Автор Тема: КРАТКА ИСТОРИJA НА МАКЕДОНИJА  (Прочетена 51736 пъти)

Неактивен Balkan

• Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -6
Re:КРАТКА ИСТОРИJA НА МАКЕДОНИJА
« Отговор #15 -: Юли 05, 2009, 10:37:10 »

БГ История

« Отговор #15 -: Юли 05, 2009, 10:37:10 »

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
« Отговор #16 -: Март 15, 2010, 22:25:30 »
Лапета,не се бъзикайте твърде с човека,той може и наистина да си верва(ако спора за правописа бяха спечелили западните говори сега щяхме всички не само да пишем с"е" и "о",но и така да си говорим литературно).Мене ми е два пъти дерт защото първото ми любе е македонка ,продадоха  я за пари на англичаните мръсните комунисти(поне да беше на руснаците...),сега сме свободни и можем да се венчаем макар да минахме вече 40 -те...Така че никога човек не трябва да губи надежда!Тези дни случайно попаднах на сайта на булгарите от Русия,те се възраждат и дори се надяват на съдействие от нас като  страна членка на ЕС.Създават общини навсякъде по света и в Русия,мисля и дори съм сигурен,че македонците няма да избягат от своята кръв и съдба!Както е казал дядо Вазов"Не се гаси туй що не не гасне".Първо обаче ние трябва да намерим себе си ,защото на нас се разчита,само ние уж имаме българска държава  .Е?Как да не я" политизираме "историята когато те така са я оковали в политически окови,че ако не дойде някой Крали Марко да разсече тия окови само ще си останем с приказването и писането...Истината е че и старите македонци от антично време и новите от 1946г.,са от нашия миллет ,т.е.произход.Гръцките писачи от онова време ги наричат"варвари ",значи са  не са гърци(първоначалното значение на тази дума е било да визира хора които не говорят и не разбират гръцки т.е. всички които не са гърци са варвари...,по късно значението го променили разбира се.)Но днешните гърци (които се прекръстиха на "елини",също както власите на "румънци",преди няма и 150г.)най тотално погърчват античните македонци!Нерде Делоският съюз нерде Гърция?И нерде Европейският съюз?Те бяха се засилили да погърчват и траките...Снимат се игрални филми,пишат се статии,реклами...Е?Как да избягаме от" политическото" когато са ни заринали до гушата в него?Аз съм си турил за аватар ли се казваше,Брус Уилис,защото умирам трудно и съм борец за истината!Македония е булгарска дума и означава "Вълча долина".Ако историците не търсеха под вола теле и не се забучваха в "старогръцкия"и латинския а знаеха стария булгар -тюрки,то щяха да разбират повече и да се сещат по -често.Билсага(пелазгите)са преселници от Идел заедно с траките(агатар)на Балканите много преди гърците.Колкото ни са близки траките като съставна част от българската народност от 10 век ,толкова ни са близки и старите македонци заварени от Кубер и славяните там!За това писах въпреки,че по темата отдавна не е писано.Истината рано или късно трябва да бъде изречена и по-добре написана.
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

debozman

• Гост
Re: КРАТКА ИСТОРИJA НА МАКЕДОНИJА
« Отговор #17 -: Декември 07, 2010, 20:06:49 »
Обичам земята Македонска,но мразя хората там.
  --- Аз пък не обичам никаква земя, а асфалт и от хората само половината.

Щом нещете да сте българи небъдете.
    --- Е, те за малко само бяха българи, приятел, само за малко.

Важното е едно- няма да ни откраднете историята.
    --- Ако питаш мен, по добре да йм я харижем. Можем и по-свестна да си напишем.

Сърбейте,гърчейте ,но не пипайте нашите светини-там,където ние  имаме исконно право.
    --- Абе то едно исконно право, ум да ти зайде. Всеки от Балканите е исконно прав по всички въпроси, касаещи съседите. От началото на Времената.

Заради вашата свобода ние изгубихме  Добружа,Беломорска тракия,Западните покрайнини.
    --- На това му се вика „Лаком гъз – кръв сере”, „лакомия гъз” естествено е царчето Фери, а кой сере кръвта е ясно.

Ще молите ,ще просите ,ще се домогвате до България след време,
    --- Тцъ, в близките 100 г това няма да стане.

когато шиптарите почнат да ви сменят имената
    --- Ами добри учители  си имат - българите, кво ще кажеш, да питат как става смяната, ще йм се каже!

и да рушат църквите и жилищата ви-помнете те незнаят милост.
    --- Аре бе, ще йм рушат жилищата, че да строят пак. Не може да има такова нещо. Най-хубавото ще е да вземат да йм рушат църквите. Веднага получаваме излаз на Адриатическо море – за една вечер. Аз също ще пристигна като волунтарио. И веднага даваме Дуръс на лизинг за американска база за сто години и Влоре при същите условия на руснаците пак за сто. И си гледаме кефа с македонски домати за мезе и шиптарска ракия. Какво ще кажеш – аз съм за шиптарите, а ти ?

Неактивен BG.Power

• Новодошъл
  • Публикации: 2
  • Респект: 0
« Отговор #18 -: Декември 10, 2010, 16:21:51 »
Препоръчвам македонстките теми директно да се изтриват.. то е повече от ясно, че дори и една маймуна няма да им се хване на детския акъл.

debozman

• Гост
« Отговор #19 -: Януари 09, 2011, 02:28:06 »
Препоръчвам македонстките теми директно да се изтриват.. то е повече от ясно, че дори и една маймуна няма да им се хване на детския акъл.

--- Да де, Комар да изтрива македонските теми и да останят манафските теми на Атила ! Що не вземем да спретнем една клада насред София с македонски книги, не е ли по-добре ?!
Ей, вече ме ядосаха българските тъпунчета.
Ето от днес се обявявам за защитник на "македонската нация". Македонист ставам ( само в този раздел разбира се, в името на спорта) - някой тъп българин, македонец до вчера,  да има да каже нещо против македонците ?!  :(
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 02:32:27 от B. Georgiev - bozman »

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #20 -: Януари 21, 2011, 10:49:31 »
Македонец, значи, че ми бягаш от отговорите на въпросите го разбирам...

Обаче, МОЛЯ ТИ СЕ, само не ми обяснявай, че по времето на цар Филип при вас е имало славяни и, че Филип и Александър били славяни, защото направо ставаш смешен. :( :( :(

А от друга страна е интересно откъде сте доведени, защото накрая май ще излезе, че е от Азия...

Ама как няма да ти бяга! Аз няколко пъти съм го питал безрезултатно дали си знае родословието, защото Анри Пози в книгата си "Войната се завръща" пише, че по едно време командването на сръбския окупационен корпус във Вардарска Македония решил да изпожени войниците и четниците-разбойници за македонски моми и сами жени, чиито братя и съответно съпрузи били избягали в България. Естествено тия бракове са били насилствени, а и покрай тях и много македонски жени са били изнасилвани от тия сръбски войници и четници. Та от тия бракове и изнасилвания са се народили дядовците и бабите на тия като МакедонецМКД, на цялата и днеска управляваща сърбомакедонска върхушка в БЮРМ. Нека каже какви са дядо му или баба му!
Помака

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
« Отговор #21 -: Януари 21, 2011, 11:09:07 »
Лапета,не се бъзикайте твърде с човека,той може и наистина да си верва(ако спора за правописа бяха спечелили западните говори сега щяхме всички не само да пишем с"е" и "о",но и така да си говорим литературно).Мене ми е два пъти дерт защото първото ми любе е македонка ,продадоха  я за пари на англичаните мръсните комунисти(поне да беше на руснаците...),сега сме свободни и можем да се венчаем макар да минахме вече 40 -те...Така че никога човек не трябва да губи надежда!Тези дни случайно попаднах на сайта на булгарите от Русия,те се възраждат и дори се надяват на съдействие от нас като  страна членка на ЕС.Създават общини навсякъде по света и в Русия,мисля и дори съм сигурен,че македонците няма да избягат от своята кръв и съдба!Както е казал дядо Вазов"Не се гаси туй що не не гасне".Първо обаче ние трябва да намерим себе си ,защото на нас се разчита,само ние уж имаме българска държава  .Е?Как да не я" политизираме "историята когато те така са я оковали в политически окови,че ако не дойде някой Крали Марко да разсече тия окови само ще си останем с приказването и писането...Истината е че и старите македонци от антично време и новите от 1946г.,са от нашия миллет ,т.е.произход.Гръцките писачи от онова време ги наричат"варвари ",значи са  не са гърци(първоначалното значение на тази дума е било да визира хора които не говорят и не разбират гръцки т.е. всички които не са гърци са варвари...,по късно значението го променили разбира се.)Но днешните гърци (които се прекръстиха на "елини",също както власите на "румънци",преди няма и 150г.)най тотално погърчват античните македонци!Нерде Делоският съюз нерде Гърция?И нерде Европейският съюз?Те бяха се засилили да погърчват и траките...Снимат се игрални филми,пишат се статии,реклами...Е?Как да избягаме от" политическото" когато са ни заринали до гушата в него?Аз съм си турил за аватар ли се казваше,Брус Уилис,защото умирам трудно и съм борец за истината!Македония е булгарска дума и означава "Вълча долина".Ако историците не търсеха под вола теле и не се забучваха в "старогръцкия"и латинския а знаеха стария булгар -тюрки,то щяха да разбират повече и да се сещат по -често.Билсага(пелазгите)са преселници от Идел заедно с траките(агатар)на Балканите много преди гърците.Колкото ни са близки траките като съставна част от българската народност от 10 век ,толкова ни са близки и старите македонци заварени от Кубер и славяните там!За това писах въпреки,че по темата отдавна не е писано.Истината рано или късно трябва да бъде изречена и по-добре написана.

Ами няма как да му промениш възгледите на нещастния македонец, и по-специално неговото схващане за българите като татари, щом така категорично го убеждаваш, че си тюрк по произход, че траките са тюрки (и са дошли и те от твоя Идел) и прочие неща, които са абсолютно противоречие с научно установените факти! А именно, че като пренебрегнем фантастната литература на разните Нурутдиновци, Гаяновци и пр. татарски мечтатели (па даже и разните арабски разказвачи на приказки!), никъде в сериозните и заслужаващи доверие извори няма никакво указание, че скитската държава на Волга се е наричала "Волжска България". Друг факт, който никаква политизирана история не може да отрече, защото е установен от една точна наука, наричана популационна биология, е че първоначалното огнище на възникване на скитската популация е Балканския полуостров и оттук започва разселването ("популационна експанзия" на езика на популационната биология). Като всяко нещо на тоя свят и популационната експанзия има край, след който започва обратния процес - популационната ретракция (свиване) и именно при него имаме връщане към първоначалното огнище (историците предпочитат май да го наричат "прародина") на останките от някога експандиралата популация. Какъвто е бил случаят например и с една значителна (и най-качествено за времето си) част от населението на скитската държава обозначавана като "Волжска България". но тя, последната, вероятно е едно от много вторични популационни огнища на скитите, възникнало още в ранните етапи на популационната експанзия на север и на изток.
Това, което ти казваш в най-добрия случай се отнася за една малка част от населението на днешен Татарстан - и то при положение че има някакви исторически вехи на които да се върже родовата им памет - които са може би потомци на смесването на нашествениците тюрки/татари идващи през 8-и век след Христа от района на Алтайските планини с останките от коренното скитско население на семите обозначавани като Волжска България. И т.н. да не се повтарям повече...

Неактивен Balkan

• Академик
  • Публикации: 153
  • Респект: -6
« Отговор #22 -: Юли 03, 2011, 09:44:12 »
  ЗА МАЙЧИНJOT JAZIK НА МАКЕДОНЦИТЕ -

1 - http://vestnik-koreni.com/v-ci%20pdf/vestnik%20br9.pdf
 2 - http://vestnik-koreni.com/v-ci%20pdf/br11.pdf   

Интересни писания от Симеон Радев -
http://www.kroraina.com/knigi/sr1/sr1_index.html

Неактивен Sur

• Академик
  • Публикации: 488
  • Респект: -30
  • КОЛЕКЦИОНЕР НА ВРЕМЕ
« Отговор #23 -: Август 13, 2011, 21:29:24 »
Предаването на Македония на Югославия

Из протокол от Х разширен пленум на ЦК на БРП/к/ с решение по македонския въпрос
9-10 август 1946 г.
1. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита, че основната част на македонския народ се е организирала държавно и национално в рамките на федеративната народна република Югославия като народна република Македония. Обединението на останалите части на македонския народ предстои да се извърши на базата на македонската народна република и в рамките на федеративната югославянска народна република.
2. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита, че подготвянето на необходимите условия за това обединение, в частност – присъединяването на Пиринския край към народната република Македония, е дело, преди всичко, на самите македонци, но и обща задача на отечественофронтовска България и федеративна народна република Югославия.
3. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита за необходимо, щото в периода до присъединението на Пиринския край към народната република Македония систематично да се работи за културното сближение на македонското население от тоя край с народната република Македония, за популяризирането сред него дейността и достиженията на македонската народна република, на македонския език и македонската литература, запознаването с историята на македонския народ преподавана в училищата на Македония, да се облекчат граничните условия между Македония /Югославия/ и Пиринския край за широко взаимно
общуване на македонското населеше от едната и от другата страна и въобще да се предприемат ред други мероприятия по линията на културна автономия, които биха способствували за развитието на националното самосъзнание на македонското население и биха облекчили неговото обединение с основната част на македонския народ в народната република Македония.
Участвувайки активно в борбата на Отечествения фронт против реакцията и за укрепване демократическия режим в България, македонците от Пиринския край трябва да имат в изборите за Велико народно събрание свои македонски кандидати, а в самото Велико народ-но събрание – своя македонска парламентарна група.
Вестник "Пиринско дело" следва да добие преимуществено македонски характер.
В същото време необходимо е да се води решителна борба против михайловистите и техните чужди покровители, явяващи се опасни врагове на националното обединение на македонския народ, на разцвета на македонската народна република, на братския съюз между (1б) България и Югославия и на славянското единство, а така също и против великобългарския, великосръбския и великогръцкия шовинизъм.
Необходимо е така също да се установи най-тясно сътруд-ничество между пиринските македонци и македонската емиграция в България за активна поддръжка на македонската народна република.
4. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита, че териториалното присъединение на Пиринския край към народната република Македония трябва да стане на базата на един съюзен договор между България и Югославия, който ще уточни границите
на присъединявания Пирински край, отчитайки волята и общите интереси на самия македонски народ, както и правото на кооптиране на българско поданство за желаещи да използуват това право жители на Пиринския край. С тоя договор ще се реши и възвръщането на Западните покрайнини на България, намиращи се сега в Югославия.
5. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита, че в интереса на македонския народ, както и на България и Югославия е присъединението на Пиринския край към народната република Македония да се извърши по такъв начин, че фактически да не съществува митническа или друга граница между Македония и България, както не съществува такава граница между народната република Македония и останалите единици на федеративната народна република Югославия. Присъединението на Пиринския край към народната република Македония трябва не само да не затрудни стопанските и културни връзки между присъединяемия край и България, но и, напротив, още повече да укрепи тия връзки между Македония /Югославия/ и България.
6. Българската Работническа Партия /комунисти/ задължава всички партийни членове и, преди всичко, членовете от Пиринския край, най-строго да съблюдават и практически да провеждат тая директива на партията по македонския въпрос, и настоятелно препоръчва на македонската емиграция в България всячески да съдействува за укрепването на братската нам македонска народна република, както и за подготовката на обединението с нея на македонското население от Пиринския край на базата на съюза между отечественофронтовска България и федеративната народна република Югославия. (2)
ЦДА, ф. 1 б, оп. 5, а.е. 7, л. 1б-2. Копие. Машинопис.
БОГ Е ДАЛ НА ЧОВЕКА СВОБОДНА ВОЛЯ,КОГО ДА ОБИЧА И КОГО - НЕ!СПОРЕД ДАДЕНАТА МИ ОТ НЕГО СВОБОДНА ВОЛЯ,НЕ ОБИЧАМ РУСНАЦИ,РУСКИНИ И РУСОФИЛИ!

debozman

• Гост
« Отговор #24 -: Август 28, 2011, 23:45:17 »
Цитат
Предаването на Македония на Югославия

Из протокол от Х разширен пленум на ЦК на БРП/к/ с решение по македонския въпрос
9-10 август 1946 г.

1. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита, че основната част на македонския народ се е организирала държавно и национално в рамките на федеративната народна република Югославия като народна република Македония. Обединението на останалите части на македонския народ предстои да се извърши на базата на македонската народна република и в рамките на федеративната югославянска народна република.

4. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита, че териториалното присъединение на Пиринския край към народната република Македония трябва да стане на базата на един съюзен договор между България и Югославия, който ще уточни границите
на присъединявания Пирински край, отчитайки волята и общите интереси на самия македонски народ, както и правото на кооптиране на българско поданство за желаещи да използуват това право жители на Пиринския край. С тоя договор ще се реши и възвръщането на Западните покрайнини на България, намиращи се сега в Югославия.

5. Българската Работническа Партия /комунисти/ счита, че в интереса на македонския народ, както и на България и Югославия е присъединението на Пиринския край към народната република Македония да се извърши по такъв начин, че фактически да не съществува митническа или друга граница между Македония и България, както не съществува такава граница между народната република Македония и останалите единици на федеративната народна република Югославия.

--- В т.1 пише, "Обединението на останалите части на македонския народ предстои да се извърши на базата на македонската народна република и в рамките на федеративната югославянска народна република", което означава, че Пиринска Македония ще влезе в рамките на СФРЮ, и тъй като другарите решават "присъединението на Пиринския край към народната република Македония да се извърши по такъв начин, че фактически да не съществува митническа или друга граница между Македония и България, ", значи между СФРЮ и България се предвижда да няма граница.
В т.4 пък пише "С тоя договор ще се реши и възвръщането на Западните покрайнини на България, намиращи се сега в Югославия." Кое пък предвижда Западните покрайнини да влязат в границите на България. Значи между СФРЮ и България ще има граница в този район, а в Македонския район - не.
И това решено на "Пленум на ЦК на БРП" !.
Е, от тогава до ден днешен са същите подбрани малоумници червените другари.
Поздрави.

Неактивен бай ганю

• Редовен
  • *
  • Публикации: 23
  • Респект: 0
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2012, 21:01:09 »
 :oНямам понятие защо темата не е активна, но си заслужава да се поднови ,защото такива "писания",като това на този"професор"с юдейското име от колумбийския университет в Орегон,стават все повече и започват вече наистина да ме дразнят много сериозно!Хеле пък да са дошли от Нова Юдея! ::)И това се използува от такива посерковци,  като въпросния промит брюмовски акъл,да сеят смехории и простотии!!! :'(Някъде из форумите прочетох една сентенция:"Всички хора са произлезли от МАЙМУНИТЕ,а македонците от БЪЛГАРИТЕ!" ;D

БГ История

« Отговор #25 -: Октомври 07, 2012, 21:01:09 »