Автор Тема: Изясняването на нашият произход е най-важният въпрос за нас българите!  (Прочетена 69933 пъти)

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Ами например от това,че моите предци като се върнали в Европа от Северен Китай , кръстили река Волга на името на Родоначалника на рода Дуло-АТИЛ!

Текат водите на Атил река
в скалисти брегове се блъскат.
Ята от риби плуват в бистрата вода,
гъмжат от дивеч нейните блата.

Има и още много но бързам за филма "Гордата Аси",тъй като в  главната героиня,виждам образа на идеалната българка...!
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

БГ История

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Стиховете твои ли са или на Йоло Денев?

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Стиховете са превод на Веселин Илиев,който през 1993год.,ходи на Волга и издаде една книжка-"Волга-Българска река".За историята на Волжска България.До 15-ти век тази река е била българска.От -"Болг",Волга е малко преиначено,но няма значение,те всички днес там в Русия имат една Родина и едно Отечество.
Който си пада по стихове и поеми да погледне в Общ форум за историята,в темата "За употребите на историята",съм пуснал една поема за Атила от средновековния поет,Рейхан Булгари.

Председателя на нашата коалиция,когато участвахме на изборите за НС,които ги спечили Жан Виденов,се казваше-Академик Садовски!
А коалицията-Съюз на Монархическите сили!
И председателя беше истински Академик,и коалицията беше истинска и монархическа!Но спечели Жан Виденов.
Йоло Денев,Колчо и Мунчо ги нямаше нито при нас, нито при тях,но понякога и Господ говори през техните уста...
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен nestinar

• Новодошъл
  • Публикации: 3
  • Респект: 0
Като си прав прав си-наистина Лингвистиката сама по себе си не е и не може да бъде решаващ инструмент...
ама така е и с ДНК-изследванията.Не знам БАН да е правило световно ДНК изследване,за каквото говориш,та не знам и резултатите му,що се отнася до това на Нешинъл Джиографик,то е по-скоро за вдигане на тиража им...няма никаква научна стойност...ето малко наши коментари от един друг форум..http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=13567 http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=78589
Хубаво е НАИСТИНА да се направят всеобхватни ДНК изследвания,на сега живеещите хора,да се допълнят на мНОГО пълни изследвания от материал на умрели хора и да се изтълкува всичко...но за сега е факти(ески невъзможно..
http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

Неактивен nestinar

• Новодошъл
  • Публикации: 3
  • Респект: 0

Неактивен sim4o

• Академик

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
Симчо, сянь кьорму табелата?
Има ги и нашите и вашите и гетите и чорапите и славяните...
Още повече,че булгарските летописци всичко са обяснили,за разлика от някои романтични фантазьори с големи мераци...От наше и вчерашно време.
Хората напоследък референдуми правят,по точно подписи събират,ето сега Яне Янев,може и Йоло Денев да му помага...Що не организирате един референдум и от българи да се прекръстите на трактори...,че да мирясате и се успокоите с тоз произход?
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
ха-ха-ха... ::) ::) :D :D  ама вие посланниците на бог Тангра си дружите май,а :o..ходите ли си сериозно?...виж как знаеш какво прави първия Тангерски жрец.Йоло Денев...а както поне 5-пъти написах в тая тема,произходът е ясен-който иска да прочете нещо-да прочете,който не-да чака по-големите батковци да му го обяснят!Та мирясъл съм аз,лично с тоя произход и съм си българин-който е бакту-алике-иттил...да си става такъв.Потомък на Сина на Вълка!Джумму!
Виж го ти пусти Йоло Денев.А на Тангра вече не служи ли?!....кажи,кажи,вие сте си гъсти по тангерска линия-събрахте се!..не е лош човек май...ама с тая Тангра.
Като стана въпрос за прекръстване-кво става с Джуруглу-оллу...ти успя ли да се прекръстиш,ай казвай да почваме така да ти викаме,па и да почерпиш :-\..и пак да кажа-за 6 пътв тая тема-ясен ни е произходът,ясен поне на мене ми е ясен и е български!...който незнае,какъв е..да порасне и сам да реши-основното е,мъж или жена...
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 23:27:22 от sim4o »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Е-е-е,ти и да гледаш табелата,май пак нищо не виждаш,но от Йоло Денев се впечатляваш,той наистина е забавен човек.
Но пак ставаше въпрос за друго,та да ти препоръчам още нещо да видиш:
Намери една репродукция на картината-"Запорожските казаци пишат писмо на турския султан",та поне дано там да видиш нещо.Що е то булгарски потомци и братчеди на капанците!
Но вие тук май се оказахте по-тепегьоз и от турския султан?!
Та май наистина не си струва да се хаби човек повече...
Дано поне пуснат статиите да четат хората.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
О-о-о Другжа-олллууу...ма ти не спиш бееее...ей,народен будител!Или пуста Тангра има изискване поне 1-2 часа да се пишат или говорят пълни глупости...що се отнася до казаците-еми имам материалчета и за тях....пусто време,не стига-ама като на наше момче,съидейник на Йоло-ей ти да попрочетеш мои неща,за казаците,защо са със такава прическа(Светослав,синът на Великата Княгиня Олга и той е с бръсната глава и опашка-нали знаеш!Кой го описва?!...да се поизпитаме..хе-хе-хе :D)
айде да четеш...друг кой роднина на Светослав е с бръсната глава-има го нарисуван от Луитпранд Епископът на Кремона...и това за домашно..
та ето-отваряй,чети.. 
http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=44474&pid=554432&mode=threaded&start=

Неактивен sim4o

• Академик
А до сега статиите-тотално на ниско ниво...няма източник,няма логика защо точно този вариант на събитията е предпочете  и т.н...Ако ще пускаш Нурудинов-да знаеш,че тук,на форума има поне 4-5 души с по-големи познания от той писач...ами ето-Йончев,без много-много да се затрудни и му намери фактологически грешки,свързани с Ираклий!То иска повече четене,по малко писаме..ама,като си знаем  "чукча не читател,чукча писател" и бълваме ли,бълваме страници!..Лично аз,винаги съм се чудил,дали има хора да четат малоумии..оказа се-има! ;) па им и вярват,и се впрягат..
ами пускай ги статиите-да се посмеем!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Глупости на търкалета драги!Смешните писачи и графомани сте точно вие.И защо си вообразявате,че сте някакви капацитети,лично аз  нямам разумно обяснение.
Мушмули е намерил Йончев,фактологически грешки и Нурутдинов е намерил и то не една..Те като са гърци не са ли писачи?
Или са чиста вода ненапита и светци от всякъде?
Те ли ви са критерия за фактологията?
Малоумния дълго не може да мине за умен,та и с вашите фантазии това ви чака!И то ще стане рано или късно.
Каквото и да продължите да бълвате...Точно това отличава глупака от нормалния човек-че глупака няма памет и "грешките" му нямат край!
Това ви е и целокупната картинка и точно затова чужденците ви се смеят!На такива бунаци и тутманици,които все си вообразяват че са нещо.Неотдавна и днешния гръцки премиер се изказа за същото...,по отношение на такива смеещи се като вас.
Такива като Нурутдинов и мене никъде и по никакъв повод не са ставали за смях.Затова ни завиждат,мразят и се опасяват от нас!Анадъмму?!
Всички казаци са знаели булгар-тюрки,знаел го е и Суворов/потомец на покръстени булгарски аристократи/.Това прочете ли го някъде?А нещо от Нурутдинов вообще прочелили сте...читатели..
Ама то освен четене трябва и разбиране а не спорене коя дума с каква точно буква била..И понеже някой си написал нещо то било източник и нищо друго не може да е...Абе за Библията да бяхте се хванали да и защитавате писанията с такъв тепегьозлук,нямаше да ме е яд.Ама вие и изследвате "теченията"и видовете християнство,за да стигнете пак до кривата круша и до Нищото.
Аман бе българи,ако всичките бяха като вас днес и името нямаше да го има...Тракийски славяни..интернационални шебеци.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик

Каквото и да продължите да бълвате...Точно това отличава глупака от нормалния човек-че глупака няма памет и "грешките" му нямат край!
Това ви е и целокупната картинка и точно затова чужденците ви се смеят!На такива бунаци и тутманици,които все си вообразяват че са нещо.Неотдавна и днешния гръцки премиер се изказа за същото...,по отношение на такива смеещи се като вас.
Такива като Нурутдинов и мене никъде и по никакъв повод не са ставали за смях.Затова ни завиждат,мразят и се опасяват от нас!Анадъмму?!
Всички казаци са знаели булгар-тюрки,знаел го е и Суворов/потомец на покръстени булгарски аристократи/.Това прочете ли го някъде?А нещо от Нурутдинов вообще прочелили сте...читатели..
Ама то освен четене трябва и разбиране а не спорене коя дума с каква точно славяни..интернационални шебеци.

Хубаво е,че си критичен с латинските,арабските,арменските и гръцките източници!Явно обаче имаш някакъв клиничен проблем,приятею...не виждам за какво мога да говоря с тебе-абсолютно никакъв разумен отговор не даваш,на абсолютно никакъв въпрос,а запрочваш да привеждаш други,интересни,сами по себе си факти-какво прави Йоло Денев,например,но не и да разглеждаш предмета в дълбочина и последователно...а че сме от славянската група,пак да ти повторя-си е напълно ясно и се оспорва,може би,само в кръговете около Йоло Денев...тюркобългари-тангристи сте само двама трима останали.Ама ти си Уникат-Джурра-оллу,трябва да се гордееш с това!.Успя ли да попрочетеш по темата за казаците,ако ли не-дали да не седнеш да попиташ някой по-голям батко да ти обясни,какви теории има,защо са възникнали,кой,какви доводи привежда за едно или друго!Успя ли,да видиш как е написано за готите и гетите,с доказателства,с разглеждане на противните теории,с археологични данни..Нутрудинов въобще някъде,някакво такова писание има ли?Или каквото му говори звездата-директно на хартията!
Явно е,обаче,от твоите ,постове,че и той,с такова писане е успял да си намери своите фанатизирани читатели..Всеки писател,мечтае за това!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Re: Изясняването на нашият произход е най-важ
« Отговор #134 -: Септември 27, 2010, 12:11:17 »
Пак много приказваш бе Симчо,хем писменно,някой ден ще се разберим с тебе,усетих го още от началото/нали съм от Колобърско потекло/,но няма да е сега...
Дано да излязат 7-те статии,те са в профила ми и могат да се прочетат от потребителите.От профила със статиите!
Хваща ме "капанския бяс" понякога от несправедливостите и това безумно поругание на паметта на предците...Но иначе вообще не съм зъл или лош човек.
Колкото до Тенгрианството и тюрко-българите вие съвсем сте боси и никакво понятие си нямате.И не си струва да се спори,защото дори не сте способни да възприемате,като нормални хора.Затова понякога се питам дали не е нарочно?!
Няма тюркобългари,тия които говорят булгар-тюрки и те не са тюркобългари,защото не са кара-китаи т.е. монголоиди а са АРИЙЦИ!
И не булгарите произлизат от иранците а е точно обратното!И то е казано в летописите за Иран-Ирон-същия тотем-вълк,по нашему-Булг!Те са се изселили много по-рано на юг и са се поомешали с "мангалите"т.нар.индоевропейци.Така че не може  и няма как ние да произлизаме от тях.Нашите племена са имали друга миграция и отделна историческа съдба.
А приликите са естественни и няма нищо необяснимо.
Докато не ми пуснат статиите няма да пиша повече в този сайт,но за изпроводяк съм ви намерил по нещо интересно.Хем и като повод за размисъл:http://samoistina.com/2/chumbas.htm
http://balgarite.interbgc.com/p3-4.htm
http://mirra.blog.bg/drugi/2009/07/29/zaporojski-kazaci.371218
Бир Тангра!Бир Канар!Бир Торе!..., или казано или по скоро перефразирано по съвременному:
Бог!Цар!Отечество!
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 12:43:37 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

БГ История

Re: Изясняването на нашият произход е най-важ
« Отговор #134 -: Септември 27, 2010, 12:11:17 »