Автор Тема: КАΝАСYВIГI ли? Няма такава титла!  (Прочетена 24006 пъти)

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
  • Публикации: 112
  • Респект: 28
Re:КАΝАСYВIГI ли? Няма такава титла!
« Отговор #15 -: Юли 30, 2010, 14:09:26 »
....Такъв ви е манталитета,славянски и робски!Такава ви е и републиката и всичкото.Затова за да ви вкара човек в правия път не трябва да се разправя много а с оня двузъбец да ви натисне за врата и да ви бутне натам където трябва...Нашите деди така са правили.
Вашите деди са генетично увредени и не могат да ни бъъдат никакъв пример!
Ена джамия не си направиха ами пребоядисаха Св.София хахаха
"Ето ти победи,вземи каквото ти е угодно,и си иди с мир"
Крум споделя мисли с Никифора!

БГ История

« Отговор #15 -: Юли 30, 2010, 14:09:26 »

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
« Отговор #16 -: Юли 30, 2010, 21:42:44 »
Недей така да ни потурчваш бе емигрантино,с тези твойте смешки вече и професор стана в сайта...
Ние сме хора на Рахсат-Владимир,но преди това сме помагали и за покръстването и сме били и сме клали за тая работа за да не се зяноса България.Симеон е дал политическа амнистия на цялата капанска орда а земите им за тарханство на брат си...Той си е умрял тук от старост.Днес град Разград носи неговото име...
Но сме изиграли и друга роля,вече като официално кръстени и пак хора на капагана/военен министър и по правило глава на правителството/който е бил или брат на Царя или друг близък родственик,сме спасили и приютили много бежанци.
От репресиите във връзка с покръстването.Така се разказва в народния епос за Железния баща/Демир Баба/,после бях поразен когато се потвърди от булгарските летописи...
Основно тези бежанци са били от Македония и са отказвали да се кръстят.Колкото и невероятно да ти звучи една част от Делиорманските "турци"днес са потомци на тези бежанци от Македония...
Затова и някога като координатор на  Българската Национално-Радикална партия за този край,отказах да създавам размирици и кървави миждуособици,както тикаше фитилите на ръководството  ни БСП...Напуснах и отидох при монархистите в Търново ,където ми е и мястото,през 1993година и досега и завинаги!
През 16-ти век когато данъците за християните се вдигнали 12 пъти и за пръв път Делиормана бил разорен/християнските села/ и се провела ислямизация подобна на тази в Родопите в Сеново са останали само няколко семейства.А преди това са били около 1500 души.Това се проследява по турските регистри.Броили са ги на ханета.Девет села си запалили къщите и заминали в неизвестна посока,както пише в доклада до валията.Ако е нямало гори и пещери наоколо и аз сега нямаше да седя тука и да се разправям със загубени хора като тебе.
Християнина не лъже,също като отец Паисия,или казва истината или я премълчава!
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #17 -: Юли 31, 2010, 01:26:06 »
Недей така да ни потурчваш бе емигрантино,с тези твойте смешки вече и професор стана в сайта...
Ние сме хора на Рахсат-Владимир,но преди това сме помагали и за покръстването и сме били и сме клали за тая работа за да не се зяноса България.

Оооо агалар,ти си мого зле с тея тези дет си развил!Това са някакви глупашки теории дет ги е развил един пишман мюслюманин(военен)знам го!Той каза ,че името Делиорман е от 2000 г преди Аллах(да му се свети името)
та ти си като този старшинка клел се под българските бойни знамена ,пък се прай на турчин хахаха
Виж ся Демир Баба е от Алеевите (мистик) не е сунит и не е турчин ,разумееш и
 затова има останало от него ,това е народната памет,която такива като тебе искат да я изтрият!
Мюсюлманите в България не са турци в болшинството си и не са сунити!
Ти чувал ли си как Президента бил с имамите на АШУРЕ ,а агалар?

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #18 -: Август 02, 2010, 10:22:21 »
И тука си продължил да цвъкаш.Имаш ли някакво понятие от народния епос за "Демир Баба"?Който няма нищо общо с никаква Турция!Слава Богу има един автор-Петър Илиев,който го издаде в една книжка-"Изворът на петте пръста"...
А че съм от агаларите е вярно само ,че не от османлиите а от бурджаните!Както са ги наричали.
Аспарух е бил Улугбек на Ак-Булгар/средното Поволжие,където после бил центъра на Бяла/Сребърна /България/ и на Бурджан/Северен Кавказ/.Когато започват битка за трона с чичо си срещу Баян,точно от тези области са били хората му.И тези хора по-късно идват тук.
Но агалари са били и една от вълните преселници от по-раншни времена.Траките-агатари.
Ти какъв си обаче и за какво се бориш така и не се разбра.Мюсюлманите в болшинството си са от булгарски произход,нашите тук.И езика им е такъв.
Ние говорим славянобългарски,защото заради религията и държавата сме се ославянчили.Е и какво от това?
Какво искам да изтрия!?Ти вообще имаш ли нещо за изтриване?
Е,поне хората разбраха какво е "Сюбиги"!
Също като "Хаганат" в една друга тема.Абе има смисъл от тези сайтове....

да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #19 -: Август 02, 2010, 11:43:12 »

Хората ти се смеят на простотиите!
Къде в този надпис виждаш "сюбиги"

даже ако увеличиш ще видиш ,че има кръст между двете думи "канас" и "биги"
ама ти си ограничен и заинтересован изатова не ми е интересна дискусията !

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #20 -: Август 02, 2010, 16:17:12 »
Също като онзи изчегъртан паргамент ли?В Русия.Кръст ли имало,виж ти,Омуртаг да не се е кръстил и той без да се обади?
Освен това далеч не е само той- Сюбиги,за да съдим само по негови надписи,какво е Сюбиги и какво не е.
Вижда се че е чегъртано нещо на мястото на тази буква.
А какво е Сюбиги аз съм научил от друго място,от сведенията на булгарските летописци.
То от много смях хората я докараха до това дередже...
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #21 -: Август 02, 2010, 17:08:03 »
Твоите знания са ограничени!

Тук в надписа виждаш ли  полумесец ,а?
Това на кръст ли ти прилича или на сабя!
Вие не само не можете да четете ами и сте недоскиф!

Този кръст е като този

намира се ....?

п.п.като са ползвали арабско-български скрипт булгарите къде е?
Или само в във фантазиите на нурбулдиндаев!!!

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #22 -: Август 02, 2010, 19:40:34 »
Мойто момче,което сигурно си на възраст...Равнобедренния кръст е взет от нас,както и много други символи на човечеството-пречупеният кръст,петолъчката,шестоъгалната звезда и т.н.
На знамето на Атила е имало кръст/знака на алпа Кубар/,затова го наричали-"Бич Божий".
Арабица са ползвали приелите исляма българи.Тук до покръстването са ползвали Кашанския алфавит и гръцката азбука.
И да са изчукали такъв кръст,то е било заради славата и покровителството на алпа Кубар! И нищо чудно през християнско време някой поп да е изчегъркал "нечестивото нещо".
А какво друго да е бил Кан Омуртаг освен Сюбиги т.е. Главнокомандващ аз не се сещам.Освен да си измисля нещо...,но това не е по моята част.
Днес на обяд като си бях подремнал малко ми се яви на сън духът на Нурутдинов и ми каза да не се хабя повече,защото за умния отдавна е ясно а на глупака никога няма да стане.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #23 -: Август 02, 2010, 21:56:52 »
Мойто момче,което сигурно си на възраст...

Днес на обяд като си бях подремнал малко ми се яви на сън духът на Нурутдинов и ми каза да не се хабя повече,защото за умния отдавна е ясно а на глупака никога няма да стане.
Не съм ти твоето монче!
Аз съм стар дух и само старите духове могат да се прераждат разбираш ли?
Щом си говориш с духът му и е бил руски патриот ,следващия път му прати поздрави от мене (аз съм шовинист)!
И не се хаби излишно у татарския университет може и някой леф да ти дадат за такива  измишльотини ,ама на нас ни омръзнаха вече!

То,не бяха тенгристи ,алтайци,турки,хони,хуни,унунгури,кучи,капа,ката ,ибрям ,мамбълдъ и т.н.
по живо по здраво да си пишат там у тундрата или у ....дедазнам къде и да не ни намесват !

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #24 -: Август 03, 2010, 02:30:51 »
Ти си едно Нищо.И то с главна буква.А Кан Омуртаг е бил Сюбиги!
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен bulga_ro

• Знаещ
« Отговор #25 -: Август 03, 2010, 18:42:04 »
Ти си едно Нищо.И то с главна буква.А Кан Омуртаг е бил Сюбиги!

Да ,разбирам те!
Никой не те разбира за какво говориш!
Мортагон ,така се е казвал не е бил никакъв сюбаши,сюбеши,сюбхай ,сюргюн и тъй нататък простотии!
Бил е архонт ,може и василевс да е бил.
както и другите Български владетели -патриций,рексове,дукове,принцепс и т.н.

А как са ги превеждали след 19 век некои руско-татарско-монголски учьони кво ме интересува!

debozman

• Гост
« Отговор #26 -: Ноември 01, 2010, 00:47:54 »

Хората ти се смеят на простотиите!
Къде в този надпис виждаш "сюбиги"

даже ако увеличиш ще видиш ,че има кръст между двете думи "канас" и "биги"
ама ти си ограничен и заинтересован изатова не ми е интересна дискусията !
  Абе ти си много интересен булгаро ?! Даваш му надпис да чете ? Че той може ли да чете. Чукча писатель бе брато, чукча не читатель. Каквото и да му покажеш, Атила гледа като теле у железница. Тронко.

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #27 -: Ноември 01, 2010, 16:53:55 »
Джуролууу..отвсякъде ти се повтаря,че си малоумник,а!Що ли?
Аз,аз..единственно аз, разбрах защо имаш толкова много постове,с които не казваш нищо смисленно,а каканижеш ли,каканижеш голословни и непотвърдени "сведения" без даже да се стремиш да достигнеш нивото на повечето участници-ами ти никога,не сложи поне едно цитатче от някакъв писмен източник,сполед което твърденията ти да се доказват,или данни от археология ами си пердашиш само каквото ти говори звездата!
Да,ама си упорит!Що ли?!Парицииии...познах ли?!Македонли сайънтисилли джумрулу?!..на "прабългарски" да те питам.. ;D ;D
и традиционният вече,поздрав от тангризма!Май само аз единствен влизам в тон с твоят стил и пействам постоянно тангризъм!

ГЛАСЪТ НА УЛИЦАТА

Звучи по улиците песента
на Гладните черва.
В корема на Позорна Нищета
роди се с вик Гнева.

това е,уви,цялото произведение..и да ти се иска още тангризъм-няма!
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 16:56:46 от sim4o »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #28 -: Ноември 01, 2010, 21:58:13 »
Аз си знам поне рода,ти защо се вреш с другите кретени и мацаш идиотщини по паметта на дедите?
Надписа прочете ли го на гръцки?И какво пише:Бабината ти трънкина ли или нещо славянско или иранско?Някакъв си кретен пък имал стар дух,аз пък вообще не виждам дух във вас!
КАН,КАГАН-означава титла на държавен глава.Равнозначна на Цар,Император и е наследственна.И много древна ,от векове преди Христа.
СЮБИГИ-е друга титла означаваща -Главнокомандващ/на всичките видове воъражени сили/.Така е и до днес при повечето държавни глави.Чете се СЮ а не СУ,защото между двете разликата е същественна-едното означава -войска а другото-вода.
А БЕГ това е Командващ.Например началника на военните сили н Тарханството се е наричал-Улуг Бег.Това е държавна служба равнозначна на Губернатор.Имало е родова аристокрация имало и е държавна,служебна.
Мацала нещастни.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #29 -: Ноември 01, 2010, 22:56:57 »
Македонли сайънтисилли Джумрулу?!..на "прабългарски" да те питам.. 
и традиционният вече,поздрав от тангризма!Май само аз единствен влизам в тон с твоят стил и пействам постоянно тангризъм!

ГЛАСЪТ НА УЛИЦАТА

Звучи по улиците песента
на Гладните черва.
В корема на Позорна Нищета
роди се с вик Гнева.

това е,уви,цялото произведение..и да ти се иска още тангризъм-няма!

БГ История

« Отговор #29 -: Ноември 01, 2010, 22:56:57 »