Автор Тема: Изясняването на нашият произход е най-важният въпрос за нас българите!  (Прочетена 68263 пъти)

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Това е по близко до истината,когато казвам славянобългари имам впредвид същото каквото е записал и отец Паисий.Смес от българи и славяни-анчийци/анти/.За траките,елините,аргивците/уралците/ има сведения от първа ръка в статията за историята на Тризъбеца и когато я пуснат който е грамотен ще прочете и ще разбере.За названието "тюрк",кога и как се е появило и какво означава пише ако не се лъжа във втората част на "Малко известната история на българите".То се е закрепило за най-южните булгарски племена,от Близкия изток,Анадола и Средна Азия.От тях с Аспарух и Кубер идва една група/ерми-гермихонци/тук,те се заселват по-компактно в Македония.Те са били 38 рода и от тях основно се е състояла държавната администрация.Те се противопоставят най-активно на покръстването,понасят най-много репресии и една част се изселва в Унгария/където отново се включват като служители в държавния апарат/,друга част се връща в старите земи.От тях произхожда рода Билиг/по майчина линия клон на рода Дуло/от който е Самуил...От тях е Худаяр/поп Богомил/,който създава богомилската ерес,върху основата на т.нар.простонародно тенгрианство/Торе/.Някои от потребителите в сайта са май на същото ниско ниво като днешните и вчерашни "високопоставени"управляващи и също толкова комплексирани.Не може да се поставя знак на равенство между исляма/който се появява през 621 г./и всички тюрки,които дори не са расово еднородни.Тия които произлизат от булгарите са европеидни.Ислямската култура не е тюркска или булгарска а е семитска и арабска,ориенталска. Изучаването на историята не включва само ровене в архивите и зубрене и цитиране на различни писания на разни чужди хора/често пъти враждебно и тенденциозно настроени/,то включва още изучаване на културите/материална и духовна/-фолклора,етнографията,топонимията,религиите,архитектурата,занаятите и т.н.Тогава човек разбира какво чете и може да прецени за какво става въпрос.В такива случаи,когато става дума за търсене на историческата истина,няма никакво значение на кой какво му харесвало или не или как му се искало да изглеждат нещата.Това са комунистически стереотипи-да  се приема желаемото за действително!И не само,тия дни един едноок американец каза,че сме били "звезда на небосклона"и че до 2-3 години щели сме да станем хита на Европа...Дано бъдещите историци не се хванат за думите на този "сериозен"човек та да опишат историята на нашето съвремие!
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

БГ История

Неактивен Balkan

• Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -6
По въпроса за ИСТИНСКАТА НИ ИСТОРИЯ - http://sparotok.blog.bg/

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Човека се е потрудил,но всичко до което достигнал и разкрил отново доказва,че нашите летописци са прави.Това не отрича Туранската история за произхода а я потвърждава.Общото с иранците е дотолкова доколкото е взаимното влияние на изселилите се на юг булгарски племена от новия южен Ени Туран и иранските племена.Родината на арийците не е Иран,самите иранци са преселници от Север.Там където се е формирал древния булгарски етнос от източни арийски племена и западно сибирските сабани.Тракийската култура е почти идентична с булгарската,защото те са се заселили тук на два пъти в различни исторически времена от същата древна държава Идел/на седемте обединени народа,наричани общо-БУЛГАРт.е."черна или вълча глава"/От тях са и трите групи булгари дошли през 7-ми век тук с Аспарух и Кубер-ермийците,северокавказките хони и една група алански родове.На този и особенно на онзи свят може да има само една истина и колкото и гледни точки да има към нея тя ще си остане същата.Лично мен не ме дразнят тия които работят добросъвестно,защото рано или късно ще видят нещата в цялостния им истински образ,но се ядосвам много когато особенно българи почнат да се правят на генно-модифицирани исторически "творци"!
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Многократно съм писал,а съм и цитирал Иловайски,Державин,австриеца Венелин и други че....
1.Българите,още от 320-350 са заедно със славяните и при хуните в Панония и при Атила и навсякъде
2.Няма много често явление нтарод господар да приеме езика на подчинените
3.Не може българите да не са оказали влияние на чяла Средна Европа,щото са играли роля там
4.Не може "безчетното море от"...скити,траки,българи,хуни и т.н. да изчезват ей така,безследно и единственно да оставят две думи-да ги повторя двете хунски думи..."мед,кваста....
та....славянският поизход и прародина до ден-днешен е неясен,теориите...гото-славянската,неодунавската и т.н ги давам една по една,та да се мисли...
истината ще излезе скоро,мисля си...

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Re: Изясняването на нашият произход е най-важ
« Отговор #19 -: Юни 09, 2010, 09:04:57 »
Преди малко в сутрешното предаване на БНТ,отново двама деятели и привърженици на иранските генетични теории"обявиха",че славянското у българите било много малко...Като че ли славяните не са арийци и то много по оригинални и първични от иранците!Сякаш този балаган няма да има край...Обаче пътуват,имат пари и продължават да търсят под вола теле,нищо няма да намерят освен отново да изфабрикуват нещо,но и то ще е от ден до пладне.И по стар марксистки обичай все те са "  сериозните"учени а останалите разбира се че не могат да бъдат.Както тук един ми се подиграваше във връзка с първата част на"Малко известната история на българите"-как можело да са "чисти българи",като били смес от арийци и сабани?Какво да отговориш на такава свещенна простотия?Може би с примери от физиката и металознанието ли?Как може да има чист бронз?И ако не е чист това бронз ли е?Надявам се скоро да пуснат статията за историята на Тризъбеца,там ще се осветлят много тъмни страни от това далечно минало с което толкова се спекулира.Приготвил съм и една за дохристиянската религиозна митология и обрядност на българите и мисля да спра засега да се занимавам с ранния период от историята.Ако пратя нещо вече ще е за историята на Третото Българско Царство.И това май е не по малко тъмен период от ранната история...
« Последна редакция: Юли 09, 2010, 16:37:17 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен Balkan

• Академик
ЗА БЪЛГАРИТЕ    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%BE_%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2

И по точно - http://www.imadrugpat.org/krovatova.pdf
« Последна редакция: Юли 01, 2010, 19:41:10 от Balkan »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #21 -: Юли 09, 2010, 22:09:47 »
Произхода е ясен като бял ден,обаче на някои им се иска гражданина на републиката да е в максимална степен ошашавен и баламосан!Като че ли не ни стигат простотиите от съвремието ни ,но непременно трябва, поне периодично да се сервира поредната доза простотии и от миналото...Поредната "истина"и "откритие"за произхода например.Сега са активни деятелите за персийския произход.И то с мераци за пренаписване на историята...,като че ли тя някога е била написана...,като не броим отец Паисий и един приличен учебник на Иван Пастухов от 1940год.Щеше наистина да е много смешно ако не беше трагично, понеже се отнася до моя народ.Човек и да е докаран до там да не му пука много за живите,понеже много упорито и последователно напират в обратната посока,т.е. по пътя на самоунижението и самоликвидацията,пак ако е човек то би трябвало да уважава паметта на мъртвите!Това е последната причина заради която такива като мене никога няма да се примирим и да останем безразлични,когато се плюе върху костите и паметта на предците.Не ми се занимава с Ценов,който често се препоръчва тук,не по-малко интересен е Димитър Съселов,когото пък аз ви препоръчвам.От това което видях по елекронен път от Ценов,част от творчеството му го свързвам с научно-фантастичното произведение "Веда Словена",на други места е стигнал до източници от които явно се е ползвал и Паисий,доста неща се потвърждават от нашите летописци от "Джагфар Тарихи",но пък той ги итерпретира както му харесва и му се иска...Затова пък трудът на Димитър Съселов"Пътят на България"се държи здраво ръка за ръка с истинската историческа наука!Това не могат да го опровергаят и най-умелите демагози и плювачи!Затова е полезно помагало за всеки ,който се интересува от миналото на предците си.За последното модерно мероприятие за "доказване"на персийския произход ще кажа две думи защото тук му е мястото и тук се дава възможност.Те намерили над хиляда думи,които си приличали или били еднакви...Това е факт!Само че обяснението на този факт е коренно различно от тяхната теза за съществуването му.Всъщност то това е и технологията на македонистите и всички ,които използват историята за манипулация и въздействие върху гражданите на републиките...Преди да пренапишат историята те първо да научат някои съвсем елементарни неща.Например какво е това нещо Туран,или поне какво означава думата.Защото това не е никакъв Източен Иран,а думата означава името на покровителката на Земята от нашата булгарска религиозна митология.Територията се е наричала Ени Туран/нов Туран/,защото е имало и друг Туран,във Волго-Уралието,който се е наричал Еске Туран/стари Туран/.Тези хиляда думи не сме ги взели ние от тях само,но и те от нас също, поне половината...Булгарският етнос не е бил по-малоброен от персийския!Случвало се е ние да плащаме данък на шаховете,но се е случвало и те да плащат данък на нашите канове.Тия обаче видели и прочели нещо за някакво си булгарско племе или няколко родови обединения,някъде си били,ходили еди къде си ,после излезли отнякъде и отишли на друго място.И това е то,това са българите и туйто и друго няма и не може да бъде!И освен това щом са се мотали по ония краища то явно че са от персийски произход и трябва да се пренапише историята...!Дават и архитектурни аргументи...,правят и аналогии с тракийското изкуство,но не забравят да го свържат пак с персите...?!Че аналогиите имат основание пак е факт!Но отново интерпретациите на основата на този факт целят да докажат ,че черното е бяло,т.е.-ние сме персийци и то барабар с траките...?!Ето затова са ни горили книжнината и са ни затривали паметниците на културата а сега пак целят да имат монопол върху всичко.Само че не са успели докрай и никога няма да успеят.По същия начин мога да взема една камера и да отида много по наблизо в Анадола.И със същите аргументи-езикови,архитектурни,произведения на изкуството и т.н.мога да "докажа"в много по-силна и достоверна степен от тях,че сме от анадолски произход!Което пак няма да е вярно,но поне ще е по-близо до истината.Някога когато първите заселници от далечното минало са напуснали Идел/Еске Туран/ и се заселили в този край го нарекли Яна Идел/Нов Идел/,така той станал Анатолия и Анадол.А нашия произход е такъв както го указва и името ни-български!Ние сме дошли от север и сме северен източноарийски народ ,само,че сме "болгари",така хората са нарекли славянобългарите,в отличие от останалата маса булгари.Литературната форма е било "болгарин",но народа се е самонаричал "българ",произношение на старото"булгар".Арийци са и холандците,но нямат никакви персийски корени също като нас...На умния толкова му стига а ако се интересува от подробности ще намери начин да си ги достави.
« Последна редакция: Юли 11, 2010, 23:42:31 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Със сигурност обаче,твърдя ,че населението на малка България е изключително различно във всички области.Очудващо е как на такава малка територия хората са толкова различни и визуално и като светоусещане.Близки са примерно шопите и българите от Македония.Тези две групи са като антиподи на населението от североизточна България
Доста интересни изследвания на БАН са побликувани в последно време в тази посока
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
Така е само че това е не антипод а единство на многообразието.Освен това има много по-близки неща между добруджанците,капанците и македонците отколкото между шопите и македонците.Не става въпрос само за източни и западни говори.През средновековието и в Търновско са говорили на "О" и "Е".Има снимани графити от Д.Овчаров на кирилица,по скалите т.е.става въпрос за народни говори.Литературно са писали само по манастирите и в Царската канцелария а и самия народ е бил поне двуезичен чак до идването на турците.Кук-огузите ,които след покръстването запазили живота си на пастири в полето,запазили и стария тюрко-булгарски език.Преобладаващага част от тях след завладяването на България от османците, веднага/тия които били мюсюлмани/или постепенно минали към тяхната народност.Като отделна група се запазили само една малка част от покръстените,това са днешните гагаузи.С преселническата вълна начело с Аспарух дошли поне три и по-скоро четири обособени групи булгари :1/ ермийците от кашански произход/согдатско-уйгурски или "хорезмийски"произход/, сред тях 30-те чиновнически рода върху които лежала цялата държавна администрация.По-компактно те били заселени в Македония като хора на Кубар/Кубер/и македонските славянобългари произлизат от тях и славяните.Шопите основно са славянобългари произлизащи от печенегите/булгарско племе което ние сме наричали-баджанаците/ и славяните. 2/аланите,тази част от тях ,която подкрепила Аспарух по време на гражданската война за трона на баща му.3/част от населението на Северен Кавказ,булгари наричани от останалите-бурджани.Това била най-многобройната група население от преселниците затова страната ни била наричана и с името Кара Бурджан/Голям или Велик Бурджан/4/десетте хонски/хунски/рода,хора на Аспарух,които били заселени около столицата и в източната част на страната.Траките или агатарите,които на три пъти в различни времена се заселвали на Балканите в Украйна и Мала Азия до идването на Аспарух тук запазили своята булгарска култура и самосъзнание.Затова и завладяването на северната и западната част на полуострова от самото начало не било толкова трудно...Така през 9 и 10 век се формирала славянобългарската народност от няколко десетки булгарски и славянски племена.След покръстването бил наложен за държавен език, езика на подвластното славянско население.Тъй като те отдавна вече били християни и помогнали на Борис в борбата му за властта с роднините-съперници.Народа се формирал като български с българска култура и бит,но със славянски език.Така е и до днес затова не сме съвсем еднакви или дори хич не сме понякога с поляците,руснаците и т.н.Съдбата не е била ласкава към българите никога а често дори несправедлива,но случайни неща няма и причините често ще ги намерим в собсвенните си слабости или тези на управниците ни...!Само че кога ще се поучим от това?
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Не мога да се съглася с "единство на многообразието"!Може би,като ...принудително съжителство в пределите на една територия-да,но не и като светоусещане и духовност!Още по-незначителен е аргумента с езика-на всички езици по света думата "мама" означава едно и също...примерно.
В Щатите живеят хора от всички етноси,но това не ги прави "единни в многообразието".
Ще си доразвия мисълта.Има една мисъл на Дж.Лондон-"Човек е това ,което се възприема ,че е."В Северната част на България по.често се самовъзприемат като "славяни",докато в южната,на някои места си е направо обида да сравниш някого със славянин./Да разведрим малко атмосферата ;D-Наскоро един приятел от Сандански ми каза че най-обидно му е да го изкарват славянин,ако не за друго,то поне заради това че на славяните им липсвал някакъв си ензим,който разграждал алкохола-не помня наименованието,не съм наясно с тази материя/.
Та!В определени райони на Бъргария нямат против да ги наричат "большая славянская душа",дакато в други предпочитат термина "здрав български дух".Впрочем,фолклорът е много показателен в това отношение.Северняшката песен звучи ..лековато,докато примерно македонската и родопската имат характерно "твърдо "звучене.Според мен,самоопределянето на индивида става някак си...интуитивно....
Фолклорът не лъже!Питайте Орфей! ;)
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #25 -: Юли 12, 2010, 20:21:36 »
Ще започна отзад напред отговора,за фолклора съм напълно съгласен и то не само музикалния!Имал съм възможност преди години/в ранната си младост/до обикалям по територията на бившия СССР,по собственна инициатива и често пъти нелегално/защото за чуждите граждани се изискваше разрешение от милицията,иначе не можеш да отседнеш в хотел или да пътуваш със самолет,ако те хванат задържат те и т.н./Обаче аз имах много приятели,приятелки и познати на много места,освен това минавах за техен човек от Кавказ или нещо подобно,не казвах пред непознати ,че съм чужденец.Това ми даде огромни шансове да се запозная и изуча непосредственно тази страна и хората там.Там наистина има разнообразие,но има и единство,което има исторически корени и то не е изкуственно.В един разговор с проф.Нурутдинов/волжски българин/,го попитах :след като са толкова потиснати и репресирани в миналото а и сега при комунизма и ние и те не живеем свободно,не мрази ли Русия и руснаците,нима му харесва тази страна?Какво ми отговори той:"Ние не обичаме Русия защото ни харесва а защото тя цялата е наша-Булгарска...,времената ,нравите ,политиката се менят а хората остават.Някога ние сме започнали всичко и сме били господари,после първенството отишло при руснаците,но тази страна е наша, на всички ни!"Затова тези хора са велики и страната им винаги ще е велика...Независимо от ензимите и алкохола...А тук е пълно с дървени философи и всезнайковци а когато се наложи няма кой да се хване да свърши една работа..!Не знам какво понятие имаш от добруджанската и капанската музика и песни и какво лековато си видял,но от този край е единсвенният народен епос за Демир Баба/Железния баща/,който е епос на този край от времето на римляните и няма нищо общо с никаква Турция и турците.Става дума за мюсюлмани и християни за хората населявали тази земя.По сведения от нашите булгарски летописци мюсюлмани у нас е имало и през Първото и през Второто Българско Царство,така се говори и в този народен епос.Въпроса не е да се правят политически и исторически алхимии и да се обслужват интересите на други страни и народи а ние да направим нещо за себе за да оправдаем,че имаме право да сме на този свят.Постоянно ни занимават кой какво искал/Турция,Русия,ЕС,Америка/ и какви намерения имали спрямо нас,какво щяло да стане и т.н.Аз не чух ние какво искаме и какви намерения имаме...така е сега!Но не е било така преди,когато сме имали държава и държавни глави!Отначало сме били Каганат,булгарски,а живота в тези времена е бил такъв,че всички са считали живота в нашите страни за щастие и привилегия...!После сме станали Царство и един християнски славянобългарски народ,по сведения от Ильчи Йорта/Посолското ведомство/,когато са идвали от тук хора при тях на Волга,ги слагали да живеят изолирано в Джур-дизе/Рицарската цитадела...За да не общуват много хората с тях и да не поискат да се изселят при нас в Дунавска България.Народа ни и страната ни се развалиха едва в по-ново време след 1944 г.!А славянизацията започна през Възраждането,но всичко прекалено и изкуственно винаги е обречено на провал.В Сащ няма народ а граждани!Това се стремят да наложат и в Европа.Тях ги обединяват парите и консумизма,но те пък имат държава и правов ред...!Най-чисти славяни у нас са родопчаните и фолклора им е най-мек и "широк"...Най-твърд,сечащт,чукащт е добруджанския и капанския фолклор ,това е от хонските предци.А характерното звучене на македонския фолклор идва от ермийските им предци,от там и някои прилики с турския фолклор,сред племената формирали тяхната народност има доста ермийци...А селджукската държава пък е основана от един княз от Волго-Уралието ,който бил пратен в Анадола с определена задача ,но вместо това си основал държава като при това я кръстил на името си.Нашият Иван Втори -Асен,първи сключил договор с тях...Това е засега.Бъди здрав и поздрави.
« Последна редакция: Юли 13, 2010, 12:33:58 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
А, къде останаха...ТРАКИТЕ?!?Ей това звено във веригата,според мен,и не само е изключително съществено!Защото докато по тези земи е процъфтявала тяхната цивилизация,в днешните руски територии са живеели в землянки.Защо на някого много му се ще да изкара че ние като народ идваме от...землянките!?
Умишлено по наследство от една друга епоха,се премълчава въпроса с ТРАКИТЕ,защото признавайки че българите са именно техни потомци,това автоматично принизява "братушките"все пак!
Аз също ти желая здраве!
р.рМоже би, трябва да отворим тема за теорията на професор Гайд..?

Неактивен Balkan

• Академик

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #28 -: Юли 12, 2010, 23:32:23 »
Въпроса не е да се изкара кой е по-по-най,руските славяни са ясни,но освен тях са живели и живеят в Източна Европа още много други народи.От източните арийци произлизат доста съвременни народи,минавайки през келтите и нашите булгари,та до германците,унгарците, фините и т.н.Когато тук траките са се занимавали с бронз то във Волго-Уралието са добивали и са работили с желязо./Сведенията са от разкопките на древния град Аркаим/.Пратил съм една статия за най-древната история на Трезъбеца,там се проследява хронологически историята на тракийските заселвания на Балканите и Близкия изток.Може би може да се прочете от профила ми щото още не са я пуснали...,а толкова любители на траките имало...!Всъщност древните елини не са били никакви гърци а самата древногръцка култура произлиза от тракийската.Макар да не са говорили всички един и същ език то в основата си булгарската и тракийската култура са идентични.Нещо повече в Царсвото Макан/Микена/са говорили същия език като булгарите на Аспарух.
« Последна редакция: Юли 13, 2010, 09:11:07 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Напълно естествено е ТРАКИТЕ да имат...много почитатели!Ако не поради друго,то най-малко поради факта,че напълно е премълчано тяхното съществуване в написването на историята на България в последните десетилетия.Ерго,точно това "премълчаване"кара нормално мислещия човек да си зададе следния въпрос:"Аджеба,е как тъй траките,дето били местно население "плеснали с ръце и прегърнали"нашествениците в собствените им територии/защото каквото и да си говорим,всички племена ,независимо какви ,са си били просто нашественици в земите на траките!!!/
Та!Цялата псевдонаука преподавана ми по време на "народната власт"сега я ...преобръщам.Още повече,че има сериозни основания за това!Ясни са трудовете на Гайд.А и тези.."интересни"нещица дето ги ..изкопа професор Овчаров!/И не само те/.
Споменах че е крайно време да се скъса "пъпната връв"с Русия.За съжаление това няма да се случи скоро,поради факта,че хората занимаващи се с история в разни институции са със силно деформирано мислене в резултат на обслужване на интересите на "народната власт"!Та затова аплодирам всяко неконвенционално изследване,особено когато става дума за човек като Гайд!/странно защо, толкова усърдно се избягва популяризирането на труда му/
А и така ми е ...очарователно да се считам за наследник на тази цивилизация.... ;)

БГ История