Автор Тема: Истински произход на прабългарите!  (Прочетена 8867 пъти)

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Re: Истински произход на прабългарите!
« Отговор #15 -: Юни 25, 2012, 10:43:57 »
или ти твърдиш че знаеш повече от Уикипедия?
Колко знам  .. може да се прецени! ;) ;) ;) но си прав .. ползвам много Уикито .. например за Сърбия 1941-44 директно от там , от Енциклопедиата е всичко .. , е чел съм и книги по темата за правителството на Недич де ...

Благодаря ти за оценката за изнесените данни  сърбите и особенно поляците във Вермахта (източникът за 25-а Панцергренадирска е Иля Морщанский, например - "У стен Берлина"- цитирал съм го!) .. но да не забравяме и чехите и словаците .. знаеш ли, например , че прочутият Новотни има чешки произход!?
Оттегляш ли се от думите си, че лично Хитлер е писал етнографски трудове??
Цитирам те.. 

Цитат на: tatarbulgar в Юни 24, 2012, 19:32:02
ще знаеш че Хитлер е разделял народите на арийци/не-арийци

Като ТОВА СЪБУДИ НЕВЕРОЯТНИЯТ МИ ИНТЕРЕС?!!

Ей, темата взе да ми доскучава - извинявай .. чети си Уикипедия .. пиши за Антантата и как в Сърбия е нямало правителство на Недич или как Хитлер е лъгал българите ... пиши ..

ама последно- арийци ли сме.. или не сме арийци - ти самият що мислиш, че за това Хитлер ни лъже?.. а ако е прав???и сме арийци .. или  .. не може той да не лъже- ние сме си тюрки! ... лъже като циганин лъже,а?..  щото е лош!..
« Последна редакция: Април 22, 2013, 08:03:41 от sim4o »

БГ История

« Отговор #15 -: Юни 25, 2012, 10:43:57 »

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
  • Публикации: 8
  • Респект: 0
« Отговор #16 -: Юни 25, 2012, 14:45:14 »
Цитат
Колко знам  .. може да се прецени!   

То отдавна вече се прецени колко знаеш (нищо).

Цитат
Благодаря ти за оценката за изнесените данни  сърбите и особенно поляците във Вермахта (източникът за 25-а Панцергренадирска е Иля Морщанский, например - "У стен Берлина"- цитирал съм го!) .. но да не забравяме и чехите и словаците .. знаеш ли, например , че прочутият Новотни има чешки произход!?

Първо погледни какво съм написал аз, спри да ми натякваш все едни и същи работи. Може да е имало сърби и поляци, които са били от страната на нацистите, но официално Сърбия и Полша са анти-хитлеристки държави, не случайно са в групата именно на анти-хитлеристите.

Цитат
Оттегляш ли се от думите си, че лично Хитлер е писал етнографски трудове??

Никога не съм казал това! 

Цитат
ще знаеш че Хитлер е разделял народите на арийци/не-арийци

Както ми е известно Хитлер е бил лидер на нацистите, няма някои случаен военнослужещ да е разделял народите на арийци/не-арийци.
За пореден път ти напомням, всички мои твърдения се доказват в Уикипедия, има източници от които са взети, под статията ги пише. Ти ще кажеш че разбираш повече от хора, завършили Оксфорд и Колумбийския университет...

Цитат
Като ТОВА СЪБУДИ НЕВЕРОЯТНИЯТ МИ ИНТЕРЕС?!! Щом вече промени мнението си - ОК ... приема се! НЕ Е ДЕЛИЛ ХИТЛЕР ХОРАТА НА АРИЙЦИ И НЕАРИЙЦИ- щото няма такива данни  ..а? .. така да остане??

Ей, темата взе да ми доскучава - извинявай .. чети си Уикипедия .. пиши за Антантата и как в Сърбия е нямало правителство на Недич и как Хитлер е лъгал българите ... пиши ..

(ама последно- арийци ли сме.. или не сме арийци - ти самият що мислиш, че за това Хитлер ни лъже?.. а ако е прав???и сме арийци .. или  .. не може той да не лъже- ние сме си тюрки! ... лъже като циганин лъже,а?..  щото е лош!.)

Има ги данните, научи малко повече английски, прочети какво пише в статиите, които ти дадох, а чак като направиш всичко това, ще можеш да видиш най-долу, точно под статията източниците. 
« Последна редакция: Март 11, 2013, 12:58:55 от T.Jonchev »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #17 -: Юни 25, 2012, 15:31:30 »
То отдавна вече се прецени колко знаеш (нищо). 
Както споменах- не ми е интересна дискусията .. кой е по-по-най!
ОК- ти си! Такава бездна от знания при тебе   ... !  :)
Както ми е известно Хитлер е бил лидер на нацистите, няма някои случаен военнослужещ да е разделял народите на арийци/не-арийци.
А някой професор  .. 200 години преди Хитлер ... от Университета в Сорбоната ...да е разделял хората на групи??  Не ,не може - прав си!
Естествено ,че само един военен лидер ще дели хората в научни статии, дисертации и книги по Етнография  .. а не някакъв лейтенант ... или командир на танкова рота! Дето викаш "някои случаен военнослужещ" ..ясно е, че ротен командир, не би могъл да има дисертация по Етнография! Прав си напълно!
А защо  ВЪОБЩЕ ВОЕНЕН ЛИДЕР ИЛИ ВОЕННОСЛУЖЕЩ.. защо не професор от Университета??
Ами така!
Който смята това твое твърдение за тъпоумно, подкрепя Хитлер в лъжите му за арийския произход на българите .. и отрича татарския произход .. и е и фашист! Много ясно, че военен би писал историко-етнографски студии и разни теории  .. а не професор някой от Единбургския университет или Сорбоната !

Не е малоумно подобно твърдение .. никак не е малоумно и не е писано от тъп нещастен идиот!!..

Виж как знаеш,че Хитлер е ходил да лъже българи и хървати че са арийци ..!

Това въобще не е недоказано твърдение .. не е!
Дълбоки знания  .. това са твоето .. въобще не е идиотщина ..

А словаци- не е лъгал! .. що ли .. Само българи и хървати....

Това аз не го знаех ... обикаля из селата и лъже,а?! Басиии  .. не, не ми пишеш глупости на две ракии .. имаш огромни знания ... това се убедих  ...!!

Уффф  ..ако знаех добър английски, какви интересни неща, бих могъл да научавам - от хора завършили Оксфорд!

Ама пък не знам .. с един гол немски-ей ма .. наникъде..!
Не знам как баш Хитлер е лъгал хървати и българи ... >:(

А ако наистина пък сме арийци ...??! ..   >:( >:( >:(

.или- не може такъв зъл човек дори и един път да каже истината?!  >:( >:( >:(

Не сме арийци!?! .. татари??!?! ... казвай, като знаеш добър английски сигурно имаш бездна от знания в главата?!
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 17:43:03 от sim4o »

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
  • Публикации: 8
  • Респект: 0
« Отговор #18 -: Юни 25, 2012, 15:58:43 »
Както споменах- не ми е интересна дискусията .. кой е по-по-най!

ОК- ти си!
Виж как знаеш,че Хитлер е ходил да лъже българи и хървати че са арийци ..!
А словаци- не е лъгал! .. що ли..
Това аз не го знаех ... обикаля из селата и лъже,а?!

А ако наистина пък сме арийци ...??! .. .или- не може такъв зъл човек дори и един път да каже истината?!
Не сме арийци!?! .. татари??!?! ... казвай, като знаеш добър английски сигурно имаш бездна от знания в главата?!

Mоля, не ми слагай думи в устата, само доказваш колко си жалък.

Като не ти е интересна дискусията, просто не ми отговаряй.

Аз и статия и източници ти дадох. Ти продължавай да си въобразяваш че сърбите и поляците са били на страната на нацистите.  8)

Неактивен ivany

• Професор
  • Публикации: 76
  • Респект: 5
« Отговор #19 -: Юни 26, 2012, 10:03:04 »
tatarbulgar не разбирам какво общо иматова с темата ама вземи прочети нещо за близката история на нашата западна съседка. Само намери нещо автентично, а не от следгеройския период. Има една книжка " дневника на Богдан Филов "
 Като идея е трябвало да влезем заедно със Сръбското кралство като съюзници към Оста и всичко е било подготвено. В последния момент става дворцово превратче, гръмват една пушка и се предават. При нас също е било доста на кантар, царя се е опъвал до последно, немците са почнали да сондират за преврат.

Неактивен makebulgar

• Участник
  • Публикации: 30
  • Респект: -2
    • Surva
« Отговор #20 -: Март 09, 2013, 20:05:49 »
Отдавна се интересувам от произхода на прабългарите. Чел съм доста книги по тази тема, и мисля че е налудничаво да се смята че древните българи са били някакви си цигани от Памир и Хиндукуш.
 Имената на владетелите ни са били тюркски, били сме номади, използвали сме стар тюркски скрипт, даже кирилицата е създадена въз основа на този скрипт. Днес имаме и истинските наследници на тези българи-  чувашите и татарите, те не говорят някакъв език, различен от тюркски.
Колкото до тази глупава арийска теория, тя е нацистка пропаганда, измислена от Хитлер, понеже е имал славяни за съюзници, а както знаете той е мразел славяните. Подобен е случая с хърватите, които също са излъгани че са "арийци".

Провокативна тема пусната явно от провокатор, която не трябва да бъде оставена без подобаващ отговор! Под предлога, че древните българи не могат да са "цигани" от Памир, както и заради това, че Хитлер ни нарекъл арийци, на читателя му се вменява спекулацията че древните българи били тюрки, а най-преките им наследници били татарите и чувашите. Тук споменаването на циганите и Хитлер представлява двоен удар върху интереса на читателя към иранската теория за произхода на българите. От една страна той трябва да се отдръпне и отврати от нея тъй като циганите не са като българите, следователно и древните българи не са били като древните иранци, като тук простият читател трябва да подразбира че древните иранци са били цигани! От друга страна любителя на историята трябва да се отдръпне от историята с иранския произход на българите, тъй като чичко Хитлер е лош и писал съюзниците си арийци като немците. Тоест от една страна иранската теория е грешна тъй като иранците били цигани, а от друга страна е грешна понеже Хитлер ни излъгал. Алилуя!

Каква е обаче реалността!

Първо
,  имената на владетелите ни не са били тюркски както казва провокатора татарбулгар. Имената са били ирански и това го доказва Бешевлиев!  Имена като Аспарух, Кубрат, Вананд, Кормисош, Ирник, Органа, Безмер,  имат ирански произход, и са срещани във именника на Боспорското царство и при скитите!

Второ, българите не са били номади. Били са конен народ като всички ония конни народи от ЦА, които воювали изключително на коне, но същевременно имали крепости - сармати, алани, согди, саки...

Трето, рунното писмо на българите не е тюркско, а е най сходно със оставените от сармати и алани тагми и символи. Те са характерни и за земите около Амударая. За справка - "Алано-прабългарското писмо" на Ж.Войников

Четвърто, доста преди Хитлер да почне да се прави на ариец, българските учени извеждат иранската или скито-сарматска теория за произхода на българите. Д.Даскалов пише за нея през 1912 година, а по-рано Г.Раковски говори за българският език като най близък със самскрита и зендския (авестийския, древноирански) езици. По късно археолозите са единодушни че материалната култура на българите е сходна и почти напълно идентична със сарматската и аланската, тоест със културите на два северни ирански народа. 

Пето, чувашите и татарстанците наистина живеят на територията на Волжка България, но това не ги прави автоматично преки наследници и пазители на древните българи и езикът им. Както според теориите е възможно тук на Дунав българите да се пославянчат, така е възможно и на Волга българите да са били потюркчени. При това докато за Дунавска България нямаме данни да и била покорявана от чужденци през периода на най-голямото си могъщество, то за волжките българи знаем че историята им започва във пределите на Хазарския хаганат, където търпят много влияния. По-късно са превзети от татаро-монголите и там се появява кипчаския език на държавата Дещ-и-Кипчак (Златната орда). Тоест татарстанския език не е езикът на българите. Чувашкият език има доста паралели в унгарски и в тюркските остатъци в българския, но паралелите са до тук, и те не са никакво доказателство за езика на древните българи!

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #21 -: Март 10, 2013, 15:34:04 »
... тъй като чичко Хитлер е лош и писал съюзниците си арийци като немците. ...... а от друга страна е грешна понеже Хитлер ни излъгал. Алилуя!

Не бяха представени доказателства .. от съфорумецът ни tatarbulgar , че въобще Хитлер, когато и да е говорил на някои от съюзниците си (споменаваха се хървати и българи) че са арийци и че се е занимавал, в свободните си мигове с писане и разпространяване на историко-етнографски теории .. ..

, както и заради това, че Хитлер ни нарекъл арийци,
Според мене, многоуважаемият от всички нас съфорумец tatarbulgar ,не успя  .. в рамките на протеклата дискусия .. да докаже,че когато и да е , Хитлер ни е наричал арийци ...

Колкото до тази глупава арийска теория, тя е .... измислена от Хитлер, понеже е имал славяни за съюзници.... Подобен е случая с хърватите, които също са излъгани че са "арийци".
Доказателство за по-горното.. лично аз, не видях да се дават никакви?!! КОГА аджеба, ще да е измислена тази теория,лично от Хитлер ..от къде се подразбира подобно нещо??!

Не стана ясно и логиката на това хитлерово говорене.. ами първите му съюзници във военните действия - още преди Италия , са словаците - за тях не се изясни , дали им е говорел , че са арийци ... ??!

... дали Хитлер е делил хората  на отделни групи , и е измислял арийски теории,  в своя статия , книга , при защита на дисертация , в разговори с приятели или говорейки на кучето си Блонди - това също въобще не се изясни!??
Същевременно , не се оспори, че деление на хората .. по признаци .. на народи, групи и т.н.  .. наистина съществува .. и е направено някъде 250 години преди рождението на Хитлер. Т.е. тука той няма научен приоритет, ако е използвал подобни класификации в някакви си свои научни трудове, значи е бил добросъвестен като учен и изследовател , и методологически  коректен!

Не бе изяснен въобще и начинът на говоренето на подобни неща,  на хървати и българи??! От кого е извършвано??! Лично от Хитлер ??!

Хитлер? ходи събота - неделя , та разправя , че са арийци ..
Как ли?
По радиото им говори - или обикаля из кръчмите преоблечен с кучето си Блонди? .. пише под псевдоним из хърватските вестници .. ??!??
На словаците- Хитлер не им казва че са арийци..! (или?) .. нека им!

« Последна редакция: Март 11, 2013, 20:16:35 от sim4o »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #22 -: Април 17, 2013, 22:17:42 »
Mоля, не ми слагай думи в устата, само доказваш колко си жалък.
Ти продължавай да си въобразяваш че сърбите и поляците са били на страната на нацистите.  8)

Наистина не е хубаво да се слагат думи в устата - защото е жалко  ...
Твърдя и си въобразявам, само  това, което съм написал  .. и нищо друго, а за всяко мое твърдение, гледам да се аргументирам с неопровержими факти!
Данни,че словаците са първите съюзници на Хитлер дадох...
... словаци, още на 1 септември 1939 година са на десния фланг на армейска група Юг..

"Словакия стала единственным союзником Третьего Рейха, атаковавшей .. -- в сентябре 1939 г. -Словацкие части атаковали южную часть Польши, продвигаясь в направлении Дебицы и Тарнува. Воздушное прикрытие операции осуществлял словацкий авиаполк.....
....1-я словацкая дивизия под командованием генерала Антона Пуланича .... "

още по-интересно е за поляците и сърбите ...
И все пак Сърбия е  срещу Хитлер и нацистите.
горното се опровергава простичко   Уикипедия  ...
.. написано е , че сръбска администрация се изгражда от 24 април до 1 май , а държава с име Сърбия е създадена на 21 май 1941  - цитирам:
 "Сърбия (1941 - 1944) е  държава през Втората световна война след разгрома на Кралска Югославия в операция Ауфмарш 25."
.. като подробностите описват, че ТАЗИ Сърбия ,  си е нацистка .. и след войната повечето нейни държавни служители са съдени..  .. щом обаче , според богатите знания на tatarbulgar всъщност Сърбия е  била срещу  Хитлер - значи са съдени съвсем несправедливо
или ти твърдиш че знаеш повече от Уикипедия?

Не знам бе, tatarbulgarче, аз не знам ...   :( :(  :(
...АМА МАЙ ТИ ЗНАЕШ повече от всички източници .. щото виж какво баш в Уикито пише за Сърбия 41-44  ..
 Srbija je naziv za profašističku srpsku državu koja je nastala 1941.

Повтаряме  ... 1941-1944 .. profašističku srpsku državu   
- профашистичку српску државу .. това е според Уикипедия ... профашистичка е била май Сърбия ...ама като имаш други данни - ОК!.. Много чело - много знае!

tatarbulgar!!!  Колко ни плени, туй име близко ..!
  Евала прическа! .. спори tatarbulgar , смело и с Уикипедия  ..и с всички източници за Сърбия!! Море от знания, при tatarbulgar !!!!

Аз само от Уикипедия,  от самото начало на дискусията за Сърбия, ползвах данни  .. де да знаех, като тебе повече .. Сърбия си е против нацистите, както убедително го доказваш , .. а те съдят  сръбската държавна администрация, сформирана на 21 май 1941.

Но стига за сърбите, много по интересно е за Вермахта и поляците в Африка - пленените поляци след Ел Аламейн   ... или за пленените поляци от дивизия "Херман Гьоринг"  в Италия ..

..." Значительную роль в получении военнопленных поляков из Северной Африки сыграл генерал Юзеф Заяц (Jоzef Zajаc), командующий Войском Польским на Ближнем Востоке, заместитель командующего польской армии на Востоке. ...

...Он провел переговоры с командованием союзников, которое согласилось с ...
.. Первые поляки-военнопленные с североафриканского фронта стали набираться лагерях в 1943 году, и до конца года самолетами в Великобританию была доставлена  партия в 600 пленных, а затем и другая, всего - 2000 человек....

...Первый центр обеспечивало две команды пополнения N1 и N2. Они сумели набрать:

Кампания в Северной Африке примерно 2000 человек
       Западный фронт 6 июня 1944 года - 31 декабря 1944 года 15439 человек
       Западный фронт 1 января 1945 года - 30 апреля 1945 года 33 192 человека
       Западный фронт 1 мая 1945 года - 30 июня 1945 года примерно 4000 человек
       Итого примерно 54631 человек.

Второй центр обеспечивало две команды пополнения N3 и N4. Они сумели набрать:
       Ближний Восток и Италия до 15 июня 1944 года примерно 2500 человек
       Италия 16 июня 1944 года - 31 декабря 1944 года примерно 14 000 человек
       Италия 1 января 1945 года - 30 июня 1945 года примерно 18 500 человек
       Итого примерно 35000 человек

Как можно заметить в ряды польских вооруженных сил Запада вступили 89000 поляков из числа военнопленных вермахта..
..По воспоминаниям ветеранов 1-й бронетанковой дивизия и 2-го польского корпуса, экс-вермахтовцы обладали отличной воинской дисциплиной и выправкой.
 Огромным уважением пользовались польские ветераны немецкой дивизии "Герман Геринг" - по свидетельству майора Михаила Гутовского из 1-й польской бронетанковой дивизии, лучшими водителями танков в польской дивизии были поляки, экс-танкисты . ..."

... разбира се, в тези 89 000 поляци става дума ЗА ПЛЕНЕНИ И ПОЖЕЛАЛИ ДА СЕ СРАЖАВАТ на страната на Англия военнослужещи (или накарани да се сражават) .. числото на не пленените, а и на загиналите поляци на Запад, също е приблизително известно ...
ще спомена, че не винаги , военнослужещите от Вермахта при пленяване , са отделяни по национална принадлежност от анкетиращият американски, английски или канадски офицер и като "немци" са записвани всякакви хора .. или въобще не е уточнявана етническата принадлежност на пленника ... данните по-долу са само за  ИЗРИЧНО АНКЕТИРАНИТЕ и уточнените ..

На Западном фронте убитыми, пропавшими без вести, раненными и взятыми в плен, но не перешедшими на сторону союзников числится 225 400 поляков

с темата, дали лично Хитлер е говорел на хървати и българи,че са арйци , и защо ли, не е говорел също  и на други хора, сражавали се за него по-горните данни  .. нямат нищо общо ...
но пък за поляците е интересно  ... за Ел Аламейн споменахме на няколко пъти .. има данни и за Източния фронт, които мога да цитирам.

П.П.  .. и няма значение, ЗАЩО Хитлер е писал една или друга теория , явно не ще да е .. за да поободри съюзниците си-та не само хървати и българи са в съюз с него а и словаци, фини, унгарци, италианци и т.н. -за тях защо никакви арийски теории не измисля? (или измисля)?
И... хубаво е да ни се даде КАКВО ТОЧНО Е ПИСАЛ .. в своята "арийска теория" а не да ни се набиват някакви недоказани мнения ЗАЩО Е бил обнародвал подобна теория .. вярно бе , от къде знаем ЗАЩО ?? може пък , Адолф , съвсем искрено да е бил убеден , че българите и хърватите са си от ирански произход и за това да е правил баш такива научни публикации.
Като отворим и прочетем писаното от него , видим разсъжденията му, видим данните и доказателствата които привежда .. САМИ С НАШИЯТ СИ АКЪЛ МОЖЕМ ДА СИ НАПРАВИМ ИЗВОД.. лъже ли ни Хитлер с "арийската теория" или доказателствата и логиката  му звучат интересно ..
И ако tatarbulgar, най накрая даде линк  за хитлеровата книга , или поне цитира част от писаното от него , за произхода ни , ще сме му всички благодарни!
Ако не го направи - ще трябва май да приемем ,че хитлерови теории за българите не са създавани  и  всичкото  tatarbulgar-ово писане, е нескопосен опит, с неисторически и ненаучни методи .. да се оплюе една от теориите по История на България..
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 20:52:41 от sim4o »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2013, 18:35:36 »
На Западном фронте убитыми, пропавшими без вести, раненными и взятыми в плен, но не перешедшими на сторону союзников числится 225 400 поляков ..

Четох някъде, за преобладаващо количество славяни във Вермахта на Западния фронт и в Италия,  особено края на 1944-45, когато просто е нямало достатъчно немци за покриване на загубите от ранени, убити и пленени ......
Поляци, чехи, словенци  .. данните за поляците са ок.450 000 души  .. дали някой е намерил други източници, че ми е интересно???
Жалко, че tatarbulgar излезе от собствената си тема, харесваше ми това, че не го е страх да спори с източници и с Уикипедия ..
ако някой допълни данните, ще е добре!!
Но за Западния фронт и Италия 1945 сега чета много и наистина ми е интересно..
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 00:21:47 от sim4o »

БГ История

« Отговор #23 -: Октомври 27, 2013, 18:35:36 »