Автор Тема: помощ- презентация по история  (Прочетена 38936 пъти)

Неактивен perla

• Новодошъл
  • Публикации: 2
  • Респект: 0
помощ- презентация по история
« -: Януари 10, 2008, 19:17:14 »
 здравейте на всички  :D извинявам се предварително, ако на темата не и е мястото тук :-[ но имам да правя презентация на тема: Сравнение на манталитета и всекидневието на българите през Второто българско царство с всекидневието на византийците и западноевропейците.... :'(
много ще съм задължена, ако някой може да ми каже от къде да намеря информация и материали за презентацията или ми помогне с нещо .... благодаря  :D

БГ История

помощ- презентация по история
« -: Януари 10, 2008, 19:17:14 »

Неактивен четец

• Участник
  • Публикации: 49
  • Респект: 7
Re: помощ- презентация по история
« Отговор #1 -: Януари 10, 2008, 21:23:07 »

Мисля,че ще Ви бъде полезна "История на Второто българско царство" на Йордан Андреев.Моето издание е на "Абагар" - Велико Търново от 1996 г.
В нея има специални глави за българското общество през ХII -ХIV век,за всекидневието на българите през същия период и т.н.Дано съм Ви полезен.

Неактивен perla

• Новодошъл
  • Публикации: 2
  • Респект: 0
« Отговор #2 -: Януари 11, 2008, 16:23:46 »
 Благодаря много за помоща  ;) ще се опитам да намеря тази книга .... дано се справя със задачата  и намеря материал за презентацията  :P

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #3 -: Април 16, 2008, 21:54:31 »
Тая тема нещо не ми вдъхва доверие - що е то манталитет, що е то западноевропейци по време на Второто българско царство, кои аджеба са византийците по това време и въобще и т.н.

БГ История

« Отговор #3 -: Април 16, 2008, 21:54:31 »