Автор Тема: Антропологичния тип на древните българи  (Прочетена 34907 пъти)

Неактивен IYINacionalistIYI

• Редовен
  • *
  • Публикации: 22
  • Респект: -1
  • България над всичко!!!
Здравейте, искам да ви попитам дали знаете нещо повече за антропологичния тип на древните българи и ако може да ми дадете някакъв линк с информация по темата.
« Последна редакция: Септември 09, 2007, 00:44:44 от IYINacionalistIYI »

БГ История

Неактивен КАН ЮВИГИ

• Редовен
  • *
  • Публикации: 17
  • Респект: 0
  • БЪЛГАРИЯ -ТРАКИЯ,МИЗИЯ,МАКЕДОНИЯ
Re: Антропологичния тип на древните българи
« Отговор #1 -: Септември 10, 2007, 23:06:41 »
Здрасти,националист IYI
това дето питаш е един въпрос по който много много не се интересуват така наречените "историци"ще трябва да се ровиш доста и когато получиш някаква представа и я споделиш с някой който е малко над средното ниво ще ти каже че тия дето са написали тия данни са или литератори или неспециалисти и ще ти цитират я някой руснак,шваба или ингилизин,сега има много информация така че не губи надежда дерзай
четох някъде и ще се опитам пак да го открия и ще ти кажа къде че
Българите не могат да се причислят нито към славяни,нито средизимноморския
тип даже към нашия тип се отнасят много от така наречените сега "стари"европейци ще ти го намеря този материал  ти също търси има един много добър български професор дето въстанови черепа на Калоян мисля че от него беше айде чао за сега
Nemo me impune lacessit (lat.)

• Редовен
  • *
  • България над всичко!!!
« Отговор #2 -: Септември 11, 2007, 14:21:03 »
Източноиранците са източносредиземноморски тип,който се е образувал от смесването на средиземноморски с палеоевропеиден тип.Българите са били сармати,а сарматите са смес от палеоевроопеид и източносредиземноморски тип.А щом са сармати явно е имало преселение на сармати от северното причерноморие към Централна Азия(за което има и някой доказателства) и когато сарматите са дошли в Памир са заварили по старото население от източносредиземноморски тип и са се смесили с него.Така ,че поне според мен може да приемем че древните българи са смес от палеоевропеид и източносредиземноморски тип ,който ако се съди по това ,че където е имало българи се среща този тип явно е бил преобладаващ.Брахикефалията(късоглавие) характерна не само за  древните, но и за  голяма част от днешните българи идва от палеоевропеида.
Поне аз така смятам от това което прочетох за антропологичния тип на древните българи.Извода поне за мен е,че древните българи са оставили голяма част от гените си на днешните българи ,а не както се смяташе до скоро.

За антропологичния тип на сарматите и източните иранци може да видиш тук:http://www.protobulgarians.com/Kniga%20na%20Aleksandaar%20Bayar/BAJAR-KNIGA-CHAST-4.htm
Кан Ювиги ,ако си намерил нещо друго пиши.Благодаря предварително.
« Последна редакция: Септември 11, 2007, 21:43:30 от IYINacionalistIYI »

Неактивен Glorer

• Новодошъл
  • Публикации: 1
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2007, 10:41:22 »
Здравейте. Аз съм тук от скоро. Бих искал тази тема да продължи. Също така бих искал да напиша нещо, което вероятно е очевидно за повечето от вас, но преди известно време ми направи сериозно впечатление.
В някаква статия видях снимки на статуи от района на Балх, датирани от времето на древните българи. Изключително много ме впечатли факта, че лицата от снимките не се различаваха особено от съвременните черти на българите. Спокойно бих могъл да твърдя, че съм срещал в съвремието много хора които притежават очевидна прилика с тези статуи. От друга страна в никакъв случай не мога да кажа, че ставаше дума за типични лица по принцип. Напротив.

• Редовен
  • *
  • България над всичко!!!
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2007, 16:39:22 »
Можеш ли да ми дадеш линк за да ги видя тези статуи.

Неактивен Vall

• Новодошъл
  • Публикации: 1

• Редовен
  • *
  • България над всичко!!!
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2007, 20:08:56 »
Ако става въпрос за тази статия чел съм я.Благодаря все пак.

Неактивен minkovasilew

• Редовен
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2007, 11:27:35 »
мдже ли да ме осведомите за езика на прабългарите-литература лингвистика и тн  някой сайт

• Редовен
  • *
  • България над всичко!!!
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2007, 14:04:55 »
Ето виж в този сайт тук има и за езика ,и за културата ,въобще всичко за древните българи: protobulgarians.com

Неактивен minkovasilew

• Редовен
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2007, 15:34:43 »
Благодаря ти НАЦИОНАЛИСТ-още съм нов в интернета-така се стекоха обстоятелствата-ще наваксвам-още веднъж Благодаря

Неактивен emilia_n

• Академик
  • Публикации: 238
  • Респект: 6
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2007, 15:08:46 »
При случайно ровене из нета попаднах на едно интервю на проф. Йордан Йорданов. Един от най-видните антрополози в България през последните години. Ето и адреса където открих това интервю:
http://www.cherga.bg/statia.php?mysid=658&t=18&

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #11 -: Май 06, 2008, 21:18:19 »
За някои и огледалото върши работа.

БГ История

« Отговор #11 -: Май 06, 2008, 21:18:19 »