Автор Тема: Няколко думи за евреите...  (Прочетена 212501 пъти)

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
Няколко думи за евреите...
« -: Май 08, 2008, 21:52:05 »
Напоследък във форума се зачекна въпроса за евреите-за щяло и за нещяло ;).Бих желал да отворя тема по този въпрос,подчертавайки ясно,че не съм нито антисемит,нито расист-общо взето-все ми е тая ;DПросто през годините попадах на неща,свързани с еврейството,които с малко фантазия биха могли да се нарекат дори и интересни.Допреди десетина години и аз не знаех,че евреин съвсем не означава народностна принадлежност,а религиозна такава ???Доста от сведенията ми са "почерпени от извора"(не ми се изпада в подробности)!
Някои господа се опитаха да лансират твърдения за съществуването на еврейска нация,без да обърнат внимание,че самите евреи се делят на ашкенази,фалаши,сефаради и т.н.,като първите се имат за "баш" евреи (въпреки,че те говорят ИДИШ-смесица от немски диалекти,славянски и малко арамейски),вторите са етиопските евреи (чисти негри),а третите,доколкото си спомням са изселници от Испания след 1492 г. (Реконкистата).Та всички тези днес говорят "лешон ха-кодеш"(Свещения език)-т.е.-иврит,който е изкуствено възстановен,използван за последно през 6ти век пр.Хр.Нека не бъркаме понятията "евреин" и "жител на държавата Израел"!
Евреин (според мене) е този,който е възпитан с Талмуда(част от тяхната "Библия"),а в него има написани неща,които може би малко притесняват интернационализма и дружбата между народите ;D Ето и някои цитати от Талмуда (тук има малко COPI ;)): Abhodah Zarah (22 a) Не общувайте с неевреи, те проливат кръв. Kerithuth (6 b, p.48) Евреите се наричат хора, християните не са хора. Nilkhoth Maakhaloth Християните са идолопоклонници, не общувайте с тях. Abhodah Zarah Християните са мръстни, защото те не са от Синайската планина. Makkoth (7 b) Невинен си в убийство, ако намерението ти е да убиеш християнин. Zohar (II, 64 b) Раждаемостта на християните трябва да се намали осезателно. Iore Dea (142, 10) Стойте физически далече от църкви. Iore Dea (335, 43) Изгнание за този евреин, който продаде земя на християнин. Iore Dea (154, 2) Забранено е да учите християнин на търговия. Babha Bathra (54, b) Всяка християнска собственост принадлежи на този евреин, който пръв предяви претенции. Babha Kama (113 b) Позволено е да измамиш християнин. Zohar (I, 160 a) Евреите винаги трябва да се опитват да измамят християнина. Hilkhoth Akum (X, 1) Не спасявайте християни, когато са в смъртна опастност. Hilkhoth Akum (X, 2) Покръстените евреи трябва да получат смъртно наказание. Choschen Ham 9425, 5) Тези, които не вярват в Тората трябва да бъдат убити. Pesachim (49, b) Не са необходими молитви, когато обезглавите някого в деня на Шабат. Hilkhoth Akum (338, 16) Или ги отвърнете от тяхната вяра или ги убийте. Zohar ( II, 43 a) Изтреблението на християните е необходима жертва. Ialkut Simoni ( 245 c) Да пролееш кръвта на християните добро дело и е жертвоприношение към Бога. Zohar ( L, 38 b,39a) Високопоставеното място в Рая е отредено за тези, които убиват не евреи. Abhodah Zarah (26 b) T Дори и най-добрият от гоите трябва да бъде убит. Sanhedrin (59 a) Тези, които любопитстват да разберат еврейските закони, да получат смъртно наказание. Sepher Or Israel (177 b) Ако евреин убие християнин, той не извършва никакъв грях,все едно е убил животно,защото християнина трябва да се счита за животно Sanhedrin (58 b) Да удариш евреин е все едно да удариш шамар на Бога.
ГОИ (бел. моя)-презрително обръщение към неевреите ;D
Посочих в началото,че не съм антисемит-просто ви предлагам тези извадки от Талмуда като доста интересна информация!
И друг път съм казвал:всеки има право на мнение! ::)
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

БГ История

Няколко думи за евреите...
« -: Май 08, 2008, 21:52:05 »

Неактивен Гесер Курултаев

• Академик
  • Публикации: 216
  • Респект: -20
Re: Няколко думи за евреите...
« Отговор #1 -: Май 09, 2008, 06:42:36 »
Напоследък във форума се зачекна въпроса за евреите-за щяло и за нещяло ;).Бих желал да отворя тема по този въпрос,подчертавайки ясно,че не съм нито антисемит,нито расист-общо взето-все ми е тая ;DПросто през годините попадах на неща,свързани с еврейството,които с малко фантазия биха могли да се нарекат дори и интересни.Допреди десетина години и аз не знаех,че евреин съвсем не означава народностна принадлежност,а религиозна такава ???Доста от сведенията ми са "почерпени от извора"(не ми се изпада в подробности)!
Някои господа се опитаха да лансират твърдения за съществуването на еврейска нация,без да обърнат внимание,че самите евреи се делят на ашкенази,фалаши,сефаради и т.н.,като първите се имат за "баш" евреи (въпреки,че те говорят ИДИШ-смесица от немски диалекти,славянски и малко арамейски),вторите са етиопските евреи (чисти негри),а третите,доколкото си спомням са изселници от Испания след 1492 г. (Реконкистата).Та всички тези днес говорят "лешон ха-кодеш"(Свещения език)-т.е.-иврит,който е изкуствено възстановен,използван за последно през 6ти век пр.Хр.Нека не бъркаме понятията "евреин" и "жител на държавата Израел"!
Евреин (според мене) е този,който е възпитан с Талмуда(част от тяхната "Библия"),а в него има написани неща,които може би малко притесняват интернационализма и дружбата между народите ;D Ето и някои цитати от Талмуда (тук има малко COPI ;)): Abhodah Zarah (22 a) Не общувайте с неевреи, те проливат кръв. Kerithuth (6 b, p.48) Евреите се наричат хора, християните не са хора. Nilkhoth Maakhaloth Християните са идолопоклонници, не общувайте с тях. Abhodah Zarah Християните са мръстни, защото те не са от Синайската планина. Makkoth (7 b) Невинен си в убийство, ако намерението ти е да убиеш християнин. Zohar (II, 64 b) Раждаемостта на християните трябва да се намали осезателно. Iore Dea (142, 10) Стойте физически далече от църкви. Iore Dea (335, 43) Изгнание за този евреин, който продаде земя на християнин. Iore Dea (154, 2) Забранено е да учите християнин на търговия. Babha Bathra (54, b) Всяка християнска собственост принадлежи на този евреин, който пръв предяви претенции. Babha Kama (113 b) Позволено е да измамиш християнин. Zohar (I, 160 a) Евреите винаги трябва да се опитват да измамят християнина. Hilkhoth Akum (X, 1) Не спасявайте християни, когато са в смъртна опастност. Hilkhoth Akum (X, 2) Покръстените евреи трябва да получат смъртно наказание. Choschen Ham 9425, 5) Тези, които не вярват в Тората трябва да бъдат убити. Pesachim (49, b) Не са необходими молитви, когато обезглавите някого в деня на Шабат. Hilkhoth Akum (338, 16) Или ги отвърнете от тяхната вяра или ги убийте. Zohar ( II, 43 a) Изтреблението на християните е необходима жертва. Ialkut Simoni ( 245 c) Да пролееш кръвта на християните добро дело и е жертвоприношение към Бога. Zohar ( L, 38 b,39a) Високопоставеното място в Рая е отредено за тези, които убиват не евреи. Abhodah Zarah (26 b) T Дори и най-добрият от гоите трябва да бъде убит. Sanhedrin (59 a) Тези, които любопитстват да разберат еврейските закони, да получат смъртно наказание. Sepher Or Israel (177 b) Ако евреин убие християнин, той не извършва никакъв грях,все едно е убил животно,защото християнина трябва да се счита за животно Sanhedrin (58 b) Да удариш евреин е все едно да удариш шамар на Бога.
ГОИ (бел. моя)-презрително обръщение към неевреите ;D
Посочих в началото,че не съм антисемит-просто ви предлагам тези извадки от Талмуда като доста интересна информация!
И друг път съм казвал:всеки има право на мнение! ::)

Те и американците си имат испано-говорящи, негри и пр., но това не им пречи да са си нация. Ами българите?

АСАН - помак(мюсюлманин), руси коси, сини очи, основно образование, 3 деца - българин!
     КАЛОЯН - православен, кафеви очи, черна коса, висше образование, бездетен - българин!

Де са приликите?! Все едно, че са хора от два съвсем различни етноса, ама викат, че са българи, понеже така са ги научили, ама няма значение, че единият е очевидно славянин с ислямско вероизповедание, а другия кой го знае от кои е. На какво им се базира еднаквостта? На езика!
 На еврейската народност пък - на религията!...Ми всеки си прави народности на някакъв принцип. Примерно хуейците в Китай са си отделна народност,макар и да говорят на китайски и са се отделили като обособени именно на религиозен принцип - исляма. В България редица граждани, поначало българи, вече лека-полека си създават собсвени народностни самосъзнания - македонци (из Пиринско), помашка народност (из Родопите) и т. н.

Колкото до книгите - като толкова разбираш, я кажи хазарите като приемат Юдаизма, коя книжка изключват от тази религия и никога не я четат? Да не беше точно една дето говореше за неевреите лошави работи, а? Та, по тази логика, техните потомци - карайларите и кримчаките, за разлика от европейските асъл-евреи, защо ли пак, не я почитат тази книжка?
 С пожелание за повече учене : Курултаев.

Неактивен бугарашъ

• Академик
« Отговор #2 -: Май 09, 2008, 14:33:08 »
С най-дълбоко уважение към г-н Курултаев ще го помоля той пък да се научи най-сетне да чете по внимателно!Не съм много убеден,че САЩ могат да бъдат сочени за какъвто и да е пример в случая (освен,че около 2/3 от евреите живеят там и практически управляват света)!Не съм изказвал мнения или коментари (а имам пълното право на това,но ще га оставя за друг път),а представих факти,информация!Исках да спомена и за кибуците (дето толкова ги харесвате),за Мосад,за това,че Израел няма конституция,за ционизма,за израелската ядрена програма,за шестдневната война и много други небезинтересни неща,но очаквам да се включат и други...Примерът Ви за Асан и Калоян също малко е безпочвен,защото имат свободата да бъдат мюсюлмани,християни,будисти или като Вас-комунисти ;D,а за да бъдеш евреин трябва да си...ЕВРЕИН!Преди няколко дена казахте,че хазарите са почти изчезнали,но има хора (и те-учени),които твърдят,че ашкеназите (болшинството днешни евреи) са преки техни потомци и от това също следват някои интересни неща-предполагам,че се сещатеза какво става дума!?
Споменах наскоро и пак ще повторя -вярвам,че Вие (г-н Курултаев) сте учили доста,но една многостарнно развита личност не означава също и ВСЕЗНАЕЩА!
С пожелание за по-внимателно четене:Bugarash

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #3 -: Май 09, 2008, 17:58:35 »
Въпроса за евреите е много сложен и многопластов и важен защото е в основата на две световни религии.Да е жив и здрав(или проклет да е ) св. Павел.За съжаление не са ми известни всички писания на хората интересували се от проблема, още повече Талмуда(все пак изразите може да са извадени от контекста - не мисля така, но е в интерес на възможната атакуемост на тезата прозираща зад цитатите.Запознах се късно с евреи и то от средната държавна иерархия на съвременен Израел и в мен се борят две противоположни впечатления - че са най префинените расисти, и че са богоизбран народ, егалитаристи управляващи света(особено като ми развиха тезата че българите сме втория оцелял народ едва ли не след вавилонската кула и почти сме братовчеди на евреите.)Евреите не са един народ.По начало са тринайсет племена(едното е изчезнало - Вениаминовото коляно), имали са си своите национални колизии, делби на северна и южна част и тъй нататък. Мистиката запачва от определен период - познайте кой. Исляма не претендира за изключителност на своя божи наместник, претендира за актуалност на своя последен божи наместник.Христианството върви ръка за ръка със юдаизма, оплетени са като агнешки черва, както би се изразил някой мой пра-пра-пра...дядо.Използвали са най доброто от фараонизма на египет, приближавайки елитарноста до масите, отхвърляйки езотеризма на знанията(някои знания) ... звучи ми познато :-\дали не живеем в циклично повторение на несъстоял се идеал, или евреите продължават да се домогват до всичко или нищо повтаряйки древни практики в меняща се среда?
« Последна редакция: Май 09, 2008, 18:10:29 от vekil »

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #4 -: Май 09, 2008, 19:02:04 »
Това е тясната специалност за идентифициране на евреите.Нищо чудно и българите да са религиозен или социално - религиозен феномен(тия гимнософисти на Херодот все не ми дават мира.Значи нация, народ, племе и т.н. в древноста (или в печатниците на ренесанса)не са имали същото съдържание.)Иначе лингвистично имаме понятие семито- хамити по което хамитите биха водили не по малко разгорещени спорове от Курултаев.Представям си как биха настоявали сърцераздирателно или да ги включим сред мъчителите евреи на Христос, или сред апостолите(или поне някой подапостол да е техен), или в краен случай да са измежду първите приятели на Мохамед, или там гадже на фатима ако се присламчват към сунитите и обратно ако се присламчват към американците.Лично на мен ми е неизвестна причината за екстраординерното отношение на цяла една централноевропейска, млада нация към евреите.Една част от науката (често цитирана тук) бележи  безпрецедентен  застой след SWV.Друга империя с вековни традиции, коренящи се в още по стари империи изведнъж се побърква на народностно ниво и до ден днешен. Дори тотално различни култури и държави които използват барута за фойерверки, а не за убиване,в един момент си заибават културата и почват да се отнасят към хората като към врабчета и към врабчетата като към хора(къде ти тук морал, чест, достойнство, сепуко, отговорност и т. н.)После американците били виновни.Какво се очаква от демокрация изградена от каторжници, клетвопрестъпници, западноевропейски туземци, пирати, робовладелци, двестатина секти содомити, кръвосмешатели, педераси, педофили, среднощатски дебили, холивудски параноици и шизофреници, да не забравя и имбецилите, и другите или дето гледат американски филми, шоу програми, риалти шоута, и викторини(защо не използват тази дума на мюзик айдъл да речем незнам)тоест знам(забравих скобите - проклет да е Курултаев с неговите забележки за граматиката - не я използват защото не е предназначена за викториьоз(пардон), предназначена е за лузери.
« Последна редакция: Май 09, 2008, 19:04:01 от vekil »

Неактивен бугарашъ

• Академик
« Отговор #5 -: Май 11, 2008, 14:25:39 »
Бих желал да посоча един испански текст (струва ми се достатъчно неутрален): "Hoy los historiadores que estudian este problema afirman también que las comunidades ashkenazies de la Europa oriental fueron el fruto del encuentro entre judíos germanofonos y jázaros (algunos dicen que los jázaros contribuyeron mucho, otros dicen que no). Entonces, si es cierto que los ashkenazies no son descendientes directos de los jazaros (mejor dicho, que los jazaros no son los únicos antepasados de los ashkenazies), lo es también que parte de los ashkenazies tienen ascendencia jazara ."-"Днес историците,които изучават проблема потвърждават също така,че общностите на ашкеназите от западна Европа са били плод на смесването между германоговорящи евреи и хазари(едни търдят,че хазарите са имали голямо участие,а други,че не толкова).Което означава,чв ашкеназите не са директни потомци на хазарите(казано иначе-хазарите не са единствените предци на ашкеназите),но също така и,че част от ашкеназите са от хазарски произход."(превод мой)
Къде е истината? ???
« Последна редакция: Юни 07, 2008, 13:02:25 от bugarash »

• Академик
« Отговор #6 -: Май 11, 2008, 14:32:14 »

"С най-дълбоко уважение към г-н Курултаев ще го помоля той пък да се научи най-сетне да чете по внимателно!Не съм много убеден,че САЩ могат да бъдат сочени за какъвто и да е пример в случая (освен,че около 2/3 от евреите живеят там и практически управляват света)!"

САЩ са си много пресен пример и показва колко е лесно човешкото същество да се "прероди". Македония е същото.

"Не съм изказвал мнения или коментари (а имам пълното право на това,но ще га оставя за друг път),а представих факти,информация!Исках да спомена и за кибуците (дето толкова ги харесвате)"

Ами хубаво нещичко са...

",за Мосад"

Ееее, "МОСАД" сега,...ами гадняри, ама са си действащи за интереса на народа. Какво общо има това?

",за това,че Израел няма конституция,за ционизма,за израелската ядрена програма,за шестдневната война и много други небезинтересни неща,но очаквам да се включат и други..."

Това пък хептен не касае бедните карайлари...

"Примерът Ви за Асан и Калоян също малко е безпочвен,защото имат свободата да бъдат мюсюлмани,християни,будисти или като Вас-комунисти ;D,а за да бъдеш евреин трябва да си...ЕВРЕИН!"

Да бе! Ти сам каза, че и негър да си - пак може.

"Преди няколко дена казахте,че хазарите са почти изчезнали,но има хора (и те-учени),които твърдят,че ашкеназите (болшинството днешни евреи) са преки техни потомци и от това също следват някои интересни неща-предполагам,че се сещатеза какво става дума!?"

Да, ама генетичните изследвания показаха, че не са. И си остават само карайларите и кримчаките - тюрко-говорящи юдеи.

"Споменах наскоро и пак ще повторя -вярвам,че Вие (г-н Курултаев) сте учили доста,но една многостарнно развита личност не означава също и ВСЕЗНАЕЩА!"

Абе колкото за хазарите - стига.

• Академик
« Отговор #7 -: Май 11, 2008, 14:33:47 »
Въпроса за евреите е много сложен и многопластов и важен защото е в основата на две световни религии.Да е жив и здрав(или проклет да е ) св. Павел.За съжаление не са ми известни всички писания на хората интересували се от проблема, още повече Талмуда(все пак изразите може да са извадени от контекста - не мисля така, но е в интерес на възможната атакуемост на тезата прозираща зад цитатите.Запознах се късно с евреи и то от средната държавна иерархия на съвременен Израел и в мен се борят две противоположни впечатления - че са най префинените расисти, и че са богоизбран народ, егалитаристи управляващи света(особено като ми развиха тезата че българите сме втория оцелял народ едва ли не след вавилонската кула и почти сме братовчеди на евреите.)Евреите не са един народ.По начало са тринайсет племена(едното е изчезнало - Вениаминовото коляно), имали са си своите национални колизии, делби на северна и южна част и тъй нататък. Мистиката запачва от определен период - познайте кой. Исляма не претендира за изключителност на своя божи наместник, претендира за актуалност на своя последен божи наместник.Христианството върви ръка за ръка със юдаизма, оплетени са като агнешки черва, както би се изразил някой мой пра-пра-пра...дядо.Използвали са най доброто от фараонизма на египет, приближавайки елитарноста до масите, отхвърляйки езотеризма на знанията(някои знания) ... звучи ми познато :-\дали не живеем в циклично повторение на несъстоял се идеал, или евреите продължават да се домогват до всичко или нищо повтаряйки древни практики в меняща се среда?

И Исляма. Това са генетично-свързани, семитски религии.

Неактивен бугарашъ

• Академик
« Отговор #8 -: Май 11, 2008, 14:45:36 »
COÑO! "Това пък хептен не касае бедните карайлари..."

Ако не се лъжа темата носи заглавие:"Няколко думи за евреите...",а не за карайларите или каквито и да са там!!
А Мосад си е чисто евреиски "продукт"...

Неактивен kolevski

• Професор
  • Публикации: 63
  • Респект: 7
« Отговор #9 -: Май 11, 2008, 14:58:04 »
 ;DСлед Българизма тази тема ми е любима.И за лошо или добро доста имам впечатления от извора .Лично познавам евреи неподозиращи че ги наблюдавам и изучавам.Това мога да кажа че би могло не просто обширна тема да е А безкрайна тема за беседване;спорове;догадки ;факти и доказателства за това че сме зле защото просто ги има евреите.;;Юдеите;;         ::)
Бъди истински достоен БЪЛГАРИН!!

Неактивен kolevski

• Професор
  • Публикации: 63
  • Респект: 7
« Отговор #10 -: Май 11, 2008, 15:14:06 »
Наистина има сериозни книги които са още по-сериозно забранени за всички за да не се знае истината.Макар че и да се узнае ;твърде късно е.Колелото така се е завъртяло че няма спиране ,стига парите обаче да не играят роля.Спокойно можем да започнем с Талмуда.Който нищо не е чел по-добре въобще да не говори в смисъл да няма мнение че евреите са мили хорица.По принцип не са лоши но ученията им са направо ЗЛИ!След това можем да разгледаме СТАРИЯ ЗАВЕТ.И на трето място са вече твърде неудобните макар и доста интересни книги :Загадка на трихиляди години-Игор Шафаревич. Спорът за Цион-от Дъглас Рид повече от уникална.Мога да кажа и т.н. до Никола Николов и Д-р Антонов и да обобща че никой от тях с абсолютна сигурност не е антисемит.Напротив всеки от тях има приятели евреи които споделят това и дори са съграсни.  За мен самия най-голямото доказателство за тъй наречения еврейски въпрос са моите лични впечатления от тези хора.Те наяве доказаха това което се пише за тях че е най-малката истина .Нещата са дори по-зле от колкото може да си представите.----Дълга тема ???
Бъди истински достоен БЪЛГАРИН!!

• Академик
« Отговор #11 -: Май 11, 2008, 20:00:04 »

Ако не се лъжа темата носи заглавие:"Няколко думи за евреите...",а не за карайларите или каквито и да са там!!

Карайларите са юдеи, потомци на хазарите, които са приели еврейската религия.

• Академик
« Отговор #12 -: Май 11, 2008, 20:07:50 »
Наистина има сериозни книги които са още по-сериозно забранени за всички за да не се знае истината.Макар че и да се узнае ;твърде късно е.Колелото така се е завъртяло че няма спиране ,стига парите обаче да не играят роля.Спокойно можем да започнем с Талмуда.Който нищо не е чел по-добре въобще да не говори в смисъл да няма мнение че евреите са мили хорица.По принцип не са лоши но ученията им са направо ЗЛИ!След това можем да разгледаме СТАРИЯ ЗАВЕТ.И на трето място са вече твърде неудобните макар и доста интересни книги :Загадка на трихиляди години-Игор Шафаревич. Спорът за Цион-от Дъглас Рид повече от уникална.Мога да кажа и т.н. до Никола Николов и Д-р Антонов и да обобща че никой от тях с абсолютна сигурност не е антисемит.Напротив всеки от тях има приятели евреи които споделят това и дори са съграсни.  За мен самия най-голямото доказателство за тъй наречения еврейски въпрос са моите лични впечатления от тези хора.Те наяве доказаха това което се пише за тях че е най-малката истина .Нещата са дори по-зле от колкото може да си представите.----Дълга тема ???

Абе Талмуди и Малмуди...Да не мислиш, че повечето нерелигиозни евреи им вярват? Все едно, вие-православните вярващи, дето не сте толкоз вярващи да ви набедя, че имате роби, понеже в Книгата ви пише, че не трябва да пожелаваш роба на ближния си...

Неактивен бугарашъ

• Академик
« Отговор #13 -: Май 11, 2008, 23:54:20 »

Абе,стига с тия карайлари,бе! >:( И последният идиот ще разбере,че става дума за днешен Израел и САЩ

• Академик
« Отговор #14 -: Май 12, 2008, 00:07:19 »

Абе,стига с тия карайлари,бе! >:( И последният идиот ще разбере,че става дума за днешен Израел и САЩ

Просто не искам да ми пропагандирате остарели становища, че някои си евреи били тюрките-хазари, които си има свои потомци, едни от които са карайларите, на които ти се мусиш нещо.
 А САЩ са си САЩ и имат повече негри, отколкото евреи, например.

БГ История

« Отговор #14 -: Май 12, 2008, 00:07:19 »