Автор Тема: Албанска лига  (Прочетена 63688 пъти)

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
Re: Албанска лига
« Отговор #15 -: Юли 07, 2011, 14:12:38 »
Помак, излезе че само и единственно, сърбите са ни врагове, а албанците са защитници на сираците и вдовиците???!?? Ами Нишкото Българско Въстание, е потушено именно от албанския башибузук.. и българите тогава, са изклани и прогонени от Нишко.. Още за братята албанци- от книгата на Райко Жинзифов,или Хр. Силянов, или Кузман Шапкарев, или д-р Татарчев- отвори-чети!!!
То тука един ни изкара роднина с татарите и турците-дето са ни клали.. сега станахме, изведнъж и много близки с албанците- които са нападали християнските села в равнината, та да си взимат роби!!

Симчо,
Не съм казвал такова нещо - че албанците са защитници на сираците и вдовиците (български сигурно имаш предвид?). Единственото, което споменавам но не съм цитирал дословно думите на поп Търпо е, че те са били много по-добре от нас организирани в борбата срещу турците. Забравил съм че съм писал че ще цитирам по-късно дядо поп и тия дни ще извадя книгата за него и ще цитирам какво казва той по въпроса. Доколкото съм разбрал от разни съобщения в медиите албанците в Албания собствено, където повечето са християни-католици и са под светското и образователно и културно влияние на Италия не се обичат дип яко с албанците извън Албания - Косово, Македония и т.н. които са мюсюлмани в мнозинството си и е естествено да са по-диви, прости и отмъстителни. А че до 12-13 в. май въобще не е имало такава нация нито пък държава си е факт, както е факт че там е имало от памти века българи...
Помака

БГ История

« Отговор #15 -: Юли 07, 2011, 14:12:38 »

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
« Отговор #16 -: Юли 07, 2011, 14:47:19 »
Да бе Владо.. даже са ни тормозели.. и те и босненските мюсулмани-нали знаеш, ме армията на Сюлейман Паша, дето английските кораби, я превозват (ама на тоя сайт Сплесканите Сурове за англичаните ни дума, няма да обелят) и която армия, тръгвайки от Търново-Сеймен, през Ямболско, Сливенско, Новозагорско, Чирпанско та до Стара Загора, коли ли коли българи.. де що види.. та тая армия е от албанци и босненци..
Но пък темата е за Албанската лига, за нея материали има бол! Няма какво да допълвам..
И пак не по темата- католиците албанци... ами не отиват, в Хамбург, да работят с албанските групи по строежите!
Бяха при хърватите!!!!
Другите капути, да не чуят български или сръбски-не искат да говорят.. а католиците се мъчат на сърбо-хърватски да се разбират...
Ама на капутите им говоря на български-ако щат, да ме разбират, ако ли не-да си търсят работа в Косово! В Германия не съм ги аз канил....
Та така за албанците...
Комаре, това не е по темата, ама с Бате Владо така си говорим...

БГ История

« Отговор #16 -: Юли 07, 2011, 14:47:19 »