Автор Тема: Етимология на българското самоназвание от Г. Курултаев:  (Прочетена 64369 пъти)

Неактивен Гесер Курултаев

• Академик
  • Публикации: 216
  • Респект: -20
А векилчо ще викаш на дядо си ама той е бил някой измекярин съдейки по изтърсаците му.

Векилчо, ще си ти викам както си искам. А дядовците ми бяха достойни хора, служили добре на България. В момента гният в земята. Пожелавам ти час по-скоро и ти да се озовеш там, щом като не говориш човешки и избягваш въпросите, които съм ти поставил с повърхностни заяжданки. Пожелавам ти много здраве и щастие, за да пукнеш щастлив и здрав :)

БГ История

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
Айде прехванах циганска магия.

Неактивен vekil

• Академик
Разбрахте ли сега какви са татаро- тюрко-маке - алтай- куровете.Цигани.

Неактивен vekil

• Академик
Що не ми дойдеш да помогнеш да пукна бе резак нещастен.

Неактивен vekil

• Академик
Аз в земята се вкоренявам, не гния, защото си е моята земя.И аз съм неин.Клетвите ти са за мен пожелания.

• Академик

"Много елементарни анализи. С извинение!"

Няма проблеми. Елементарен, но гениален, защото най-после откри какво значи "БЪЛГАР", В СЪГЛАСИЕ С ОФИЦИАЛНАТА, АЛТАЙСКА ТЕОРИЯ.

"И преди и сега народите около българия винаги са наричали българите с имена близки до БАЛХ - Палхар, Бугари, Бухари, БУХАРЕСТ, и т.н."

Няма нищо близко. Само така ти се струва. И Я МИ ПОКАЖИ ПРЕХОДА БАЛХ-БУГАРИ, че ми е много интересно. Искам междинните форми и датировка с точност поне 5 века, както и локализация! Успех!

"Това проучване с думата БАШ е не баш много точно!"

Супер удачно си е, понеже няма друго нищо по-подходящо за БЪЛ/БАЛ като съответствие на закона "Р-Л - З-Ш", конкретно за ЛАМБДАИЗМА, СТАВА ДУМА.

"Единствената възможна връзка е с българската дума БАЩА, но това не означава нищо!"

Няма такава възможност. А БАЩА има родтсво с тюркските думи:

АБА - хакаски

АБА - киргизки

АБА, АППА - балкарски

АБА - саларски

Отделно с прамонголското "АБУ", пратунгуското "АПА" и корейското "АБЪДЖИ".

"И разделянето не е БЪЛ-ГАР, а е БЪЛГ-АР, подобно на МАДЖ-АР, АВ-АР, БАВ-АР."

Напротив. Е! Защото по законите на СИНХАРМОНИЗМА, АЛТАЙСКИТЕ ЕЗИЦИ ТРУДНО ТЪРПЯТ ДВЕ СЪГЛАСНИ. "ЛГ" Е ТРУДНО ДА СЕ ПРОИЗНЕСЕ ОТ КОЙТО И ДА Е АЛТАЙСКИ НАРОД. А БЪЛ и ГАР си е нещо друго, изключвайки японския, който би имал затруднения по други причини с подобни звуци.

"Относно подобията ето още малко анализи:

Шаран-САЗАН - може да е тюркска може и да не е! Тюркския като всички останали езици взаимства от останалите!"

Е! Даже е АЛТАЙСКА. Ако искаш ще ти дам етимологията, която се свежда до праалтайското САРЮГАН.

"ЧОЛ -може и да се доближава до разни хипотетични пра алтайски и тюркски езици, но не се доближава до никоя съвременна българска дума свързана с камък!"

1) Няма нужда да се доближава до съвр. българска дума, защото днешният български е просто един славянски език.

2) Не са хипотетични, а са налични. Примерно на корейски е ДОЛЬ, а на монголски е ЧУЛУУ.

"ХЪР (момиче) - незнам защо се търси връзка с тюркското  КЪЗ, при положение че има точни аналози в българския език и македонския диалект -   ЩЕРка и КЕРка!"

Заради ЗЕЛОТИЗМА, мой! :) Ама ти верно от лингвистика не отбираш. Абе може ли да сте такива шнорхели, бря?!И кой ти каза, че КЕРКА не върши добра работа? Ами нали редовно се дава за пример и по чувашки сайтове точно тази дума? А! И да не забравя - македонският, произлиза от български И Е СЛАВЯНСКИ ЕЗИК.

"Говори се за (Р-Л език), З-Ш тюркските езици, закона Р-Л и т.н., но за прехода Х - КХ - К нищо не се казва."

"Например БАЛХАР - БАЛКХАР - БАЛКАР - БАЛГАР, или ХУНИ - КХУН - КОНЕ(Конници), или КАНА(КАНАС, КИНГ, КНЯЗ) - КХАНА - ХАН!!!"

Защото не се занимаваме с него. "Хуни" няма нищо общо с коне, защото просто значи "ЧОВЕЦИ".  По останалото - позволи ми да не пиша, че доста шнорхелска история става...

"И по дяволите какво общо имат българите с всички тези МОНГОЛОИДИ"

По дяволите или по анлелите българите НЯМАТ ОБЩО, но ПРАБЪЛГАРИТЕ ИМАТ.

"в корейския, древно-японска форма, старояпонски, Тунгусо-манджурска!!!!!!!!!!"

Мда, ама внимавай да не ти се развали клавиша с 1(!) ;) Прабългарите, които също са имали монголоидност са били рода с тези хорица. А днешните българи вече почти не. Еволюция, кръстоски, отбор...Знаеш как е...

"Българите в Дунавска българия имат 1-2% монголоидност!"

Кримските татари - над 7%
 Казанските и чувашите - над 10 %. Абе личи си кой е по-рода с останалите алтайци. Днешните българи са си славянизирани, позападнени хора, много ясно, че няма да имат монголоидност. То пак тези 1-2 % как са останали си е чудо, ама...нейсе!

"Ако хипотетичните праалтайски, пратюркски, прамонголски прабългаро-тюрки са са били монголоиди нямаше ли тази монголоидност да остане в България?!?!?!"

Ами ако:

-нямаше толкова много СЕВЕРИ И 7 СЛАВЯНСКИ ПЛЕМЕНА
-ако нямаше ханове като Пресиян дето да присъединяват ОЩЕ СЛАВЯНСКИ ПЛЕМЕНА
-ако нямаше Борис (Баръс) 1 - Михаил, дето да избива 52 боилски рода.
-ако нямаше Симеон 1, дето да обезкърви нацията.
-ако нямаше Византийско иго.
-ако нямаше Османско иго,
тогава можеше да сте си и с около 20 % монголоидност, както са си хора от типа на башкирите, ама няма. Ама на тебе какво ти пука? Нали предпочиташ бели?

" Все пак са били голям народ който е мачкал Византия!  "

Да-да! Омачкал се е! Когато Византия се оттърва от арабите да видиш кой какво мачка. Едва при Симеон се насъбира повече народец (и то пак с помощ от вън), ама пак не може да се превземе Константинопол. А Крум, да не забравяме, че сбира какво ли не и пак печели не във фронтален сблъсък, а от засада в планината.

"На практика българите нямат почти нищо общо с монголоидноста, а са  преобладаващо високи, бели брюнети с кафяви или сини очи, спадат към източно средиземноморската понтийска раса и най-близкия им народ културно(зороастризъм, огнени ритуали, слънчев култ), генетично и езиково са съвременните иранци(персийците, а не арабите в иран)!"

ЩЕ ти се. Българите не са прабългарите, това първо.
 Второ - огнените ритуали са си нещо обичайно и сред монголите!
 Култът към слънцето го има още в Империята ХУННУ!
 Лошо, а?

• Академик
Аз в земята се вкоренявам, не гния, защото си е моята земя.И аз съм неин.Клетвите ти са за мен пожелания.

Ще отговоря само в един пост, следвайки идеите на админа.

1) Земята не е твоя, а е на НАТО, САЩ и на ТУРЦИЯ, защото ДПС определя политиката на България.
2) Ще изгниеш като всички останали. Не си по-голям от никой.
3) Искаш да ти помогна да умреш? Че аз да не съм милосърдна сестра? Просто скочи от по-високо и готово, какво ме ангажираш с личните си проблеми?
4) Кур@ве тука няма. Или поне аз не виждам, защото са дълбоко в аналните и оралните ти местенца.
____

Да разбирам ли след всичко това, че се признаваш за победен и нямаш никакви други аргументи, малчо? Ти си направо един подчовек; непълноценен индивид. :)

Неактивен vekil

• Академик
Култът към слънцето си го има извън империята Хун-ну хилядолетия преди хун - ну.Или и слънцето е тюркско.То щом луната е македонска що да не признаем слънцето за тюркско.

• Академик
Култът към слънцето си го има извън империята Хун-ну хилядолетия преди хун - ну.Или и слънцето е тюркско.То щом луната е македонска що да не признаем слънцето за тюркско.

Пак с олигофренските си логики. Научно казано само имбецил (степен в ологофренията) би ме разбрал по този начин.
 Ама какво пък, като за тебе - ще поясним:

-ХУННУ е почти връстница на Ся (виж откога датира последната).
-ПРАБЪЛГАРИТЕ са от ХУННУ, следователно култът към слънцето/луната няма защо да се приписва за привнесен от Иран, при положение, че си е бил натурален за хунну и по-сетнешните огурски народи (вкл. хуно-българите).

Неактивен vekil

• Академик
Аргументите са в недоимък при тебе за да преминеш на пустосване и кълнене. Психиатричната диагноза на пострадали, малоценни, непълноценни, отхвърлени от обществото, но стремящи се да се интегрират е направил един известен автор - Пази боже сляпо да прогледа.А за малчо пак ти предлагам съдействие за циганските ти проклятия.Най добре ела лично защото може и да не хванат дикиш.Или те е страх.То е ясно - страх те е щом кълнеш като дърта циганка.

Неактивен vekil

• Академик
Но забелязах че започна да ме пренебрегваш като опонент и се прехвърли на по лесни за оборване жертви.

• Академик
Но забелязах че започна да ме пренебрегваш като опонент и се прехвърли на по лесни за оборване жертви.

А, то онова пък, ако са жертви...Жертвата е нещо живо, което подлежи да бъде размазано ;) А онези - те са умрели в кожата си. А аз нито съм мършояд, нито некрофил ;)
 Извинявай, ако се е получило така, просто гледам да отговарям последователно.

Я да видим сега какво сложно нещо си написал, дето пък чак и ще го избягвам:

"Аргументите са в недоимък при тебе за да преминеш на пустосване и кълнене."

Няма такова нещо. Просто съм адекватен на постовете.

"Психиатричната диагноза на пострадали, малоценни, непълноценни, отхвърлени от обществото, но стремящи се да се интегрират е направил един известен автор - Пази боже сляпо да прогледа."

Това е етическо, а не психиатрично. Литературно-етическо, за да сме по-точни.

"А за малчо пак ти предлагам съдействие за циганските ти проклятия.Най добре ела лично защото може и да не хванат дикиш."

Ама това не са проклятия, а просто изявени емоции и благопожелания. Иначе да, ей-сега ще похарча 3000 лева, че да дойда от Китай в България за глупости. Ти наред ли си с главния мозък или?

"Или те е страх.То е ясно - страх те е щом кълнеш като дърта циганка."

Даже и да ме е страх (а то ще е, ако се окажеш човек със силна охрана и/или високо положение или ПОНЕ доста силно тяло, трениран внякое бойно изкуство и тежка категория), то тогава ще намерим други начини да те оправим. За всичко си има чалъм. В смисъл - и да не мога фронтално, ако чак толкова се налага, ще се погрижим за други начини. Разбира се говоря само хипотетично. Да не стане така някоя групичка утре да те претрепе, после да кажат, че съм ги пратил аз. Но, като цяло, такава ми е идеята - ако не мога сам, ще сберем доброволци и/или наменици и си инвалид, нали се сещаш. Това е интелигентната тактика, която се е прилагала още от прабългарите, после татарите и накрая - американците. Никакви фронтални атака, по -заобиколно, но сигурно - с много коварство (полезно качество за война), изобретателност, решимост и убеденост в правотата на извършеното.

Неактивен vekil

• Академик

"Много елементарни анализи. С извинение!"

Няма проблеми. Елементарен, но гениален, защото най-после откри какво значи "БЪЛГАР", В СЪГЛАСИЕ С ОФИЦИАЛНАТА, АЛТАЙСКА ТЕОРИЯ.

"И преди и сега народите около българия винаги са наричали българите с имена близки до БАЛХ - Палхар, Бугари, Бухари, БУХАРЕСТ, и т.н."

Няма нищо близко. Само така ти се струва. И Я МИ ПОКАЖИ ПРЕХОДА БАЛХ-БУГАРИ, че ми е много интересно. Искам междинните форми и датировка с точност поне 5 века, както и локализация! Успех!

"Това проучване с думата БАШ е не баш много точно!"

Супер удачно си е, понеже няма друго нищо по-подходящо за БЪЛ/БАЛ като съответствие на закона "Р-Л - З-Ш", конкретно за ЛАМБДАИЗМА, СТАВА ДУМА.

"Единствената възможна връзка е с българската дума БАЩА, но това не означава нищо!"

Няма такава възможност. А БАЩА има родтсво с тюркските думи:

АБА - хакаски

АБА - киргизки

АБА, АППА - балкарски

АБА - саларски

Отделно с прамонголското "АБУ", пратунгуското "АПА" и корейското "АБЪДЖИ".

"И разделянето не е БЪЛ-ГАР, а е БЪЛГ-АР, подобно на МАДЖ-АР, АВ-АР, БАВ-АР."

Напротив. Е! Защото по законите на СИНХАРМОНИЗМА, АЛТАЙСКИТЕ ЕЗИЦИ ТРУДНО ТЪРПЯТ ДВЕ СЪГЛАСНИ. "ЛГ" Е ТРУДНО ДА СЕ ПРОИЗНЕСЕ ОТ КОЙТО И ДА Е АЛТАЙСКИ НАРОД. А БЪЛ и ГАР си е нещо друго, изключвайки японския, който би имал затруднения по други причини с подобни звуци.

"Относно подобията ето още малко анализи:

Шаран-САЗАН - може да е тюркска може и да не е! Тюркския като всички останали езици взаимства от останалите!"

Е! Даже е АЛТАЙСКА. Ако искаш ще ти дам етимологията, която се свежда до праалтайското САРЮГАН.

"ЧОЛ -може и да се доближава до разни хипотетични пра алтайски и тюркски езици, но не се доближава до никоя съвременна българска дума свързана с камък!"

1) Няма нужда да се доближава до съвр. българска дума, защото днешният български е просто един славянски език.

2) Не са хипотетични, а са налични. Примерно на корейски е ДОЛЬ, а на монголски е ЧУЛУУ.

"ХЪР (момиче) - незнам защо се търси връзка с тюркското  КЪЗ, при положение че има точни аналози в българския език и македонския диалект -   ЩЕРка и КЕРка!"

Заради ЗЕЛОТИЗМА, мой! :) Ама ти верно от лингвистика не отбираш. Абе може ли да сте такива шнорхели, бря?!И кой ти каза, че КЕРКА не върши добра работа? Ами нали редовно се дава за пример и по чувашки сайтове точно тази дума? А! И да не забравя - македонският, произлиза от български И Е СЛАВЯНСКИ ЕЗИК.

"Говори се за (Р-Л език), З-Ш тюркските езици, закона Р-Л и т.н., но за прехода Х - КХ - К нищо не се казва."

"Например БАЛХАР - БАЛКХАР - БАЛКАР - БАЛГАР, или ХУНИ - КХУН - КОНЕ(Конници), или КАНА(КАНАС, КИНГ, КНЯЗ) - КХАНА - ХАН!!!"

Защото не се занимаваме с него. "Хуни" няма нищо общо с коне, защото просто значи "ЧОВЕЦИ".  По останалото - позволи ми да не пиша, че доста шнорхелска история става...

"И по дяволите какво общо имат българите с всички тези МОНГОЛОИДИ"

По дяволите или по анлелите българите НЯМАТ ОБЩО, но ПРАБЪЛГАРИТЕ ИМАТ.

"в корейския, древно-японска форма, старояпонски, Тунгусо-манджурска!!!!!!!!!!"

Мда, ама внимавай да не ти се развали клавиша с 1(!) ;) Прабългарите, които също са имали монголоидност са били рода с тези хорица. А днешните българи вече почти не. Еволюция, кръстоски, отбор...Знаеш как е...

"Българите в Дунавска българия имат 1-2% монголоидност!"

Кримските татари - над 7%
 Казанските и чувашите - над 10 %. Абе личи си кой е по-рода с останалите алтайци. Днешните българи са си славянизирани, позападнени хора, много ясно, че няма да имат монголоидност. То пак тези 1-2 % как са останали си е чудо, ама...нейсе!

"Ако хипотетичните праалтайски, пратюркски, прамонголски прабългаро-тюрки са са били монголоиди нямаше ли тази монголоидност да остане в България?!?!?!"

Ами ако:

-нямаше толкова много СЕВЕРИ И 7 СЛАВЯНСКИ ПЛЕМЕНА
-ако нямаше ханове като Пресиян дето да присъединяват ОЩЕ СЛАВЯНСКИ ПЛЕМЕНА
-ако нямаше Борис (Баръс) 1 - Михаил, дето да избива 52 боилски рода.
-ако нямаше Симеон 1, дето да обезкърви нацията.
-ако нямаше Византийско иго.
-ако нямаше Османско иго,
тогава можеше да сте си и с около 20 % монголоидност, както са си хора от типа на башкирите, ама няма. Ама на тебе какво ти пука? Нали предпочиташ бели?

" Все пак са били голям народ който е мачкал Византия!  "

Да-да! Омачкал се е! Когато Византия се оттърва от арабите да видиш кой какво мачка. Едва при Симеон се насъбира повече народец (и то пак с помощ от вън), ама пак не може да се превземе Константинопол. А Крум, да не забравяме, че сбира какво ли не и пак печели не във фронтален сблъсък, а от засада в планината.

"На практика българите нямат почти нищо общо с монголоидноста, а са  преобладаващо високи, бели брюнети с кафяви или сини очи, спадат към източно средиземноморската понтийска раса и най-близкия им народ културно(зороастризъм, огнени ритуали, слънчев култ), генетично и езиково са съвременните иранци(персийците, а не арабите в иран)!"

ЩЕ ти се. Българите не са прабългарите, това първо.
 Второ - огнените ритуали са си нещо обичайно и сред монголите!
 Култът към слънцето го има още в Империята ХУННУ!
 Лошо, а?

Шаран няма в Алтай.Произхода на рибата е китайски, следователно праалтайското и име е чуждица от пракитайското и име.Чиста логика.Маджар е резултат от затъмнено г-Мадиар-Магиар.Тоест е име несвойствено на тюркоговорящата част от унгарците.Интересно самоназвание на коя част от унгарците съединяващи съгласните е?Балх - Бугари връзка има, описана е от автори славещи се с миродавност като започнеш от Михаил Сирийски, за несведущия ще поясня - Мовсес Хоренаци и въпросните бхух.Х като Г се произнася в славянска среда и до днес, визирам руси, сърби и македонски сърбомани.За болхиките от индийските веди и рамаяни и бхагатварати въобще няма да отварям приказка.Току виж от българския огън и индуския бог на огъня Агни съм доказал че и индусите са тюрки.Връзката Кхан Юй Канас Юбиги(през гръцки), Кьониг, Кьнез, Кинг, Кониунг, Конго, не бива да се пренебрегва с лека ръка.За прозелитизма въобще няма да говоря.Но българските диалекти са съществували в изолация сериозен исторически период, особено в някои планински райони дори и в Албания да речем. А защо не и в Карпатите.Българските историци и исторически лингвисти са следвали западноевропейския метод на анализ и оценка в които не се признава съвременния език за източник на сведения и сравнения със древни езици, по обясними причини.То както почнах отдалече ще трябва да обяснявам и причините, ама как да дискутираш със хора паднали от Марс.Или от Тихо Брахе ли беше, Алтай ли беше...Относно фашизма - елементарно е да защитаваш позиция която е световно възприета и не търпяща дискусии, да ставаш подадепт на адептите на теория за човечеството създадена под натиска на общочовешките нужди от мир след 2 св. в. Незивисимо дали е правилна.Напредъка на някои науки поставя под съмнение ту един, ту друг крайъгълен камък на зикурата но все ще се намери някой късно включил се в инфосферата със своя малък свят да раболепничи и да се въздържа от съмнението, ако го има(защото то е присъщо на дълго търсилите истината, някога раболепничили на световните психоинженери но с достатъчно интелект да се замислят и да проверят аджеба туй тъй ли е и що да е тъй.)

• Академик
"Шаран няма в Алтай.Произхода на рибата е китайски, следователно праалтайското и име е чуждица от пракитайското и име."

Хахаха. Нямало. Я виж къде битува шаранчето:

"Сазан (лат. Cyprinus carpio) — пресноводная рыба, семейства карповых отряда карпообразных. Методом селекции получена культурная форма сазана — карп. Обитает в бассейнах Азовского, Черного, Каспийского, Аральского морей, озера Иссык-Куль, реки Амур."

"Чиста логика.Маджар е резултат от затъмнено г-Мадиар-Магиар.Тоест е име несвойствено на тюркоговорящата част от унгарците."

Аз ти казвам, че у маджарлъка има запазени много прабългарски думи, а това, че те си се самоназовават "мадьяр" е ясно.

"Интересно самоназвание на коя част от унгарците съединяващи съгласните е?Балх - Бугари връзка има, описана е от автори славещи се с миродавност като започнеш от Михаил Сирийски"

По тяхно време не е имало развита палеолингвистика. Не са меродавни.

", за несведущия ще поясня - Мовсес Хоренаци и въпросните бхух.Х като Г се произнася в славянска среда и до днес, визирам руси, сърби и македонски сърбомани.За болхиките от индийските веди и рамаяни и бхагатварати въобще няма да отварям приказка."

Няма доказателства, че това са прабългарите.

"Току виж от българския огън и индуския бог на огъня Агни съм доказал че и индусите са тюрки."

Култът към огъня си е тангрическо нещо и го има и при монголите.

"Връзката Кхан Юй Канас Юбиги(през гръцки), Кьониг, Кьнез, Кинг, Кониунг, Конго, не бива да се пренебрегва с лека ръка."

Особено с Конго е много убедително и смятам за нищо на света да не я пренебрегваме. Даже ще си затворим очите и за това, че не е било КХАН ЮЙ, а е било ШАНЮЙ, май.

"За прозелитизма въобще няма да говоря.Но българските диалекти са съществували в изолация сериозен исторически период, особено в някои планински райони дори и в Албания да речем. А защо не и в Карпатите.Българските историци и исторически лингвисти са следвали западноевропейския метод на анализ и оценка в които не се признава съвременния език за източник на сведения и сравнения със древни езици, по обясними причини."

Нищо такова. Те използват старобългарски, който също е славянски и виждат, че новобългарският е продължител именно на славянщината, а не на българлъка.

"То както почнах отдалече ще трябва да обяснявам и причините, ама как да дискутираш със хора паднали от Марс."

"Падналите от Марс" никога няма да напишат "със" пред "х" (хора). Замисли се колко класи си под тях, щом даже не пишеш нормално на български, а си тръгнал да доказваш нелепи анти-научни теории.

"Или от Тихо Брахе ли беше, Алтай ли беше...Относно фашизма - елементарно е да защитаваш позиция която е световно възприета и не търпяща дискусии, да ставаш подадепт на адептите на теория за човечеството създадена под натиска на общочовешките нужди от мир след 2 св. в."

А що? Ако някой има сериозни доводи - нека ги даде. Дотука само видяхме един колоризъм - "С по-тъмната кожа са подчовеци." По тази логика ще излезне, че образованите гърци са били по-зле от дивите викинги, мамка му! Аре без такива колоризми, че не минават!

"Незивисимо дали е правилна.Напредъка на някои науки поставя под съмнение ту един, ту друг крайъгълен камък на зикурата но все ще се намери някой късно включил се в инфосферата със своя малък свят да раболепничи и да се въздържа от съмнението, ако го има(защото то е присъщо на дълго търсилите истината, някога раболепничили на световните психоинженери но с достатъчно интелект да се замислят и да проверят аджеба туй тъй ли е и що да е тъй.)"

Това още Декарт го е казал. Въпросът е да се предлагат качествени критики, а не лозунги и "доказателства" от типа на това, че американци направили Орфей негър, значи траките са негроиди били...

Неактивен vekil

• Академик
Идваме на един акъл философски, с тая разлика че аз не ти отбелязвам грешките(а ги има в другите ти постове.)Въпроса с, со, "със" също е резултат от литературна реформа и то много късна, за която да речем, аз имам резерви(примерно във френския е възприето друго решение на проблема).Отдавна съм минал периода на изпити, чужд контрол и себеутвърждаване, затова си позволявам да не се съобразявам с казионни и общоприети, неподлежащи на обсъждане(изкушавам се да употребя латинския израз но ще се въздържа в кирилски дух.) форманти :o
За шарана ще запитам кои от изброените водоеми се намира в Алтай.(Предполагам какво ще отговориш, така че предварително ще ти кажа че това е изкуствен водоем.)За ШанЮй чети повече китаисти, не един случайно открит в нечия библиотека.За Конго -бях сигурен че ще се хванеш за думата вместо да разлистиш нещо за предните думи. Предсказуем си ми, има много хляб да ядеш докато се научиш на риторика.
P.S.Със закъснение прочетох (типичните за жена между другото) кроежи за отмъщение и си спомних един филм на Оливър Стоун неизвестно как допуснат наскоро от цензурата по една българска телевизия, там има едно обяснение на "отмъщение по турски" - с чекията ръгаш в гъза и бягаш, смесваш се с тълпата.Приляга ти. Личи си че кадъна те е раждала пък и лесно се смесваш с тълпата.Още повече в един пост говориш за българите в 3 - то лице ед. ч.

БГ История