Автор Тема: Легенди за превземането на българските средновековни градове от османците  (Прочетена 131297 пъти)

Неактивен blago75

• Професор
  • Публикации: 72
  • Респект: -11
  • http://www.youtube.com/watch?v=VeVssYe3xDc
Друде,каква лава от гнусотия тече от твоята уста.Няма да отвръщам със същото.Искам да знаеш някои неща за мен преди да отвориш незензурната си уста във форума.
Завършил съм като инженер технолог и за това много уважавам своите родители ,че се лишаваха за да ни изучат с брат ми.
Това за половин българин го каза съквартиранта ми помак и бе повод за размисъл, а не грубо да го изкараш от контекста и да му даваш свой груб смисъл.
За семеисвото ми -отдавна имам жена и една прекрасна дъщеря ,която скоро ще стане кака.Само,че се чудя ти способен ли си на семеиство с тази злоба .По добре не прави ще страдат женати и децата ти ,ако имаш те вече страдат.
Калкото до любовта към сърбия аз мен е така  -Сърбия сърбия даите да я начешим.ако не си схванал ударението на втората дума е на втората сричка.
Да търся достойнсва в българите ,ако ти не ги виждаш по лошо за теб.

БГ История

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29

Неактивен vvarava

• Академик
  • Публикации: 171
  • Респект: -12
Прасета предават града на османлиите

Според една местна легенда, въпреки непрестанните атаки, турската войска не успявала да сломи защитниците на крепостните стени. Турците започнали да гладуват. Един от войниците забелязал, че стадо свине всяка сутрин рови тревата пред крепостната стена в района на пристанището. Прегладнелият аскерин решил да си хапне свинско, въпреки забраната на Пророка и подгонил стадото. То обаче се шмугнало в дупка под стената. Оказало се, че това е изходът на стар отточен римски канал, минаващ през целия град. Войникът съобщил за находката. През нощта турски отряд се промъкнал през канала и влязъл в града в гърба на защитниците на крепостта.

Неактивен vekil

• Академик
Друде,каква лава от гнусотия тече от твоята уста.Няма да отвръщам със същото.Искам да знаеш някои неща за мен преди да отвориш незензурната си уста във форума.
Завършил съм като инженер технолог и за това много уважавам своите родители ,че се лишаваха за да ни изучат с брат ми.
Това за половин българин го каза съквартиранта ми помак и бе повод за размисъл, а не грубо да го изкараш от контекста и да му даваш свой груб смисъл.
За семеисвото ми -отдавна имам жена и една прекрасна дъщеря ,която скоро ще стане кака.Само,че се чудя ти способен ли си на семеиство с тази злоба .По добре не прави ще страдат женати и децата ти ,ако имаш те вече страдат.
Калкото до любовта към сърбия аз мен е така  -Сърбия сърбия даите да я начешим.ако не си схванал ударението на втората дума е на втората сричка.
Да търся достойнсва в българите ,ако ти не ги виждаш по лошо за теб.
Между другото да бъдем честни.Проследи постовете и ще видиш, че ти почна първи вменявайки ми чувство за малоценност без да ме познаваш.На всичкото отгоре цитирайки неправилно легенди без да се замислиш даже.Израза половин българин си има собствен контекст, както и да го използваш.А описанието на тая или оная частична проява на героизъм в никакъв случай не е в полза на самочувствието ни.Моето мнение е че 90% от българската аристокрация са колаборирали барабар с царя(няколко пъти)независимо от песните и легендите(пък да не говорим за богомилите).Затуй знаещите историци си траят за тая епоха, а други като мен от ровене накрая са си заровили главата в пясъка.Блазе ти за наивитета, спомням си моя с носталгия, но лошо хапеш, подло, като помияр.
« Последна редакция: Юни 10, 2008, 20:46:29 от vekil »

Неактивен vekil

• Академик
И не съм ти друже, друде, другарю или камараде.Използвай никнейма ми.За това са имената.И не умалително като Курултаев(все пак тежа 130 кг., магистър съм по икономика, завършил съм с медал гимназия и съм от род на наместници, имам семейство(че и отгоре), мога да се отнасям философски към парите.(и отвреме на време към обидите)
« Последна редакция: Юни 10, 2008, 20:56:53 от vekil »

Неактивен vekil

• Академик
Прасета предават града на османлиите

Според една местна легенда, въпреки непрестанните атаки, турската войска не успявала да сломи защитниците на крепостните стени. Турците започнали да гладуват. Един от войниците забелязал, че стадо свине всяка сутрин рови тревата пред крепостната стена в района на пристанището. Прегладнелият аскерин решил да си хапне свинско, въпреки забраната на Пророка и подгонил стадото. То обаче се шмугнало в дупка под стената. Оказало се, че това е изходът на стар отточен римски канал, минаващ през целия град. Войникът съобщил за находката. През нощта турски отряд се промъкнал през канала и влязъл в града в гърба на защитниците на крепостта.

Турския войник явно е бил пресен мюсюльманин(като повечето турски войници по това време).А за кой град става въпрос?А и има един конфликт по това време между ордена на дервишите и ортодоксалите, в спора(меко казано) са засегнати и прасетата.Диференцирането на суфите и по късно на сунити и шиити е дълга история.
« Последна редакция: Юни 10, 2008, 21:12:44 от vekil »

Неактивен vekil

• Академик
Разберете ме правилно, не искам форума да се превърне в пенсионерски клуб по патриотизъм.Предпочитам дори по ръба на научноста, да е територия на съмнения и интелектуални упражнения.

Неактивен blago75

• Професор
ВИЕ, VEKIL  ,ЯВНО ОЩЕ  НЕ СТЕ  СИ  извадил главата от пясъка ,но нека там й е мястото .Не ти ли омръзна да си на всяка манджа миродия ,кой какво казал ти все  там  ама имали смисъл няма ли все тая, важното да си кажа простотията пък каквото стане..Добре е човек да има мнение за всичко -БРАВО,но ставаш за смях,когато   се занаятиш като магаре на мост за тема ,която нито разбираш ,нито можеш да пишееш.От сега нататък няма да занимавам форума с други отговори към теб и нека Господ здраве да ти дава и нека да успокоий душата и разума ти.

Неактивен vekil

• Академик
Патриотизма се проявява в окопа, не на трибуната.

Неактивен blago75

• Професор
Окопи ,vekil и аз съм бил в роднаната казармата.Бях на пловдивските барикади срещу другаря Жан,а точно на Скобелева  майка,където бранех свободата  и демокрацията на своето време, е това ми костваше 3 невзети изпита в срок, но за мен беше важно да съм там.Това беши  моя окоп.Да съм в палатковия лягер  там до партийната ви централа,в която се криехте като въшки,в която  ти си влизал и излизал от задния й вход на пребежки  и припълзявания беще моята победа.Остани със здаве.

Неактивен vekil

• Академик
И в моя университет се изпляскаха 4 смрадливи, напуфкани хипита от софия да протестират(на втория ден се вляха в редиците на пристанищните наркомани.)Даже не успяха да се окопаят...А за палатките на жълтите павета съм чувал че било голям купон.Ама кой ти говори за купон.

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
Благо,не увардихте нито свободата,нито демокрацията... ::)
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен vekil

• Академик
Омръзна ми да съм на всяка манджа мирудия и на всяко гърне похлупак.Вече си мисля че съм попаднал на най непосещавания форум от непосещаваните.Току някой докато копае окопи срещу Жан Веденов загубил събираното от дядо му наследство в рубли или валутни левове.Или в краен случай в бг левове щото е гледал прасета.(демек трябвало е да копае тунел под Стопанска банка вместо окоп).Току пък някой технолог се изживява на инженер завършил кой знай какъв свободен университет(свободен откъм ценз) и ръси простотии за овни и свещи от някой пубертетски сън след първата марихуана, който си представя казармата като барикада, и единствената жертва на олтара на свободата, демокрацията /и България/(бележка от автора) са три изпита!Егати победителя.Остани си ти със "здаве".Аман от тоя социализъм и пролетарските му неграмотници.Колкото прости толкова и нахални.

Неактивен vekil

• Академик
Поколения трябва да минат за да се отървем от тоя синдром на уравниловката.Всичко куцо и сакато иска да стане цар, кмет, министър-председател, политик, владика, само защото може да скалъпи повече от две изречения.Точно обратен ефект на желания със равния старт.Усигуряването на равен старт винаги е субективно и пренебрегва критериите, изкристализирали от хилядолетия.Затова няма кой да работи на нивите и в заводите.От много технолози.Че и акъл дават.
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 01:34:36 от vekil »

Неактивен blago75

• Професор
Какви рубли какви пет стотинки.Пишеш малките часове  на деня,явно тогава ти идва музата заедно с вапмирите и вещиците творите умопобърканите си изводи.

БГ История