Автор Тема: Balgarite ot kade sa dosli  (Прочетена 151760 пъти)

Неактивен Lisichkata

• Редовен
  • *
  • Публикации: 21
  • Респект: 0
Re: Balgarite ot kade sa dosli
« Отговор #90 -: Септември 01, 2008, 16:24:18 »
писна ми от македонеца....да пуска толкова дълги и безсмислени постове, да вземе да се укроти малко...цялата тема е завзел и не ще да я пусне...не мога да прочета на другите постовете, щото само тоя ми е пред очите. >:(
"Не бързай! Винаги можеш да направиш на някого мръсно. Колкото по-късно - толкова по-мръсно."

БГ История

« Отговор #90 -: Септември 01, 2008, 16:24:18 »

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #91 -: Септември 04, 2008, 23:08:36 »
----
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 09:05:48 от vekil »

Неактивен проф. Добрев

• Редовен
  • *
  • Публикации: 5
  • Респект: 1
Re:Balgarite ot kade sa dosli
« Отговор #92 -: Април 16, 2009, 09:54:25 »
İskam da znam koi sa Bılgarite
Въпросът в заглавието на темата, която сте пуснали, е лишен от всякаква логика и мисъл,
защото българите или което е същото, съвременната българска народност не е дошла от никъде,
а се е създала и образувала по тези земи през ІХ-Х в.

Извънредно приятно ми е да разбера, че имате желание да научите нещо повече за нас българите
и затова ви препоръчвам непременно да прочетете
началните раздели от т. 2 на академичната история на България:

История на България, т. 2. София, 1982.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 09:58:39 от проф. Добрев »
Болгары шли во главе Великого Переселения Народов; именно они являются первопричиной воздвижения Великой Китайской Стены;
подготовили гибели и участвовали в свержении Римской Империи.
http://bolgnames.com
http://books.bg/books/author/17931/

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #93 -: Април 16, 2009, 18:10:54 »
Съвременните българи в България,са без всякакво съмнение,от славянското лингвистично семейство-това явно се вижда ако сравним с полскирхърватски или словенски-дерво-дърво,дрво-дрвар-дървар,или крава-корова,крава,или мляко-млеко,млийеко,молоко....и още неща могат да се дадат-явно е........от къде идват славяните-давъл съм 3-4 теории,мога да дам и още.....какъв е все пак славянският произход-не твъърдя убедено!

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #94 -: Април 17, 2009, 21:17:47 »
Съвременните българи в България,са без всякакво съмнение,от славянското лингвистично семейство-това явно се вижда ако сравним с полскирхърватски или словенски-дерво-дърво,дрво-дрвар-дървар,или крава-корова,крава,или мляко-млеко,млийеко,молоко....и още неща могат да се дадат-явно е........от къде идват славяните-давъл съм 3-4 теории,мога да дам и още.....какъв е все пак славянският произход-не твъърдя убедено!

Попрегледах назад тая тема - голяма смехория е наистина. Всеки си пробутва теорийката, която най му изнася - било по етнически, релбигиозни, политически и дявол знае какви причини... Особено смешен е фукливия татарин Гесер Курултаев, човечец смазан от комплекси за малоценност... но той изобщо не е от интерес тук.
Както и да е, важното е (Симчо не се сърди, но и ти предлагаш само нещо за размисъл или "за присъединяване, ако желаеш", но самият ти като че ли нямаш определено становище) теорията да обяснява всички, вкл. и най-странните положения и факти, които са установени досега при търсенето "откъде идват българите". Такава теория сега-засега е единствено скитската. Тази теория се базира на най-новите схващания за "прародината на индоевропейците" - Балканския полуостров и за "скитите като първите индоевропейци" или "праславяни". Като при това трябва да се има предвид, че "индоевропеец" (както и "славянин") са късни и неправилни термини.
Кристо - ако поразсъждаваш като биолог, никога не би казал че нещо свястно би могло да дойде от Средна Азия освен някакви вторично подивели хуманоиди. Просто природните условия в древността не са позволявали на нищо по-стойностно да се развие там и затова и днес там си е дивотия - изостаналост и примитивизъм...
Ами това е накратко един коментар
Помака

Неактивен бугарашъ

• Академик
  • Публикации: 247
  • Респект: 28
« Отговор #95 -: Април 17, 2009, 22:26:14 »
...не би казал че нещо свястно би могло да дойде от Средна Азия освен някакви вторично подивели хуманоиди. Просто природните условия в древността не са позволявали на нищо по-стойностно да се развие там и затова и днес там си е дивотия - изостаналост и примитивизъм...
Помака

А не сме ли се "измъкнали" от там именно за това?!Щом пейзажа не е бил на нивото на ранга ни... ::)
Наскоро се разрових из писанията отнасящи се за наша милост(българите) в повечето испаноговорящи государства и (явно ъпгрейтвани данни) основната теза е,че сме произлезли от нас самите и сме представени (на доста места) като немалка заплаха за китайските държави в древността.Изрично се подчертава,че сме били важни съюзници с хуните на Атила.Из всички земи през които сме минали сме оставили каменни укрепени градове-не е зле за "чергарско племе"!Интересното е,че за туземни славянски племена,'дето са ни претопили почти не се споменава.Изобщо за славяните всяка една статия започва с:"Произхода на славяните е забулен в неизвестност..."В чилийски,аржентински и венецуелски сайтове днешна България е записана като най-старата европейска държава останала с името си в земите си и граничеща (написано буквално-със земите си) със себе си  ::)
Всички хора са произлезли от маймуните,а македонците-от българите!

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #96 -: Април 18, 2009, 21:20:44 »
...не би казал че нещо свястно би могло да дойде от Средна Азия освен някакви вторично подивели хуманоиди. Просто природните условия в древността не са позволявали на нищо по-стойностно да се развие там и затова и днес там си е дивотия - изостаналост и примитивизъм...
Помака

А не сме ли се "измъкнали" от там именно за това?!Щом пейзажа не е бил на нивото на ранга ни... ::)
Наскоро се разрових из писанията отнасящи се за наша милост(българите) в повечето испаноговорящи государства и (явно ъпгрейтвани данни) основната теза е,че сме произлезли от нас самите и сме представени (на доста места) като немалка заплаха за китайските държави в древността.Изрично се подчертава,че сме били важни съюзници с хуните на Атила.Из всички земи през които сме минали сме оставили каменни укрепени градове-не е зле за "чергарско племе"!Интересното е,че за туземни славянски племена,'дето са ни претопили почти не се споменава.Изобщо за славяните всяка една статия започва с:"Произхода на славяните е забулен в неизвестност..."В чилийски,аржентински и венецуелски сайтове днешна България е записана като най-старата европейска държава останала с името си в земите си и граничеща (написано буквално-със земите си) със себе си  ::)

Ами затова казвам, че сега-засега единствено скитската теория може да обясни всичко, което е изскочило при диренията на най-различни изследователи и отнасящо се до българите. Аз не знам китайски, нито имам под ръка превод на тия прословути китайски хроники, за които говорят Лев Гумильов, Димитър съсълов и сигурно още един куп писатели. Спомням си само, че някъде бях чел, че Съсълов е ползвал трудовете на някакъв холандски китаевед иоли нещо такова. Та, нека по-запознат от мене да бъде така добър и да ме убеди, че "бо-ло", "по-ло", "пу-ле" и т.н. наистина значи "българи" на китайски и нищо друго и може би ще повярвам, че когато скитските ни прадеди са били из ония краища наистина някаква част от тях се е наричала "българи". Единственият който косвено допуска това е многократно цитираният вече от мен Д. П. Даскалов в неговия труд "Българите - потомци на царските скити и сармати". Той твърди, че етнонимът ни идва от прякора на царските скити - "богари" - даден им от другите скитски народи и свързан с "бог". Също така Даскалов казва, че това движение на скитите на изток (и пътьом един вид основаването на България на Волга е станало векове преди новата ера). Аз смятам че популационната експанзия на скитите е станала хиляди години преди новата ера, защото това не е миграция а-ла "марш на скок" (военен термин означаващ някога еднодневен поход на армейска част осъществяван ту ходом, ту бегом и покриващ разстояние от около 40 км за един ден), а е постепенно населяване на дадено местообитание до достигане на носещата му способност, последвано от разселване в териториите в непосредствено съседство и така до земите на изток от Байкал и т.н. Собствено китайците от жълтата раса се появяват в този район едва няколко века преди новата ера - тяхната популационна експанзия - и започват лека-полека да избутват скитите обратно на запад, казано най-общо. Археологически доказателства изобилстват - гробищни могили в Монгол-Бурятия, Алтай, Тарим; скитските съкровища от Зап. Сибир и т.н. - важното е как се обясняват тези находки!
Та цялото това дърдорене беше да подчертая, че никакво "зараждане" на бели хора не е имало и не е могло да има в Централна, Средна, Горна, Долна, Задна Предна и прочие Азии! Категорично! И следователно никакви народи не се втурват от горните райони към Европата освен скитите, преследвани (нищо чудно да е било с неистова злоба) от китайците просто защото така им е дошъл часът...
Помака

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #97 -: Април 26, 2009, 18:24:27 »
Че славянин е значело роб е доста смело твърдение....както съм давал многобройни източници,почти няма случай римляни да са разбили славянска войска и да са заели роби докато обратното-многобройни победи на славяните над римляните и отвличане на римското население в робство,е добре документирано-може например да се попрочете Прокопий...разбира се,става дума и за тежката бронирана конница на"скитите"...
И освен това"склавините"ако ще цитираме"Гетика"на Иорданес,са малко-живели са в днешна Унгария-те са прародители на хървати и чехи,най вероятно те основават и първата славянска държава-Дулоба!Останалите племена са в две групи-анти и венети....и тях никой,никога,поне до 11-12 век,не взема в робство,а и името анти не може да има нещо общо със "склави"нали.Венетите са били взимани в робство от римляните-във втората Самнитска война венетите са съюзници на етруските и самнитите,Рим тогава е имал още царе,но успява,заедно с другите народи от Лациум,да заеме цяла Венетия и главният град на Венетите-Венеция...
Сега-за автохонността на българите-ами препоръчвам четене-дори и да не са автохонни,са поне от 307г.на Балканите!
Не ми се дават източници :( :(ако искате-вярвайте,ако искате не!
Произхода на славяните-тъпоумната теория,че идват от Припятските блата,е хубаво да обясни какво точно са яли там,че тази област и до ден днешен е рядко населена и в нея не може да се развива земеделие...
Другата теория-че славяните идват заедно с готите от Балтика-ами то тогава,може би и готите са говорили на този език,на който сега пишем...
Третата теория-славяните са азиатски скити-идват от Китай-мога да цитирам писменни източници за това.....но не вярвам на 100%!
Единственно ясното е,че македонците,дори и да искат да са отделен народ,явно са близки с българите....ами холандците,са с ясен немски произход-диалекта е платдойч.Но в момента в Германия платдойч се говори само в една малка област,а в Холандия е официален....и какво-никой не отрича че ван Беетовен е немец,и ван Алмсик е....
Сръбският,босненският и хърватският от скоро са отделни езици,въпреки че според мене са диалекти,но щом искат македонците да са отделни-добре!
Истината е една-така както холандците,са си били немци,наред с всички отделни немски диалекти,до завладяването на Нидерландските провинции от Испания,така и македонците са си били българи...ако щат да вярват.В Нидерландия никой не спори за немските корени....просто така е станало,че са се разделили германци и холандци
« Последна редакция: Април 26, 2009, 18:35:34 от sim4o »

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #98 -: Април 26, 2009, 19:56:18 »
Че сме "автохуни" е много оригинална, и според мен верна теория. ;DЧе и македонците са автохуни, защото колите им са със български номера е правилно съждение. За венетите трябва да се доверим или на Римските царе, или на етрурите, или на македонските етрури-етруските. :D

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #99 -: Април 26, 2009, 20:01:32 »
А дали е имало въобще венети?Бе аз във Венеция никога не съм бил-тя наистина ли съществува или е само филмов декор?Лично аз не вярвам-град сред блатата,канали,пеят песни и хората плуват с лодки-ха-ха-ха.....Не смятам да се доверявам нито на Римски царе,нито на Холивуд! :D :D :D
в Шпреевалд съм бил,видял съм ги венетите с лодките,(те се наричат сами сърби)това го вярвам!После в Берлин какъв купон направихме,с хора и ръченици,рожден ден!!!!
а Владо(Помак)"скитската теория" не си я съвсем ясно формулирал,то и аз във форумите на АБВ писахна няколко пъти за славяните,не ги дооформих и доизчистих нещата...ще се опитам да подредя данните тука....
за "скитската теория"
1.Дал съм изследванията,за сходство на топоними и хидроними в Прибалтика и Мала Азия,а от там и теорията за общ фригийски-тракийски-дако-прибалтски произход.Това обяснява напълно еднаквият звук"Ж"при славяни,прибалти,а може би и даки,тракийци и т.н?
2.Дал съм изследвания за "азиатските скити" и много интересните сведения на Петербургската палеоантропологична школа.Все пак,както СЕТИ настояваше"азиатски ските" е обширен,некоректен термин,касае различни етноси,а не един-единен
3.Дал съм лингвистични доказателства на ирански думи,в славянските езици-например БОГ е иранска...
и нямам обяснение,на различните археологически находки(и аз като тебе чета Чилингиров,Лесной,Вернадски,Гумильов+източниците,Иорданес,Теофан,Прокопий и т.н.основно в Либера.ру)и за това не налагам мнение,макар и да имам някакви теории...
Нямам и много време-иначе отдавна Боцманът ме съветва да посъбера нещата,да ги формулирам и да издам нещо,на полза роду :-* :-* :-*
като казах Полза Роду,и ти писах за много неща преведени на руски и качени в Нета-ами направиха го руснаците....доброволно взеха преводите и ги качват ли,качват в Интернет,а има и арабски,персийски и всякакви други източници...чети и мисли!И то,това са съвсем обикновенни хора-инженери,учители,електрончици-с хоби История...А на български-почти нищо,само Иван Стаменов нещо прави(давал съм ти линкове,нали)...
« Последна редакция: Април 27, 2009, 15:27:00 от sim4o »

Неактивен Balkan

• Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -6
« Отговор #100 -: Август 28, 2010, 12:33:56 »
Тук сме си от време ОНО   -   http://balkan1.blog.bg/politika/2010/07/03/ot-koga-sme-na-balkanite.571532

Неактивен гол гъз

• Професор
  • Публикации: 86
  • Респект: 3
« Отговор #101 -: Август 30, 2010, 19:54:23 »
 ;D ;D Радвайте се българи , че сте древен и велик народ! Затова е трудно да обясните какви сте и от къде сте! Колкото сме по-древни толкова по-трудно се стига до истината и повече трябва да обясняваме!  ;D  Иначе трябваше да направим като МАКЕДОНЦИТЕ преди 50 год.- избираме си един древен народ и се кръщаваме на него и всичко е ясно като АКСИОМА, а ние древните БЪЛГАРИ трябва да решим хиляди ТЕОРЕМИ! За това сме и добри математици!  ;D ;D  И Браво на Македонеца! ;D ;D ;D Дойде и малко раздвижи сайта! ;D ;D Аз предлагам в училищата на Македония задължителен предмет да е изучаване на българската история! ;D ;D И без това някои македонци ги тресе пробългарската носталгия!  ;D ;D  А сега конкретно към брат ни Македонеца две задачи за домашно! - 1.  Разучи добре разликата между ТУРАНЦИ и ТУРАН и ТЮРКИ и ТЮРК! Щото сега ти просто повтаряш ПОЛИТИЧЕСКАТА манджа с грозде   на братята ТУРЦИ от Р. ТУРЦИЯ ! ТЕ КАЗВАТ,че са  ТЮРКИ от клона на ОГУЗИТЕ , А ИСКАТ да са водачи на новата политическа формация ВЕЛИКИ ТУРАН ! ЗАЩОТО понятието ТУРАН е поне 1000 г. по-старо от понятието ТЮРК и ТЮРКИ ! ТУРАН е понятие за онези ИРАНСКИ НАРОДИ извън старата ПЕРСИЯ на чисто политическо и религиозно противопоставяне ИРАН- ТУРАН !  ДРЕВНИТЕ ТУРАНЦИ ГОВОРЯТ ИРАНСКИ ЕЗИЦИ които са ЧАСТ ОТ ЕВРОПЕЙСКИТЕ  и са съвсем различни ОТ ТЮРКСКИТЕ /ОГУЗКИТЕ/ ЕЗИЦИ които са от съвсем друго езиково семейство , а си са МОНГОЛОИДИ за разлика от ИРАНЦИТЕ КОИТО СА ЕВРОПЕИДИ ! ;D ;D ;D ;D ;   2. ЗАЩО ВИЕ МАКЕДОНЦИТЕ ГОВОРИТЕ НА БЪЛГАРСКИ ДИАЛЕКТ КОЕТО ОЗНАЧАВА НА ЕДИН ОТ СЛАВЯНСКИТЕ ЕЗИЦИ, А ДРЕВНИТЕ И ВЕЛИКИ МАКЕДОСКИ ЦАРЕ СА ИМАЛИ ИМЕНА КАТО ФИЛИП и АЛЕКСАНДЪР, които имат значение само на древен и съвременнен ГРЪЦКИ, А НЕ НА БЪЛГАРСКИ, ПАРДОН МАКЕДОНСКИ! И това не е като след Християнството когато ние от близо 2000 г. носим гръцки , еврейски и римски имена, а 400 г. по рано ! ЧАКАМ ДА ТИ ПРОВЕРЯ ДОМАШНОТО!

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #102 -: Август 30, 2010, 20:29:51 »
 :D :D :D О, неразумни и слабоумни!Не бъди жалък в очите на БЪЛГАРИТЕ ОТ МАКЕДОНИЯ!В тези фамилии има "тайни",които се предават само на поколенията и НИКОГА няма да стигнат до....простосмъртните.!Коркото и да си напъвате ...псевдоинтелектите :D
 ;)Не се закачайте с Македония!Не че на нея нещо й става от това ,де!
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #103 -: Август 30, 2010, 20:35:39 »
 ;)Ае,от мен да мине!Те ти малко кино..с песничка!Ама ти гледай филмчето.. :D
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

Неактивен Sur

• Академик
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #104 -: Август 30, 2010, 20:36:19 »

БГ История

« Отговор #104 -: Август 30, 2010, 20:36:19 »