Автор Тема: Balgarite ot kade sa dosli  (Прочетена 151768 пъти)

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
Re:Balgarite ot kade sa dosli
« Отговор #105 -: Август 30, 2010, 20:40:35 »
А те това е бонусче..."спешъл фор ю" http://vbox7.com/play:94ae1108
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

БГ История

« Отговор #105 -: Август 30, 2010, 20:40:35 »

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
« Отговор #106 -: Август 31, 2010, 14:40:39 »
Като видях това клипче и за малко да получа пълна полюция,както се беше изразил един капацитет тука преди време.По повод на една статия която бях пратил.Затова макар,че не пуснаха Тризъбеца,скоро ще пратя поне още една за дохристиянската духовна култура на българите.
Да се види колко е културна и колко варварска...И кой от кого е вземал и се е учил.
А по повод на "македонското робство" ще припомня една хуно-българска поговорка:"Нерде каръ-бянде банъ!"/Откъдето е жената-оттам съм и аз!/
Затова лично аз вече съм спечелен за българската кауза и останалите да му мислят...!
А откъде са дошли българите пише в част 3-та на "Малко известната история на българите".Хем си е тука в този сайт,в раздела "Теми по история"....Ама кой ще вземе да прочете,то по-лесно е свободното творчество  и празните приказки.
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #107 -: Септември 06, 2010, 15:52:32 »
Ама,като искаш от някъде да сих дошел-ето ти едно много хубаво място-Скандинавия,полуостров  Готланд,град Гьотеборг...
хем няма да си сам в тая версия...ето!

http://www.books.bg/books/142/27216.html

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #108 -: Септември 06, 2010, 17:10:43 »
Не допусках,че на 6-ти септември ще пиша пак в този форум,но за готите е интересно като за обща култура.Те както са дошли така са си и отишли,като келтите.А нашите са се заселвали на няколко пъти и са оставали.И са имали памет за това.До 3 века преди Паисий...
Аз не съм сам,с мен са всички които се самонаричат-българи.Истина не може да се спре и рано или късно всички я виждат и гола ако трябва.
Днес обаче е празник и да е честит на всички!
п.п.Не само Царят от оная приказка е гол.Голата истина понякога е неприятна,за обичащите да лъжат и да ги лъжат.Затова се правят,че не я виждат.
Има една книга на Григорий Климов,която много трудно излезе навремето.Дори там на Запад...Сега излезе и у нас през 2005 год.изд."Юнион-21",казва се "Княза на този свят".Тя дори може да мине за историческа!Препоръчвам я на всички,които си мислят,че са поне със средно ниво на интелект.Много е полезна!
« Последна редакция: Септември 06, 2010, 18:20:17 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #109 -: Септември 06, 2010, 19:59:46 »
И аз до сега бях с приятели от ВМРО-празнувахме..честит празник на всички българи и от мене!...а за готите-кога казваш са си отишли?Как е станало това?От коя година нататък на Балканите е нямало готи никакви?
П.П. аз  не само се смятам за българин,а съм го и доказвал участвайки в няколко каузи в защита на Българщината!Не съм убеден обаче,че имам нещо общо със съвременните татари...
Та ако ще идваме отнякъде-ей я Скандинавия,какво и е...още повече писменни данни за готите по нашите земи има МНОГОБРОЙНИ!..
« Последна редакция: Септември 06, 2010, 20:05:59 от sim4o »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #110 -: Септември 07, 2010, 14:51:12 »
Преди малко разбрах,че организацията в която членувам от 1993год.Монархическо-Консервативния съюз,са издали една книга на Ганчо Ценов...Щом и тях ги е ударил синдрома,значи хората у нас действително страдат от душевни болести и психическото им здраве не е добро...Той като се е ровил е намерил нещо вярно,което се връзва със сведенията на булгарските летописци,но изводите му и общия поглед върху проблема са изкривени и пак опират до научната фантастика.
А готите като бивши васали на булгарите не ги броят за част от Идел...,както се прави за останалите,дори след техните преселения.Ако са се заселвали тук,щеше да бъде упоменато,но и те са източни арийци като славяните и булгарите.
Съвременни татари няма,това е измислица!При покоряването на Ак-Булгар са участвали 10 тумена войска-100 хиляди войници.От тях 8 тумена са били васали кипчаци/скити,кумани/,и два монголи.
Татарите са измислица на Царска Русия,утвърдена от Ленин.Такова племе е съществувало,но е изтребено от Чингис-хан.За някакво провинение,името останало като нарицателно за провинилите се.Т.нар.наказателни роти/Щтрафбат,при руснаците/,които ги слагали в авангарда...Ако пробиели,оставали живи,това е бил единственният им шанс.Това име е използвано нарочно и от Царска Русия и от Съветска,и имало такъв разряд хора"служилые татары",чрез които те държали в покорство булгарския народ там.Така стоят нещата в действителност.
Основополагащия елемент на нашата народност,държавност и култура са булгарите дошли с Атил-Телес/Аспарух/ и осиновените му братя Кубер и Лачин.След разделянето на Велика България/с територия от Дунава до Енисей/ на три части.През 680 год.Аспарух обявил своята част за отделна държава!Преди това завладели северната и западната част на Балканите и преместил ставката се в Плиска/бившата Билсага/.Съпротива срещнал само от Константинопол и част от славяните...Всички останали,цивилни или на служба при византийците минавали на негова страна и от раз се "пишели" за българи.Траки ли са,готи ли или извънземни лично за мен а и за предците ми едва ли е имало значение..По-голямо значение е имало за тия които сме заварили,защото признали тази държава за своя.А булгарите пък са признали тях.
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #111 -: Септември 07, 2010, 15:19:29 »
А-а-а,променил си си мнението,че готите до крак са се изнесли нанякъде!Добре!
Че готи са се живеели на Балканите и са вземали дейно участие в историческите събития е споменато-поне в 12 източника..ама иска четене.Споменато е и какво правят след 487-походът на Теодорих..пак са на Балканите,пак..
Ама..кои сте вие,кои сме ние?
Вие,аджеба,кога сте дошли тука-с Аспарух?...е ние пък се бием с Теодорих синът на Тудимир, в 487 на крайдунавския римски път..и Енодиус за нас пише панегрик!Енодиус,явно нас ни е познавал..без да е ходил на Волга..та пише-"Това е народът, който преди тебе имаше всичко, което е пожелавал..." ..това си е казано за нас,българите-годината е 487,мястото-на юг от Дунав,в днешна Източна Сърбия..
 А иначе все пак-Скандинавия що е лоша за идване? :-\ :-\ за идването ни от Скандинавия пишат поне 2-ма академици,и десетина доктори на науките..не само българи.Изследването и издаването на книгата спонсорирано от Кралство Норвегия!
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 15:31:05 от sim4o »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #112 -: Септември 07, 2010, 16:05:01 »
Няма нужда да питаме какво сме правили преди Аспарух.Това го записал и Паисий в общи линии,както и преводача на Манасиевата хроника а в булгарските летописи е описано подробно.Кои сте "вие",тия дето са се кланяли на предците на Аспарух ли?На прадядовците му ли?
Аз изпратих доста статии,но докато ги пуснат,за да се прочете/защото трява да се чете наистина/.Има един,който се занимава по-сериозно с история.Не е любител като мене.
Дори в Болгар-Иле пратил човека един материал...//balgarite.integbgc.com/Боно Шкодров се казва.
Аз пък мисля за в бъдеще да развиваме"Светлик"Сайта на Съюза на българските общности.Негов основател беше Гео Донев,писател,родом от Разград.
Трябва да се прави нещо,защото от много приказки и разсъждения се докарахме до това положение.Учили са ги само да лъжат и мажат и да го приписват на другите...Айде няма нужда повече,в скоро време бая ще понамалеят баламите.
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 16:58:11 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #113 -: Септември 07, 2010, 17:33:19 »
Паисий в момента приемаме..така ли,Джуран-огллллу?
.."българите са готи и хуни"!
И кво излезе-все пак отговорихме на въпроса-готи!-дошли сме от Скандинавия? ???Илллле!
Та какво и е на Скандинавия-щом трябва от някъде да сме дошли-вековни гори,езера,лебеди,високи руси хора,храбри войни,но пък иначе кротки и донякъде меланхолични...
..или сега пък Паисий няма да го приемем?
А на Аспарух,не знам ние да сме се кланяли-приемани сме в Константинопол-при император Зенон-просто иска четене...може би искаш да кажеш Аспар-да били сме му подчинени,защото той командва римските войски в Северна Африка,срещу Персия..пък и именно Аспар слага на трона императорите Лъв и Маркиан,как няма да му се кланяме..ама аз все пак си мисля,че Флавий Аспар си е бил наше момче!Бил е ариан и не се отрича,нали знаеш..
Според Манасиевата хроника,дето така на място цитираш,сме в Илирик от времето на Император Анастасий!
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 17:42:03 от sim4o »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #114 -: Септември 07, 2010, 18:55:09 »
Вие може да сте дошли и от Лапландия,заедно с дядо Мраз,но българите ,които са създали тази държава са с генезис от Източна Европа,а за последно преди за нападнат са били в Онгъла.Това е територията между долните течения на р. Дунав и р.Днепър.Ангъл или Аталък означава място за паша на Царските коне.
Има една карта на Евсевий от 4-ти век,там днешната територия на страната също се отбелязва като България.В 4-ти век столицата на Идел се премества от Волго.Уралието в Киев и започва настъпление към Западна Европа.Тук тези земи са били васални на Кара-Бершуд,Подунавието се е наричало Берсула,покореното население-сербийци/по булгарска традиция/,от това им е останало и името на днешните сърби.Боно Шкодров е писал за българите и тюрките,аз пък съм превел достатъчно от оригинала на булгарските летописи.Скрито покрито вече не може да остане нещо и на свободните съчинения ще им се види края.Готи,хуни,скити,фини,угри,все са от Идел и са булгари.Славянобългарския народ от 10-ти век е нещо по-различно.А славянизирани булгари е пак нещо друго ,но по-близко до хуно-българите.
Вие не знаете за какво спорите и май е защото сами не се знаете какви сте и защо сте...Това вече е проблем за друга наука, недейте да занимавате историята.Няма как да я нагодите според кефа си.Ще излезе превода ще прочетете,всъщност,то и другите извори го казват същото,така,че не мога да разбера що за параноична шизофрения са тия вашите изцепки?И защо се опитвате да свързвате всичко с Турция и тюркския език.Те са взели каквото имат от булгарите а не ние от тях.А езика е много древен говори се на Балканите от времето на аргивците/уралците/.Същите ахейци и мирмидонци -булгари!Анадъмму?Отговаря се- Анадък.
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 19:21:39 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #115 -: Септември 07, 2010, 21:12:43 »
Вие може да сте дошли и от Лапландия,заедно с дядо Мраз, ;D ::)но българите ,които са създали тази държава са с генезис от Източна Европа,а за последно преди за нападнат са били в Онгъла.Това е територията между долните течения на р. Дунав и р.Днепър.Ангъл или Аталък означава място за паша на Царските коне.
.Готи,хуни,скити,фини,угри,все са от Идел и са булгари.Славянобългарския народ от 10-ти век е нещо по-различно..А езика е много древен говори се на Балканите от времето на аргивците/уралците/.Същите ахейци и мирмидонци -булгари!Анадъмму?Отговаря се- Анадък.

Чакай,чакай...нали уж процитирахме Паисий за българите и готите..и споменахме за Манасиевата хроника-българите са в Илирик?В 487 българите се сражават с Теодорих-някъде където е Хърватска или Сърбия-по пътя към Италия!Енодиус описва битката!
Готите,дето са и те българи дойдоха от Скандинавия?!?!? ???И готи и българи и ахейци напуснаха  къщите си в Горна Мизия,Илирик,Долна Дакия,Тракия и Македония и отпрашиха за Онгъла?Така някак си,идва от твоите приказки!Това-коя година?
А после от Онгъла-обратно където са живяли и преди?

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #116 -: Септември 07, 2010, 21:28:31 »
Всъщност версията,че българите поне 3-4 века са се мандахерцали налево-надесно е моя!После отиват в делтата на Дунава и казват "чики-рики,тука е съвсем,съвсем тесно" и се преселват!Симчовата тонкилометрова версия!
"Официалните историци"...сторонници на историята за Аспарух би трябвало да се опитат да обяснят ,как така българите воюват в Илирик в 505?Как българите влизат в Константинопол в 542г,а по времето на Теофан те са "ново и нечисто"племе и никой не е чувал за тях и още и още неща.....за сведенията за българи от преди 681 в Европа и на Балканите ......единственно моята-Симчо-вангова тонкилометрова версия дава обяснение на фактите- да я спомена-българите са си на Кубан,както е според официалната версия,и просто си препускат напред-назад,та да имат по листовете много тонкилометри!Печати-от гепидите!Асхпарух дава плячката по тонкилометри!Иначе да живеят някъде освен в Азия-отнюд!
Та единственно Симчо обяснява-българите си препускат всяка година,зима и пролет,та....до 681 година-едва тогава се заселват..преди това не!Само, ей така,идват.....хубава теория,а?Хем ги има на Балканите отпреди 681г и воюват,хем са на Волга  и на Кубан....
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 21:30:34 от sim4o »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #117 -: Септември 08, 2010, 15:02:53 »
Вместо да се занимаваш с версии вземи прочети "Малко известната история на българите"-2 част,за да научиш,кой къде е бил и какво е правил.http://www.astrohoroscope.info/BULlGARI_I_TURKI.htm
Прочети и нещо от Боно Шкодров,или поне статията му "Българи и тюрки".
Казах ти ,че на свободните ви съчинения им се вижда края ама не ви се вярва.Това си е за ваша сметка,както ви харесва.
Инсрукциите на руско-съветските и марксистки "учени" у нас няма да имат вечна сила.Освен това,не става да ни пращат по лудниците и лагерите за да ни затворят устата.
То достатъчно е моите статии тук да излязат...!
да не стане явно;
но да излезе наяве.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #118 -: Септември 08, 2010, 16:43:15 »
Уфффф...Боно Шкодров съм го чел,и то доста отдавна,воден от разбирането,че навсякъде,има някаква информация-и в книгите на Седов,и в тези на академик Вернадски и в тези на Г.Ценов и в тези на Шафарик,и в тези на Юрий Венелин или Иловайски и тези на Боцмана или на проф Добрев или пък Чилингиров и Табов или пък Неодунавската хипотеза на Трубчов и сайтовете за венето- балкано-илирския произход на Чудинов и "Тюркские элементы в Пиринеях"съм чел и История на църквата-на Макарий,и "Антские загадки"за антите..
...неслучайно ти препоръчах и горната книга-за готите!Прочети я!Има много интересни неща относно  археология,летописни и други сведения...има и една книга,която пък и противоречи..на един от младите последователи на Чилингиров-отвори,прочети я...
http://www.ivanstamenov.com/2010/08/2108/
що си мислиш,че Боно Шкодров е казал веднъж за винаги пълната и всеобхватна истина?Ами и при него има ценни неща,ама и при Табов има много интересни догадки...Айде,опитай се да помислиш(виждам,че ти е трудно...ама :D)що,като идваме незнам си кога и незнайно от къде в момента сме несъмнено от славянската езикова група?Как да се тълкуват сведенията за българи на Балканите,преди 681г...?
А че Истината ще излезе-несъмнено!
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 16:48:32 от sim4o »

Неактивен Атил

• Академик
  • Булгар
« Отговор #119 -: Септември 08, 2010, 20:51:10 »
Трудно беше заради големия буламач досега.Откакто се запознах с булгарските летописи на предците,няма никакви трудности.И без да чета книгите на новите и стари траколози,само статията за Най-древната история на Тризъбеца е достатъчна да внесе повече яснота отколкото цяла каруца от "научни писания" по въпроса за по-старото минало на тези земи.
И в този край има много паметници,включително в Сеново има тракийска крепост,Могилата в Свещари е по-уникална и от Казанлъшката.Траките са абсолютни булгари като хоните например.Точно такива са и създателите на Критско-Микенската цивилизация и троянците в Мала Азия...Това е част от истината ,която предстои да стане публично достояние...Наред с булгарския произход на държавността и културата на Русия и Украйна,например...Лесно ли може да стане?
Никой не си прави илюзии,че да...
Боно Шкодров е капка в морето като мене,но капка по капка вир става.Тук дори ще си позволя да направя едно уточнение във връзка с тюрките/защото много мръсни и гадни спекулации се правят по този въпрос/.Той има в предвид т.нар.кара-китаи-това са не само монголците,но всички монголоидни племена на Сибир.В Европа има едно единственно монголоидно племе.Това са калмиците и те са будисти.Живеят на част от територията на булгарите-савири в миналото...,долното Поволжие.Думата "тюрк"дори не е тяхна а наша и буквално означава-бик.Така са наричали алпа Самар/брат близнак на Кубар,оттам в народното християнство се счита че Св.Георги и Св.Димитър били близнаци/.В първата или втората част на "Малко известната история на българите",е записано,как се появява и се разпространява това название.На север върху нашите племена то не се е разпространило,защото те са почитали алпа Кубар.
Българи преди 681г. и то от хонските племена/Те се връщат в Европа през 2-век,в началото му,на Балканите започват да идват през 4-век,дори по-рано защото гибелта на Деций,която я приписват на готите,всъщност се дължи на българите.Главнокомандващия е бил самия Кан Барънджар/235-271год./От първата хонска династия.Може и да е имало готи с тях,но похода е бил,заради неплащането на данъка за Идел.Така е било според древния законник Торе-при неплащането на дължимото от чужда държава или васал,Кана има право да го възтанови със сила ,чрез набег.Основно заради това са били и войните на България с "културната"Византия-защото не си е плащала данъците и е нарушавала сключените договори.Основния договор жежду двете държави е бил от 716 год.И е бил в сила до покръстването!
Езика от става от славянската езикова група през 10-ти век и то далеч не изцяло.Казаците до 18-ти век са знаели и стария език а тук до преди 4-5 поколения...,и то далеч не става дума само за капанците.И за тази група съм пуснал една статия,има много изследвания още от началото но миналия век.
Антите да ти кажа и за тях да не си измъчваш мозъка с излишно мислене:И те са кръстени от булгарите,това е от думата-"анчи",което означава-побратим.Това са част от източните им племена с които ние сме съжителствали от най-старо време.Някои от тях на границата между гората и степта ,дори са били конни и се занимавали със скотовъдство.
По нататък повече,но предпочитам да излязат статиите и тогава да коментирам.
п. п.По- нагоре стана дума за Флавий Аспар,фамилията му подсказва тракийско-булгарски произход.Свързано е с прякора на Атил-Телес/Аспарух/,със Спартак/Княз Себертек/ и дори със Спарта.Основното значение на думата е -суров.
Названието на траките идва пък от името на племенната група-агатар.
Знанието за историята не идва от творческото мислене а от запазената памет за поколенията.Мисленето може да помогне,но на основата на данни от няколко страни.Казва се метод на сравнителния анализ.
А иначе безусловна вяра имам само в Новия Завет и в "Джагфар Тарихи"!
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 21:12:12 от Атил »
да не стане явно;
но да излезе наяве.

БГ История

« Отговор #119 -: Септември 08, 2010, 20:51:10 »