Автор Тема: Ист.източници за Борис І.  (Прочетена 38339 пъти)

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Re:Ист.източници за Борис І.
« Отговор #75 -: Юли 29, 2010, 02:03:29 »
Иранците сигурно много добре знаят за какво става въпрос,но и те покрай историята искат май да направят малко политика.Много ви е страх от тези турци и това хич не е здравословно.На мене ми пука за паметта на предците!И това ме мотивира повече засега.Защото неуважението към мъртвите е много голям грях.А вие на практика се гаврите с тях волю или неволю,няма значение.Затова ви се връзвам да се разправям,но то така не става ,трябва да се чете и да се мисли.
За Борис не е казано много от Нашите,не турските историци,но достатъчно за да се разбере най-главното.Аз вече съм писал за това ,няма да се повтарям.Ако има статии още по-добре.По-вече може да се научи.
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

БГ История

« Отговор #75 -: Юли 29, 2010, 02:03:29 »

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28
« Отговор #76 -: Юли 29, 2010, 02:15:01 »
от турците ме било страх ....турците не ме интересуват ния стях нямаме нищо общо!Допира ни с тая популация ни е донесла само беди!Да си живеят там както си искат и могат и те тава!
Но да да ми казват ,че някавкаи си бекири мекири били българи и че ние сме им били европейската рамка ,могат да си го ...заедно с ваклиновци,бешевлиевци и т.н.
трябва ново поколение да изчисти сичката шлака натрупана от историческите семейни кланове .един бат бойко да ги издуха ,да сложи едни млади хора да им даде възможност да търсят и ровят по библиотеките  и да направят една не толкова велика ,но истинската ни история!
монгооли,алтайци,татари,мангали ,тюрки по далече!

Няма доказателства нито за религия,нито за култура нито за битие ,че идваме от азия!
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

debozman

• Гост
« Отговор #77 -: Юли 29, 2010, 02:43:01 »
     Много ви е страх от тези турци и това хич не е здравословно.
  --- Мен по-ме е страх от ханъмите, да не ми пробута някоя нещо по-така. . . 

На мене ми пука за паметта на предците!
  --- Да бе много ти пука, затова лъжеш като дърт циганин, че „предците се били” изказали за името Борис І. Къде го това изказване – в тайна майна, както казва Черкеза от all.bg 

И това ме мотивира повече засега.
  --- Мотивира те да плянкосваш,у но не и да дадеш един ФАКТ ОТ ДЕДИТЕ. 

Защото неуважението към мъртвите е много голям грях.
  --- Ти излъга досега за дедите, проблема си е твой. 

А вие на практика се гаврите с тях волю или неволю,няма значение.
  --- По какъв начин чоджум? Като не йм преписваме твоите или други папагалски дивотии, като казани от тях ли ? 

Затова ви се връзвам да се разправям,но то така не става ,трябва да се чете и да се мисли.
  --- Айде, пак до четене опряхме. Ами там си най-зле – още не си прочел заглавието на „Паисиевата историйца” –където няма и 7 думи.

За Борис не е казано много от Нашите,не турските историци,но достатъчно за да се разбере най-главното.Аз вече съм писал за това ,няма да се повтарям.
  --- Не знам какво си писал, ама поста ти за „Отговорите на папа Николай . . .” е старогръцка трагедия. За „Борис не било казано много” – ти явно си луд за връзване. Ти му казваш че няма нито един факт, той нито дава опровержение , а само повтаря като изкуфял пенсионер, една и съща дивотия. Ти да не си някой изкукулянкал от Позитано 2, бре чоджум.

Ако има статии още по-добре.По-вече може да се научи.
  --- Е как ще го научиш като не можеш да четеш. Булката, която беше продадена на англичаните и с която щеше да ходиш при чифутите да ставаш хаджия, не ти ли помага в четенето ?

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #78 -: Юли 29, 2010, 09:27:28 »
Паисиевата история,която я приемам за източник я има за сваляне в сайта с първото си заглавие.
Обясних,че езика е не е едно и също нещо във времето а тъпи постоянно развитие.Историята на Паисий са я преписвали като Славяноболгарская.По-важното е да се знае съдържанието а не заглавието,какви му са точно буквите.
Отново говориш за турци и това наистина не го разбирам откъде ти идва в болната глава.
Аз без факти не говоря защото няма смисъл,понеже става дума за история.Ако латините са писали "Болгарус" то гърците и българите са писали и" Борис" и "Михаил".Но в династичната хронология е останал като Борис.Така го дават и в генеалогията на Дуновско-булгарските царе,нашите дипломати от 13-ти век.
Няма как да излъжа за нищо защото аз защитавам тяхната памет и това ,което те са ни оставили като наследство.А ти какво правиш нека другите и Господ да съди.
Обаче едно разбрах със сигурнос и за теб и за приятеля ти.Вие нямате нищо общо с никаква вяра и религия.Във вас съзирам само завист,злъч и безбожен цинизъм.Освен това се опитвате да лъжете и манипулирате.Щом и мене ме турихте към Позитано 2...Освен това далеч не всички професори са комунисти у нас.Има и свестни и честни хора и в науката и навсякъде.
Обаче явно прекалено сте повредени и на ниско ниво за да имам някакво "общение"с вас ,както се казвало по-рано.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

debozman

• Гост
« Отговор #79 -: Юли 29, 2010, 22:46:02 »
     [/color]    Паисиевата история,която я приемам за източник я има за сваляне в сайта с първото си заглавие.
--- Което естествено още не си прочел. Ами има време до 2087г.

Обясних,че езика е не е едно и също нещо във времето а тъпи постоянно развитие.
--- Обясняваш на краставичари как се садят краставици. Ти чоджум една дума на старобългарски не можеш да вдянеш, за развитие на език ще обясняваш. Малко по-скромно приятел. Само рецептата за телешки варен език за мезе може да предложиш.

Историята на Паисий са я преписвали като Славяноболгарская.
--- Също такива неграмотници като теб. Може и „Славиалианска” да я кръстят след време, за да угодят този път на Алианса (НАТО), както със „славянобългарка” близаха червената петолъчка на Кремъл. В българско „учените” подлизурковцити чет нямат.

По-важното е да се знае съдържанието а не заглавието,какви му са точно буквите.
--- Е как ще знаеш съдържанието, като още си на заглавието ?

Отново говориш за турци и това наистина не го разбирам откъде ти идва в болната глава.
--- Ами ти само манафски понятия използваш - Хасан-Касан, Гази Баба и т.н. Или според тебе тези имена са от Патагония ?

Аз без факти не говоря защото няма смисъл,понеже става дума за история.
--- Прочетох ти доста неща. Там няма НИТО ЕДНА ФАКТОЛОГИЯ по-стара от ХІХ в. Т.е. твоято понятие за „история” се свежда до познаване на една тясна лента с червенопапагалски трактовки. Къде да те прати човек с такива познания освен на Позитано 2 ?

Ако латините са писали "Болгарус"
--- Не са писали "Болгарус". Колегата Булгаро само от Зонара е извадил ето тези изписи:

BULGAROS
BVLGARIS
BULGARI
DUCE BULGARUM
BULGAROS ANCHIALUM  PROFECTUS
BULGARIAM
BULGARIA
BULGARORUM PRINCEPS
BVLGARICAE
REX CONSTANTINUS BULGARIS
PRINCIPI BULGARORUM
BVLGARICA
BULGARI OCCIDENTEM
MORTAGON BULGARORUM PRINCEPS
SYNODVS CONTRA MONOTHELITAS BVLGARI

то гърците и българите са писали и" Борис" и "Михаил".
--- Къде ги тези писания на "Борис" в първоизточниците? То и Легатус така твърдеше, но не представи нито един – откъде ще го изрови като няма. Че „българите” са преписвали „борис”, когато е било изписано на гръцки „ворисин” си е очен и мозъчен проблем. За този проблем едва ли си чувал.

Но в династичната хронология е останал като Борис.
--- В червенопапагалската хронология, не династичната. В историческата хронология си стои „ворисин”  - „Северняка”, до ден днешен и там ще си остане до края на света.

Така го дават и в генеалогията на Дуновско-булгарските царе,нашите дипломати от 13-ти век.
--- Кой Гъзи Баба и Кара-Кул дипломатите ли ? Прати йм много здраве от Боцмана Режитопташаклари от Сарайджендема.

Няма как да излъжа за нищо защото аз защитавам тяхната памет и това ,което те са ни оставили като наследство.
--- А не, не се оправдавай за плиткото си проучване на източниците, като „плитко” ти го слагам за бонус, тъй като нямаш никакво проучване на източници, с някакви морални защити на памет. Единствената ти защита дотук е на идиотските писания на червената папагалщина.

А ти какво правиш нека другите и Господ да съди.
--- Да, обикновено така се казва, когато човек няма мнение и сили за свестен отговор.

Обаче едно разбрах със сигурнос и за теб и за приятеля ти.
--- В нет пространството няма приятели и противници Бабам Атил. Има единомишленици и опоненти. Единственият свестен опонент засега който ми се е мяркал на хоризонта е Легатус, но и той пропадна някъде във плитките крайбрежни водовъртежи. Останалите са като теб – папагали и папагалки приели на вяра, измамнически трактовки. Е те до това води „вярата” – до простотия до шия.

Вие нямате нищо общо с никаква вяра и религия.
--- Напротив. Аз съм от сектата на Ботев и „Бог, е мен в сърцето и душата”. И удрям по един кръст и паля някоя свещичка в особени моменти. Не меси вярата с историята Бабам Атил, това са различни дестинационни територии.

Във вас съзирам само завист,злъч и безбожен цинизъм.
--- Аз какво да правя сега – да те водя на очен лекар ли ?

Освен това се опитвате да лъжете и манипулирате.
--- Лъжа при Боцмана няма. Както съм забелязал досега и у много други тук съмишленици и опоненти, няма лъжа. Като у Симчо, Легатус, Помака, Векил и много други. Опонирането не е лъжа Бабам Атил. Да кажеш, че даваш „исторически сведения” и да не приложиш НИТО ЕДИН  първоизточник е лъжа. „Дж.Тахири” например е една лъжа от ХІХ в., която има претенции за източник, въпреки, че е лит. произведение, основано на спомени и легенди.

Щом и мене ме турихте към Позитано 2.
--- Ами с тези резняшки твърдения къде да те туря ? Точно при тези те слагам, които разиграха резняшката карта с турци и помаци, за да има основание пак Сибирската мечка да пледира за защита на българи, сърби и т.н. Ти разиграваш тяхното тесте карти. Елементарно Уотсън.

..Освен това далеч не всички професори са комунисти у нас.
--- Тук бъркаш. Не можеш да станеш не само професор, но дори и аспирант, ако не си бил комунист. До ВУЗ не можеш да припариш. Баща ми (лека му пръст) цял живот блъска като черноработник при комунистите без да му разрешат да работи друго, само защото е бил младежки секретар на Звено във Варна. А беше завършил варненския Университет, специалност математика. Така, че единствените проф. които МОЖЕХА да не бъдат комунисти при червеният режим, бяха тези от контраразузнаването. Забрави ги тези баяния за професори „честни-професионалисти”.

Има и свестни и честни хора и в науката и навсякъде.
--- Несъмнено. Днешните ръководни олигарси по ВУЗ-ове, БАН, и др. подобни заведения ОБАЧЕ не са от тях.

Обаче явно прекалено сте повредени и на ниско ниво за да имам някакво "общение"с вас ,както се казвало по-рано.
--- За какво „ниво” говориш Бабам Атил, като още си на заглавието на Паисиевата история, в напразни опити ( както предполагам) да вдянеш какво пише.
Поздрави.

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #80 -: Юли 30, 2010, 10:21:53 »
Няма да се занимавам с" философските" ти разсъждения. Ако си бил завършил поне средно образование в България,във всяка христоматия по история има колкото искаш източници за Борис...
Името Борис от средновековието до днес е широко разпространено и у нас и в Русия.
Все пак ще спомена поне два български източника:

"Покръсти се от Бога Владетелят на България Борис,преименуван Михаил ,с дадения му от Бога народ в годината 6374/866/.
                          надпис от Балши/Албания/

..."при края на езерото на Охридския град,в междуречието,Наум създаде голяма обител и храм на името на  чиноначалника архангела Михаила и на всички сили небесни,със средствата и повелението на благочестивия български Цар Михаила Бориса и сина му Цар Симеона,бидейки тогава година 6413/905/

Второ житие на Наум/10-11 век/
 Лъжите ти че нямало фактология в писаното от мен са много плитки и смешни!В публикувания материал-"Малко известната история на българите" има истинска история и то от най-древни времена.Описана достоверно и хронологически с дати и факти.
Същото ще е и с всичко което предстои да излезе.Така че такива лъжи и плювки като твоите могат да минат само пред малките деца и такива които хал-хабер си нямат от никаква история.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

debozman

• Гост
« Отговор #81 -: Юли 30, 2010, 23:44:46 »

Все пак ще спомена поне два български източника:
  --- Цъ-цъ, чудесии, дай да ги видим.

"Покръсти се от Бога Владетелят на България Борис,преименуван Михаил ,с дадения му от Бога народ в годината 6374/866/.
                          надпис от Балши/Албания/
  --- Това е разглежданo  в тази тема на адрес: « Отговор #21 -: Април 23, 2010, 01:59:44 ». Доказано е с нагледни материали 1:1 едно за всеки който може да чете и има редовен мозък в главата, че половината текст е фантазьорски. Ти обаче не си от редовните.

В публикувания материал-"Малко известната история на българите" има истинска история и то от най-древни времена.
  --- От руските канцеларии на ХІХ в. Ти сигурно като пристигнеш с влака от селото си в Пловдив и мислиш, че си стигнал древен Ерусалим.

Описана достоверно и хронологически с дати и факти.
  --- Аха, факти като горните които даде за Балшенския надпис –  тъпо преписване от букварчета за подрастващи...

Същото ще е и с всичко което предстои да излезе.Така че такива лъжи и плювки като твоите могат да минат само пред малките деца и такива които хал-хабер си нямат от никаква история.
  --- „Ти и история” е нещо като „Комунистическа демокрация”, „милионер-клошар”, „Девствен гей”, е те такива все. Още не си прочел заглавието на Паисиевата история.
 Даже.
Изобщо не си губи времето с българската история. Започвай да пишеш направо Конституция за капанците.

« Последна редакция: Юли 30, 2010, 23:46:53 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #82 -: Юли 31, 2010, 00:18:06 »
Отдавна осмърдя всичко до което се докосна в този сайт.Така че приятно плювки,препичане,сънища и каквото ти дойде на ум.Не те знам ставаш ли вообще за нещо ,но добре че не си станал историк.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #83 -: Юли 31, 2010, 00:36:10 »
Отдавна осмърдя всичко до което се докосна в този сайт.Така че приятно плювки,препичане,сънища и каквото ти дойде на ум.Не те знам ставаш ли вообще за нещо ,но добре че не си станал историк.
агалар,
оди си разправяй простотиите у некой сектански сайт.
Сега има мого такива дето си измислят цели хистории за тюрко -монголите как ша станат леко полеко иранци.
Даже са намерили тайни монголски легенди от един руснЯк,той ги е записал на руски штот монголо тюрките писали с клечки,които завързвали с червени и бели парцалчета и само тоя руснЯк им е разчел възлите хахахаха
кво стана с майстора богослов , штот унугурите и кучи-турките били монотилити?
Кви са тия ся мюслюмани ли ,шиити ли,сунити ли или асасиноси,а?

debozman

• Гост
« Отговор #84 -: Юли 31, 2010, 13:34:18 »
Цитат

--- Виждам, че ти се изясни, че няма място за  шекер-резняшки фантасмагории в нет-историческото пространство на български език. Както е нямало място в бългаското културно пространство за мохамедско-манафски традииции НИКОГА.
 И няма и да има Бабам Атил.
Анлъдънму ?
Beni anlıyor musun ?

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #85 -: Юли 31, 2010, 13:57:45 »
На мен много работи ми са ясни ,много отдавна,обаче вие освен да смърдите,дали някога ще ви се изясни,че Борис Първи е българин и се е казвал -Борис?
Къде им е мястото на такива невменяеми тъпунгери,вообще нямам идея.
В този сайт ще продължа да пиша докато го има и докато съм жив! Без да претендирам,че имам запазено място като вас.
На такава сган трябва да се дава отпор,иначе съвсем ще се осмърди пространството...
да не стане явно;
но да излезе наяве.

debozman

• Гост
« Отговор #86 -: Юли 31, 2010, 14:38:48 »
     На мен много работи ми са ясни
 --- Само където да четеш те затруднява. Ако вземеш пък да събираш или изваждаш сигурно ще получиш възпаление на мозъка от пренапрягане.

много отдавна,обаче вие освен да смърдите,дали някога ще ви се изясни,че Борис Първи е българин и се е казвал -Борис?
 --- Абе резняк малоумен, тук не се коментира дали Михаил-Борис е българин или резняк. Той е българин во веки веков. Тук се коментира дали е „княз Михаил” или „хан Борис” от степите. Как може да си толкова тъп ?  

Къде им е мястото на такива невменяеми тъпунгери,вообще нямам идея.
 --- Ето точно тук. И тук е сравнението на „невменяемите тъпунгери” с „тъпунгерите – ишмаил-българи.”.  

В този сайт ще продължа да пиша докато го има и докато съм жив!
 --- Да си жив и здрав. Иначе откъде ще се знае, кои са били  манафските  мекерета в посткомунистическа България.  

Без да претендирам,че имам запазено място като вас.
 --- Абе Бабам Али, ТУК е свободно нет пространство, не е истамбулката баня, където ти е „запазеното място”. Запазено място имат само собственитеците на сайта. Аз не съм от тях – тук съм гостенин. Anlıyor musunuz ?  

На такава сган трябва да се дава отпор,иначе съвсем ще се осмърди пространството.
 --- Отпор можеш да дадеш, само като се хванеш за палците в Истамбулската баня. Иначе с твоето маймунско ахмак-ишаллах образование можеш да даваш акъл само на чукчите и евенките. И на онази другарка там, от Тюменското КГБ, която е общувала с теб само заради „онази работа” – ама къде ще ти дойде на теб тази мисъл в резняшката глава. И до днес в московията питат българите „Абе защо вашите инженери така миришат малко по-особено”. Е, от такива като теб, „инженери” и „историчари” – тюменски рязани юнаци, се е оформило това мнение, за българските интелектуалци.  

« Последна редакция: Юли 31, 2010, 14:42:05 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #87 -: Юли 31, 2010, 20:28:29 »
Първо е бил едното,после другото и е останал в историята като Борис.А резняк си ти,при това отвсякъде.Това ли ти е болката.И стига се перчи пред турците,защото от такива "юнаци" е патила България.С големи уста и малък мозък.
Ако знаеше срещу кого джафкаш ,ако си българин щеше да си прехапеш езика ,нещастнико загубен.
Върви ти в Истамбул/името не е мюсюлманско-Истам Булган -"стълбът на Бога/,там наистина има резняци иди им се направи на юнак,да видим кой ще се хване за палците."Учен бабаит"...вятър и мъгла.Ти ако имаше някакво понятие от история,и ако беше нормален българин,за това,че съм изкарал това което е било преследвано и унищожавано,паметта на българина..!Трябваше да подскачаш от радост а не да плюеш.Ако не бяхте такива изроди,днес нямаше да сме на това жалко положение,като народ и страна.Тъпо плямпало,ясно ли тие?
Ще ти стане...на куково лято.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

debozman

• Гост
« Отговор #88 -: Юли 31, 2010, 22:11:47 »
    Първо е бил едното,после другото и е останал в историята като Борис.
    --- В историята за малоумници като тебе. „Първо” така, после „обратно” – все истамбулски локум-мераци.

А резняк си ти,при това отвсякъде.Това ли ти е болката.И стига се перчи пред турците,
    --- Защо да се преча пред турците бе смотльо, всички турци които познавам са свестни хора и са ми приятели. Не са резняци-тъпани като тебе, а свестни и скромни хора, които имат представа за възможностите си.  

защото от такива "юнаци" е патила България.
    --- Че ти какво общо имаш с България ? Да не си мислиш че България е Коран Буркан Анадола ?

Ако знаеше срещу кого джафкаш ,ако си българин щеше да си прехапеш езика ,нещастнико загубен.
    --- Ами дай си снимката де. Покажи си личицето резняшко. Познавам един като тебе – сигурно ти е братчед. Най-голямото му достойнство е че живее на № 1 на улицата. Всичко останало му е двойкаджийско.

Върви ти в Истамбул/името не е мюсюлманско-Истам Булган -"стълбът на Бога/,там наистина има резняци иди им се направи на юнак,да видим кой ще се хване за палците.
    --- Че откъде да знам, какви са в Истамбул – ще ти повярвам – знаеш от опит предполагам.

"Учен бабаит"...вятър и мъгла.
    --- И шест фута чиста вода под кила, неграмотнико Баба Атил от чукарите на Анадол-Кюрдистана.

Ти ако имаше някакво понятие от история,и ако беше нормален българин,за това,че съм изкарал това което е било преследвано и унищожавано,паметта на българина..!
    --- Къде е тази памет „която си изкарал” ? Да не си си изкарал оная работа от гащите и да мислиш, че е „памет” ? Я, попитай "паметта" помни ли тюменката от КГБ ?

Трябваше да подскачаш от радост а не да плюеш.
    --- Не виждам никакви основания за подскоци от твоите писания. Само ожъднявам повече и влизам в преразходи с PERLENBACHER—а. Че и със врата от домуз – също. Ти шораш малцова боза предполагам от тази, дето е с по-малко от 0.5 % алкохол, според предписанията на Мохамед Кара Кютюк.

Ако не бяхте такива изроди,днес нямаше да сме на това жалко положение,като народ и страна.
    --- А, ти си си там - при „гласоподавателите”. Аз – не. Лош народ няма. Има диваци като тебе, които се считат за изразители на „народната вяра”. Другите са изроди – те Резняците Капански не са като народа – те са джинове святи.

Тъпо плямпало,ясно ли тие? Ще ти стане...на куково лято.
    --- Ясно ми, е че Ботев е сбъркал само в едно. Че не е резнал главата на онзи изрод (дядо ти влашкия-капан-чобанин) дето е искал, да му плати агнето за храна на четата.  Трябвало е да изтрепе всички чобани, овчари и серсеми български и едва тогава да ходи срещу аскера.

Забрави ли темата за Михаил – Борис бе малоумник, къде ти е „едното” и после „другото” ? Или учебника, сега дъщеря ти го чете ?

« Последна редакция: Юли 31, 2010, 22:20:18 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #89 -: Юли 31, 2010, 22:37:46 »

Забрави ли темата за Михаил – Борис бе малоумник, къде ти е „едното” и после „другото” ? Или учебника, сега дъщеря ти го чете ? [/color]

Боцмане ,
не се коси тоя е интервент (спамаджия) не изразходвай излишна енергия хехехе
Нали си спомняш един дето ходеше през ден на Шамбала хахахах а той всъщност ходил до другата стая на последният етаж!хахаха

Зонара е супер ,трябва ни най стара (възможна редакция) штот имам друга и има некои изменения (липси)
Сега ще го разгледам тва със грифоните,хехе

БГ История

« Отговор #89 -: Юли 31, 2010, 22:37:46 »