Автор Тема: От кога и от къде е гръцката азбука ?  (Прочетена 36463 пъти)

debozman

• Гост
Re:От кога и от къде е гръцката азбука ?
« Отговор #15 -: Март 21, 2010, 04:58:33 »
Тъй като обещах за събота трябва да се направи нещо по въпроса.По темата за словените и християнството реших и аз да изцитирам нещо и го добавих там за повече яснота.Аз съм фен както се казва сега на отец Паисий и държа за простия народец да знае ,да чуе, прочете и разбере.Приготвил съм много" смешни" снимки и картинки за писмената ,но най вероятно утре ще ги добавя.Обаче който се интересува от история а не от историческа фантастика и публицистика да знае ,че по въпроса е поработил добре и съвестно един човек от България. Има публикация на български и в руския сайт на "Болгар Иле".Който желае може да види ТУК://balgarite.interbgc.com/Когато пусна снимките ще бъдат придружени с малък коментар,още малко да се посмеем пък после -който от където е...

И Б.Шкодров е почитател на фантастиката като тебе Атиле!

БГ История

« Отговор #15 -: Март 21, 2010, 04:58:33 »

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
« Отговор #16 -: Март 23, 2010, 19:55:41 »
Абе кой е фантаст и кой не е то ще се намери кой да прецени,ама да вземете да понаучите малко поне българската история та да не пишете глупости в този сайт.Затруднен съм да отпечатам картинките  не са у мен в момента дадох да ги сканират ,но човека заминал спешно.Обаче ще се върне тия дни и ще ги пратя .Всичко което е лъжа и заблуда рано или късно ще отстъпи място на истината.Историята и тя е наука като останалите точни науки,защото всичко  което се е случило на този свят си е било точно така както се е случило а не както на някои им се иска.
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен kolevski

• Професор
  • Публикации: 63
  • Респект: 7
« Отговор #17 -: Май 30, 2010, 22:21:56 »
Цитат
Доколкото знам етруските са се наричали"туски",оттам и името на гр.Тоскана.
--- Други казват „тури” и от там Торино. Кой както му кефне.

Цитат
Нищо на този свят не пада просто така от небето или изведнъж да изчезне и се изпари безследно.Следите остават,но за нас лошото е че нарочно много са ни разсипвали културата и са заличавали следите.
--- И на плоча № 3 от Боторита са пекли чушки, ама както виждаш 4200 руни с българска реч. Когато му „дойде времето” както казваше покойната баба Ванга (лека и пръст) и от „дъното на морето да е закопано пак ще излезе”.

Цитат
Преди покръстването българите
--- Ти за кое покръстване говориш, за ІV в. когато българите са в римската армия, за V в. когато Виталиан вдига възтание за владиците в Мизия и Тракия, за VІІІ в. когато се покръства „хана”, за 1961г. когато се покръстваха циганите, или за 1985 г. когато се покръстваха турците. Всички тези покръстени мизи, траки, цигани и турци в момента са българи.
Цитат
са ползвали гръцката азбука и са нямали необходимост от друга.
--- Говориш като адвокат на мнозинството в Парламента. Ти откъде имаш информация за техните „нужди” и „необходимости” ?

Цитат
Необходимостта се появява след покръстването.
--- Ами няма никакво индикирано покръстване в историята на българския народ. Има индикирано покръстване на някой си Богорис и клана му.
Цитат
По същия начин както и в Русия,но на тях им е съдействал Цар Симеон(Шамгун).
--- Откъде разбра, че Симеон е „цар” ? Още по ми е интересно пък за Шамгун ? Да не е Шогун ?

Цитат
Кирилицата не е глаголица
--- Ти колко години мисли за да измислиш това гениално откритие, че кирилицата не е глаголица ?

Цитат
и създадена по поръчка на хазарите и Кара Булгар
--- Няма племе „хазари” в източниците. Това са измислици на шебеците от руските канцеларии на империята. И виенските. За поръчката си прав - плащано е чрез Чейз Манхатън Бенк, от Кара Булгарите.

Цитат
.От Константин-Кирил Философ (Куштан по народному...)
--- Куштан от „окумуш” ли идва ? Или от каштан – халат ? Вярно е за Куштан. Целият народ така му е викал : Куштане , Куштане, спасителю Наш!

Цитат
Останките от знаците на Кам-Теле
--- Ти май ще да казваш нещо за тези знаци и да ги покажеш, но . . .нещо позабрави. Пийни чай, замези със шекер - освежи се, но не забравяй чоджум.

Цитат
както и този език не са легендарни има ги дори в пещерите по поречието реките Бели и Черни  Лом.
--- За знаците както и да – може и да ги има в тези пещери, но тъй като не ги показваш, най-вероятно е да ги няма. Езика как се е съхранил в пещерите ми е по-интересно ? Сигурно като ехо – перпетум-мобиле ?!

Цитат
Ако публикуват материала за "Малко известната история...",
--- Ами публикувай го тук. Или ще ти се карат началниците ?

Цитат
ще сложа няколко снимки от няколко места в третата част.
--- Ще, това, ще онова, ще. . .светлото бъдеще …

Цитат
А гръцката азбука да си произхожда откъдето си иска,има хора които получават заплати и пенсии за тази работа.Нека да ни осветлят по въпроса.
--- Ами те това правят вече 100 г. – осветляват българското „мълчание на агнетата”. Нищо ли не си чул по въпроса ?

Няма племе „хазари” в източниците
МОЛЯЯ няма племе Хазари!
И си ми дошъл да спориш тук и да се правиш на умен???
Няма умен има само истина!
Колкото и да се правиш на знаещ не умен как ще ми докажеш че няма хазарско племе?????Не е имало!
Извинявай но аз имам книги по въпроса и т.н.
Колкото искаш си жонглирай с думи но не си по умен от Игор Шафаревич например.
Ти да не издаваш книги НЕ!
Бъди истински достоен БЪЛГАРИН!!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #18 -: Юни 01, 2010, 08:51:08 »
Като преглеждах сайта забелязах тук,че съм забравил да спомена за гръцката азбука,че произхожда от финикийската...А колкото до "несъществуването" на хазарите да вземете да си спомните поне при кого е ходил Константин Философ в Крим.Във всеки случай не е при руснаците или шведите,нито в някаква славянска страна,както се изказа неотдавна руския патриарх.Никой не може със сигурност да каже кога и от къде е гръцката азбука,защото никъде не е записано,за нейния произход можем да съдим само по косвени доказателства.Но кой и кога и защо е създал българската азбука е записано в българските летописи от Арслан Тертер,родом от Дунавска България.От Кирил и Методий /това са монашеските им имена/,"за да няма различия при написаното",както се е изразил самия той.Двамата братя са българи по баща,чиято служба при византийците започва именно в Крим...Имал е две жени едната хазарка а втората му жена е била византийка.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

debozman

• Гост
« Отговор #19 -: Юли 30, 2010, 08:29:05 »
  --- На Колевски няма да опонирам, че той с неговия Игор Шафаревич направо ме уби. Оставям го да си гука с него.
На тебе Баба Атил – ще отговоря, че си ми по-симпатичен.   

Като преглеждах сайта забелязах тук,че съм забравил да спомена за гръцката азбука,че произхожда от финикийската.
--- Произхожда маняна. Ти виждал ли си финикийска азбука ? Ако беше виждал нямаше да говориш фанариотски глупости.   

.А колкото до "несъществуването" на хазарите да вземете да си спомните поне при кого е ходил Константин Философ в Крим.
--- Ето по  повод на това изявление е и този мой пост. Всички повтаряте като шарени папагали, каквото сте чули от червените папагали, какво е казано по въпроса. И смятате, че имаме достоверна информация. Ама някой да си направи труда да прочете първоизточниците, които описват ходенето на Константин ? Ако бяхте си направили този труд щеше да ви светне, на теб Атила и на тебе Колевски,че ХАЗАРИ НЯМА УПОМЕНАТИ в първоизточника. Нито пък говора йм е тюркски.   

Но кой и кога и защо е създал българската азбука е записано в българските летописи от Арслан Тертер,родом от Дунавска България.
---- Изявлението на твоят Арслан измислен в Московията, защо няма потвърждение от НИТО ЕДИН ПАМЕТННИК от ІХ или Х в. бе Бабам Атил ? Ще ти кажа. Защо е менте това сведение и е продукт на ХІХ в. Аверката ти от КГБ не ти ли спомена?.   

От Кирил и Методий /това са монашеските им имена/,"за да няма различия при написаното",както се е изразил самия той.
--- Монашеското име Кирил е прието от Константин 50 дена преди смъртта. Той никога преди това не е бил монах. Легатус исказа едни мисли за два етапа на монашество, но дори да е прав, този първи етап на замонашване, при който е назначен за библиотекар изключва смяна на името. Поради простата причина, че И СЛЕД КАТО Е БИБЛИОТЕКАР продължават да го наричат Константин. Така, че име Кирил няма как да има упоменато в летописи, тъй като СЛЕД КАТО Е КИРИЛ, той не мърда от леглото. От там е направо погребан в митрериума под църквата Св.Климент. Защо е погребан в митрериума Булгаро ще ти обясни по подробно.   

Двамата братя са българи по баща,
--- Никъде Леон не е упоменат като българин. НИКЪДЕ в никакъв източник.   

чиято служба при византийците започва именно в Крим.
--- Започва в Крим – топки на търкалета, измислени от московските алкохолици. Константин заявява, че е преселник в Солун. Това да си го чувал ? Пише го черно на бяло в паметник от ІХ в.   

Имал е две жени едната хазарка а втората му жена е била византийка.
--- Е как ще е „византийка”, като понятието „византиец/ийка” НЕ Е ЕТНОСТНО ПОНЯТИЕ. Чорба-каша пак ти е в главата от руски читанки Баба Атил. Никъде не е казано, че 7-те деца на Леон са от две жени. Това пак е манафска московска измислица.
Поздрави.   

Неактивен гол гъз

• Професор
  • Публикации: 86
  • Респект: 3
« Отговор #20 -: Юли 30, 2010, 10:48:40 »
Ей боцман ти си бил майтапчия бе! Браво! Ей за тва писах снощи , в тия теми "...има много матриял.." както  казваше бай Тошо! То май ако човек иска да бъде съвсем коректен не трябва да твърди нищо , а да го удари на майтап! Дай боже някога да разберем що наистина е е ставало някога и още по-добре ако успеем да се договорим за него!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #21 -: Юли 30, 2010, 10:54:36 »
Гръцката азбука произлиза от финикийската.До този извод е стигнала световната историческа наука.И аз съм склонен да се съглася.Вземи да поразгледаш и ти финикийската азбука и може да се сетиш ,че има нещо такова.
На Кирил и Методий и дядо им и баща им са били българи на служба при византийците.Ние сме ги наричали "румци" а славяните "ромеи",как са ги наричали латинците вообще не ме интересува,не ми влиза в работата и няма нищо общо с нашата история...!
А се казва "византиец" защото е поданик на Византия,както сега се казва "американец" ако е гражданин на САЩ, независимо ,че е японец!Това са елементарни неща,но когато човек не е свикнал да мисли трябва да му се обяснява като на малко дете.
Българските имена на Кирил и Методий са -Куштан-Баксан и Банджа,Нашите летописци ги споменават с тези имена.За Кирилицата се казва,че я създал Куштан-Баксан,за дунавските българи!
За хазарите недей да разсъждаваш повече,че става много смешно...,днес близо 90% от евреите в Израел са от хазарски произход.
Византийците ли да упоменат че Лъв бил българин?Бая ще има да почакаш.Това са потомственни военни от рода Билиг.По време на политическата и династична криза в България,други също са емигрирали.На Азан Тукта/който възтанановил власта на рода Дуло/,баща му отишъл на служба при аварите...Банджа/Методий/поел задълженията на баща си,както се полага.Когато са се родили баща им е бил на служба в друг гарнизон,в Крим.После са го преместили в Солун.
Мисията им на братята е била и при хазарите и при аланите,били приети много радушно,но императора спешно ги отзовал...Така казват нашите хора.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен гол гъз

• Професор
« Отговор #22 -: Юли 30, 2010, 23:41:09 »
Господа съжалявам, но ще бъда малко досаден и ще предложа съвсем нова версия за "ДЕЛОТО НА КИРИЛ И МЕТОДИЙ"и присъдружните им теми! Основното в моята теза е, че голямото значение което се отдава на ДЕЛОТО НА КИРИЛ И МЕТОДИЙ е по ПОЛИТИЧЕСКИ ПРИЧИНИ още от 893г. и, че затова истината не може да е там ! Моето твърдение е , че народите в света които са ползвали и ползват  КИРИЛИЦАТА и са получили културен тласък чрез нея имат само едно най-важно място където трябва да полагат цветя и да бият чело в земята и това място е ПЛИСКА! Там трябва да направим един мемориал на Борис Първи където това да става, вместо да се ходи в Рим на гроба на Кирил, а не е лошо да положим усилия да му намерим гроба на него и Симеон и Ръсате! Кирил и Методий имат само непреки културни и политически заслуги за нашата азбука и култура, докато най-важното е  извършено под политическото ръководство и със твърдата воля на Борис и българският елит който няма нищо общо със Кирил и Методий, двамата иператори и патриарси на Византия и папите в Рим по-това време! Всъщност всичко свършено в България от Борис и българите е против всичко което са искали всички горепосочени!

Неактивен гол гъз

• Професор
« Отговор #23 -: Юли 30, 2010, 23:54:59 »
Боцман всъщност Атил в известен смисъл е прав ако е отбелязъл, че делото на двамата братя започва от Крим! То наистина не започва оттам, но това посещение по-случайност има голямо значение за полическите переспективи на делото им! Там Кирил на млади години е ДЪЛДИСАЛ в пристанището на Херсон и извадил от там Кокалите ,т.е. МОЩИТЕ на Климент , четвъртият папа станал мъченик за вярата като е удавен там в 99г. И за това когато отиват с Мето във Рим папата ги посреща като стари дружки и освещава делото им защото те му подаряват тия свети мощи, което е голям ихтибар! За това и Кирил е погребан в църквата на името на същият тоя Климент ! По интерестното обаче е че докато стоял в Херсон половин година за да научи хазарски Кирил се е запознал с някакви РОЖКИ БУКВИ и БИБЛИЯ написана с тия РОЖКИ БУКВИ! Покрай тях се завихрят сумати предположение и хипотези макар никой да не знае нищо за тях освен посоченият пасаж  в житието  му! А за мисията му в Хазария мога да кажа , че е минала УСПЕШНО и БЕЗРЕЗУЛТАТНО !

Неактивен гол гъз

• Професор
« Отговор #24 -: Юли 31, 2010, 00:22:34 »
бЕЗРЕЗУЛТАТЕН ТЪЙ КАТО СЪС СИГУРНОСТ ОТ НЕГО СЕ Е ИСКАЛО ДА ОБЪРНЕ В ХРИСТИЯНСТВОТО владелската класа на хазарите! Ясно е , че те не са християни, а юдеи каквито са Кърк Дъглас , чието име е Исур Демски в царска Русия и от там и синът му Майкъл Дъглас ! С хазарска кръв са и Пол Нюман, Харисън  Форд,Мерил Срийп , Майкъл Болтън и много други! Ако Кирил беше свършил това за което са го пратили нямаше Индиана Джоунс да бие толкова жестоко горките германци по филмите!

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28
« Отговор #25 -: Юли 31, 2010, 00:22:55 »
Там Кирил на млади години е ДЪЛДИСАЛ в пристанището на Херсон и извадил от там Кокалите ,т.е. МОЩИТЕ на Климент , четвъртият папа станал мъченик за вярата като е удавен там в 99г. И за това когато отиват с Мето във Рим папата ги посреща като стари дружки и освещава делото им защото те му подаряват тия свети мощи, което е голям ихтибар! За това и Кирил е погребан в църквата на името на същият тоя Климент !
А ,да по това време секи е ходел ей тъй зимал си е мощи ,кръстове мъкнал ги е дето си иска ,хехехе голем майтап!
Кеф ти Херсон,кеф ти Цариград,Моравия ,Рим !
Уж били "славянски" византийци ,дипломати ,пращани на различни мисии от Византийския Кир пък при първа възможност тичат при папата,даже и целият град излезнал извън крепостните стени да ги посрещне, както са посрещали "Великият инквизитор"(в по късно време ,де)
Как ти се струва ,а?
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

Неактивен гол гъз

• Професор
« Отговор #26 -: Юли 31, 2010, 00:36:42 »
Явно не си бил информиран за премеждията на бай Киро в Херсон и неговите професионални задъчжения! И поради това не можеш да осъзнаеш какъв ихтибар за папата са МОЩИТЕ на предшественикът му ! В средновековието мощите са особенна ЦЕННОСТ даже бих казал БЕЗЦЕННОСТ!

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #27 -: Юли 31, 2010, 00:48:29 »
Явно не си бил информиран за премеждията на бай Киро в Херсон и неговите професионални задъчжения! И поради това не можеш да осъзнаеш какъв ихтибар за папата са МОЩИТЕ на предшественикът му ! В средновековието мощите са особенна ЦЕННОСТ даже бих казал БЕЗЦЕННОСТ!
Некрофилията е заболвяне ,знам!
не ми отговори защо след като са пратени от "Византия" не ги носят там ,а при папата?
Кръстоносците са били най големите некрофили,разпродали са на всички западняшки измислени благородници черепи,кости,пищяли от всички саркофази  и подземия!
Има цял списък ,тава си е бизнес @гол гъз да знаеш!

Неактивен гол гъз

• Професор
« Отговор #28 -: Юли 31, 2010, 00:54:43 »
Естествено че знам, но за патриарха в Цариград това не е било толкова важно защото той не се води наследник на Петър и от там на удавеният Климент! А че основното препитание и длъжност на Киро  и отчасти на Мето е висш дипломат на Византия за особенни мисии близък до патриарха и Императора! Всичко което са правили е било в  полза на Византия!

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #29 -: Юли 31, 2010, 01:03:55 »
Естествено че знам, но за патриарха в Цариград това не е било толкова важно защото той не се води наследник на Петър и от там на удавеният Климент! А че основното препитание и длъжност на Киро  и отчасти на Мето е висш дипломат на Византия за особенни мисии близък до патриарха и Императора! Всичко което са правили е било в  полза на Византия!
Е това малко не ми се вижда да е в полза!Но понякога и загубата е печалба,чувал съм го от крупие!хаха
Знаеш ли по това време как са искали да се казва "Бизантия" штот тогава всички тея хорица не са знаели ,че са бизантийци?

БГ История

« Отговор #29 -: Юли 31, 2010, 01:03:55 »