Автор Тема: Лъжата, Заблудата и Измамата в Историята  (Прочетена 15072 пъти)

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
Re:Лъжата, Заблудата и Измамата в Историята
« Отговор #30 -: Декември 21, 2009, 14:47:37 »
Рашев беше способен археолог - в това едва ли някой може да се съмнява.
Можем да му се доверим за много конкретни неща. Но ти си задал въпроса много общо и ако отговоря с "да", това ще значи, че го считам за безпогрешен, а такива хора няма. Всеки от нас е допускал и допуска някакви грешки - в т.ч. и Р.Рашев.

Здравейте,
Р.Р. може да е бил способен археолог, на - имайки предвид че археологията е само помощна дисциплина при установяването истинността на някакво твърдение - позволявам си да кажа, че в тоя смисъл той не е авторитет за позоваване. Не може човек, който приема и празнава "тюркския" произход на българите и съэществуването на някаква измислена порода "прабългари" да е "човек на който можеш да му се довериш".
\Просто като фасул, нали?
Помака

БГ История

« Отговор #30 -: Декември 21, 2009, 14:47:37 »

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
« Отговор #31 -: Декември 22, 2009, 15:48:01 »
Помак, защо си кривиш душата? Няма специалист, който под "прабългари" да разбира някакъв специален етнос - бил от тюркски или нетюркски произход. Това е технически термин и нищо повече - също както терминът "Византия".
Напълно съм убеден, че знаеш това.

debozman

• Гост
« Отговор #32 -: Декември 25, 2009, 10:18:26 »
Помак, защо си кривиш душата? Няма специалист, който под "прабългари" да разбира някакъв специален етнос - бил от тюркски или нетюркски произход.
--- Вярно е че няма специалист. Българският език обаче е от славянската група. Някакви набедени специалисти се мъчат да пробутват азиатски тези ( и са ги прробутали между впрочем отдавна) че предците на българите (прабългарите) са говорили тюркски, азербайджански, тохарски и др. езици, които НЕ СА ОТ СЛАВЯНСКАТА ПОД-ПОД-ГРУПА. И като доказателство прилагат 50 думи - тюркската теза, 200 думи иранската теза и т.н. Явно това са хора, които не разполагат със словесен запас над 500 думи. Очевидно е че не само не са специалисти, но не владеят и българския език и неговите закони. Мога да ти спомена поне десет професори, за които прабългарският  език е тюркски език ( ти също ги знаеш) и оттам автоматичното заключение, че прабългарите и българите са като кучето и котката. Много удобно, нали.

Това е технически термин и нищо повече - също както терминът "Византия".
--- Този "технически термин" обаче се прокарва като ОТДЕЛНА НОВООБРАЗУВАНА ДЪРЖАВА, а прабългарите се разхождат до Сибир и Малайзия. 

Напълно съм убеден, че знаеш това.

Неактивен Balkan

• Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -6
« Отговор #33 -: Декември 31, 2009, 06:10:01 »
Опитвам се да ви кажа нещо но вие не му обръщате внимание.  ???   http://www.facebook.com/photo.php?pid=879811&o=all&op=1&view=all&subj=198673311415&aid=-1&id=1428943303

debozman

• Гост
« Отговор #34 -: Декември 31, 2009, 15:51:15 »
. . . . .
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 15:59:07 от debozman »

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #35 -: Януари 05, 2010, 03:09:55 »
Специалистите със световен принос са почетени със специални статии в престижните енциклопедии, където световният принос е отбелязан. Възможно е за д-р Ценов да има отделна статия в Енциклопедия Британика, в големия Ларус и пр. - не знам. Може би Векил знае и ще ни даде някой линк?
Добре е да се дочита до края текста, г-н Йончев, за да се разбере контекста, да не трием бутоните с кавичките и апострофите. И на мен ми се е случвало, търпял съм критики, даже веднъж загубих дело, щото адвоката не беше прочел до края преходните разпоредби, наредбите, инструкциите и писмата. Пуста Римска империя, още битува. ::)

БГ История

« Отговор #35 -: Януари 05, 2010, 03:09:55 »