Анкета

Колко години е плавал Булгарският флот из Средиземно море, след преминаването през  Проливите

Девет годин скита се ..
2 (100%)
Седем години...
0 (0%)
Една година  ...
0 (0%)
Не знам  ..
0 (0%)
.. там е и до ден-днешен ...
0 (0%)
Четири години ...
0 (0%)
.. три години без сън, без покой ...
0 (0%)

Общ брой гласове: 2

Гласуването приключено: Юли 22, 2013, 22:42:39

Автор Тема: Булгарският флот, сраженията на Светослав, Халифатът на Фатимидите и на Кордова  (Прочетена 16390 пъти)

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8

Да обърнем внимание на първото изречение - нанесъл им редица поражения, преди превземането на Барселона в 997 г. Та откъде творческата ти мисъл измисли деветте години скитания и плавания?!
В сведението което се съдържа в статията пише за едно разбиване на вражески войски , след което корабите продължили на север. Е?
Имало ли е кампания против испанците? Имало е? Истината ли пишат летописците - истината!

А-а-а-а , приятелюююю .. СЕГА те разбра-а-а-а-а-х ..
Твърдиш,че  НЕ ДЕВЕТ, А ПОВЕЧЕ години е имало скитания и плавания?? .. от 970, когато навлизат в Средиземноморието .. та някъде до 985-а година .. или даже и до 997 година!
Какви ти девет, намекваш ми ти .. поне 15-20 години са били в Средиземно море ..
Имало ли е кампания против испанците? Имало е? Истината ли пишат летописците - истината! била ли е кампанията, както даваш ти данни до 997 - била е!
 .. точни ли са данните ти-точни са!
А въпросчето ми остава .. ЗАЩО ЗА БОГА???! .. каква им е била идеята на булгарите ?? ..що веднага, в 970-971 не се запътват, от Средиземно море,  за в къщи ..  ...

БГ История

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
Мой цитат , който си цитирал :
Да обърнем внимание на първото изречение - нанесъл им редица поражения, преди превземането на Барселона в 997 г. Та откъде творческата ти мисъл измисли деветте години скитания и плавания?!
В сведението което се съдържа в статията пише за едно разбиване на вражески войски , след което корабите продължили на север. Е?
Имало ли е кампания против испанците? Имало е? Истината ли пишат летописците - истината.

Какво разбра? Обратното на написаното ли? Ти обратен ли си. Един психопат, един луд и един обратен, Помаков пък е социопат и дори аз го блокирах от страницата си във Фейсбук...

Всъщност какво твърдиш и си измисляш дори от мое име си е твой проблем. Само че духовата ви музика изглежда ще намалее с един слушател. Не че досега съм ви се връзвал кой знае колко.
Нямам достъп до профила си и до коментарите на статиите?! Затова не виждам особен смисъл да посещавам сайта.

Но който се интересува от булгарско образование и просвета има група във Фейсбук:
http://www.facebook.com/groups/bulgary/
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
а защо все пак, не пишем за Морската Пехота??!
« Отговор #47 -: Август 05, 2013, 20:48:14 »
Мой цитат , който си цитирал :
Имало ли е кампания против испанците? Имало е? Истината ли пишат летописците - истината.

Какво разбра? Обратното на написаното ли? Ти обратен ли си. Един психопат, един луд и един обратен, Помаков пък е социопат и дори аз го блокирах от страницата си във Фейсбук...

Всъщност какво твърдиш и си измисляш дори от мое име си е твой проблем
. ...
ОТ ТВОЕ ИМЕ не си измислям нищо ..!
ВСИЧКИТЕ СИ ПОСТОВЕ ПИША АЗ, С МОЕТО СИ ИМЕ ..
Никога не съм споменавал "ама така, го казва самият Джумбурлу .."  и да сложа  в  устата ти лъжливи думи ...
.. тебе те цитирам НАПЪЛНО КОРЕКТНО .. НЯКЪДЕ ДА СИ ВИДЯЛ ИЗМЕНЕНИ И ПРЕИНАЧЕНИ ТВОИ  СЛОВА  .. ..
Приемам , ЧЕ ТВЪРДЕНИЯТА СА ТИ ВЕРНИ НА 100%! ..и допълвам с други данни .. от книги, от Уикипедия ...  допълвам КАКВО СЛЕДВА, АКО ДАННИТЕ СА ТИ НА 100% ВЕРНИ!

Атил в Август 05, 2013, 18:00:21 Имало ли е кампания против испанците? Имало е? Истината ли пишат летописците - истината. Какво разбра? Обратното на написаното ли?
Да .. имало е,  АМИ И АЗ ТАКИВА ДАННИ ДАВАМ.. ИМАЛО Е ВОЙНА, СЛЕД КАТО АЛ МАНСУР СИ УКРЕПВА ВЛАСТТА В 977 ГОДИНА ... ИМА КАМПАНИЯ срещу ,  християните на север, ами  АЗ ТОВА ГО ТВЪРДЯ , давам и подробности, давам и датировки .. абе ти, като реши да пишеш в тази тема и да дискутираме, видя ли въобще, кой какво е писал????
...
1. Моят извод, че Булгарският флот стои от влизането си в Средиземно море, в 970 година , НЯКОЛКО ГОДИНИ В СРЕДИЗЕМНО МОРЕ (къде?? защо??.. кой ги хрантути) не го опровергаваш ..
и правилно  АМИ ТОЙ СЕ ОСНОВАВА НА ТВОИТЕ ДАННИ!
Атил в Август 05, 2013, 18:00:21 Та откъде творческата ти мисъл измисли деветте години скитания и плавания?!

Веднъж съм обяснавал вече, за това, колко време минава между две дати и как да го намираме .. назована бе вълшебната думичка АРИТМЕТИКА - събиране и изваждане на числа  .. и споменавах нещо, което ще ти помогне и ще ти е под ръка .. купчини с ябълки и круши ..в Сеново имате, нали??! ..
още съвети-почни от простичкото .. ако имаш пет ябълки и към тях прибавиш още четири, колко ли са общо ..??!..нееееее , няма да ти помогна, сам , сам трябва да намериш отговора .. и сам трябва да разбереш,  ОТКЪДЕ АЗ СЪМ ИЗЧИСЛИЛ МИНИМАЛНО ДЕВЕТ ГОДИНИ ПРЕСТОЙ!
Сам! .. ти можеш! .. та ти имаш БУЛГАРСКО ИМЕ - Джумбурлу! Приятелско предупреждение - като почнеш да правиш нагледни аритметични упражнения, с ябълките и крушите, недей яж от тях, докато не си свършил с изчисленията! Това може да те обърка ...

2.Моят извод , основан НА ТВОИ ТВЪРДЕНИЯ,че Българският флот има присъствие в Средиземноморието, поне докато  ИМАТ поне една ПОБЕДА по море , над средиземноморските испанци (Барселонското графство) .. като датировката е най-вероятно 979 година ..  та този извод, ти не го опровергаваш с нищо и по никакъв начин .. и аз и ти даваме едни и същи данни- Барселона е превзета в 985 година!
 НЕ ДАВАШ НИКАКВО ОБЯСНЕНИЕ  .. защо булгарите, са стояли в Средиземноморит, до тогава, докато има война и те имат първа победа!??!

3. Опитваш се, да възродиш нрави май разпространени сред булгарските моряци??! .. Питаш ме плахо Атил в Август 05, 2013, 18:00:21 Ти обратен ли си ..
уффф ... приятелю, впечатлил съм те със знания е коректно поведение, нали .. ама съм хетеросексуален ..
.. пък и така както си бръснат .. не би могъл тотално да ми възбудиш, извинявай - няма малкия Симчо и сантиметър да подскочи, няма
.. този отказ въобще не означава слаба оценка на Познанията ти за Булгарската морска пехота, нито е негативна преценка за тебе .. ... 
Да те успокоя, може би ще намериш любовта, нали си близо до Русе - сложи една перука и някой ден ..Дунав мост, а??!

4.Опитваш се,  да ми коладиш Владо Помаков .. и разни съфорумци ..
..  не искам да се меся, пък и не смятам като тебе .. Владо си ми е приятел във Фейсбук и ще ми отане!
  Атил в Август 05, 2013, 18:00:21 Помаков пък е социопат и дори аз го блокирах от страницата си във Фейсбук
не знам защо постоянно се опитваш с обиди, да защитиш честа на Булгарската Морска пехота .. не, Джумби, истинските булгарски морски пехотинци не са били като тебе-не са обиждали наляво и надясно! ... Много хора са ти викали "тоя е полуидиот" а аз разпалено съм те защитавал .. н-е-е-е-е, не е .. Джумбурлу е пълен идиот , викал съм..

Сега .. ВЗЕМАШ ЛИ ПАРИ ОТ НЯКЪДЕ ЗА СТАТИИТЕ?? .. от някаква държава ...??!
ЗАЩО ПОКАЗВАШ БУЛГАРСКИТЕ МОРЯЦИ КАТО ИДИОТИ .. защо ,според твоите писания, те само обикалят насам-натам, а не се прибират, като нормални хора в къщи??! ... някой плаща ли ти??!

Защо избяга от темата за морската пехота! .. някой ти каза да не подчертаваш булгарския приоритет за тези елитни части ли??!
Защо избяга от темата, какъв е смисъла от Водните Булгарски пътища .. защо не даваш подробности, кой и кога ги е установявал из Евразия .. и какъв е бил смисъла от прокарване и установяване на Водни пътища ..
Наши сме си, ако кажеш "плащат ми" ще те разберем ...
« Последна редакция: Август 06, 2013, 07:21:20 от sim4o »

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
Темата окончателно заби в ненаучната фантастика и поради това се заключва. - бел.мод.

БГ История