Автор Тема: Кирил и Методий  (Прочетена 87288 пъти)

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
Re:Кирил и Методий
« Отговор #195 -: Октомври 27, 2010, 16:54:20 »
Айяр го има в източниците на Волжска България ,като главнокомандващ обединените булгаро-хазарски войски.Тогава е бил осуетен първия опит на арабите да завладеят Кавказ и да нахлуят в Европа!Това е и същия"неизвестен"владетел от т.нар.Именник,съвладетел на Кермес сина на Тервел.

Добре, Айяр го има в источниците за Волжска България. Кой източник обаче позволява той да бъде идентифициран с т.нар. неизвестен от "Именника"? Много бих желал да знам с какви аргументи е направена тази идентификация.

БГ История

« Отговор #195 -: Октомври 27, 2010, 16:54:20 »

debozman

• Гост
« Отговор #196 -: Ноември 10, 2010, 01:18:17 »
Цитат

Добре, Айяр го има в источниците за Волжска България. Кой източник обаче позволява той да бъде идентифициран с т.нар. неизвестен от "Именника"? Много бих желал да знам с какви аргументи е направена тази идентификация.

--- Легат, как може да не знаеш толкова прости неща. Ей сега ще ти изреда  три от аргументите на Алил:

Първи аргумент:Tagir Abdull Al Bulgary

Втори аргумент:Fargat Gabdull-Hamid Nurutdin-Bulgari

Трети аргумент: Rashid Magsum uly Kadyr Al Bulgari

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
« Отговор #197 -: Ноември 10, 2010, 10:28:18 »
Цитат

--- Легат, как може да не знаеш толкова прости неща. Ей сега ще ти изреда  три от аргументите на Алил:

Първи аргумент:Tagir Abdull Al Bulgary

Втори аргумент:Fargat Gabdull-Hamid Nurutdin-Bulgari

Трети аргумент: Rashid Magsum uly Kadyr Al Bulgari

Това не са аргументи.

БГ История

« Отговор #197 -: Ноември 10, 2010, 10:28:18 »