Автор Тема: Изясняването на нашият произход е най-важният въпрос за нас българите!  (Прочетена 69953 пъти)

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Пуснах горното ..без коментар!Само го копнах!Просто исках ..да стигнем някак си до това определение ЗА ИСТОРИЯТА,на което попаднах днес

"Няколко слепци спорели,какво представлява слонът.Единият,докоснал крака и оприличил слона на стълб.Вторият ,докоснал хобота и го оприличил на дебела сопа.Третият,който опипал корема,казал,че слона прилича на бъчва.А Четвъртият,опипваики ухото.......установил,че слона е голяма кошница..."
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

БГ История

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28
хехе що ме размиваш?тея изследвания на гените както казва Боцмана,може да супер научно ниво в боравенето на матреиала ,но ако се заинтересуваш ще видиш че липсват структурно образуващи етноси в досегашната ни история на човечеството ,които липсват.
Демек махнати са ,избирателно и са добавени такива каквито не са съществували и оттам резултатите  са една манипулация!
Има два актуални проекта и в двата няма нито траки нито скити ?!?!?!
Ако ти още смешно потруди се и копирай базата данни (мисля че на нейшънълджиографик е фрии) за другия май ,май хехе

п.п.виждал ли си човек с изпразнено "Его"?(съвсем сериозно те питам)
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28
Пускайки нещо се приема че го споделяш !
Щом не си го коментирал!?!
Пък коментирай го ,де!

притчите са интересни,но трябва да видиш католиците как за Рождество Христово си приготвят една визуална картина на събитието (продават се фигурки и ти ги подреждаш ,много е интересно стари млади всички участвуват) и знаеш ли защо са го въвели?
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Ти кажи за католиците/щото аз съм православен/,пък аз ще кажа че копнах горното ,само за потвърждение на тезата ми ,че само ЗАДЪЛБОЧЕНИ ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ,могат да дадат отговор на въпросите дето си ги къдрим-не артефакти,не лингвистики!Истина е и това обаче ,че просто не сме славяни!И че сме---ПО-ОСОБЕН народ!
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8

Славянската група е лингвистична-езикова,така като романската,германската и т.н.(хубаво е да се пита някой завършил 8 клас и да се знаят групите народи в Европа!)Понеже ВСИЧК славянски езици,са все още много близки,анализ се прави елементарно..ето пример с произволен текст

Ти - славянски(сравн украинското ты)
кажи-славянски
за- -славянски
католиците-латински произход на корена/
щото -славянски
могат-славянски
да-славянски
дадат -славянски
отговор-славянски
на -славянски
въпросите -славянски
дето -славянски!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
 :DДааа..а думичката "мама",която на почти всички езици е ТОВА ,та...и тя ли е славянска?Да не би братушките да са я подарили на американците...Най-несериозният аргумент ...

Неактивен sim4o

• Академик
Re: Изясняването на нашият произход е най-важ
« Отговор #111 -: Август 19, 2010, 23:51:19 »
:DДааа..а думичката "мама",която на почти всички езици е ТОВА ,та...и тя ли е славянска?Да не би братушките да са я подарили на американците...Най-несериозният аргумент ...

А-а-а,ето освен постоянно присъстващите в дискусията руснаци се появяват и американците-с техния си език!?!(или на американците никой нищо не би могъл да дари,щото те собствена лингвистика нямат,а ползват англо-саксонска?!)...чехите обаче и чешкият език още ги няма в дискусията-явно съществуването на чехи внимателно се проверява!В Уикпедия-съкровищницата на Човешката мисъл?Или другаде?Подкрепям такива проверки!
Що се отнася до това какви групи народи има в Европа-романски,германски и т.н дали има или няма американски език...това ще се научи до края на средното образование,та съм спокоен...ще се знае.
Славянската лингвистична група,да повторя,е с най-скоро разделили се езици,та сходството се вижда явно,е  за някои е лесно и явно,за други-оказа се...не..ами така е.....ще се учат нещата в училище,за сега не е зле да си повярваме-това дето го пишем тук,в тоя форум,е с почти 95%лексика съвпадаща по корени с останалите славянски езици...и ако не сме от тая група-здраве му кажи..
Другото към което проявяваш интерес-произхода на отделните думи..ами Лингвистиката може да даде някакви отговори,но не кой знае колко категорични..пример с думата "злато",доказва се че произходът и е от "жълт"..но и "гелб-жълт" в германските езици и "голд-злато",също произлизат от стар корен-жълт..,така че връзката германци-славяни е доказана от праезика през злато...дали сравняванията със санскрит,ще доведат като извод,до това за което твърдиш-че праезикът е славянски...силно се съмнявам.
« Последна редакция: Август 20, 2010, 05:18:11 от sim4o »

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Абе що се правиш на ...ампе?Нарочно противопоставих америка-русия!Иначе,в САЩ руснаците говорят английски,де!И чехите също...питай уикито..

Неактивен sim4o

• Академик
А с каква цел,в дискусията, противопостави америка-русия(запазвам оригиналния ти правопис).За да докажеш,че не сме в славянската група или що?
Успя ли да разбереш какво ни е общото с чехите?А с вендите?
« Последна редакция: Август 20, 2010, 07:14:03 от sim4o »

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
С никого нямаме общо!Колкото до противопоставянето...беше ирония,жалко че не се разбра!Америка е ...събирателна на всички и няма как да й се противопоставя ...Там няма "фили" и "фоби".В чентъла на ВЪТРЕШНАТА Й ПОЛИТИКА е ЧОВЕКА!В Русия-е государството.Май че този разговор трябва да го преместим в друга тема..

Неактивен sim4o

• Академик
С чешкият,за който идеше по-горе реч,ние,говорещите български,имаме общо поне 90%-95% от корените на думите.Ама като си рекъл,че нямаме общо-нямаме,това може да е ей тъй,сучайно...
От гледна точка на лингвистиката и произхода на езика и Америка и Русия имат доста прилики,съвсем в настоящата насока на дискусията ни-лингвистиката..и в Америка и в Русия е имало хора с най-различен език и на техните потомци,при установяване на дуржавното устройство, е наложен официален държавен език-в Америка-английски,в Русия-старобългарски..
За преместването хубаво си решил,дали в нова тема трябва някой или нещо да се мести,дали в друг форум...потвърждавам правилността на разсъжденията ти!
За вътрешната политика на разни държави,и какво общо има с темата въобще не мога да те разбера,за това не виждам и какво има да дискутирам...

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Та,ако я караме ей тъй все по лингвистиката,както в случая правиш,ще стигнеме до ....Вавилонската кула.Да,ама аз вече писах по въпроса..И в Библията така си е писано!
Колкото до...други форуми ;)пописвам,няма лошо!
Ако ще я закараме за произхода от древност,то ясно-от Адама и Евата ще е!
Но по никакъв начин не мож ме убеди ,че ливтвистиката е критерии,сама по себе си.Казах мнението си и държа на него-само генетични изследвания!

Неактивен sim4o

• Академик
Като си прав прав си-наистина Лингвистиката сама по себе си не е и не може да бъде решаващ инструмент...
ама така е и с ДНК-изследванията.Не знам БАН да е правило световно ДНК изследване,за каквото говориш,та не знам и резултатите му,що се отнася до това на Нешинъл Джиографик,то е по-скоро за вдигане на тиража им...няма никаква научна стойност...ето малко наши коментари от един друг форум..http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=13567 http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=78589
Хубаво е НАИСТИНА да се направят всеобхватни ДНК изследвания,на сега живеещите хора,да се допълнят на мНОГО пълни изследвания от материал на умрели хора и да се изтълкува всичко...но за сега е факти(ески невъзможно..

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Точно!Заради туй пуснах онази притча за ИСТОРИЯТА!Всеки от нас тъпси истината на база на собствената си компетенция!Ти,най-вероятно си лингвист.Археолозите мислят ,че истината е само при тях.Професор Кременски ,твърди че генетичните изследвания са решаващи!/с което и аз съм съгласен!/....Според мен,обидите не правят чест никому!Те само издават ..безсилие!/виж ми подписа ;)/поздрави!
р.р Благодарен съм,че ви чета,като специалисти в областите си!Но,нека все пак и другият ...понякога да има мнение...РАЗЛИЧНО!

debozman

• Гост
Добре, ти кажи какво пипна, имайки пред вид представената от тебе притча за слепците и слона, какво пипна и откъде, че реши
"Истина е и това обаче ,че просто не сме славяни!И че сме---ПО-ОСОБЕН народ!"?.
От лингвистика ли, от генеалогия ли, от история ли, откъде ?

БГ История