Автор Тема: Инициативи разни :)  (Прочетена 3470 пъти)

Неактивен DOWN_NOLA

• Редовен
  • *
  • Публикации: 15
  • Респект: 0
Инициативи разни :)
« -: Януари 01, 1970, 02:00:00 »
Привет. Някой от юзърите в този форум са студенти по история в разни университети из страната, други вече са били такива, трети пък се интересуват частно от история. Tа ме интерсува следното: къде са знаещите студенти във вузовете където учите или сте учили: имали някакъкви студентски организации с иделна цел; мероприятията които организират; срещите със студенти от другите университети; намират ли подкрепа от ръководството на университета, отделния исорически факултет или катедрите; и какво мислите за организирането на такива "клубове" !?
БОЛГАРИНЕ !!!

БГ История

« -: Януари 01, 1970, 02:00:00 »

Неактивен DOWN_NOLA

• Редовен
  • *
  • Публикации: 15
  • Респект: 0
« Отговор #1 -: Януари 01, 1970, 02:00:00 »
Аз съм от Пловдивски университет "Паисий Хилендарски". Тук специалността "История" е от 4 години, а от 12 е специалността "Български език и история", въпреки това има много добри преподаватели, а и доста лектори и дват от СУ и ВТУ. Материалната база обаче не е на ниво да не говорим за ресурсите... Въпреки всичко студентите тук проявяват известна активност - преди 10 години няколко студента от специалност "Български език и история" с подкрепата на някой от преподавателите учредяват Сдудентски историко-археологически клуб (СИАК) "проф. Велизар Велков". В началото в СИАК влизат доста ентусиасти и членовете наброяват около 40 души. В момента обаче има известен спад в текучеството и членовете са около 15 души, като броят на дейните студенти вътре е още по малък.
Какво правят членовете в СИАК? Всяка седмица се организират сбирки (всеки вторник от 17:00), в които членове на СИАК четат свои работи (доклади) по интереси. През лятото с помоща на катедра История към Философско-историческия факултет  на ПУ се организират 10 дневни археологически разкопки. През 10 годишното си съществуване СИАК " проф. В. Велков" е организатор на 3 студентски конференции, като докладите прочетени на 3тата - октомври 2005 (на която участваха студенти от ПУ, СУ, ВТУ) ще бъдат прегледани от рецензенти, след което издадени (предполагам до края на 2006 :) като притурка към трудовете на катедра история към ПУ.
БОЛГАРИНЕ !!!

Неактивен emilia_n

• Академик
  • Публикации: 238
  • Респект: 6
« Отговор #2 -: Януари 01, 1970, 02:00:00 »
Аз завърших преди 7 години ВТУ " Св. Св. Кирил и Методий " в Търново. Сега живея във Варна и няма как да пътувам на този етап до Пловдив. Иначе благодаря за поканата! :wink:

БГ История

« Отговор #2 -: Януари 01, 1970, 02:00:00 »