Автор Тема: Коя е най-голямата историческа измислица, която сте чували?  (Прочетена 156614 пъти)

Неактивен Makedonec_MKD

• Участник
  • Публикации: 36
  • Респект: -7
    • History of Macedonia

За тези "македонци",които с името на България са умирали?За Яне Сандански и Даме Груев? ...

;D ;D ;D

« Последна редакция: Юни 10, 2007, 20:37:11 от Makedonec_MKD »
William Gladstone: "Македониjа на Македонците, Бугариjа на Бугарите, Србиjа на Србите!"

БГ История

Неактивен КАН ЮВИГИ

• Редовен
  • *
  • Публикации: 17
  • Респект: 0
  • БЪЛГАРИЯ -ТРАКИЯ,МИЗИЯ,МАКЕДОНИЯ
Здравейте,на всички
тука в този форум ми стана много интересно ,щото някакъв маке-донец успява
все пак да води някакъв разговор ,търси, рови и намира некакви глупости ,с които са им пълни главите,от пропагандата(сръбска разбира се)и ги представя за верни,и той си вярва ;Dно както ,каза blago той не чете другите не отговаря директно , така че няма смисъл да спориш с радио.аз съм сигурен ,както каза  emilia ,че дядо му и баща му и целия му род са БЪЛГАРИ а той сега е маке-донец но това ще отмине аз съм сигурен ,че нещата ще си дойдат на място когато влезнат в ес.когато отпаднат граници и всеки се движи и работи и живее където иска.примера е с каталуния в испания сега искат да се отделят в отделна държава говорят си на диалекта ,лъжат мажат и те като маке-донец си измислят история но времето не е  с тях ,няма да ги бъде така ,че аз съм оптимист НИЕ БЪЛГАРИТЕ сме претопили много етноси,преживяли сме много империи така ,че можем да ги оставим те сами да стигнат до верния път.няма сърбин с който съм говорил и той да твърди ,че маке-донцие не са БЪЛГАРИ
поздрави
Nemo me impune lacessit (lat.)

Неактивен КАН ЮВИГИ

• Редовен
  • *
  • Публикации: 17
  • БЪЛГАРИЯ -ТРАКИЯ,МИЗИЯ,МАКЕДОНИЯ
а забравих любимата ми снимка
Nemo me impune lacessit (lat.)

Неактивен Komap

• Администратор
  • Академик
  • Публикации: 309
  • Респект: 28
Македонец, повтаряш се вече с цитатите и картинките, което го намирам за добре, защото "аргиментите" ти свършват:)) Обаче аз имам още доста ;D ;D ;D
Ако чакаш отговор на постнатия цитат от Яне, поразрови се в старите ми постинги тук.

И не забравяй, че и аз чакам отговор на една картинка с плоча от Битоля от 1016 г.:))) Бъди така добър да си напънеш сивото вещество и да дадеш някакъв смислен отговор докато постваш същите неща ;D
***Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш!***

Неактивен borhes

• Знаещ
  • Публикации: 130
  • Респект: -19
  • Αλέξανδρος Γ' ο Μακεδών
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 17:50:26 от borhes »

Неактивен blago1986

• Професор
  • Публикации: 69
  • Респект: 1
  • ......
Много вярно >:(

Неактивен argiloff

• Новодошъл
  • Публикации: 2
  • Респект: -1
  Много ми е интересно да видя как македонците ще докажат наличието на мак. ез. през античността.Има един извор в който се споменава , че Александър Велики говорил на войските си на "техният език"-но кой е той не се споменава.Най-вероятно това е бил войнишки диалект.Нека уважаемите днешни македонци докажат връзката си с древните македони без да имат лингвистична , антропологична и каквато и да била друга опора.Явно паметта им е изтрита благодарени на десетилетното сръбско присъствие.И все пак днешна Македония предимно се знае като Бивша Съюзна Република Македония.

P.S.
Съгласен съм казаното по горе че нито гърците , нито македонците са ни врагове.Май враговете на България са в самата България.
« Последна редакция: Август 09, 2007, 19:44:41 от argiloff »

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
всички хора са произлезли от маймуните,а само македонците-от българите;)
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен TIMSHEL

• Професор
  • Публикации: 55
  • Респект: 3
Re: Коя е най-голямата историческа измислица,
« Отговор #38 -: Август 19, 2007, 22:52:14 »
.
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 19:11:19 от TIMSHEL »

Неактивен Тракийски

• Редовен
  • *
  • Публикации: 11
Здравейте на всички . Реших , че тази тема ще едно малко скандално, но добро начало на членуването ми в този форум .
Най-голямата историческа измислица ,която съм чувал , ами учил съм история в Благоевград , там освен македонското население ,( което сме окупирали и накарали да се мисли за българско  ;), т.е. освен българите , естествено)  ,имаше  и доста голяма бройка македонски студенти , които пред Могъщата сила на Македонската просвета бяха избрали българския пропагандаторски университет ЮЗУ "Неофит Рилски" ( поредната историческа личност , която подло сме откраднали от пресветлата им история , градяща началото си от късният палеолит ;) ) . Та се наслушах , на доста интересни твърдения . Но искам да задам няколко въпроса ,свързани с най-основните към наследниците на Македонската династия .
1-во . Като сте наследници на Александър и Филип Македонски , защо не знаете и думичка на гръцки ?
2-во Всички знаем за така наречената "окупация" на Българският тиран над Македонските земи в началото на века . Въпросът ми е , защо ,имайки предвид , че "Българският тиран" знае как се воюва , и вероятно е очаквал отпор от смелите македонци , вместо бункери е строял училища ?
3-то Има ли средновековна документация на Великата Македонска империя (Да кажем по времето на Самуил , примерно ;) ) , пазена в някакви западно европейски исторически музеи ? Или където и да е другаде освен в македония ?
4-то. Наистина ли си мислите , че като намачкате кариран лист хартия, напишете с перо "Самуил Македонски " и го посипете с пепел , ще изглежда като автентичен документ от средновековието ?

Имам и още ,меко казано, няколко въпросчета ,които няма да задам , защото поста ми стана достатъчно обемен.
« Последна редакция: Септември 10, 2007, 15:58:02 от Тракийски »
Българио, за тебе те умряха,

една бе ти достойна зарад тях,

и те за теб достойни, майко, бяха

И твойто име само кат мълвяха,

умираха без страх.

Неактивен бугарашъ

• Академик
наскоро попаднах на някакъв "историко-образователен" македонски саит,в който съвсем сериозно се твърди,че средният надпис от "Розетският камък" е на най-чист древномакедонски език,който щели и до ден днешен да си говорят,ако били малко по-организирани.;)))Тогава щели още повече да се отличават от жълтите,пиздеглази татари,дето им се настанили откъм изток!!
Мисля си,че сега ,когато погледите на македонците са насочени на запад,към Европа то към нас остават з...ниците им....!Що не вземем тогава и да им теглим по един.........бой-докато проговорят старомакедонски...!!;))))

Неактивен metonaidenov

• Знаещ
  • Публикации: 134
  • Респект: 10
Отдавна не съм се изказвал във форума и ето, че реших да го сторя.  ;D  Остана да разберем къде са се спотаили останалите от "старата гвардия"  ??? :) - Комар, Ангела, Ема и пр. да не изреждам...
Темата е колкото предъвквана, толкова и интересна, но с голяма доза съжаление мога да споделя, че крайните оценки и констатации, давани в немалко от постовете, не се различават много от същите в споменатите "историко-образователни" македонистки сайтчета! (въздълго изречение, но не ми се пренарежда - идеята е ясна  :P ) ... Според мен е ясно, че нова нация (имайки предвид, че това понятие е от епохата на Модерността) може да възникне в рамките на две - три поколения и че хора, които до преди по-малко от век са имали едно самосъзнание, днес техните внуци имат изградено ново такова. Също така за мен е очевидно, че случая с Македония и македонците е показателен пример за това. Важното е новоизграждащата им се идентичност да не е на антибългарска основа, да зачита (па макар и да премълчава) българския елемент в историята на този край, да търси общото между двете държави и нации (като например езика, общите исторически епохи)... С неприкрит оптимизъм смея да твърдя, че малко по малко се върви именно в тази посока. А за да не спъваме процеса, не трябва да се правим на сърдити и ощетени (любима поза на българина), а да си отговорим защо е станало точно така и да продължаваме напред. Уверявам ви, че това, което четем в някои македонски форуми или пък в пресата не отразява широката реалност. Ежедневно българо - македонската граница се пресича и от двете страни стотици и хиляди пъти. Лично аз познавам доста македонци, мои колеги, и виждам, че те са твърдо убедени в своята позиция, точно колкото и ние в нашата. Така е...поне за момента. Но това не ми пречи, предполагам и на тях също. Една от тях даже не крие, че прадядо й идва от София, но за нея това не води до същите изводи, които си правим ние от този факт. Фамилията й завършва на "-ва", но тя си остава македонка! Това е положението... В крайна сметка всяка национална история се гради от национални митове (повече или по-малко). И точно толкова трудно е да ги убеждаваме в нашата правота, колкото те нас в тяхната. Историята ще си каже думата, като му дойде времето  ;) (като не казвам, че ще останем доволни от "присъдата" й)
=Животът, що е то? - епидемия, предавана по полов път==

Неактивен бугарашъ

• Академик
Хайде малко да "разпуснем"!Мислих да не се бъркам повече,но само ще отговоря набързо на горенаписаното от metonaidenov (чел съм и други негови публикации,които са долу-горе в същия дух).Мисля,че прекалено "навътре" приемаш нещата с тази Македония;)Едва ли някой тук (във форума),пък и където и да било в България приема насериозно идиотщините,бълвани от съседката ни.Аз също съм бил в Охрид и в Скопие и там (по-специално в Охрид) имах възможност и време да разговарям с доста хора.Общо взето разговора достигаше до:"-...Абе и аз знам,и ти знаеш също,че освен циганите и шиптърите други ,освен българи няма тука,ама по-лесно ти е ако се пишеш циганин....".Мисля си,че общо взето върху това се е изградила македонската нация.То и без туй всички гърци им викат "български цигани"
 ;D И...не ми пука!!!Нито за тях,нито за баирите им,нито за циганията им...И у нас си имаме достатъчно ядове!Ако щат да ме наричат манджурец-все ми е тая-аз си знам какъв съм! Не ми пука!Майната им!!
Ровичкам се из писанията им само и единствено за убиване на време-без цел и посока...Много ми е готино-понякога се смея на глас (дали е възможно да е заразно...!?!).В десетки сайтове откривам едни и същи хора-една шепа,ама са като пинчери :D Брей,толкова омраза и злоба в една глава-не е на добре!Нашенците са малко по кротки-снимчици малко,архивен материалец,туйцък-онуйцък-дребна работа...А онуй ще те изяде с парцалите,ще те сдъвче и изплюе и накрая ще ти оноди целата рода или поне половината...
Да се смееш ли,да плачеш ли...?!Но мисля,че общо взето е забавно.Не ги приемам на сериозно нито тях,нито държавицата им!Единствено и само се забавлявам,убивам си времето и...това е!
Не си хабете нервите излишно и гледайте на нещата (македонски) откъм веселата им страна! ;D

Неактивен metonaidenov

• Знаещ
  • Публикации: 134
  • Респект: 10
Здравей bugarash... най-малкото аз приемам навътре "нещата с тази Македония". Повтарям се и се потретвам вече като казвам, че и мен (както и ти го твърдиш за себе си) тая тема не ме трогва особено, а напротив - доста предъвкана и изхабена стана! Но за добро или за лошо не всички мислят като нас. Затова реших да си споделя виждането по въпроса. А в резюме то е, че тези, които най - много "се възмущават" (меко казано) от съществуването на държавата Македония и нейния народ, много приличат на онези, на които всъщност опонират... и че всичко това ми изглежда някак повърхностно, защото надделяват емоциите и се чуват съвсем малко доводи и от двете страни. В крайна сметка на Балканите от всичко има по две - Сърбия и Черна гора, Албания и Косово, Хърватско и 50% от Босна (другите 50% можем да ги пишем към сърбите, т.е. те пак са по напред от нас с трите си държави  >:(  ;) ), Румъния и Молдова, Гърция и Кипър...в тая поредица защо да не се наредят и Македония и България  :P
=Животът, що е то? - епидемия, предавана по полов път==

Неактивен бугарашъ

• Академик
Как така тези сърбя пак ще ни водят?!!На цели три части разделени,разбираш ли!! ;DДа се вземат мерки и докато все още не сме станали сива и хомогенна българска маса да поведем в резултата и да се разделим на македонци,шопи,тракийци,родопчани,добруджанци,власи,цигани,турци,помаци като всяка част може да се раздели на подчасти....А май най-сигурно ще е,ако всяка община обяви независимост! ;D

БГ История