Македония > Общ форум - Македония

Нека спрем-просто не си струва!

(1/15) > >>

бугарашъ:
Хора,живея от повече от 5 години в Испания и  наскоро ми се прииска да си запиша малко нашенска музика(македонска).Търсейки подходящи сайтове попаднах на невероятни места!Със сигурност и Вие сте попадали на подобни МАКЕДОНСКИ средища на зомбирани олигофрени.Човек трудно може да повярва,че идиотизмът е превърнат в държавна цел.Жалкото е,че ни употребяват за сапун и с нас си мият з....ниците.Жалко е наистина,но и те самите са жалки-с промити мозъчета и слепи очи...
Нека приемем,че са душевоболни и да не им обръщаме нимание.Те са плод на държавната им политика и едва ли няколко души от форумите могат да се преборят с средствата им за масова манипулация.Оставете ги сами с дребната им държавица,с крадената история,с взетите назаем герои,с измамата,в която живеят.Нека с мислят,че са центъра на света и ,че Луната е изконна македонска земя.Нека си мислят,че не са били една от най-затънтените български провинции.Лъжейки само себе си ,че са велики (защото никой друг не им се връзва) си милят,че ще уплашат шиптърите.Ще дойде денят,в който ще си спомнят,че са по-чисти българи и от тебе,и от мене,ама ще е късно...Нека ги оставим да се давят в собствените си л...на-просто не си струва-нито нервите,нито загубеното време.Не ножеш да убедиш идиот,че бялото не е черно...
          ...ПРОСТО НЕ СИ СТРУВА!!!!

T.Jonchev:
Ами да, тъкмо така е - за съжаление.

zaharisa:
 То е защото, не се обиждайте , господа, но не сте се научили културно да спорите. Всеки човек си има мнение- не може да обиждаш всеки, който не е съгласен с твоето мнение, колкото и абсурдно да ти изглежда то. Но като обясниш на човека разумно, и с доводи- къде греши, той, ако е човек, а не говедо- ще те изслуша, ще помисли и ще реши за себе си. А ако ти после пак помислиш, проявиш търпение и изпипаш доводите си  -  може пък и  да го убедиш .

Но това става с доводи, и най-вече с търпение, а не с обиди. А най-много търпение трябва с македонците, защото кръвта им лесно кипва.. Така че господа - грешите, според мен- с липсата на търпение. Аз за съжаление нямам достатъчно знания, за да изпипам доводите си... и образование, за да намирам верните източници, но смятам да променя това в скоро време. Стискайте ми палци да се изуча добре.. (тази година ще карам кандидатстуденстките изпити :)) и успея да науча поне един македонец откъде са корените му.

metonaidenov:

--- Цитат ---и успея да науча поне един македонец откъде са корените му.
--- Край на цитат ---

Желая ти успех...ама едва ли  :) След дъжд качулка, както се казва! За формирането на една нация трябват две поколения, които май в случая вече са налице. А и засега, доколкото знам, няма засвидетелстван обратен процес на "връщане към корените си"; национализмите за добро или лошо само се множат, а не се редуцират. И едва ли нам е писано да създадем прецедент...

zaharisa:

--- Цитат на: metonaidenov в Декември 05, 2007, 23:53:25 ---Желая ти успех...ама едва ли  :) След дъжд качулка, както се казва! За формирането на една нация трябват две поколения, които май в случая вече са налице. А и засега, доколкото знам, няма засвидетелстван обратен процес на "връщане към корените си"; национализмите за добро или лошо само се множат, а не се редуцират. И едва ли нам е писано да създадем прецедент...
--- Край на цитат ---

Благодаря :)
Днес се убедих, че няма нищо невъзможно. С доводите и търпението си убедих един човек в нещо, обратно на това, в което вярваше. И сега той търси своите отговори. Не беше по македонския въпрос , но ме обнадеждава :)

П.С. С 2 поколения -те вече са нация. Аз искам само да им върна корените - а на нас, българите- открадната история. За повече само мога да се надявам :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия