09:38:02 »

Благодаря за оня православен сайт---,Дверите, а напоследък все по-често се сещам за дядо Славейков,как завършва едно негово стихотворение:
"...Не сме народ а сме мърша,
туй ще кажа и ще свърша..."

Всички НЕбългари го цитират това с голям патос ,като демонстрират пълно невежество в това което е искал да каже поетЪт П.Славейков.
Като помада им се разстила по езиците и голям кеф им става!хахаха
Ти си същият невежа .

Ето какво е казал Великият Българин Ботев ,по този случай :

...
Но защо не съм Славейков,
да заплача, да запея:
"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея"?

хехе може от утре да почнеш и да грухтиш!
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #40 -: Август 29, 2010, 16:50:24 »
Абе ,уж интелект кипи от всякъде и всезнайковщина ,пък най-важното липсва-да се зачита правото на всеки да има мнение.То,обидите са си чисто...грухтене и доказателство за "не народ,а мърша.."и с това ще свърша!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #42 -: Септември 01, 2010, 21:50:47 »
Аха,та значи си дойдохме на думата...за спесифечната  "ревност"на руснаците от историята и произхода на бъргарите/Видно,от отношението им към теб!/.Няма никога да ни го простят ;)и всячески ще се стремят да си избиват комплексите :D

Ами и немци,пишат глупости и се ядосват-значи избиват комплекси,пък българи...например СЕТИ..то не са цитати,то не е заяждане...аз какво-да им се вързвам ли?

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #43 -: Септември 01, 2010, 21:56:55 »
Не става дума за "връзване"!Просто се аргументирам по темата....

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #44 -: Септември 01, 2010, 22:02:04 »
А и българският фолклор си ми е по-насърце,от ей тва http://vbox7.com/play:69933008
Кво да се прави...въпрос на любов и НЕлюбов си е :D

БГ История

« Отговор #44 -: Септември 01, 2010, 22:02:04 »