Автор Тема: КУБА - испанска колония, заден двор на САЩ,фиделизъм  (Прочетена 26135 пъти)

Неактивен skromen

• Новодошъл
  • Публикации: 4
  • Респект: 0
 Здравейте,уважаеми участници във форумите на БГ ИСТОРИЯ!
Във връзка с актуалността на едно световнозабележимо събитие,оттеглянето
на Ел Команданте Фидел Кастро от поста му на държавен ръководител на ре-
публика Куба,ми се струва,че е редно да се постави на обсъждане така по-
сочената тема. Знам,че тя е деликатна,но  аз мисля,че трябва да сме обективни,а не да робуваме на различни идеологически,политически и други
видове пристрастия.

БГ История

Неактивен Гесер Курултаев

• Академик
  • Публикации: 216
  • Респект: -20
Здравейте,уважаеми участници във форумите на БГ ИСТОРИЯ!
Във връзка с актуалността на едно световнозабележимо събитие,оттеглянето
на Ел Команданте Фидел Кастро от поста му на държавен ръководител на ре-
публика Куба,ми се струва,че е редно да се постави на обсъждане така по-
сочената тема. Знам,че тя е деликатна,но  аз мисля,че трябва да сме обективни,а не да робуваме на различни идеологически,политически и други
видове пристрастия.

Ами според мен това е една Социалистическа монархия. Отделно, смятам, че редовно прилагат някои бая капиталистически мерки там. И, дано да не стане така, просто един ден Куба да се окаже една квази-социалистическа страна от монархически тип.

Неактивен skromen

• Новодошъл
  • Публикации: 4
 От този първи отзвук на така поставената тема не става ясно какъв смисъл
се влага в изрази като "Социалистическа монархия","квази-социализъм" и т.
н. Трябва ли да се подразбира от такива словесни изяви ,някаква форма  на проявление на  определени  идеологически,политически и други подобни при-
страстия(или пък негативизми)?!                                   

Неактивен Гесер Курултаев

• Академик
  • Публикации: 216
  • Респект: -20
От този първи отзвук на така поставената тема не става ясно какъв смисъл
се влага в изрази като "Социалистическа монархия","квази-социализъм" и т.
н. Трябва ли да се подразбира от такива словесни изяви ,някаква форма  на проявление на  определени  идеологически,политически и други подобни при-
страстия(или пък негативизми)?!                                   

От този втори отзвук на така поставения отговор не става ясно какъв смисъл се влага в изрази като "трябва ли да се подразбира" и "пристрастия".
 Още по-неясно е, защо не се пише по темата, а се визира първия отзвук по нея.

Неактивен blago75

• Професор
  • Публикации: 72
  • Респект: -11
  • http://www.youtube.com/watch?v=VeVssYe3xDc
Един въпрос много ми е любопитен,а той е дали Кастро е още жив.За мен той отдавна е умрялІ нека да гори в адаІ Типично за една диктатура  всичко се крие и премълчава.Царят умря да живее царят,но новия царРаул  е още страхлив и е решил да живее в сянката на братси както през последните 30-40години.

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
Re: КУБА - испанска колония, заден двор на САЩ,фиделизъм
« Отговор #5 -: Септември 12, 2008, 21:37:17 »
Някой ако е бил в Куба да разправя...Как живеят, доволни ли са, по доволни ли са от негрите в гетата, има ли гета, и ако няма как ги изтрайват белите, може би негрите са социализирани, може да ползваме опита на Куба за наште цигани, не само да се пъчим със щампи на Че гевара на хилавите гърди и празните кратуни, феномена адвокат да защитава бедните и онеправданите в български ракурс, Пък Блаже първо да попрочете нещо, после да става регулировчик на Хайуей ту хел.

Неактивен blago75

• Професор
  • Публикации: 72
  • Респект: -11
  • http://www.youtube.com/watch?v=VeVssYe3xDc
Re: КУБА - испанска колония, заден двор на САЩ,фиделизъм
« Отговор #6 -: Септември 15, 2008, 06:36:24 »
Адът е на този остров, а ти Vekile като си бил там разкажи как се гледат прасета в банята на центъра на Хавана.Колкото до социализирането на мангалите и негрите има една смешно ,но поучителна тяхна песен -ашкул сум на тази власт дето направи и нас като вас,а като подпийнат пеели така -ашкул сум на тази власт дето направи и вас като нас.

Неактивен skromnia

• Редовен
  • *
  • Публикации: 10
 Някой ,може ли, да изясни как все още ЕДНА ОТ ПРАКТИЧЕСКИТЕ ФОРМИ на МАРКСИЗМА-ЛЕНИНИЗМА,про-
дължава  да  съществува  на  ЖАЛКО РАЗСТОЯНИЕ  от  ,,демокрация" и капитализъм №1 на света,а други
практически форми на ПСЕВДОМАРКСИЗМА-ПСЕВДОЛЕНИНИЗМА  рухнаха,макар и да бяха на хиляди километри от САЩ?
От само себе си се вижда,че вместо само да се приказва срещу кубинския фиделизъм  е МНОГО ПО-ПОД-
ХОДЯЩО  да се направи реалистичен сравнителен анализ между вече рухналата източноевропейска со-
циалистическа система и настоящата Република Куба.
Мисля,че това е сериозния начин на отношение към поставената тема.
И такъв начин на отношение към тази тема,помислете добре,има на Общото събрание на ООН!
КОЛКОТО И ДА НЕ ИМ ИЗНАСЯ НА НЯКОИ,ООН ВСЕ ОЩЕ СЪЩЕСТВУВА И ВСЕКИ МИГ Е В СЪСТОЯНИЕ ДА ПОВ-
ЛИЯЕ  ПО НАЙ-ВАЖНИТЕ ВЪПРОСИ ОТ МЕЖДУНАРОДЕН ХАРАКТЕР.
Обърнете внимание колко и кои страни в ООН са за свалянето на блокадата на САЩ срещу Куба и респек-
тивно колко и кои страни са за оставането на блокадата на САЩ срещу Куба.

БГ История