Автор Тема: Предателството в българската история  (Прочетена 6765 пъти)

Неактивен zephyr

• Новодошъл
  • Публикации: 1
  • Респект: 0
Здравейте, първа тема от мен и веднага имам нужда от помощ :)
имам да пиша историческо есе, ще се радвам, ако ми помогнете с факти за български исторически личности, за които се знае или са предполага, че са станали жертва на предателство, в общи линии тип Левски :)
благодаря ви предварително :)

БГ История

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
Re:Предателството в българската история
« Отговор #1 -: Март 25, 2009, 20:47:30 »
Здравейте, първа тема от мен и веднага имам нужда от помощ :)
имам да пиша историческо есе, ще се радвам, ако ми помогнете с факти за български исторически личности, за които се знае или са предполага, че са станали жертва на предателство, в общи линии тип Левски :)
благодаря ви предварително :)
Воеводата Любче нейковски.

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
« Отговор #2 -: Март 26, 2009, 20:43:30 »
Ако приемем за предателство убииството на държавен глава (според мен е именно такова) то историята ни е изградена почти изцяло върху предателства. :(
Последния хан от династията Дуло-Севар е сменен от Кормисош (от рода Вокил),което силно намирисва на преврат.Той съответно е убит от Винех,чиято пък глава пада от ръката на хан Телец,който не се задоволява само с престола,а и изтребва целия род Вокил(явно прославянски,защото след това във византииско се изселват над 200000 славяни според Никифор).Следват още няколко хана,чиито глави падат в борбите за трона-Сабин,Умор(ханствал цели 40 дена ;D),Токту,Паган и т.н.-нито един не е умрял в постелята си!
Малко по-нататък Борис I ослепява сина си Владимир-Расате,който е удушен в затвора по заповед на брат му -Симеон I.
При загадъчни остоятелства загиват Самуиловите братя-Мойсей и Арон,а след това Иван-Владислав убива Гавраил-Радомир.
Алусиян (син на Иван-Владислав)ослепява Петър II Делян и предава отново цяла България в ръцете на византииците.
Стария Асен е убит от Иванко,а три месеца след това е убит и брат му-Петър.Техния брат -Калоян е убит от кумана Манастър.
Узурпатора Борил е oслепен от Иван Асен II,чиито син Коломан е отровен от мащехата си Ирина,която се обявява за регент на сина си Михаил Асен,заклан по-късно от Калоян(син на Александър-брат на Иван Асен II)-той пък дори не е имал време да се качи на трона,защото е убит около месец по-късно...
И т.н.,и т. н.-книга можеш да напишеш,а не есе...
По-новата ни история не се развива особено различно ::)
« Последна редакция: Март 26, 2009, 20:45:55 от bugarash »
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #3 -: Март 27, 2009, 11:43:44 »
Ако приемем за предателство убииството на държавен глава (според мен е именно такова) то историята ни е изградена почти изцяло върху предателства. :(
Последния хан от династията Дуло-Севар е сменен от Кормисош (от рода Вокил),което силно намирисва на преврат.Той съответно е убит от Винех,чиято пък глава пада от ръката на хан Телец,който не се задоволява само с престола,а и изтребва целия род Вокил(явно прославянски,защото след това във византииско се изселват над 200000 славяни според Никифор).Следват още няколко хана,чиито глави падат в борбите за трона-Сабин,Умор(ханствал цели 40 дена ;D),Токту,Паган и т.н.-нито един не е умрял в постелята си!
Малко по-нататък Борис I ослепява сина си Владимир-Расате,който е удушен в затвора по заповед на брат му -Симеон I.
При загадъчни остоятелства загиват Самуиловите братя-Мойсей и Арон,а след това Иван-Владислав убива Гавраил-Радомир.
Алусиян (син на Иван-Владислав)ослепява Петър II Делян и предава отново цяла България в ръцете на византииците.
Стария Асен е убит от Иванко,а три месеца след това е убит и брат му-Петър.Техния брат -Калоян е убит от кумана Манастър.
Узурпатора Борил е oслепен от Иван Асен II,чиито син Коломан е отровен от мащехата си Ирина,която се обявява за регент на сина си Михаил Асен,заклан по-късно от Калоян(син на Александър-брат на Иван Асен II)-той пък дори не е имал време да се качи на трона,защото е убит около месец по-късно...

Да ти кажа - изненада ме доста. Мислех, че си наясно, че такива титли никога не е имало при нас - ханове, канове и т.н.; нито пък е имало т.нар. пра-българи - поне нито един известен на науката документ не споменава за такова животно - има само българи, които сме ние и нашите предци назад във времето до неговото начало. Иначе тия убийства, които описваш не са предателства. Това са династически борби. В турската империя е било задължително този дето се докопа до трона да избие всички, абсолютно всички свои братя по баща, че и повечето брачеди, за да няма един ден конкуренция и тям подобни кахъри...Но не е само турската империя, и в европейските държави е имало горе-долу подобни изпълнения...
Сега, за предателството сред българите - има една приказка (не мога да кажа дали е вярна!), че когато попитали Левски защо не прави комитети в Македония, той отвърнал че там имало много предатели и не си струвало... Аз лично малко се съмнявам да е имало такъв разговор, но фактите за македонско наистина подсказват нещо такова. А пък ако говорим за продажници (те предатели ли са?) - можем да изнасяме за цялата галактика!
Помака

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
« Отговор #4 -: Март 28, 2009, 08:26:24 »
Не съм споменавал нищо за пра-българи,прото-българи или други подобни извънземни  ;D А хан го употребявам повече механично-наистина не съм се замислял върху разните титли.Обаче тук възниква един малък въпрос-какво да правим с "кана-сювиги","кавхан","ичургу-боил","багатур-багаин","таркан" и т. н.?Все пак това са титли открити върху малкото останали ни писмени паметници  ::)
« Последна редакция: Март 28, 2009, 18:35:09 от bugarash »
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #5 -: Март 29, 2009, 13:42:33 »
Не съм споменавал нищо за пра-българи,прото-българи или други подобни извънземни  ;D А хан го употребявам повече механично-наистина не съм се замислял върху разните титли.Обаче тук възниква един малък въпрос-какво да правим с "кана-сювиги","кавхан","ичургу-боил","багатур-багаин","таркан" и т. н.?Все пак това са титли открити върху малкото останали ни писмени паметници  ::)

Здравей Бугараш,
С "кана-субиги" и другите - за мен това са стандартизирани термини въведени от официалната ни история по едни или други причини. За някои от тях съм категоричен, че е някакъв неправилен прочит на лошо съхранена дума в някакъв надпис, а при повечето е налице натаманяване, за да се отговори на определени намерения (най-паче политически) на автора... Самото "кана" е "канас", което си е "княз" каквото и да си говорим; по-точно "кънез" ама с е-двойно. "Субигус"  на латински значи (едно от значенията!) - "покорявам, заробвам, повелявам" и какво пречи тогава "канас субигус" да е "князът-повелител"? Нали знаеш принципа на Окам? Защо трябва да носим вода от девет кладенеца, за да доказваме някаква фантасмагория само и само да накараме българите да вярват, че са някакви азиатски цигани?
Помака

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #6 -: Април 06, 2009, 23:23:24 »
По времето на Дуло конституцията им не ни е известна.Вокил кореспондира със по късното тюркско Векил, наместник на императора за неимперските нации в империята.Връзката със славянските изселвания подкрепя тезата.Борис, Владимир, Симеон... да не забравяме че са от рода на Крум, тоест Панонски произход, неприети от местната родова аристокрация до един.Още първия - Крум воюва като партизанин(хайдутин) в собствената си държава ;D,не му пука за столицата, а ги причаква в Боаза. ;DЕдвам изтрайват Петър 1 и веднага се намира претендент от старата царска фамилия за престола- сина на Олга, и старата религия.Самуил, като син на  зет на Симеон(може би комет Никола е женен за дъщерята на Симеон с неизвестно име от втората жена на Симеон -арменка)се е опитал да бъде венценосен, но в Мизия и Загоре няма данни да е приет ласкаво-май въобще не е приет, там някъде се появяват и власите и козяците.От Крум до Алусиан, това е историята на Панонските Българи.Включая Кирил и Методий, тука Юхас е прав, Моравия е друга Моравия, Козел, Свети плуг, са късни измишльотини, измислени при подялбата на Хабсбургското наследство.Роднинската връзка между Асен и Петър-Тодор е под съмнение, под съмнение е и славянския им произход, под съмнение е и балкано-българския им произход, както и християнското им потекло.Както и на Калоян, прозвище на база Йоан, изследователите на Библията да се изкажат кога се приема името Йоан, кой е Йоан, точно този Йоан, гуруто на Джизъс. ;D Късни, сектански, монофизитски влияния, късносредновековното Йоаново царство ит.н. та до дед Иван.Метрополиите винаги стават арена на сблъсък на гигантски противоречия, религиозни, етнически, философски, морални, революционни и винаги са своеобразно петри за прогреса.Такъв е Вавилон, Рим, Ерумсалем, Переяславл, да ме извинят гръците, египтяните и финикийците няма да ги включа.И хамериканците и китайците. ;D
« Последна редакция: Април 06, 2009, 23:36:27 от vekil »

БГ История

« Отговор #6 -: Април 06, 2009, 23:23:24 »