Автор Тема: Легенди за превземането на българските средновековни градове от османците  (Прочетена 130844 пъти)

Неактивен blago75

• Професор
  • Публикации: 72
  • Респект: -11
  • http://www.youtube.com/watch?v=VeVssYe3xDc
Завършил съм ВИХВП сега университет по храните редовно  и завършихме 23 колеги ,а не като тебе vekile някоя начална предучилищна педагогика сигурно и задочно в някоя барака благодарение на пендарите на баба си.,където да се явиш на изпит ти пишат 4.Благодарение на  доброто си образование сега работя в престижен винпром.

БГ История

Неактивен vekil

• Академик
  • Публикации: 927
  • Респект: 29
Завършил съм Икономическия Университет във Варна и ползвам само престижни винпроми.

Неактивен blago75

• Професор
Може ,дори да си кажем по едно наздраве с едно прекрасно шардоне

Неактивен Torin

• Академик
  • Публикации: 167
  • Респект: 16
Завършил съм Икономическия Университет във Варна и ползвам само престижни винпроми.

Значи нищо не разбираш от пиячка, драги. :-\

Неактивен vekil

• Академик
Предпочитам широка мелнишка лоза, мерло да речем от Асеновград и траминер от Търговище в жегите.

Неактивен vekil

• Академик

Значи нищо не разбираш от пиячка, драги. :-\
Разбирам и от пиячка и от пачка и от пичка.Извинявам се че небрежно перифразирам Пеньо Пенев ама става.
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 13:37:08 от vekil »

Неактивен vekil

• Академик
Виж ако искаш да разбереш Маяковский, Кийтс, и Ботев едновременно, трябва да започнеш със Советское игристое, през узоментов коктейл(гръцки облак) по обяд, смело се впуснеш надвечер в руска(ама да е руска) водка, после в имя демокрации не надо отказатся от го(х)рилька с перцами и закончиш с уж френско шампанско(тоест от шампань) със захарчета по устието на чашата, и бъдещи български майки всички до една студентки по психология и хранително вкусова промишленост(особено вкусова), щедро спонсорирани от мен в името на Българския брутен вътрешен продукт и демографията, ако има късмет, или ако нямам късмет.
« Последна редакция: Юни 12, 2008, 22:43:23 от vekil »

Неактивен vekil

• Академик
Не се вземайте много на сериозно, бързо ще се изхабите.Язък ви за 2000 годишната гаранция.

Неактивен blago75

• Професор
Доста опорочихме темата .Исках да е приятна ,но най-вече ,че не сме паднали под робство без бой .Харесвам легендите ,но тук се хлъзнахме по друга и типично по балканска черта да се оплюваме и да обиждаме,така че аз не бих писал вече нищо освен за легенди.Сега се извинявам ако съм обидил други хора във форума.

Неактивен vekil

• Академик
Всеки е минал през този трагичен период рано или късно.Въпроса е има ли за какво да поменем тия наши прадеди.Може би има, за да не се равняваме само с великите предци и да се спаружваме колко сме жалки днешното поколение.Може би трябва да се сравним и с жалките(и жални, колко близки думи-само българския език го може) ни предци, току виж се окаже, че не сме най лошата продукция на българския завод за човеци.Все още неприватизиран но... обявен в ликвидация.Пък кой е синдика божа работа.Не трябва да хвалим всички наред защото са българи.Критикувай,почни с поколението от 14 век, премини през еснафите през 19 век(градски, гъркофилски, останалите не пипай) и ще видиш че и без легенди можем да бъдем истински българи.Ние сме легендата.По силата на съществуването засега.Сигурно някоя твоя баба е отхвърлила благополучието на някой турски харем, щото не се е навира в очите на бея.Пропуснала е да стане легенда но ти съществуваш.Някой мой дядо е пропуснал шанса да стане герой, но триста години са пазили българското население наоколо от турците и преди екзархията, и Хаинбоаз от разбойници, от които естествено са патили българските търговци в по голяма степен. Теа еснафи дето направиха Априлското въстание.Провокиран съм и донякъде от западноевропейските историци разделящи балканите на западни в плен на героиката и източни еснафски.Не им се връзвай.Аз бих ги разделил на западни природно наивни Балкани(изкушавам се да сложа западната граница в Сан Франсиско и Лос Анхелес за цялото човечество) и източни еснафски Балкани(по на изток е "мътна индия" поне за мен). 
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 20:15:16 от vekil »

Неактивен ninja

• Знаещ
  • Публикации: 103
  • Респект: 4
Темата още ли е ?

"Легенди за превземането на българските средновековни  градове от османците"

Бих добавил и легендата за Калиякра  ;)

Неактивен vekil

• Академик
Сега ще кажете че се присъединявам към Марксистко-Ленинската философия че, не героите правят историята, а масите(масите не в студентскофилософско тълкувание).Тука малко греша но който открие грешката ще подигне много интересни за обсъждане теми.

Неактивен vekil

• Академик
Темата още ли е ?

"Легенди за превземането на българските средновековни  градове от османците"

Бих добавил и легендата за Калиякра  ;)И нея имах в предвид по горе(за бабата)

Неактивен vekil

• Академик
Ако турците бяха изловили всички красиви жени, пък останалите се бяха изтрепали сега, след пет века(голям генетичен период),  щяхме да сме грозни, криви, неатлетични, болнави, квазимоди и квазимодки.

Неактивен vekil

• Академик
Легендите са били нужни на простите селяни, павликяни, богомили,и други жаби дето не си знаят гьола.И на болярите дето са станали политици.Лоши политици - изкланите в Търново(де и сега някой да мине през парламента и съветниците в президентството и другите големи фирми с управителни съвети.Добри политици - обрязалите се.(Без кавички - това е добър политик за мен)

БГ История