Автор Тема: К.Багренородни и Българският Архиепископ.  (Прочетена 32052 пъти)

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Re:К.Багренородни и Българският Архиепископ.
« Отговор #60 -: Януари 16, 2011, 09:33:39 »
Боцман: Каква ще е тази „държава”, като в нея се разпореждат куманите и скъсват от бой Игор, като и го пленяват накрая ?

СЕТИ:Олга застава начело на младата руска държава през 945

Кои кумани и кой Игор пленяват накрая бе Боцмане?!

Осенью 945 года Игорь....отправился...к древлянам.В изложении Льва Диакона..Игорь отправился в поход на неких германцев, был захвачен ими в плен, привязан к верхушкам деревьев и разорван надвое.[8].

Ето сега и за куманите (половците)..те са ок 300 години по-късно!

Князь Игорь, находясь с мая 1185 года в половецком плену (по одним источникам, несколько недель, по другим — до июня 1186 года),  но и женил своего сына на дочери своего «тюремщика» Кончака.
Сбежав из половецкого плена, Игорь несколько дней пробирался степью и прибыл в город своего новгород-северского княжества Донец

Кога са куманите,кога е 945,какъв е пленът му,..

Та имаме НЯКОЛКО княз Игоревци в Историята,и тоя с куманският плен е  княз на северите-княз на Северското княжество,а събитията са по-късно от другия Игор в 945г!

Но това е само забележка,надявам се ,ще я приемеш спокойно.

Що се отнася до Добрев  (мисля си,че той е СЕТИ) който участваше в рускоезични форуми и в някои други форуми напр АБВ-История-ами от него съм научил някои факти и теории и си го признавам открито!

ако не е пък той-нищо,да пише човекът, явно се вижда,че е малко по-добре от Атила ;) ;) може пък и от него нещо да науча?!

А иначе пък за някои неща ТИ си прав "руски" например в оригиналът си е казано за "червени"- "дойдоха червени (на цвят) кораби" и това е точният цитат..явно така е превеждано!Червените кораби могат да бъдат всякакви-арменски,от Крим,наети от някого с месдтопристанище в Сирия,да речем.....Това че са червени,въобще няма връзка да са руски?!

Що се отнася за ПРИНЦИПНОТО значение,на публикацията-"Българите,за руския народ,държава и култура" ами Табов написа "Кога се е кръстила Киевска Рус",аз подготвям нещичко за езикът в Русия,за Боян Магьосник и началото на държавността им. Ти в книжката си писа за "Словото.." и за Боян-"древноруският" поет..
Принципното значение е положително-да се покаже Киевска Рус и езикът им,от къде са дошли!!
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 11:18:57 от sim4o »

БГ История

« Отговор #60 -: Януари 16, 2011, 09:33:39 »

debozman

• Гост
« Отговор #61 -: Януари 19, 2011, 21:25:41 »

Кои кумани и кой Игор пленяват накрая бе Боцмане?!
--- В "плъке от полке игореве" пише едно към едно, че Игор е пленен от половците (така се наричат куманите в този паметник)и бяга на кон от тях.

Ето сега и за куманите (половците)..те са ок 300 години по-късно!

Князь Игорь, находясь с мая 1185 года в половецком плену (по одним источникам, несколько недель, по другим — до июня 1186 года),  но и женил своего сына на дочери своего «тюремщика» Кончака.
Сбежав из половецкого плена, Игорь несколько дней пробирался степью и прибыл в город своего новгород-северского княжества Донец

Кога са куманите,кога е 945,какъв е пленът му,..
--- Не знам от къде ги вадиш тези данни. В паметника години няма, а може и да съм забравил - не споря.

Та имаме НЯКОЛКО княз Игоревци в Историята,и тоя с куманският плен е  княз на северите-княз на Северското княжество,а събитията са по-късно от другия Игор в 945г!
--- Ти сигурен ли си че няма тавталогия на данните ?

Но това е само забележка,надявам се ,ще я приемеш спокойно.
--- Естествено.

Що се отнася до Добрев  (мисля си,че той е СЕТИ) който участваше в рускоезични форуми и в някои други форуми напр АБВ-История-ами от него съм научил някои факти и теории и си го признавам открито!
--- Е да, само че този "проф.Добрев" тук не е този човек, тъй като му е елементарен даже стила на писане.

ако не е пък той-нищо,да пише човекът, явно се вижда,че е малко по-добре от Атила ;) ;) може пък и от него нещо да науча?!
--- Може, каза Финдли, да научиш само как не трябва да се пише..

Ти в книжката си писа за "Словото.." и за Боян-"древноруският" поет..
Принципното значение е положително-да се покаже Киевска Рус и езикът им,от къде са дошли!!
--- Да писах, ама сега писах нещо друго, като отговарях на Легата, и като че ли е обратното ( ето тук : Re:Фредегарий Схоластик « Отговор #15 -: Януари 19, 2011, 11:53:05 »). По тази нова визия - цялата тази битка, е страховито и кърваво сражение на флотилии в чаша с вода.
Поздрави.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 21:27:59 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #62 -: Януари 20, 2011, 17:51:05 »
Напоследък доста четох и доста писах за "Словото.." вкл и цитирах твоето сравнение на "Слово.." и "Дъщерята.." НАИСТИНА има тавталогия,според руски изследователи,но тя показва,че е имало по-старо произведение за НАШИЯТ Игор,за събитията в 945,като части от това произведение са взети и направо са сложени,в произведението отнасящо се до събитията  1185-1186 година!
Та НАИСТИНА има няколко княз Игоревци,което не променя основният смисъл на твоят пост!
Защо тръгнах да правя забележки-ами подразних се ;) дето ми даваш акъл-да чета ли СЕТИ с интерес или не..
Не знам дали тоя проф.Добрев си е ОНЯ проф. Добрев...ако и да спорех с оня-то той си беше интелигентен!
А тоя бърка в ОТДАВНА доказаното "руски кораби" което и в руските сайтове си е признато,че е ставало на въпрос за "червени" кораби..
Та дали тоя е СЕТИ от форумите  :-[ май наистина не е..пък и как говори "завета на Симеон" и т.н.
Що се отнася до Григорий..че е патриарх(това го бях чел в сайта на Чудинов май ??? не помня точно)..ами това вкарваше доста добра логика на темата за Константин Порфирогенат
1.Съществува български Архиепископ-Григорий,който отива при римския Император Константин
2.Няколко месеца преди това,според едни твърдения на един Йончев,Константин е НАПИСАЛ ако дойде българсдки първосвещенник как трябва да се посрещне..но не го така посреща-ерго,не Константин е писал това,а други хора,доста по-рано!

Ако Йончев аргументирано оспорва Григорий (като български църковен клирик никой не го оспорва-оспорва май само дали е бил Глава на Църквата-явно е и защо е в Киев-защото княгинята там е Българка!)то аз не искам напразно да споря,още повече че на моята теза,за Киев,Боян Магьосник,Олга,Десятинната Църква в Киев и т.н..и нормален български презвитер върши работа..

Куманите,според мене,са си група от етноси,а живеещите покрай Яш(Ясы) са си яси-аси може би осетинци-алани?!
Наистина има НЯКОЛКО княз Игоревци,ама това не е важно за разглежданата теза..
НАИСТИНА СЕТИ си беше начетен,и Наистина името му е проф.Добрев, ако и да бе заядлив, та дано това е той...
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 18:51:35 от sim4o »

debozman

• Гост
« Отговор #63 -: Октомври 07, 2012, 21:40:46 »
1.Съществува български Архиепископ-Григорий,който отива при римския Император Константин
--- Знам, че това е една от топ темите ти, НО ако приложиш текста, който обяснява приемането на Олга, плащането и т.н. - може да коментираме. Аз твърдя, че Григорий от този текст е прост слуга на Олга в свитата и е подреден най-накрая по почетност - някъде към конярите.
Поздрави.

БГ История

« Отговор #63 -: Октомври 07, 2012, 21:40:46 »