Автор Тема: Balgarite ot kade sa dosli  (Прочетена 151776 пъти)

Неактивен Матей

• Новодошъл
  • Публикации: 1
  • Респект: 0

БГ История

Re:Balgarite ot kade sa dosli
« Отговор #135 -: Ноември 23, 2010, 01:38:30 »

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #136 -: Ноември 26, 2010, 11:51:30 »
http://www.book.store.bg/cgi-bin/pp-page.cgi?p=larger_image&productid=44765&imageid=19000&bordercolor=00299F&bordershadow=1

Драги, ти направо разстреля мухите с тоя линк! Мошеника Стефан Гайдарски ще те поучава на история и особено на историята на траките, чието писмо бил разчел с помощта на египетските йероглифи! Човек наистина трябва да е нещо не наред със стандартите си, за да повярва на тоя мошеник!
Помака

Неактивен Pomak

• Академик
Re: Balgarite ot kade sa dosli
« Отговор #137 -: Ноември 26, 2010, 12:01:07 »
Абе шматка кви туранци бе???Ти си се побъркал бе? От де го прочете това? От някой македонски учебник по история-единствената държава в която се изучава фантастика в училище ;D? Там не пишеше ли че сме татари? Как беше то? Бугари-татари...

Е моj blago. Oд самиот попчеток кога се створи бугарската нациjа, ве прати дилема кои се Бугарите?!   Ниту знаете кои сте, ниту какви сте, а на другите им велите дека биле Бугари. ::)  Бугарска работа.  :-\

" ...Началото поставя Гаврил Кръстевич през 1871 г. с книгата си "История блъгарска", която пък не е никакво начало, а ехо на затихващия спор около това "татари" ли са българите или "славяни", спор, воден между руски и чешки слависти през първата половина на ХIХ век. Следва гневният отговор на Марин Дринов с показателното заглавие 'Хуни ли сме?'......."

А во втората половина на XIX век:

"...Още като студент Кръстевич се рови в парижките библиотеки и усърдно събира материали за историята на нашето минало.   В Цариград той се залавя да обработи тия материали и печати в "Бълг. книжици" своето "Кратко изследование на българскити древност".

Но това е само нещо като увод в капиталния му труд от 1871 г. "История блъгарска под имя Унов", том пьрви, содержающая особенно Историата на уннити които във вишереченото Изследование доста доказахми че са българи".   Излязъл из невярното положение, че днешните българи са преки потомци на едновремешните хуни, авторът основателно захваща нашата история с произхода, бита и деянията на великия хунски народ, като се сили да докаже, че те не са били нито монголи или татари, нито фини или чуди, а "чисти славени, които говорили и тогаз както и днес язик чисто Славенски".

Наистина Кръстевич си служи с чисто научен метод да докаже еднаквостта на туранци и славяни и навсякъде подкрепя своята теория с надлежните исторически извори, но ги схваща и тълкува по своему, поради което и заключенията му съвсем не са научни.

Проф. М. Дринов, който две години преди Кръстевич току-що беше разрешил препирнята за етнографската принадлежност на днешните българи със своя "Поглед връх произхождението на блъгарски народ" (Виена, 1869) остро, но научно разкритикувал и оборил теорията на Кръстевич (браилското "Периодическо списание", кн. 5-6). ..."

Маке,
Много пъти съм писал из тоя, па и из други форуми, че подготовката ти по история е на ниво почти нула и сега го доказваш по неотразим начин наистина! Цитираш разни български автори от 19-и век, които на свой ред се позовават на руски и чешки слависти и т.н. Колко пъти съм ти писал - вземи и прочети "Произход на българите и начало на българската държава и българската църква" от д-р Ганчо Ценов, София 1910; процети брошурата на Д. П. Даскалов "Българите - потомци на Царските скити и сармати", София 1911 г. Няма да ти давам други заглавия да не те заболи главата, но прочети тия двете и ги осмисли, па тогава пак ще си говорим. А сега ще ти кажа една истина, па ако те боли: Вардарска Македония е окупирана от сърбите през 1913 г. След първата световна война тя става част от Кралство Югославия. По време на окупацията шумадийските свинари извършват такива зверства над населението на тази земя (Вардарска Македония), каквито зверства турците например не са и мислили,

Неактивен miram

• Редовен
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #138 -: Декември 07, 2010, 19:19:09 »
http://www.book.store.bg/cgi-bin/pp-page.cgi?p=larger_image&productid=44765&imageid=19000&bordercolor=00299F&bordershadow=1

Драги, ти направо разстреля мухите с тоя линк! Мошеника Стефан Гайдарски ще те поучава на история и особено на историята на траките, чието писмо бил разчел с помощта на египетските йероглифи! Човек наистина трябва да е нещо не наред със стандартите си, за да повярва на тоя мошеник!
Помака

Помак, странното е, че заявяваш същото, както и оплювания от теб автор, който също доказва, че траките и българите са едно и също. Защо го оплюваш тогава? Явно не вярваш на очите си, тъй като приликата с йероглифите е доказана със снимки на тракийските и египетските артефакти и е очевидно тяхното родство, освен ако не си крайно предубеден, какъвто явно си. Разбира се египетската цивилизация не е паднала от небето и до този момент не беше ясно от къде се е взела. Гледай ако искаш стари филми за пирамидите, много преди откритието и почти във всеки един ще попаднеш на снимките на номерираните блокове на пирамидите, всеки с някакъв йероглиф, като най-често се повтаря ттт, йероглифът на тракия. Все ми е било чудно какво значи това "т". Ще ти кажа и едно чисто мое наблюдение. Тракийската шапка - уникална е като форма. Интересното е, че всички йероглифи човечета, които означават някаква власт, царска или небесна, по египетските пирамидиносят същите шапки. Които са естествено напълно непознати за стилистиката на египет.       

debozman

• Гост
« Отговор #139 -: Декември 07, 2010, 19:35:27 »
Цитат
като най-често се повтаря ттт, йероглифът на тракия. Все ми е било чудно какво значи това "т".

--- Здрасти,
Не е ли по-добре сам да провериш, какво означава ТТТ ? Не е това което казва Гайдарски. Вярно е, че плочките приличат на прайероглифно писмо, но пък специалистите казват, че то е пиктографско -вторият вариант.. Както и да е декодирането на Гайдарски е повече от задоволително, само дето се излага малко,  като припознава йероглифа "храм" (ТТТ), като Тракия. В този случай египетската писменост би заприличала на онзи виц - "да ти е-- майката" на всяка втора дума. Ами не става така, след като йероглифа "храм" е известен отдавна и няма никакъв спор по етимологията му.
Поздрави.

Неактивен miram

• Редовен
  • *
« Отговор #140 -: Декември 07, 2010, 19:54:04 »
Цитат
като най-често се повтаря ттт, йероглифът на тракия. Все ми е било чудно какво значи това "т".

--- Здрасти,
Не е ли по-добре сам да провериш, какво означава ТТТ ? Не е това което казва Гайдарски. Вярно е, че плочките приличат на прайероглифно писмо, но пък специалистите казват, че то е пиктографско -вторият вариант.. Както и да е декодирането на Гайдарски е повече от задоволително, само дето се излага малко,  като припознава йероглифа "храм" (ТТТ), като Тракия. В този случай египетската писменост би заприличала на онзи виц - "да ти е-- майката" на всяка втора дума. Ами не става така, след като йероглифа "храм" е известен отдавна и няма никакъв спор по етимологията му.
Поздрави.

Не мога да проверя какво е ТТТ, въпреки, че знам 2 езика, но те не са древни.
Ако имаш хипотеза направо я сподели. Йероглифно и пиктографско, каква е разликата? Гайдарски никъде не твърди, че ТТТ означава храм! Той го разчита като тракия, гръбнакът на света и др. подобни. Йероглифът за храм прилича на една спирала, но не кръгла, а като квадрат с един отворен край. Няма как да го наподобя с клавиатурата. Той го свързва с Орфей, пишейки, че се произнася орфей или ерфей. Не знам как си с пиктографското писмо, но не вярвам да знаеш колкото Гайд, все пак, това не се учи на училище и е доста специализирана информация.
Аз не разбирам друго, как преценяваш, че декодирането е повече от задоволително, а се съмняваш, че траките са дали начало на египетската култура. Кое всъщност приемаш и кое отхвърляш. 

Неактивен Pomak

• Академик
« Отговор #141 -: Декември 11, 2010, 15:56:24 »
Цитат

Не мога да проверя какво е ТТТ, въпреки, че знам 2 езика, но те не са древни.
Ако имаш хипотеза направо я сподели. Йероглифно и пиктографско, каква е разликата? Гайдарски никъде не твърди, че ТТТ означава храм! Той го разчита като тракия, гръбнакът на света и др. подобни. Йероглифът за храм прилича на една спирала, но не кръгла, а като квадрат с един отворен край. Няма как да го наподобя с клавиатурата. Той го свързва с Орфей, пишейки, че се произнася орфей или ерфей. Не знам как си с пиктографското писмо, но не вярвам да знаеш колкото Гайд, все пак, това не се учи на училище и е доста специализирана информация.
Аз не разбирам друго, как преценяваш, че декодирането е повече от задоволително, а се съмняваш, че траките са дали начало на египетската култура. Кое всъщност приемаш и кое отхвърляш. 

Здравей Мирам,
Първо ще ти отговоря защо Боцмана казва че "декодирането на Гайд е задоволително" - просто защото аз го отхвърлям. Второ, отхвърлям Стефан Гайд по същата причина, по която отхвърлям примерно шмекеромошеника Петър Добрев. Какво значи "разшифроване на хроники"? Първото нещо е, че някъде има поне няколко "тома" (условно казано) от тези хроники в приемливо състояние за разшифроване. Би ли ми казал къде са се съхранили тези хроники и къде човек може да ги разгледа - дори нищо да не разбира като мен - но просто да ги разгледа внимателно, страница по страница. И освен това да се увери или да бъде уверен 100-процентово, че това наистина са "тракийски хроники" а не някакви други писания. (Щото доколкото си спомням например голяма част от шумерските глинени таблички с клинопис по тях се оказаха, че са някакви складови инвентарни описи или нещо такова, т.е. са далеч от хроники, нали?) А г-н Гайд е издал труда си в четири тома! Цапочнах да прелиствам един от тези томове в книжарничката на ул. Ст. Караджа - Елрид - и се отказах. Дори да имах времето и силите едва ли бих ги изчел. Моментално обаче възниква въпросът - щом Стефан Гайдарски твърди че това е писано от траки би трябвало поне половината от корените да са общи с днешния български - защото само един опак и крив човек може да се съмнява (не казвам "да не вярва" щото тогава той за мен е пълен психар!) че траките не са преките предци на днешните българи. Каквото и да дрънкат учени и недоучени глави по въпроса! А от това което прочетох при разлистването на единия от томовете останах с впечатлението,

Неактивен miram

• Редовен
  • *
« Отговор #142 -: Декември 13, 2010, 14:12:00 »
Помак, това, че си прегледал отгоре отгоре книгите в книжарницата обяснява твоя скептицизъм.
Когато не си прочел един документ, търсиш формалния източник, да се увериш, че е достоверен. Когато, обаче, го прочетеш наистина, започваш да изпитваш вече информацията, дали е вярна, правиш си собствени проучвания, за да провериш самите факти.
Ако за пръв път преведените и открити пред обществеността документи бяха оставени някъде на публичен достъп, те щяха отдавна да са станали известни. Само че това са документи, които са в полза единствено на българския народ, като обръщат световната история с краката на долу. От тях може да има полза само някой, който е наследник на траките, понеже се разкрива тяхната най-древна писменост и култура, която е заимствана, да не кажа зле прекопирана например от гърците, които и до днес си лежат на чуждата слава.
Всъщност не лежат. За разлика от скептично настроените българи като теб, при траколозите и в гърция и румъния и турция, че и македония ври и кипи. На тях много бързо им светна, че тази истина е доказуема и че рано или късно ще се докаже и за широката общественост. И понеже и на техните земи са живели траки, гледат и бързат да се изкарат наследници на тази велика култура. Ще я нарекат прегръцка или нещо подобно.
Безумие от наша страна, особено хора, които се занимават с история да заемат скептична позиция в този исторически момент. Не знам как точно е "изтекла" информацията от тайните библиотеки и с чие благоволение, но със сигурност самата история съдържа такива подробности, такова задълбочено проникване в тракийската култура, такъв уникален превод на тракийските имена, че тези факти могат да послужат за основа на всеки от нас да прави собствени проучвания, да засича информацията в други посоки. Всъщност, истината е очевидна почти без тези усилия, но те ще бъдат необходими, а на мен са и твърде интересни. Аз вече открих за себе си уникални връзки между тракийската и египетската култура, разглеждайки снимки на артефакти, откривайки еднакви образи и послания, културни, религиозни, етнографски, архитектурни, всякакви прилики.
Ако и днес националният нихилизъм победи и си подарим миналото, възникнало в сърцето на Родопите и Хемус на чужденците, то никак няма да заслужаваме, да сме законните наследници на тази култура.

Неактивен Pomak

• Академик
« Отговор #143 -: Декември 15, 2010, 16:33:43 »
Помак, това, че си прегледал отгоре отгоре книгите в книжарницата обяснява твоя скептицизъм.
Когато не си прочел един документ, търсиш формалния източник, да се увериш, че е достоверен. Когато, обаче, го прочетеш наистина, започваш да изпитваш вече информацията, дали е вярна, правиш си собствени проучвания, за да провериш самите факти.
Ако за пръв път преведените и открити пред обществеността документи бяха оставени някъде на публичен достъп, те щяха отдавна да са станали известни. Само че това са документи, които са в полза единствено на българския народ, като обръщат световната история с краката на долу. От тях може да има полза само някой, който е наследник на траките, понеже се разкрива тяхната най-древна писменост и култура, която е заимствана, да не кажа зле прекопирана например от гърците, които и до днес си лежат на чуждата слава.
Всъщност не лежат. За разлика от скептично настроените българи като теб, при траколозите и в гърция и румъния и турция, че и македония ври и кипи. На тях много бързо им светна, че тази истина е доказуема и че рано или късно ще се докаже и за широката общественост. И понеже и на техните земи са живели траки, гледат и бързат да се изкарат наследници на тази велика култура. Ще я нарекат прегръцка или нещо подобно.
Безумие от наша страна, особено хора, които се занимават с история да заемат скептична позиция в този исторически момент. Не знам как точно е "изтекла" информацията от тайните библиотеки и с чие благоволение, но със сигурност самата история съдържа такива подробности, такова задълбочено проникване в тракийската култура, такъв уникален превод на тракийските имена, че тези факти могат да послужат за основа на всеки от нас да прави собствени проучвания, да засича информацията в други посоки. Всъщност, истината е очевидна почти без тези усилия, но те ще бъдат необходими, а на мен са и твърде интересни. Аз вече открих за себе си уникални връзки между тракийската и египетската култура, разглеждайки снимки на артефакти, откривайки еднакви образи и послания, културни, религиозни, етнографски, архитектурни, всякакви прилики.
Ако и днес националният нихилизъм победи и си подарим миналото, възникнало в сърцето на Родопите и Хемус на чужденците, то никак няма да заслужаваме, да сме законните наследници на тази култура.

Ами анджак де! Остави засега връзката на тракийската и древноегипетската култура - аз искам железни документни доказателства за непрекъсваемостта - родова, генетическа, езикова и културна естествено - между древните траки и днешните българи. Доколкото прегледах (наистина отгоре-отгоре) и вече писах по-горе - не намерих никакво езиково сходство между това, което е "разчел" Стефан Гайдарски и днешния български език! Докато Емил Живков и още един професионален историк (забравих му името - автор е на студията "Траките са българи" или нещо подобно беше) както и още поне двайсетина имена на видни хора - Цани Гинчев е един от тях, както и Раковски, да спомена двама от 19-и век - привеждат в разните техни писани трудове огромно количество думи запазени по разни начини от древнотракийския и техните еквиваленти на днешния български. Ами че аз почти съм убеден, че с малко усилия, аз бих се разбирал с древните хора ако бих попаднал сред тях. Доказателство за това са и разчетените от Боцмана "плочки от Боторита (Испания)". Но както пише и Шмекеромошеника Петър Добрев в една от книгите си, че думи като "хо", "шо", "доану" и т.н. били на древния български език така и от това, което прочетох набързо в единия том на Стефан Гайдарски нямаше нито един познат звук дори! Как няма да съм скептичен? А и сигурно не можеш да почнеш да ме увещаваш, че създаването на някаква мошеническа религиозна секта си е отделна работа и няма нищо общо с добросъвестността при изследователската дейност, нали? Да, ама друг път!
Помака

Неактивен miram

• Редовен
  • *
« Отговор #144 -: Декември 23, 2010, 02:33:16 »
Помак, ще започна от сектата, понеже ми изглежда напълно странична тази информация и съвсем безпочвено се вмъква в чисто научни теми и полемики. Нито в тракийското писмо - декодирано, нито в тракийските хроники има някакви послания в тази посока, като изключим все пак самият живот на траките, които са били силно вярващи хора. За сметка на това особено хрониките изобилват с историческа информация и за човек, който търси източници е немислимо да ги пренебрегне. Едва след като прочетеш хрониките си задай въпроса дали ти трябва нещо по-достоверно, когато ти светнат пред очите сума факти, които очевидно се подреждат перфектно в историческият пъзел. Ти не се занимаваш с история от вчера, само с едно прочитане ще ти стане ясно каква находка е това. Все пак историята не се само зубри, тя е и откривателски процес, в който мисълта и логиката също са полезни. Така както при разследването на един криминален случай можеш да стигнеш до истината по логичен път и после да откриеш фаталният косъм с ДНК, например. Не, че доказателства няма да се намерят, но ние искаме всичко наготово. Преди малко четох някъде в нета подобна информация за произхода на всяка една книга от хрониките, ще се поровя отново и копи пейст, да видиш.
Но да не забравяме, че Стефан Гайд е имал достъп до библиотеки, които не са с пълен достъп, засега. Може би Ватикана, може би Египет... Въпросът е ти можеш ли да "видиш" истината въз основа на самия исторически разказ и на опита, който имаш или само ще търсиш подпис и печат отдолу. Наистина прочети особено Тракийските хроники, в тях се описват много познати факти, които си ги знаем отдавна, но с такива подробности, дето не сме ги и чували. И виж как ще ги прецениш.
Речник на стари тракийски думи има в края на една от книгите, доста дълъг и също има такова задълбочаване, показващо първичното значение на думите. Дори ми се въртят из главата някакви примери, но не ги помня. Чакай, сега ще погледна. Да, 4-тия том в края. Йот - баща (йотец), воки - бременна жена, девоки - девойка, кам - тръстика (Камчия), камара - камара, (напълно еднакви, но означавало нещо с капак във форма на свод), кас - кост, колх - коля, ре - уста, слово ( реч), сол - сол!, соп - топя (супа), сме - глас , смея се, убаш - бял, хубав, емк - ям, хре - храна..., щит и щик са си същите, щери - дъщеря. чла - бърза вълна, оттам тичла, спускам се, тичам, ако ти е интересно прочети.
И ще завърша със сектите, много несериозни са тези квалификации, те са чисто теологични, почти всеки вярващ нарича така всички останали, с претенцията, че той познава повече Бога. Обаче как се слагат рамки на Бога?  Доколкото познавам библията, разказът е следният. Идва Божият пророк, обикновено най-недопустимия човек, далеч от всякаква каноничност и говори слово. Съответно никой не му вярва, убиват го, канонизират го след време и чакат следващия. Обаче историята се повтаря, убиват и следващия. Всъщност хилядолетната история на църквата е горе-долу тази, че вярващите уж пазещи традицията са избили с камъни и по всякакъв друг жесток начин и пророците и техните последователи, като са ги наричали секта и богохулници. Най-големият сектант им се видял Божият син! И то хора, които са изучавали писанията от сутрин до вечер! Толкова за човешката способност да различи чистия от нечистия дух. Мислиш ли, че историята може да се промени? Това е някаква духовна действителност, в която божият човек никога не се побира в каноничното. Има едни думи там, че роденият по плът гони винаги роденият по дух. Т.е., следващите буквално буквата на написаното преследват тези, които познават духа, който е вдъхновил написаното. Темата е много по-сложна от колкото изглежда и защо да я вкарваме тук. Има свобода на словото, на вероизповеданията, във всяка демократична страна има регистрирани десетки християнски формации. Кои сме ние, че да слагаме етикети.
За мен авторите на книгите са посветили живота си на кауза, от която всички имаме полза, да не говорим, че като прочетеш написаното от човека, виждаш душата на човека.

БГ История

« Отговор #144 -: Декември 23, 2010, 02:33:16 »