Автор Тема: Balgarite ot kade sa dosli  (Прочетена 152117 пъти)

Неактивен Гесер Курултаев

• Академик
  • Публикации: 216
  • Респект: -20
Re: Balgarite ot kade sa dosli
« Отговор #60 -: Април 15, 2008, 20:54:38 »
Преподавам английски, руски, корейски и китайски в Китай, в момента.

БГ История

« Отговор #60 -: Април 15, 2008, 20:54:38 »

• Академик
« Отговор #61 -: Април 15, 2008, 21:04:47 »

"Преди да критикуваш с гордоста, която заявяваш, че си Татарин се обърни към сънародниците си и ги помоли да не правят компот и лютеница пред блока, защото ми тунираха прозорците и щотрите."

1) Българинът би трябвало да знае, че имената на нациите и народностите, пък било те и татари, се пишат с малка, а не с главна буквичка, както в английския език.

2) Отдавна не живея при хора, които правят буркани за зимата...то тука даже няма зима...

"Автомивка точно под прозореца ми отвориха, иначе нищо лично, да сте живи и здрави там в Татарстан."

Всеки се справя както може. А, ако ти е неприятно :

а) Печелиш парички и им купуваш автомивката на 3-на цена, след това й избиваш парите или я преоборудваш в нещо по-печелившо.

б) Бягаш оттам и се заселваш в близост до някоя от американските бази, мигар с САЩ-пичовете ще си в по-добри отношения?...

"Апропо убийците в Татарстан разфасоват ли хора и обезобразяват ли ги ?"

Ами понякога - да. Разбира се, това, както и всичко до тук има страшно пряка вързка с темата; започвам да се чудя с какъв замисъл си ги написал тези неща?

"Защото тук, града основан от Татари се слави като най-престъпния град в България и не случайно има полицеиска школа."

Само дето си пропуснал да забележиш, че татарите отдавна са изчезнали там по вина на турци и черкези.

"А за геноцит по това което знам целия Български народ да се събере няма да ги стигнем !"

Кои?

"Има една прекрасна библеиска притча за градата и трескта в окото на ближния ..."

То има много. Въпросът е да сме живи и здрави.

"А сега за произход като се говори, хайде вече да не става дума кои племена какво образуват, ако искаш да кажеш, че Татарстан е племе мисля че с един прост ДНК анлализ би се изложила до червено иначе многогодишната ти подготовка."

ДНК-анализите още не са на нивото, което показват някаква истина. Азмога да ти дам за българите няколко, които дават противоречиви данни. Затова в момента се задоволяваме с:

-лингвистика
-антропология
-културология
-археология
-история.

За ДНК-анализът казаха, че чувашите са най-близки до хуните и това, съвпада, с останалите науки, та ми харесва ;)

"ПЦ. То от там рухва и всичко което си изписъл макар и на академичен език.
Поздрави!"

Рухва само в желанията на идеолозите. Не и в научните теории, които не се интересуват от идеологиите, а от истината.

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
« Отговор #62 -: Април 15, 2008, 21:38:13 »
А за македонците ще цитирам папа Геласий Втори(1118 -1119) - Блаженият Еразъм тръгна, следвайки като водач по пътя си - ангел, и достигна град Охрид(Ochridam civitate), който се намира извън пределите на Азия, а именно в средината на Българската област(Vulgarie provincie regione), като извървял четири дни път отзовал се в Сирмиум.Engels, O.

Неактивен versenjetorix

• Редовен
  • *
  • Публикации: 9
  • Респект: 0
« Отговор #63 -: Април 19, 2008, 17:19:25 »
Господин Курултаев,
Впечатлен съм от Вашите постове в темата.Най-високи адмирации заслужава всеки, който подхожда по разумния, интердисциплинарен метод към науката, точно както правите Вие.

В една подобна тема, участникът "Помак" ме оприличи с Вас.Може би ако във форума дойдат още хора, които разсъждават като вас, той ще съзре името ви и зад техните псевдоними.:-)

Желая ви много успехи!

п.п.Един страничен въпрос, свързан с любовта ми към лингвистиката...какви езици владеете?

• Академик
« Отговор #64 -: Април 20, 2008, 00:01:26 »
   Инсуфициентните личности като Помак, които са с беден опит в науката, оприличават всеки по-умен човек с единственият учен, с който са се сблъскали някога. В случая това съм аз. Просто му са бедни асоциациите на човечецът, какво да се прави? За такива хората са казали - "И такива люде трябват, иначе няма да има кой да копае на полето."

За езиците - татарски, руски, корейски, английски, китайски и малко арабски.

За прабългарите и, въобще, за Алтайските народи, най-новите проучвания сочат, че прародината им може да е по-Източно от самият Алтай; приблизително на територията на днешна Манджурия (Дунбей), която се намира между Русия, Корея и Монголия.

И последно - доколкото смятам, че Атила и хуните са в ядрото си нищо друго, освен прабългарските основни родове, ето ви една възстановка на реалния човек. Много ми харесва, че са го нарисували с чувашка ризка, което и доказва великата мисъл, че "Хуните са говорили на чувашки!"  ;D

Даже, като се позагледа човек, може да открие, че прилича не само на чуваш, но и на някои българи, както и на редица татари това лице.

Неактивен borhes

• Знаещ
  • Публикации: 130
  • Респект: -19
  • Αλέξανδρος Γ' ο Μακεδών
« Отговор #65 -: Април 20, 2008, 00:04:56 »
На мен ми прилича на един американски президент.

• Академик
« Отговор #66 -: Април 20, 2008, 08:08:44 »
На мен ми прилича на един американски президент.

Американците, четох, са казан, в който врат и се превръщат в едно и също нещо хора от цял свят.
 Колкото до тази възстановка - направена била по единственото описание на Атила, дадено от римлянин. Горе-долу добре са го докарали, по мое мнение.

Неактивен vekil

• Академик
« Отговор #67 -: Април 20, 2008, 13:56:25 »
Има торбички под очите, прекалявал е с кумиса.

• Академик
« Отговор #68 -: Април 20, 2008, 16:51:52 »
Има торбички под очите, прекалявал е с кумиса.

Важното е, че е от тюрко-алтайското подсемейство, останалото не ни засяга.

Неактивен vekil

• Академик
« Отговор #69 -: Април 22, 2008, 22:07:51 »
римлянина е известен виж художника не.Па дали римлянина е бил доволен от графичното описание на думите си, и дали е бил точен в словесното описание, и дали дори да е бил точен не е променен от някой посредник между римлянина и художника, и дали художника не е нарисувал комшията на пук на римлянина и посредника, и дали пък комшията не е приличал на  обекта на римлянина според неговите представи, дали, дали, салвадор дали. 

• Академик
« Отговор #70 -: Април 23, 2008, 14:19:38 »
римлянина е известен виж художника не.Па дали римлянина е бил доволен от графичното описание на думите си, и дали е бил точен в словесното описание, и дали дори да е бил точен не е променен от някой посредник между римлянина и художника, и дали художника не е нарисувал комшията на пук на римлянина и посредника, и дали пък комшията не е приличал на  обекта на римлянина според неговите представи, дали, дали, салвадор дали. 

Мой, става дума за съвременно портретиране, което се използва в криминалистиката. :)

Неактивен vekil

• Академик
« Отговор #71 -: Май 06, 2008, 21:15:03 »
И съвременното портретиране в криминалистиката е подобно - всички убиици от 99 г. насам са с еднакво лице.

• Академик
« Отговор #72 -: Май 08, 2008, 16:54:30 »
И съвременното портретиране в криминалистиката е подобно - всички убиици от 99 г. насам са с еднакво лице.

Съгласи се, че каза нещо нередовно.

Неактивен kolevski

• Професор
  • Публикации: 63
  • Респект: 7
« Отговор #73 -: Май 08, 2008, 18:09:46 »

" ;)Привет! Нека кажем че преди да има ТЮРК е имало БЪЛГ!"

"БЪЛГ"? БЪЛ-ГАР - да. Но "БЪЛГ" е малко трудничко за Алтайските езици, където имаме синхармонизъм и двесъгласни не се стърпяват лесно. А тюркските народи, са си съществували, още преди появата на думата "ТЮРК-ЮТ", която има и монголско влияние.

"Много просто НЕ Е имало Тюрк когато е имало Българи!"

Имало е.

"Те мн.по-късно идват на историческата сцена."

Напротив, макар и прабългарите да са едни от първите известни тюрки (огурска група, Р-Л).

"Това че са праБългарска издънка си е отделен въпрос .Моля ви нека го разберем не старите думи и някои изрази са турски А ОБРАТНОТО те са взели от нас и са си БЪЛГАРСКИ ."

Никой не се интересува какво са заели ТУРЦИТЕ (отделен огузки клон). Ние боравим с доста по-общирна АЛТАЙСКА БАЗА (Япония-Корея-Тунгус-манджурия-Монголия-Тюркски свят).

"Бях в Турция и разпитвах случайни хора за разни думи Ей знаете ли...нищо не им вдява БУЛКА;ТЪРЧИ;КЪЩА;ХВЪРЛЯЙ....БАЩА    ...това не са турски думи ."

1) Защо трябва на днешните турци да им вдяват думи с различен произход. Например КЪЩА??????????? :o Къща си е индоевропейска дума и е родствена със сръбското : КУЧА и испанското КАЗА!

2) Нима намекваш, че всички тези думи са прабългарски?

"И край нямат целият ни език е пълен с подобни думи които нямат нищо общо с Тю..."

А ЗАЩО ДА ИМАТ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ДНЕШНИЯТ БЪЛГАРСКИ Е СЛАВЯНСКИ ЕЗИК (Южно-славянски клон)?

"Ии когато са се употребявали не е и имало Тю...Така че ако турците използват наши стари думи пък казват вие сте турци Ха Ха смешници ."

Нас не ни интересуват какви казват (някои) турци. Нас ни интересува само и единствено обективната наука.

"Аз поне не се връзвам.Малка държава сме в момента никой не ни пита за нищо ;затова е всичко АКО бяхме световна сила друго щеше да е."

Не съм виждал световна сила дето да си променя историята така радикално на ниво "простолюдни фоклористики". Науката е сериозно нещо.

"Никой не прави филми за нас Не ни дават по Дискавъри Хе или по Хистори.Защото сме слаби малки вече .А сме били толкова ВЕЛИКИ СИЛНИ ЧЕСТНИ и ДОБЛЕСТНИ !!"

След Атила не виждам много голяма сила да се е показала (на световно ниво, а не в малката Европица).

"Съвсем друга е ИСТИНАТА казвам ви!Тонове истина са изгоряли през всички робства и особено турското.ЗАЩО Хан Аспарух или пък Хан Крум не са турци;те не са и знаели че има такива... ???"

Какво е изгоряло може само са се гадае. Това е Х. Ние оперираме само с наличности, за съжаление.

ТУРЦИ и ТЮРКИ не е едно и също.

Гадаем не гадаем щом с такава жестокост се изгаря ЗНАЧИ СЕ ГОРИ ИСТИНАТА!!!А иначе какво нападат ни турците ...и какво ???Пред стените на Търново си подвикваме на един и същ език НЕ НЕ .Викаш на турчина на български:Хей не ми пипай БУЛКАТА  ще те хвърля .......сопа ;гега.....И османлията ;явно по му харесва така да му викат;ЩЕ ГО Разбере ДАА ама Не!Нищо няма да вдене макар и да ползва официално Персийския...Еми прародината не им е Афганистан със сигурност...Поздрави от КАРДАМА!   
Бъди истински достоен БЪЛГАРИН!!

• Академик
« Отговор #74 -: Май 08, 2008, 20:28:18 »

" ;)Привет! Нека кажем че преди да има ТЮРК е имало БЪЛГ!"

"БЪЛГ"? БЪЛ-ГАР - да. Но "БЪЛГ" е малко трудничко за Алтайските езици, където имаме синхармонизъм и двесъгласни не се стърпяват лесно. А тюркските народи, са си съществували, още преди появата на думата "ТЮРК-ЮТ", която има и монголско влияние.

"Много просто НЕ Е имало Тюрк когато е имало Българи!"

Имало е.

"Те мн.по-късно идват на историческата сцена."

Напротив, макар и прабългарите да са едни от първите известни тюрки (огурска група, Р-Л).

"Това че са праБългарска издънка си е отделен въпрос .Моля ви нека го разберем не старите думи и някои изрази са турски А ОБРАТНОТО те са взели от нас и са си БЪЛГАРСКИ ."

Никой не се интересува какво са заели ТУРЦИТЕ (отделен огузки клон). Ние боравим с доста по-общирна АЛТАЙСКА БАЗА (Япония-Корея-Тунгус-манджурия-Монголия-Тюркски свят).

"Бях в Турция и разпитвах случайни хора за разни думи Ей знаете ли...нищо не им вдява БУЛКА;ТЪРЧИ;КЪЩА;ХВЪРЛЯЙ....БАЩА    ...това не са турски думи ."

1) Защо трябва на днешните турци да им вдяват думи с различен произход. Например КЪЩА??????????? :o Къща си е индоевропейска дума и е родствена със сръбското : КУЧА и испанското КАЗА!

2) Нима намекваш, че всички тези думи са прабългарски?

"И край нямат целият ни език е пълен с подобни думи които нямат нищо общо с Тю..."

А ЗАЩО ДА ИМАТ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ДНЕШНИЯТ БЪЛГАРСКИ Е СЛАВЯНСКИ ЕЗИК (Южно-славянски клон)?

"Ии когато са се употребявали не е и имало Тю...Така че ако турците използват наши стари думи пък казват вие сте турци Ха Ха смешници ."

Нас не ни интересуват какви казват (някои) турци. Нас ни интересува само и единствено обективната наука.

"Аз поне не се връзвам.Малка държава сме в момента никой не ни пита за нищо ;затова е всичко АКО бяхме световна сила друго щеше да е."

Не съм виждал световна сила дето да си променя историята така радикално на ниво "простолюдни фоклористики". Науката е сериозно нещо.

"Никой не прави филми за нас Не ни дават по Дискавъри Хе или по Хистори.Защото сме слаби малки вече .А сме били толкова ВЕЛИКИ СИЛНИ ЧЕСТНИ и ДОБЛЕСТНИ !!"

След Атила не виждам много голяма сила да се е показала (на световно ниво, а не в малката Европица).

"Съвсем друга е ИСТИНАТА казвам ви!Тонове истина са изгоряли през всички робства и особено турското.ЗАЩО Хан Аспарух или пък Хан Крум не са турци;те не са и знаели че има такива... ???"

Какво е изгоряло може само са се гадае. Това е Х. Ние оперираме само с наличности, за съжаление.

ТУРЦИ и ТЮРКИ не е едно и също.

Гадаем не гадаем щом с такава жестокост се изгаря ЗНАЧИ СЕ ГОРИ ИСТИНАТА!!!А иначе какво нападат ни турците ...и какво ???Пред стените на Търново си подвикваме на един и същ език НЕ НЕ .Викаш на турчина на български:Хей не ми пипай БУЛКАТА  ще те хвърля .......сопа ;гега.....И османлията ;явно по му харесва така да му викат;ЩЕ ГО Разбере ДАА ама Не!Нищо няма да вдене макар и да ползва официално Персийския...Еми прародината не им е Афганистан със сигурност...Поздрави от КАРДАМА!   

A защо си помисли, че българският се разбира от персите? Няма такова нещо.

БГ История

« Отговор #74 -: Май 08, 2008, 20:28:18 »