Автор Тема: Библия Бесика или мита за делото на Кирил и Методий  (Прочетена 13924 пъти)

Неактивен free32

• Новодошъл
  • Публикации: 2
  • Респект: 0

БГ История

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
http://framem.com/secretno/secretno.html

Интересно!
Този човек free32 беше изгонен от форум "История" на All.bg, където пък друг участник пусна тема "Библия Бесика" почвайки по същия начин - с "откритието" на мошеника Стефан Гайд...
Я моля се поразкрий малко, г-не Фрий32 и ни кажи защо напираш да ни пробуташ тоя компютърен фалшификат за нещо истинско и автентично?
Помака

Неактивен Torin

• Академик
  • Публикации: 167
  • Респект: 16
Спокойно, Помак. Това е поредната дъновистка изцепка. Тегли им майната на еретиците и точка.

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
Има доста неизяснени неща около Кирил и Методий и още повече около библията на Вулфила.Вариантите са два - опорочаване на българската писменост(отдавна се отказах от дистанцирането от Кирил и Методий, протекъл е културен процес независим от Константинопол и немислим за Пекин)или до съвременната история е достигнал окастрен вариант, тоест окастрена е късноантичната история на Европа.

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
А краси гергов пък какво общо има акъла ми го не побира.

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Има няколко теории и за глаголицата и за Вурфила...Боцманът в един друг форум разобличи изтърсака Мърчанд...дето уж изнамира староготски и го свързва със съвременен немски.....що се отнася до това кой на кого е дал писменност,па било то и руни-цитирал съм нееднократно Хейердал-как ние,българите сме дали на вси германци руни да четат.....за който е чел-постът ми е ясен,за който не е-ще се доизясня......а че руните са не само в Северна Европа,но и на голям ареал в цяла Евразия-това именно подкрепя теорията на норвежеца(освен писменните сведения)за произход на руните от Причерноморието и Приазовието и разпространението им на север.....но се отклонихме от темата-за писменостите може още доста да пиша......
...та-и ний сме дали нещо на света-и на вси германци,руни да четат!......
« Последна редакция: Август 22, 2009, 09:13:18 от sim4o »

БГ История