Автор Тема: ПРЕВОД НА ТРАКИЙСКИ ТЕКСТ -НА ПРЪСТЕН ОТ 6 000 ГДО ПРЕДИ ХРИСТА  (Прочетена 2799 пъти)

Неактивен Dena Spyrou

• Редовен
  • *
  • Публикации: 5
  • Респект: 0

ЗДРАВЕЙТЕ,

КАЗВАМ СЕ ДЕНА СПИРУ-писателка.ИСКАМ ДА ВИ ПРЕДЛОЖА МОЯ ПРЕВОД НА ПРЪСТЕН ОТ 6 ВЕК ПРЕДИ

ХРИСТА.ТОЗИ ПРЪСТЕН СЕ НАМИРА В НАЦИОНАЛНИЯ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ И ТЕКСА МУ ОЩЕ ОФИЦИАЛНО НЕ Е

ПРЕВЕДЕН.АЗ МИСЛЯ ЧЕ НА НЕГО ПИШЕ

Ролу сте неа сн -На Рол сте новия сън
        е Ре неа тул    -Ре е нова(млада) докато
        Теа ниско а     -Богинята е ниско
        Ра е Адом       -Ра е в Ада
        е а дуле еи     -е а от долу нея
        нтаму е и Рай   -на там е Рая 

ТОЗИ ТЕКСТ ДОКАЗВА,ЧЕ ТРАКИТЕ СА ИМАЛИ ПИСМЕНОСТ.ТЕ СА НАРИЧАЛИ ИЗГРЯВАЩОТО СЛАНСЕ РЕ-МОЖЕ

БИ ОТ ТАМ ИДВА ДУМАТА ИЗГРЕВ.А РА Е БИЛО ВИСОКОТО СЛАНЦЕ,ОТ КЪДЕТО НАВЯРНО ИДВА -ЗОРА.
ВЯРВАЛИ СА ,ЧЕ АДА Е НА НЕБЕТО,КОЕТО СЕ ПОТВАРЖДАВА В ТОЗИ ТЕКСТ-"РА Е АДОМ"
А РАЙЯ ПОД ЗЕМЯТА-"дуле ей,нтаму е Рай"
Текста започва с името на собственика на пръстена Рол-който говори за себе си в 3-то лице.в

тази форма и днес още се говори в Азия.Вместо да сазват"Аз съм гладна " използват името

си"Дена е гладна".
Този текст е на български език,което потвърждава твърдението на много учени,че Българите са

обитавали тези земи 6 хиляди години преди Хршста.По някаква причина са ги напуснали към 4

хил година пр.Хр. ,за да се завърнат отново 6 века след Хр.
Надявам се този мой превод да даде светлина за народите на Балканите преди новата ера .

02.04.2009 Дена Спиру  [/img][/img]

БГ История

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25

ЗДРАВЕЙТЕ,

КАЗВАМ СЕ ДЕНА СПИРУ-писателка.ИСКАМ ДА ВИ ПРЕДЛОЖА МОЯ ПРЕВОД НА ПРЪСТЕН ОТ 6 ВЕК ПРЕДИ

ХРИСТА.ТОЗИ ПРЪСТЕН СЕ НАМИРА В НАЦИОНАЛНИЯ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ И ТЕКСА МУ ОЩЕ ОФИЦИАЛНО НЕ Е

ПРЕВЕДЕН.АЗ МИСЛЯ ЧЕ НА НЕГО ПИШЕ

Ролу сте неа сн -На Рол сте новия сън
        е Ре неа тул    -Ре е нова(млада) докато
        Теа ниско а     -Богинята е ниско
        Ра е Адом       -Ра е в Ада
        е а дуле еи     -е а от долу нея
        нтаму е и Рай   -на там е Рая 

ТОЗИ ТЕКСТ ДОКАЗВА,ЧЕ ТРАКИТЕ СА ИМАЛИ ПИСМЕНОСТ.ТЕ СА НАРИЧАЛИ ИЗГРЯВАЩОТО СЛАНСЕ РЕ-МОЖЕ

БИ ОТ ТАМ ИДВА ДУМАТА ИЗГРЕВ.А РА Е БИЛО ВИСОКОТО СЛАНЦЕ,ОТ КЪДЕТО НАВЯРНО ИДВА -ЗОРА.
ВЯРВАЛИ СА ,ЧЕ АДА Е НА НЕБЕТО,КОЕТО СЕ ПОТВАРЖДАВА В ТОЗИ ТЕКСТ-"РА Е АДОМ"
А РАЙЯ ПОД ЗЕМЯТА-"дуле ей,нтаму е Рай"
Текста започва с името на собственика на пръстена Рол-който говори за себе си в 3-то лице.в

тази форма и днес още се говори в Азия.Вместо да сазват"Аз съм гладна " използват името

си"Дена е гладна".
Този текст е на български език,което потвърждава твърдението на много учени,че Българите са

обитавали тези земи 6 хиляди години преди Хршста.По някаква причина са ги напуснали към 4

хил година пр.Хр. ,за да се завърнат отново 6 века след Хр.
Надявам се този мой превод да даде светлина за народите на Балканите преди новата ера .

02.04.2009 Дена Спиру  [/img][/img]

Здравей Дена Спиру,
Официалните ни историци - бидейки според мен хора без морал - са приели чуждото мнение/твърдение, че надписът е на тракийски, т.е. мъртъв, изчезнал език и затова не предлагат прочит на надписа или предлбагат нещо, от което и дете-идиотме ще се засрами. Прави ти чест че правиш опит за превод базиран на българския език - свалям ти шапка! Тук закачам още един превод, направен преди доста години от г-н Емил Живков и публикуван в неговия труд "Траките са българи" - можеш да намерлиш оригинала в неговия сайт Ziezi чрез Гугъла.
Чао и ти желая всичко най-добро!
Помака

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
Това ми прилича на обица.Има елемент на вторичност. ???

БГ История