Автор Тема: Изясняването на нашият произход е най-важният въпрос за нас българите!  (Прочетена 69920 пъти)

Неактивен гол гъз

• Професор
  • Публикации: 86
  • Респект: 3
пратих ти на имейла десетина снимки от срещата

БГ История

Неактивен гол гъз

• Професор
Боцман пратих ти снимки на имейла

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28
пратих ти на имейла десетина снимки от срещата
Браво @гол гъз ти си истински фен!Най после да видим нещо отвътре на тая Библиа макър и ена две станички но това е заслуга на тебе !!!!Браво имаш моите адмирации и респект!

преди видяхме само тази страничка показана от ена пресконференсиа на гайд.

и тази отвътре е супер

още веднъж тенкию вери!!!

п.п. сега остава да мине през скенера на пиратите,хехехе

"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

debozman

• Гост
Боцман пратих ти снимки на имейла

Благодаря ти Гол. Първо погледнах тук и . . .съм доста разочарован. Това писание си е ново-новеничко, има няма и от 1 до 10 г. давност. Каквото и да пише в него, то е СЪВРЕМЕННА ИНТЕРПРЕТАЦИЯ, да не казвам СЪЧИНАЦИЯ.  От рода на "Дж. Тахирито", "турските надписи" от монголските камъни, е те от този род. Докато онези са на тюрска основа, това е на балканска (както чета на пръв поглед - фанариотско-шиптарска основа). Поредните напъни (след тези за помаците - съчиняването на "помашкия" език) да се "узаконят" и бесите като гръкоговорящи. С една дума - простотии. Като чета ми звучи като шиптарска реч. Не ме влекат такива новости Гол. Няма да влизам в подробности. И без това Булгаро ме затрупа с материала на Зонара.
Да го зарадвам човека - на стр. 18 по оригинала (стр.5 по PDF формата) има изписани - "на сребърно поле два лъва изобразени като ревящи грифони...". Това е по времето на Император Михаил ІІІ.. ІХ в. Убиец а Булгаро, засега не мога да схвана (нали ми знаеш латинския ) чии са тези грифони. Та такива ми ти работи за Библия Бесика. Загубих интерес преди да си отворя мейла Гол.
Поздрави.
За Гайд:
Прочита на Гайд, на плочките от Градешчица го смятам за световно постижение. Че е съчинил йероглифа „храм” на „Тракия” може и да му се прости. Библия Бесика обаче е менте. Менте докато не се види автентичния текст – какъвто много се съмнявам да съществува. Това ми е мнението за работите на Гайд.

« Последна редакция: Юли 31, 2010, 20:18:18 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28

Благодаря ти Гол. Първо погледнах тук и . . .съм доста разочарован. Това писание си е ново-новеничко, има няма и от 1 до 10 г. давност. Каквото и да пише в него, то е СЪВРЕМЕННА ИНТЕРПРЕТАЦИЯ, да не казвам СЪЧИНАЦИЯ.  От рода на "Дж. Тахирито", "турските надписи" от монголските камъни, е те от този род.

И на мене ми се стори мого новичко ,ама аз не разбирам!Ясно ,както си предполагах с тоя келтски кръст ,отначалото.
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

Неактивен гол гъз

• Професор
Естествено, че не е оригинална библия бесика той твърди , че това някакъв вариант на коптската библия като твърди, че коптският език и писменост кореспондират със фригийската писменост и език от един известен  надпис в Анадола като част от тракийската общност! Това е направен от него препис , но това няма значение, важен е текста , но аз не съм специалист в тази област и просто стоя на брега на реката и гледам течащите води какво ще донесът! Иначе на живо Гайд изглежда разумен,уверен и логичен в излагането на тезите си които не са една и две, но повечето са толкова революционни, че е абсурд средноинформиран човек  да може да прецени докаде е заблудата и докъде е истината!

Неактивен гол гъз

• Професор
Аз книгите му ге четох преди 2-3 год ,а срещата с Гайд беше преди 2 год и не си спомням подробности, само основните насоки в твърденията му! След това след около месец в София видях брат му и си поговорихме поне половин час за техните амбиции от тогава не съм имал възможност да го коментирам!

debozman

• Гост
     Естествено, че не е оригинална библия бесика той твърди , че това някакъв вариант на коптската библия като твърди, че коптският език и писменост кореспондират със фригийската писменост и език от един известен  надпис в Анадола като част от тракийската общност!
--- Коптската писменост МОЖЕ да кореспондира с финикийската писменост (аз фригийска писменост не съм виждал), но приобщаването на тази връзка към някаква „тракийска общност” са празни приказки от „Шехеразада”. В темата за Борис І е показано нагледно, какво е действителното положение с фактологията и какво си мисли "средностатистическия" българин че е написано, поради режисираната информация на "компетентните измамници". Така, че "средностатистическия" българин, към които спадам и аз заявяват:
"Какво твърди Гайд ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ОБЕКТ НА КОМЕНТАР. Тук обект на коментар е дали преписа на Гайд е коректен, дали е от автентичен паметник, откога е датиран този паметник и т.н.". Отгово на тези въпроси засега няма, тъй като АЗ ОРИГИНАЛ НА ТЕКСТА НЕ ВИЖДАМ ПРЕД ОЧИТЕ СИ. Гайдарски  може да твърди каквото си ще - има достатъчно ненормалници - роднини на Крум и Борис, написали българска история отпреди 35 000 г. през ХХв., долетели от Орион, Богове (Беинса, какъв беше забравих) и т.н., така, че един повече или един по-малко е без значение. 

Това е направен от него препис,
--- Къде са доказателствата за коректността на преписа ? Не виждам такива. И не съм виждал. 

но това няма значение, важен е текста,
--- Напротив – ИЗОБЩО НЕ Е ВАЖЕН. БИ БИЛ  важен, ако е налице доказана коректност при преписа. 

но аз не съм специалист в тази област и просто стоя на брега на реката и гледам течащите води какво ще донесът!
--- Ами както виждаш – нищо не носят. Засега са донесли – „НЕЩО” (Препис наречен „Библия Бесика”), което не може да се квалифицира като исторически автентичен документ. Нещо като „Дж. Тахири” и продължението му, което се пише от пишещият тук роднина на Крум – Атил Капански.. 

Иначе на живо Гайд изглежда разумен,уверен и логичен в излагането на тезите си които не са една и две, но повечето са толкова революционни, че е абсурд средноинформиран човек  да може да прецени докаде е заблудата и докъде е истината!
--- Изобщо не се подценявай. Нещата са толкова прости, че по-прости не могат и да бъдат. Каква е една примерна схема за такава разработка –„Библия Бесика”:
1.   Прилагане на оригинала – за доказване на автентичен препис – такъв няма.
2.   Декодиране на преписа според някакви позитивно норми – според собствен декодер, според някаква азбука, според значението на символи (това последното обаче не може да индикира никакъв език) и т.н.
3.   Превеждане на декодера според някакви езикови позитивни норми.
4.   Сравняване на преведеното спрямо търсения език – как ще стане това според „езика” на бесите не ми е ясно.
5.   И след всички тези етапи, ЕДВА тогава може да се говори, че ПРЕДСТАВЕНАТА „Библия Бесика” е  . . . .това което той, казва, че е.
Поздрави. 

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
Аз книгите му ге четох преди 2-3 год ,а срещата с Гайд беше преди 2 год и не си спомням подробности, само основните насоки в твърденията му! След това след около месец в София видях брат му и си поговорихме поне половин час за техните амбиции от тогава не съм имал възможност да го коментирам!

Точно тук, в този форум, преди няколко години един от участниците (който си беше дал и истинското име и и-мейл адреса) описа какви шмекеромошеници са братята Гайдарски. В няколко дълги и подробни постинга описваше и църквата (сектата) която са били създали за да мамят наивните хорица и много още техни лъжи и далавери. Когато работата се разсмърдяла големият брат Стефан Гайдарски изчезнал в Америка, а брат му (който обичал да се кичи със златни исребърни дрънкулки и непрекъснато подканял публиката да се докосне до него, за да се пречисти!) май се спотаил тук - забравил съм вече. После, преди 2-3 години, в една книжарничка (Елрид) на ул. Стефан Караджа видях вече 3-те или 4-те книги на въпросния "д-р Стефан Гайд". Прелистих надве-натри едната и от нея ме лъхна такова мошеничество (или някаква смахнатост), че я захвърлих веднага. Тоя типец е напълно скаран с историята и даже бих го взел за побъркан, луд някакъв ако не знаех че един наистина болен психически човек никога не е користен! А при братята Гайдарски користта се усеща във всичко.
Помака

Неактивен гол гъз

• Професор
Помак, за съжаление не мога да кажа нищо за братята ГАЙДарови което да е в техен плюс или техен минус ! Първата им книга имаше наистина сектантски внушения , тъй като имаше амбицията да ги обяви за водачи на обявената от тях Тракийска църква, но в следващите нямаше нищо подобно! За мене те са от плеядата луди  / казвам го със симпатия/  тракийски историци които центрират световната човешка цивилизация тук в Пределите на Древна Тракия като абсолютизират значението на Тракийската цивилизация ! Чел съм достатъчно книги с подобно внушение , а и познавам подобни луди историци някои за радост още живи !

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Това е !Само няма превод на български.В България няма интерес да се знае за уникалността на българите.Ако някои знае как става е идеално да му се сложат субт на български и всеки от нас може да го пуска и в другите местенца ,дето пише.Благодаря че сте го посочили!
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Изяснен е Ннашия произхооооооод!Славяни сме!...освен Боцманът никой не отвори тема за загадките около славяните!Който иска-да прочете какво съм писал за славяни из разните форуми!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Твойте писания не ме интересуват...по форумите.Когато славяните са ...ровили землянки на север глей в наште територии кво се е случвало http://vbox7.com/play:ad856020

Та няма да ни завиждат руснаците ли?Никога няма да ни постят произхода!Произхода НЕ СЕ КУПУВА,НИТО ЗАВЛАДЯВА!
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

debozman

• Гост
Твойте писания не ме интересуват...по форумите.
--- Симеон е сериозен и честен човек, и най-важното с широк поглед върху източниците за "славянството" . Дали те интересуват писанията му или е не, в никакъв случай не може да омаловажи неговите разработки. Той се е наел с най-неблагодарната работа – напъхал се ев руските форуми и води борба на чужда територия. Все едно да се намираш в устата на лъва и да заявиш, че дъха му вони. Само и дори само заради това му свалям шапка, въпреки, че не го познавам лично.

Когато славяните са ...ровили землянки на север глей в наште територии кво се е случвало
--- Ето на това му казвам папагалска информация от нивото на школските букварчета. Ти с тези клипчета които ги пускаш, можеш да впечатлиш само средношколци. И като се е случвало – какво ? И край пирамидите са се случвали разни велики неща, ама сега цигани пикат около тях.

Та няма да ни завиждат руснаците ли?
--- Абе глупости говориш аркадаш, „да ни завиждали руснаците” ?!.  Аз съм живял в Москва 3 години. От там България се вижда като точка в кюшето на Европа за обикновения московчаник.  

Никога няма да ни постят произхода!
--- Руснаците (нормалния среден статистичесдки руснак) си имат други грижи - прехрана, оцеляване, студ, мизерия и т.н., за да се занимават сериозно с какъвто и да е български или европейски въпрос.

Произхода НЕ СЕ КУПУВА,НИТО ЗАВЛАДЯВА!
-- Е, какъв е произхода на българите ? Да не е Православието ?!
« Последна редакция: Август 18, 2010, 23:17:22 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Одавна съм забелязал,че нета е мерило за егото на човека..Сега ще поясня.Седиш си ти пред твойто телевизорче и си въобразяваш,че след като си е ...твойто телевизорче то си предава само за теб.Малко хора си дават сметка,че интернет е световно "кино"
Пиша горното заради "извода"ти за клипчетата.Защо си мислиш че ги "прожектирам"на теб...?/коя степен е егото ти?/Не забравяш ли ,че форума се чете и от млади хора,а не само от ...добре почерпени дружета...???Може би,само те си струват усилията ,за да не "зациклят"на едно място с мисълта!/защото в повечето случаи тук чета изводи направени от учебниците на тато!/...
Ае,със здраве!

БГ История