Автор Тема: Изясняването на нашият произход е най-важният въпрос за нас българите!  (Прочетена 69074 пъти)

Неактивен truthfinder

• Участник
  • Публикации: 38
  • Респект: 0

Учуден съм, защо се налага да пиша това нещо! Като че ли това не е ясно! За да бъдем силни, трябва да сме обединени. Как можем да сме обединени без да знаем кои сме?
  Нещата около нашия произход са изключително прости и ясни. Структурата на нашият език го показва. Езиците в света се развиват от синтетизъм към аналитизъм. Аналитичните езици са много по-древни от синтетичните. Дори езиците с хилядолетия не изменят структурата си. Пример- смятаният за много древен гръцки език  е синтетичен. Нашият език е аналитичен или много по-древен от древния гръцки език и т.н.  Езиците, с които сме се срещали - тюркски, угро-фински, ирански, славянски , гръцки и др. и днес са синтетични или много по-млади от нас. Кои са най-древни  и многоборойни в района където живеем - тракопеласгите.
  Не искам да обиждам никой, но упоритостта, с която се оспорват тези съвсем ясни неща е много подозрителна! Пишете каквото искате. Хората трябва да знаят кои са и да не се лъжат. Българите са тракопеласги и са едни от най-древните и имат изключително големи заслуги за развитието на човечеството! Това, че сега са в незавидно положение не пречи на гореказаното!
  Колкото да отричате, няма да можете да изтриете този факт!
  Повече няма да пиша, защото не понасям упоритата глупост, с която се отричат тези явни факти и по този начин се служи на други хора, дали явно или не все тая!
  Кой каквото го интересува може да намери в книжката "Кои сме ние?-Езикът, който говорим, ни показва това или коя е истината за българската народност". Намира се на следните места в София :
  1. Верига книжарници "Пингвините"
  2. Книжарница "Български книжици" - срещу дома на армията, градинката при "Кристал"
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 11:18:21 от truthfinder »

БГ История

Неактивен Twis7

• Twis7
  • Новодошъл
  • Публикации: 3
  • I still Believe in my Dreams
    • Най-значимите събития на 20 век
като чели на хората им писна да слушат какви са били,от къде идват,искат бъдеще,искат да знаят къде ще са утре.

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Това разбира се е така и когато излезе статията за историята на тризъбеца ще се види и защо.Само,че не българите сме тракопелазги/ и македонци/ а те са българи/булгари/.Част от едната от преселническите вълни от Идел/прародината на седемте обединени племена от Волго-Уралието/.Те са запазили своята култура до 7-ми век,когато нова преселническа вълна булгари/начело с Аспарух /достигнала  Дунава.А на който му е писнало да слуша какъв е бил/и след като най-после да се надяваме е разбрал/,като шамански потомец мога да му помогна и по въпроса за бъдещето.Светло бъдеще в близко бъдеще не се очаква.Който може ще отиде където си поиска а който не може ще отиде там накъдето го подкарат с демократичната сопа/образно казано/.Въпреки всичко черните сценарии и прокоби няма да успеят.Най-накрая пак някой генерал Радецки ще дойде на помощ...
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
Това разбира се е така и когато излезе статията за историята на тризъбеца ще се види и защо.Само,че не българите сме тракопелазги/ и македонци/ а те са българи/булгари/.Част от едната от преселническите вълни от Идел/прародината на седемте обединени племена от Волго-Уралието/.Те са запазили своята култура до 7-ми век,когато нова преселническа вълна булгари/начело с Аспарух /достигнала  Дунава.А на който му е писнало да слуша какъв е бил/и след като най-после да се надяваме е разбрал/,като шамански потомец мога да му помогна и по въпроса за бъдещето.Светло бъдеще в близко бъдеще не се очаква.Който може ще отиде където си поиска а който не може ще отиде там накъдето го подкарат с демократичната сопа/образно казано/.Въпреки всичко черните сценарии и прокоби няма да успеят.Най-накрая пак някой генерал Радецки ще дойде на помощ...

Човече Божи!
Как да си обясни човек сляпото ти упорство да не приемаш нищо, което съвременната история, вече отърсила се до голяма степен от политическата си обвързаност, станала мултидисциплинарна наука и т.н  твърди? Хора с общопризнат международен авторитет като напр. най-големия археолог на Великобритания (лично аз хич не ги обичам британците, но той е изключение... Поне по отношение на нашата история ) сър Колин Ренфрю кандиса, че Балканите са прародината на индоевропейците (а това е тема върху която работи международен екип от учени вече няколко години!) само Атил - напук на всички данни за развитието на живота на планетата и конкретно за развитието и динамиката на човешките популации говори за прародина на българите (скити, пелазги) из някакъв Волго-Уралски негостоприемен край... Вече ти казах .- порови се из популационната биология, почети нещо повече от Нурутдинов и другите смахнати комплексари от Татарстан. На тях просто им се иска да не са комплексирани татари, т.е. монголоиди-даунчета, а да са бели хора, едва ли не праевропейци. Е, няма как да стане! Категоричен, Божи, закон е,

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Преди да стигна до Нурутдинов съм минал поне през един камион с книги,почти толкова  притежавам и сега.От тях поне половината са научна историческа литература,подкрепена със спец. издания по археология,езикознание,история на културата и т.н.Сега превеждам статията за дохристиянската духовна култура на българите и религиозна митология.Вообще не могат да ме впечатлят и 15 екипа от международни учени,защото толкова глупости,измислици и фантазии съм видял под които да се мъдрят имената на всякакви професори и доценти,че вече нищо не може да ме удиви.Всичко налично,като материални артефакти и духовно,културно наследство говори и очевадно показва,че това което го изнасям е съвсем точно така.Следващите две статии ще оформят до някаква степен представата.Какво казала баба Ванга?На дъното на морето да било заровено,като му дойде времето ще излезе...Е,сега оня с Тризъбеца ще го изкара.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sociologist

• Новодошъл
  • Публикации: 1

........Българите са тракопеласги и са едни от най-древните и имат изключително големи заслуги за развитието на човечеството! ......

Колко интересно, това в коя книжка го прочете?

В какво се изразяват тези заслуги?

.......
  Колкото да отричате, няма да можете да изтриете този факт!
  ....  явни факти и по този начин се служи на други хора, дали явно или не все тая!

Става все по интересно, ,"едни други хора" , служим" .....

Скоро четох една книжка- Шифърът на Леонардо, нея ли ми цитираш?
Или Властелинът на пръстените?

Неактивен Balkan

• Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -6
Малко уточнение - Траки, Беласи ( Беласица ), Мизи, Гети, Едони, МакЕдони, Одриси, Беси и много други всъщност са Българи, защото според мен "Оброчните плочи на "тракийски" конници" всъщност са датировки по Българския календар.  http://www.facebook.com/group.php?gid=138830043878

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Изяснен ни е произхода,изяснен...славяни сме,славяни...от славянската лингвистична група...

Неактивен borhes

• Знаещ
  • Публикации: 130
  • Респект: -19
  • Αλέξανδρος Γ' ο Μακεδών
Ако бяхме славяни нямаше азбуката да е "словено-болгарска".

Неактивен sim4o

• Академик
О-о-о,новости на сайта!Не сме славяни!?! ::)Четох,четох нещо подобно в македонски сайт....я виж ти,ка се оказа изведнъж-бяхме си до вчера в славянското езиково семейство и изведнъж не сме...да не сме полутатари-полупрамериканци?

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Езика не е мерило за произход според мен,иначе американските негри щяхме да ги броим за англичани!А ние не сме нищо друго освен славянобългари.Траките са от по-старите преселници от голямото древно булгарско семейство от Волго-Уралието.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
И славяните са трако-гето-даки, тоест славяните са българи. Че българите са славяни е каламбур. Етнонима се появява някъде в края на Римската империя, когато всъщност се появяват етнонимите.Етимологията на името българи все още е дискусионна, може да идва от бургарии, от Пиргос, от Баал, от брия, боруй, Бениамин, Балтазар и т.н.Различните в огромния масив от трако-пеласги(от венетите и вандалите, до маса гетите на изток) са някои кавказки народи и угро-фините.
Турцанците са толкова късно изпълзял народ на културната морава на човечеството, че нямат място и под линия в темата.
« Последна редакция: Май 29, 2010, 17:43:27 от vekil »

Неактивен vekil

• Академик
И славяните са трако-гето-даки, тоест славяните са българи. Че българите са славяни е каламбур. Етнонима се появява някъде в края на Римската империя, когато всъщност се появяват етнонимите.Етимологията на името българи все още е дискусионна, може да идва от бургарии, от Пиргос, от Баал, от брия, боруй, Бениамин, Балтазар и т.н.Различните в огромния масив от трако-пеласги(от венетите и вандалите, до маса гетите на изток) са някои кавказки народи и угро-фините.
Турцанците са толкова късно изпълзял народ на културната морава на човечеството, че нямат място и под линия в темата.
И лично на мен, графично, глаголицата ми прилича на арменската азбука, докато българската азбука, кирилицата, е приета без проблеми до Балтика. Провала на глаголицата в Моравия е показателен. Може би Кирил и Методий са налагали чужда азбука за чужда религия, на вече писмен народ със свои религия и изкристализирана писменност, с много заемки от латиницата и Дионис, Хермес и Митра, Залмоксис, Кибела и Орфей, идеята за живот след смъртта, равенство, добро и зло, в много по осмислен вид от юдейско-средиземноморско-пиратските теологични лутания.

Неактивен vekil

• Академик
И петък 13 не произхожда от екзекуцията на Жак де Моле, а от низвергването на тринайстото племе на Пентиамен(Бенджамин). ;D Не е по темата, ама да си го кажа.
« Последна редакция: Май 29, 2010, 18:07:44 от vekil »

Неактивен sim4o

• Академик
За славянския произход лично аз съм писал много..той си е загадъчен както и българския...и съм давал публикации за Нео-Дунавската теория...за венетите-живеещи до ден-днешен покрай Лайпциг и Дрезден и основали навремето град Венеция...Дали името идва от венец,не се наемам да съдя..връзката славяни-българи ако разгледаме подробно е поне от 380-400 година в Панония в Подунавието и целото Причерноморие...как така не са си повлияли едни на други
Но да твърдим,че славянска група=българска  прекалено ми се вижда....е вярно че двете думи дошли от хунски,когато римските пратеници са отишли при Атила на преговори в панония са "мед" и "квас"... но това не е 100% доказателство.
А Балканската прародина си е по Чудинов,а неговите писания сериозно да се вземат....
бях писал в много форуми...но мисля да напиша и книжле..
все пак-групите приети днес са езикови...а ние несъмнено сме славяни!
« Последна редакция: Май 30, 2010, 19:27:05 от sim4o »

БГ История