Автор Тема: Произход на българите  (Прочетена 23491 пъти)

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Re:Произход на българите
« Отговор #15 -: Юни 29, 2009, 16:48:36 »
Константин Порфироген е император,неговите съчинения са по начало замислени като исторически-преглед на събитията случили се,преди него!
Константин се позовава на по-стари писменни данни,като неговите сведения за българи в Тракия и Македония,в 307 година,са едно от първото споменавания на българи на Балканите въобще!

БГ История

« Отговор #15 -: Юни 29, 2009, 16:48:36 »

Неактивен Balkan

• Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -6
« Отговор #16 -: Юли 14, 2009, 19:28:13 »
Според мен за да създаде календар по точен и от днешния със сто и двадесет годишен цикъл сверявайки го с положението на Слънцето,  Юпитер и центъра на вселената Българският Народ наистина е Древен и Велик. Това не се постига със смукане на пръсти, а с хилядолетно наблюдение и качествен мисловен процес и съм на мнение че предците ни не заслужават такова отношение. О-о-о-о-о неразумни юраде ... това че е допуснато да се унищожат документи свидетелстващи за хилядолетната ни история съвсем не означава че няма такава. Ако този който говори че хилядолетната ни история е изсмукана от пръстите няма в себе си документи означава ли това че той не съществува.    http://www.svetogled.hit.bg/1.htm
« Последна редакция: Ноември 26, 2009, 21:09:34 от Balkan »

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #17 -: Юли 16, 2009, 20:57:48 »
Според мен за да създаде календар по точен и от днешния със сто и двадесет годишен цикъл сверявайки го с положението на Слънцето,  Юпитер и центъра на вселената Българският Народ наистина е Древен и Велик. Това не се постига със смукане на пръсти, а с хилядолетно наблюдение и качествен мисловен процес и съм на мнение че предците ни не заслужават такова отношение. О-о-о-о-о неразумни юраде ... това че е допуснато да се унищожат документи свидетелстващи за хилядолетната ни история съвсем не означава че няма такава. Ако този който говори че хилядолетната ни история е изсмукана от пръстите няма в себе си документи означава ли това че той не съществува.  http://www.svetogled.hit.bg/101.htm

Хайде бе! Къде го тоя календар със 120-годишен цикъл? Нали досега беше със 60-годишен такъв? Много е страшно да се отдадеш на комплексарски настроения, ей!
Помака

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
« Отговор #18 -: Юли 17, 2009, 12:19:08 »
Подкрепям Помака. Системата, за която говори Balkan, е доста интересна и твърде стройна - четох материала, към който е дал линк. Има само един проблем - къде е доказано, че древните българи са ползвали тази система?

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #19 -: Август 05, 2009, 17:54:16 »
Ама до никъде не стигнахме.................адски се изкефих тока на едно момиче(или момче)което ме подкрепи в тезата,че не могът бълтарите с такова широко присъствие на Долен Дунав и т.н да се разтворят без остатък в някъкви си морета,заемащи 1/10 от тяхните територии............точно обратното-славяните са повлияни...........и въобще илиро-венетско-скитската теория за славянския език никой не я коментира :o

Неактивен kolevski

• Професор
  • Публикации: 63
  • Респект: 7
« Отговор #20 -: Август 13, 2009, 21:39:12 »
И все пак си мисля приятели че от една страна ключът е в езикът ни.
Трябва да обърнем внимание на думи които си ги има само в Българския език.
Имаме и използваме думи които са си наши от хиляди години преди славяни ,турци ,гърци....
Като например:казан, герак,мъдър,ШИРИНА,широко,Хвърляй,фъргай,  БУЛКА,тиган,черпак,тенджера,тава,-зълва-тъща-баща-етърва.баджанак-шурей-...коцкар....
и разбирасе ХУБАВ, ХОРА,КЪЩА...пущинак,...зор заман...изчанчен...чунким....зер...олтар...пазар...начомпек...шарен...дъщеря-щерка...........
падар... и прекалено много други....
Това са наистина толкова много думи че е невъзможно просто ей така да навлезнат в езикът ни от скоро.Използваме ги от хиляди години.
И все пак най-старата дума с някакво значение голямо за нас си остава АРИЯ!!!
По-старо нещо от Арията просто няма. Всичко и всички други звученета и неща или са нови или измислени .
Много неща са претопени но не и смисълът и значението на Булг-АРИЯТА.
Който не е българин -патриот може да си говори каквото иска и да ме хули ,А който обича
България само трябва да ме подкрепя в стремежа да доказвам колко стар и ЗНАЧИМ народ сме на света,дали много!!!!!
Бъди истински достоен БЪЛГАРИН!!

Неактивен Ratmir

• Професор
  • Публикации: 88
  • Респект: 1
« Отговор #21 -: Август 14, 2009, 06:50:16 »
следуя логике твоей мысли - все народности у которых название заканчивается на ар имеют отношение к ариям?
у нас в поволжье потомки или родственники волжских булгар:
мишар, сувар, булгар, типтар,  далее ниже были хазар, балкар

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #22 -: Август 18, 2009, 08:55:44 »
Вярно езикът е ключа.......

Неактивен Balkan

• Академик
« Отговор #23 -: Ноември 26, 2009, 21:25:52 »
 Езикът също но да пренебрегвате календара и свързаните с него обичаи и традиции според мен е твърде плоско.Това че много неща са забравени или унищажени не ви оправдава. Да, виновни сте че се съмнявате и отричате Българщината.Често ми се случва особено хора с големи дипломи да ме отминават с пренебрежение но вместо да се присмивате по добре търсете материали и доказателства за това което говоря. Ето вижте гърците - името на Александър е Македонски но те са го погърчили като много други неща и си имат в Солун булевард Александър Велики. Заради такива отрицатели като вас България граничи сама със себе си. Вижте този ръкопис и го разгледайте добре преди да отречете Българския му характер и да обясните всичко с обикновена случайност http://www.wdl.org/ru/item/2895
« Последна редакция: Ноември 29, 2009, 13:35:40 от Balkan »

debozman

• Гост
« Отговор #24 -: Декември 02, 2009, 22:57:10 »
Цитат
Вижте този ръкопис и го разгледайте добре преди да отречете Българския му характер и да обясните всичко с обикновена случайност http://www.wdl.org/ru/item/2895

Несъмнено впечатляваща българска изразително и българска духовност струи от упоменатият сайт и залива като цунами  историческото пространство. Подбрах две исконно български фотографии - двама юнаци, в които ТИ Балкане, наверно можеш да разпознаеш свои далечни родственици и техният млад Владетел -  интелигентен Вожд, образец за духовно благородство и българско присъствие по обратната страна на земното кълбо.
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 00:43:42 от debozman »

Неактивен Balkan

• Академик
« Отговор #25 -: Декември 03, 2009, 12:57:04 »
Аз говоря за ръкописа, а тези са ни наричали Гури, то ест учители. Разгледайте и тези два адреса  http://www.ivanstamenov.com/?p=390  ;)  http://www.panoramio.com/photo/14511611  и помислете. Или сме били и в Южна Америка - или сме били част от древна цивилизация, спомена за която носим все още с нашите Сурвачки, докато другите се чудят какво ще да е това.
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 13:05:31 от Balkan »

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #26 -: Декември 16, 2009, 17:11:56 »
Съдейки по външния вид колко бял, колко рус и с какви очи никой не може да каже :). Например на север са с по-светли очи и коси, това е нормално под влиянието на климата.

Е те това не е истина! Звучи ми както едно време - еее, още първата половина на миналия век, ни учеха че черните били черни защото слънцето било пекло много силно из техните краища! Пък после се оказа, че най-издръжливи на слънчевите лъчи били жълтите хора, макар че там не пече както в тропиците и пр.
Братко Рациел - бяла кожа, светли (сини, зелени) очи, светли коси има само първата раса хора, бялата! Създадена в Европа! И не вярвай на лъжеучените, които ти казват че човекът се появил на едно-единствено място в света - в Източна Африка

БГ История

« Отговор #26 -: Декември 16, 2009, 17:11:56 »