Автор Тема: Истински произход на прабългарите!  (Прочетена 8615 пъти)

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
  • Публикации: 8
  • Респект: 0
Отдавна се интересувам от произхода на прабългарите. Чел съм доста книги по тази тема, и мисля че е налудничаво да се смята че древните българи са били някакви си цигани от Памир и Хиндукуш.
 Имената на владетелите ни са били тюркски, били сме номади, използвали сме стар тюркски скрипт, даже кирилицата е създадена въз основа на този скрипт. Днес имаме и истинските наследници на тези българи-  чувашите и татарите, те не говорят някакъв език, различен от тюркски.
Колкото до тази глупава арийска теория, тя е нацистка пропаганда, измислена от Хитлер, понеже е имал славяни за съюзници, а както знаете той е мразел славяните. Подобен е случая с хърватите, които също са излъгани че са "арийци".
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 16:24:55 от tatarbulgar »

БГ История

Неактивен sim4o

• Академик
  • Публикации: 1051
  • Респект: 8
Re: Истински произход на прабългарите!
« Отговор #1 -: Юни 24, 2012, 17:03:56 »
Да, тука на този форум имаше няколко интересни версии за Прабългарите и прапрабългарите (не са едно и също!) :( имаше и за арекше, които "арекше" са пък май прапрапрабългари ... :'(
1.Първа теория- "Българите и полуостров Хиндустан"  .. това е въз основата на книга, писана от ДОЦЕНТ!.. "СЛАВА БОГУ,ЧЕ НЯМА САМО РУСКИ УЧЕНИ" възкликнаха възторжено някои съфорумци, когато стана дума за книгата и заснетият филм "Експедиция Тангра" .. Предимства на теорията- според някои, неоценимо предимство е,че все пак теорията е на учен - доцент, според други обаче, това не е никакво предимство, защото доцентът си е преподавател във ВИТИЗ по пантомима ..
Все пак, щом е доцент-значи е учен .. учен, та дрънка, дет се вика ..и без съмнение не е руски учен!
Друго несъмнено предимство, за научната стойност,  се изтъкна - филмът бил излъчен баш по БНТ а не някъде другаде !!  .. на това- не можах да отговоря нищо,и ей така си останах ням ....
2. Прапортугалска теория - тя се основава на научни- генетични доказателства! Има значи един ген, разпространен из Средиземноморието, който е в подобни проценти сред българите и португалците .. ерго- прапортугалска връзка!
Теорията с нищо не е по-лоша от други, каквито са доказателствата за другите- такива са и за прапортугалската теория!.. Предимство- почти еднаквата звучност на "прапортугалци" и "прабългари"
3. Шумерска теория .. тя е свързана с плаванията и невероятните приключения на Булгарския флот.. той е плувал от Шумер за Нил, много ясно, по заповед на Копа Кабана  .. а после по Печора, по Печора, се е спускал надолу и  е основал Българските държави ..
Предимство- яснотата на теорията и че всичко е описано в Древните Летописи ..(неясно как и от кого намерени и как преведени на съвременен руски??!)
Недостатъци  .. плаванията на Булгарския флот , особенно към Америка - не са достатъчно осветлени ...
.. та това са накратко теориите  ..  за чувашите и че езикът им е точно от тюркската група си е интересно!Доста учени напоследък искат да го отделят в особенна група ... ама  .. само съм чел-мое определено мнение нямам, щом се казва че е тюркски- тюркски да е!
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 17:15:49 от sim4o »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #2 -: Юни 24, 2012, 17:14:55 »
измислена от Хитлер, понеже е имал славяни за съюзници, а както знаете той е мразел славяните. Подобен е случая с хърватите, които също са излъгани че са "арийци".
За хърватите не знам?! Кой ги е лъгал и кога .. до преди няколко години - въздушните удари на НАТО се смяташе,че сърби ,хървати и босненци говорят един език - сърбохърватски .. а от скоро сърби, босненци и хървати са различни етноси .. и даже - в самата Босна, които са православни- са от един етнос, а които мюсулмани- от друг?!
Защо- не знам??! .. ама това е СЕГА- щото сега по света е Демокрация.. а в 1940 е нямало такова разделение.. и щом хърватите са споменавани,че са арийци - и сърбите някак автоматично, по онова време ,биха излезнали арийци??!
Ама ти знаеш  ...
За Хитлер да е мразил нещо, освен ядене с  недопечено месо и цигарен дим, не знам ... Писал е по История- има ЕДНА ЕДИНСТВЕННА СТАТИЯ И ТО ЗА КАЗАЦИТЕ ... От прочита на статията му не видях да излиза да ги е мразил??!
о..
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 17:17:11 от sim4o »

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
« Отговор #3 -: Юни 24, 2012, 17:42:29 »
Цитат
За хърватите не знам?! Кой ги е лъгал и кога .. до преди няколко години - въздушните удари на НАТО се смяташе,че сърби ,хървати и босненци говорят един език - сърбохърватски .. а от скоро сърби, босненци и хървати са различни етноси .. и даже - в самата Босна, които са православни- са от един етнос, а които мюсулмани- от друг?!
Защо- не знам??! .. ама това е СЕГА- щото сега по света е Демокрация.. а в 1940 е нямало такова разделение.. и щом хърватите са споменавани,че са арийци - и сърбите някак автоматично, по онова време ,биха излезнали арийци??!

Тогава по-добре научи. Хърватите също са били съюзници на Хитлер, докато сърбите са им били врагове. Чувал ли си за Усташите? Убивали са сърбите със сърбосек:

Цитат
За Хитлер да е мразил нещо, освен ядене с  недопечено месо и цигарен дим, не знам ... Писал е по История- има ЕДНА ЕДИНСТВЕННА СТАТИЯ И ТО ЗА КАЗАЦИТЕ ... От прочита на статията му не видях да излиза да ги е мразил??!
о..

Само си задай въпроса, защо е идентифицирал хърватите и българите като арийци, а не славяни? Понеже ги е имал за съюзници, а в същото време е трепел поляците, които също са славяни.

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #4 -: Юни 24, 2012, 18:43:56 »
Пак не знам В КОЯ КНИГА И КОГА ХИТЛЕР Е ИДЕНТИФИЦИРАЛ БЪЛГАРИ, СЪРБИ И Т.Н.  за финладците какво пише?! А за народът на баските?!..  само Европа ли е изследвал или целия Свят - пиши, наистина ме заинтиргува с тази етнографска  книга на Хитлер!

КАТО РАЗБЕРА ТОВА как е правил класификациите , И ПРОЧЕТА КНИГАТА (НАДЯВАМ СЕ ДА МЕ ОСВЕТЛИШ) БИХ СИ ЗАДАЛ ВСЯКАКВИ ВЪПРОСИ . .
ЗА СЕГА - НЕ СЪМ ЧЕЛ НИКЪДЕ ХИТЛЕР, В СВОБОДНОТО СИ ВРЕМЕ ДА Е ПРАВИЛ КАТЕГОРИЗАЦИЯ НА ХОРА И НАРОДИ ... ЗВУЧИ ВЪРЛО ИНТЕРЕСНО,   ДАЙ ДАННИ,ЧЕ СЪМ ЛЮБОПИТЕН И ПРЕДВКУСВАМ ИНТЕРЕСНИ НЕЩА .. 
Само си задай въпроса, защо е идентифицирал хърватите и българите като арийци, а не славяни? Понеже ги е имал за съюзници, а в същото време е трепел поляците, които също са славяни.
като прочета това научно изследване на Хитлер - и ще ти отговоря.. а за сега, смутено казвам че не знам Хитлер въобще да е класифицирал хора .. ни като арийци ни като неарийци .. Що е имал само българи и хървати за съюзници ..също неясно...

Наистина невероятни неща научавам ... Хитлер, оказва се, събота неделя, като е свободен от разни ангажименти и прави класификация на хората по Земята ..

Невероятно интересно- айде и данни, а?! КОИ са квалификациите ПРАВЕНИ ЛИЧНО ОТ ХИТЛЕР СЪБОТА И НЕДЕЛЯ?! За Хитлер е писано много, има море от материали (някои и аз съм ги попрехвърлял) но с това твое откритие оцели десятката - научно откритие е това!

За сърбите и дали са съюзници на Хитлер .. също интересно , и то много интересно!

ОКАЗА СЕ И ДО СЕГАШНИТЕ ДАННИ .. КОИТО СА НЯВСЯКЪДЕ В КНИГИ, ИЗСЛЕДВАНИЯ .. СЕ ПРОМЕНЯТ .. ТИ СИ РАЗКРИЛ НЕВЕРОЯТНИ ИСТИНИ .
.
Сърбите (правителството на Недич) имат 3   дивизии и доста бригади сражаващи се на страната на Хитлер , плюс отряди четници, плюс отряди на ЗБОР, сражаващи се в Първата и Втората антипартизанска офанзива...
ето за сръбските части СС и за Сърбия 41-44  .. oт Уикипедия , че не ми се рови из книги в Интернет ..
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BF%D1%83%D1%81_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D1%81%D0%BA_%D0%A1%D0%A1

...."21 мая 1941 года было официально образовано марионеточное Независимое государство Сербия. Двадцатью днями ранее был создан «гражданский комиссариат для Сербии» — первый орган сербской гражданской администрации. Спустя несколько месяцев было образовано сербское правительство национального спасения (Vlada Nacionalnog Spasa) во главе с бывшим военным министром Югославии генералом Миланом Недичем.
Вскоре после образования сербского правительства Недич объявил о создании государственных охранных формирований. Они стали известны как Сербская государственная стража (СГС). Командиром стражи был назначен полковник Иван Тришич. В начале февраля 1942 года численность государственной стражи превысила 17000 человек.

Помимо этих формирований 15 сентября 1941 года указом Недича была создана Сербская добровольческая команда (Srpske Dobrovoljacke Komande — SDK). Командиром части был назначен полковник Константин Мушицкий, бывший до войны адъютантом югославской королевы Марии.
Главной целью создания СДК было поддержание порядка и борьба с партизанами. В декабре 1942 — январе 1943 года на основе Сербской добровольческой команды был создан Сербской добровольческой корпус. 9 октября 1944 г. данное сербское формирование вошло в систему СС под названием Сербский добровольческий корпус СС.
Состав

Бессменным командиром корпуса был полковник (с ноября 1944 года — оберфюрер СС) Константин Мушицкий. Идеологическое руководство формированием легло на основателя движения «Збор» Димитрие Лётича, а церковные дела были поручены сербскому православному священнику Алексу Тодоровичу..."
.....
"Се́рбская госуда́рственная стра́жа (серб. Српска државна стража, нем. Serbische Staatsgarde) — коллаборационистские формирования периода Второй мировой войны, создаваемые на территории оккупированной Сербии под эгидой главы Правительства национального спасения Милана Недича.

Сербская государственная стража (СГС) была официально создана 3 марта 1942 года, а день принятия «Указа об учреждении СГС», что стало результатом проведения чистки и реформы вооружённых отрядов сербской полиции, сформированной годом ранее при Правительстве национального спасения. В состав СГС вошли не только полицейские, но и бывшие легальные (поддерживавшие Недича) чётники, члены Сербского добровольческого корпуса войск СС..."

Така че- ей ги сърбите ..  .. що да не са съюзници..
Ама ти си знаеш- сведенията за сърбите бяха невероятни ..  моите данни са от Уикипедия- най-лесни за намиране ..  твоите от къде са?!
« Последна редакция: Април 23, 2013, 12:56:22 от sim4o »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #5 -: Юни 24, 2012, 18:53:54 »
да се чете "етнограФска книга"  .. натиснал съм от бързане грешен клавиш  .. и кой знае защо не мога да се редактирам??!?!
Ако има такава книга, или статия (аз статията в "Дер Ангриф" съм я цитирал и съм я дал тука, на този форум) .. ще е върло интересно да се прочете .. значи- Хитлер освен че конструира Фолксваген-костенурка  .. се е занимавал и с етнография?!
Интересно - чакам линк към статията .. може и на немски да е ..

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
« Отговор #6 -: Юни 24, 2012, 19:32:02 »
sim4o, ето ти една статия в уикипедия, надявам се да знаеш  да четеш на английски:

http://en.wikipedia.org/wiki/Racial_policy_of_Nazi_Germany

В статията не пише за българите, но пише как всички славяни (освен хърватите и българите) са класифицирани като подчовеци.
Ето виж какво пише за хърватите:

Цитат
The Nazis later made an exception to the policy of viewing Croats as Slavs upon the prompting of Croatian Ustase leader Ante Pavelic of the Axis puppet state in Croatia, who claimed that Croats were primarily the descendents of the Goths and thus had stronger Germanic roots than Slavic roots.

А колкото до сърбите и поляците, ти доказа какви познания имаш по история. Също така, никъде не съм споменавал да има някаква специална книга за това как Хитлер е класифицирал народите. Никой не ти говори за етнография, дори и да имаш малко познания по история, ще знаеш че Хитлер е разделял народите на арийци/не-арийци или на уберменши и унтерменши, както ти е по-удобно.
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 19:39:29 от tatarbulgar »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #7 -: Юни 24, 2012, 22:00:04 »
sim4o, ето ти една статия в уикипедия, надявам се да знаеш  да четеш на английски:
http://en.wikipedia.org/wiki/Racial_policy_of_Nazi_Germany
В статията не пише за българите, но пише как всички славяни (освен хърватите и българите) са класифицирани като подчовеци
.
Словаците - не са били определяне като арийци  така да разбирам ..
Не ми е добър английския-все пак немски ползвам всеки ден, а английски - рядко..
Но ми се струва ,че става объркване ..
ТИ ТВЪРДЕШЕ, ЧЕ ЛИЧНО ХИТЛЕР Е ПРАВИЛ КЛАСИФИКАЦИЯ НА НАРОДИТЕ НА АРИЙЦИ И НЕАРИЙЦИ .. ЛЮБОПИТНО МИ БЕШЕ В КОЯ СВОЯ КНИГА (ИЛИ СТАТИЯ) ТОЙ Е ВЪРШИЛ ТОВА..
СТАТИЯТА СЪЩО НЕ МЕ ПОРАЗГЛЕЗИ ОТКЪМ ФАКТИ...

Пак питам  ..
КОГА , В КОЕ ИЗДАНИЕ Е ПРАВЕНА ПОДОБНА КВАЛИФИКАЦИЯ от него?!
Не е ли сложил и някакви аргументи, защо българите да са арийци .. .
Дали пък, четейки Хитлер, няма да се натъкнем на нещо интересно за произхода ни и за Историята ни - то човек никога не знае ...

.. ако споделиш източниците си - ще се радвам да науча нещо ново !

А колкото до сърбите и поляците, ти доказа какви познания имаш по история.
За оценката - благодаря!
 ;) ;)
Не смятам познанията си за нещо изключително, но не виждам и защо да имам фалшива скромност ..

Наистина, малко хора биха знаели за СС частите сформирани от сърби.. или че поляци се сражават при Ел Аламейн .. сблъсках се с проблематиката точно в една книга на полски автор за Ел Аламейн!
.

Никой не ти говори за етнография, дори и да имаш малко познания по история, ще знаеш че Хитлер е разделял народите на арийци/не-арийци или на уберменши и унтерменши, както ти е по-удобно.
Да ама ги нямам тези познания по История бе човек .. "дори и да имаш малко познания по история, ще знаеш че Хитлер е разделял народите" ...за сръбските СС  и за дивизиите "Принц Ойген" и "Карстйегер" познания- имам .. за поляците при Ел Аламейн- тоже ..

ама това дали Хитлер е делил хората в своя статия, книга, в разговори с приятели или говорейки на кучето си Блонди- ей това го не знам ..  >:( >:(  Коя статия , коя книга , къде е издадена и годината , коя страница .. не знам, не знам, не знам ...  даже въобще не знаех , че Хитлер е имал теории за българите .. или за прабългарите??!??!
tatarbulgar в Юни 24, 2012, 19:32:02
 да имаш малко познания по история, ще знаеш че Хитлер е разделял народите

Знам обаче, че ПЪРВИТЕ СЪЮЗНИЦИ НА ХИТЛЕР , са словаците  ...  септември 1939 година , словаците нападат, заедно с Германия .. а кого нападат .. айде, като се питаме - да се питаме .. кого нападат словаците   ...?
Що Хитлер, не ходи да лъже словаци  .. а лъже българи и хървати  ...?

Аз как ти дадох сведения за сръбските дивизии на страната на Германия и доброволците в СС- а и ти дай нещо за това деление извършвано от Хитлер?!
« Последна редакция: Април 28, 2013, 10:11:47 от sim4o »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #8 -: Юни 24, 2012, 22:12:26 »
Но пък се отплеснахме с тези поляци, живеещи в Райха и служещи във войската ...
..понеже те гледам - притежаваш някакво тайно знание- приемам че наистина, някой , през войната, постоянно (или поне два пъти седмично) е лъгал хървати и българи че са арийци.. а те(българите поне май) комай не са!
Тюрки са - това искаш да кажеш  .. другото са лъжи (лично на Хитлер или на някой друг-съгласен съм и да не издребнявам .. ако все пак намериш статии на Хитлер- ОК .. ще ми отвориш очите за това!)

През войната не знам, да е имало такова масово лъгане за арийци  .. (по радиото, по вестниците  .. или..)  .. знам че тогава излиза книгата на проф. Ганчо Ценов, по-късно определена от Народната Власт като фашистка и ненаучна ..

КАКВО ТОЧНО ТВЪДИ ПРОФ.ЦЕНОВ ЧОВЕК ЛЕСНО МОЖЕ ДА РАЗБЕРЕ- ПРОЧИТАЙКИ МАТЕРИАЛИТЕ!

В момента в книгата си "Готи и гети"  .. един друг професор - Асен Чилингиров , твърди комай същото?!
..и??! .. ФАШИСТИ СА??!...

Защо ли Хитлер, не е ходил да говори на ПЪРВИТЕ СИ СЪЮЗНИЦИ - СЛОВАЦИТЕ, събота и неделя , че са арийци  .. защо разправя това за арийците  само на българи и хървати ... ??!
Словакия му е и по-близо ??
« Последна редакция: Март 10, 2013, 09:39:20 от sim4o »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #9 -: Юни 24, 2012, 22:15:40 »
, ще знаеш че Хитлер е разделял народите на арийци/не-арийци
ама те народите СА СИ РАЗДЕЛЕНИ  ... НА АРИЙЦИ (СЕГА СЕ КАЗВА ЕВРОПЕИДИ ИЛИ ИНДО-ИРАНЦИ)НА УГРО-ФИНИ, НА ТЮРКИ ..
ЩОТО НАРОДИТЕ НЕ СА ЕДНИ И СЪЩИ..
И СА РАЗДЕЛЕНИ 200 ГОДИНИ ПРЕДИ ХИТЛЕР!.. ПО РАЗНИ ПРИЗНАЦИ СА РАЗДЕЛЕНИ НА ГРУПИ ... СЛАВЯНИТЕ (ЗА КОИТО СПОМЕНАВАШ) СА ИНДОЕВРОПЕЙЦИ!
Самият аз, в спорове със Сплескания Сур, тука .. на този форум .. съм обяснявал КОЙ И КОГА Е ДЕЛИЛ ХОРАТА В ЕВРОПА НА ГРУПИ ..
Невероятмо ценното,  което научих от многоуважавания съфорумник Сур Сплескан бе, че професорите от 18  век в Германия, Франиция и Дания , делили човеците на групи били"русняшки професори" и били пиели водка ..
.. не знам Хитлер да е живял тогава ..  Много кефиш заради необятните си знания !!!!
« Последна редакция: Април 24, 2013, 13:39:29 от sim4o »

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
« Отговор #10 -: Юни 24, 2012, 22:51:28 »
Цитат
ТИ ТВЪРДЕШЕ, ЧЕ ЛИЧНО ХИТЛЕР Е ПРАВИЛ КЛАСИФИКАЦИЯ НА НАРОДИТЕ НА АРИЙЦИ И НЕАРИЙЦИ .. ЛЮБОПИТНО МИ БЕШЕ В КОЯ СВОЯ КНИГА (ИЛИ СТАТИЯ) ТОЙ Е ВЪРШИЛ ТОВА..

Нацизъм=Хитлер. Той излага идеите на националсоциализма в книгата "Моята борба". Искаше статия за това че нацистите са смятали славяните са подчовеци, дадох ти я.  Ако искаш ще те дам цитатите от статията, където се доказват твърденията ми.

Цитат
За оценката - благодаря! Не смятам познанията си зца нещо изключително, но не виждам и защо да имам фалшива скромност ..
Наистина, малко хора биха знаели за СС частите сформирани от сърби.. или че поляци се сражават при Ел Аламейн .. сблъсках се с проблематиката точно в една книга на полски автор за Ел Аламейн! Оказа се - в присъединените към Райха в 1939 година земи на Западна Полша живеят повече от 8,5 милиона етнически поляци ..( има и други данни) и си стават граждани на Райха и си се сражават като пичове!
За сърбите - ами доколкото знам, е имало сръбски СС на италианския фронт .. в дивизията "Карстйегер" е установено, но дали е имало сърби в СС и при отблъскване десанта на Анцио - не съм сигурен .. ту едно се пише, ту друго ... ще проверя, ще се поразровя и ще дам линк ..

Сърбия е била от страната на Антантата, тоест била е против Хитлер - факт. Факт е също че Хитлер е убивал много поляци (в статията, която ти пратих се споменава между другото). Не знам за какво изобщо спориш.

Цитат
..понеже те гледам - притежаваш някакво тайно знание- приемам че наистина, някой , през войната, постоянно (или поне два пъти седмично) е лъгал хървати и българи че са арийци.. а те(българите поне май) комай не са!

Извинявай, но ти на прост ли се правиш? Статията, която ти дадох доказва всички мои твърдения.

Цитат
сТАТИЯТА СЪЩО НЕ МЕ ПОРАЗГЛЕЗИ ОТКЪМ ФАКТИ... КОГА , В КОЕ ИЗДАНИЕ Е ПРАВЕНА ПОДОБНА КВАЛИФИКАЦИЯ?!

Можеш да видиш след статията изворите на информация.

Цитат
ама те народите СА СИ РАЗДЕЛЕНИ  ... НА АРИЙЦИ (СЕГА СЕ КАЗВА ЕВРОПЕИДИ ИЛИ ИНДО-ИРАНЦИ)НА УГРО-ФИНИ, НА ТЮРКИ ..
ЩОТО НАРОДИТЕ НЕ СА ЕДНИ И СЪЩИ..
И СА РАЗДЕЛЕНИ 200 ГОДИНИ ПРЕДИ ХИТЛЕР!.. ПО РАЗНИ ПРИЗНАЦИ СА РАЗДЕЛЕНИ НА ГРУПИ ... СЛАВЯНИТЕ (ЗА КОИТО СПОМЕНАВАШ) СА ИНДОЕВРОПЕЙЦИ!

Терминът арийска раса се свързва с идеологията на Германската националсоциалистическа работническа партия. Те може да са били разделени преди това, но ние говорим за периоди от двете световни войни, където нацистите разделят народите на както казах арийци/не-арийци и уберменши/унерменши.
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 23:05:49 от tatarbulgar »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #11 -: Юни 25, 2012, 00:20:27 »
Искаше статия за това че нацистите са смятали славяните са подчовеци, дадох ти я.  Ако искаш ще те дам цитатите от статията, където се доказват твърденията ми.
Статията Е от УИКИПЕДИЯ на английски..  Конкретни извадки от научните търсения на Хитлер, в Науката Етнография в любезно предоставените от тебе данни ... не видях!Не видях да се доказват твърденията ти ...

Цитат от Хитлер, негова статия, негова книга и т.н.  с арийската теория , не бе даден .. ни от тебе ни от никого ..
 не знам Хитлер да е сътрудничил на Уикипедия, за това смятам че нещата писани в статията които ще ми цитираш едва ли ще да са от него ..

Сърбия е била от страната на Антантата, тоест била е против Хитлер - факт.
Тука съвсем изпаднах в потрес  .. Ти си с  НЕВЕРОЯТНИ ЗНАНИЯ, ПРИЯТЕЛЮ ... опровергаваш с един замах всички досегашни исторически факти  ... ЕТО ОТ УИКИПЕДИЯ ..

Антантата или Съглашението, понякога наричан Тройната Антанта или Тройното съглашение (на английски: Triple Entente, на френски: Triple-Entente, на руски: Тройственное Согласие) е военен блок от Първата световна война сформиран през 1907 г. и воюващ срещу Централните сили. Основните съюзници в Антантата са Франция, Британската империя и Руската империя.

Антантата е създадена през 1907 година с подписването на Англо-руското съглашение. Между Франция и Великобритания вече съществува Сърдечното съглашение (Сърдечната Антанта) от 1904, а Франция и Русия са в съюз, с договори от 1891 и 1893, оформен окончателно през 1894 година. Трите държави влизат в Първата световна война през 1914 в резултат от тяхното тройно съюзно споразумение. Много други държави се присъединяват към съюзниците по-късно по време на войната
.
Ами  АНТАНТА Е ПРЕЗ ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА..  от 1904 та до 1919 ! От 1904 до 1907 е " Сърдечна антанта" ..  През ВСВ Антанта няма!!!! .. та няма и как Сърбия 1941-1944 да е с Антантата и против Хитлер??!?!?! ..

или .. някакви машини на времето пренасят Хитлер напред- назад - фашистка технология??!

Факт е също че Хитлер е убивал много поляци . Не знам за какво изобщо спориш.

Ами за нищо не споря- стана дума кои се сражават на страната на Хитлер , за разните му съюзници, освен хървати и българи (на които говори че са арийци).. .. и споменах за сръбското правителство на Недич-за него ти цитирах Уикипедия, за сръбските СС , за словаците , за финландците и за поляците при Ел Аламейн ти писах ..
.. ето и за поляците в Померания.. наистина Хитлер принуждава поляците да се бият на фронта .. и може да се каже , че ги избива- прав си за и това! Невероятен ум и знания имаш !
Ето от книгата на И.Мощански .."У стен Берлина"..
"Пехотная  дивизия  «Доберитц», в реальности 303-я пехотная  дивизия  вермахта, была сформирована в конце января 1945 года на базе различных запасных батальонов, команд отпускников, выздоравливающих и батальонов фольксштурма. 303 пд состояла из 300, 301, 302-го пехотных полков, 303-го артиллерийского полка и подразделений обеспечения. Под руководством командира — генерал-майора Хебера находилось около 7 тысяч человек, в подавляющем большинстве  немцы .

(Морщански споменава този факт, за да отличи тази дивизия от другите- в които освен немците има и други националности и части "хиви")

Пехотные полки дивизии были двухбатальонного состава, в батальонах по 3 стрелковых и пулеметной роте (100 человек л/с, 8–9 ручных пулеметов, 15– 20  фаустпатронов). В полках имелась 13-я рота тяжелого пехотного оружия и 14-я рота ПТО.

25-я панцергренадерская  дивизия  под командованием генерал-майора Бурмайстера состояла из 35-го и 119-го панцергренадерских полков, 25-го артиллерийского полка, 5-го танкового батальона, 125-й разведроты, 25-го противотанкового дивизиона, 25-го саперного батальона, батальона связи и подразделений обеспечения. Численность дивизии в феврале 1945 года составляла около 6 тысяч человек, национальный состав — до  80  %  немцы , остальные —  поляки  (жители Данцига и Катовице) ..

Та за какво да спорим- дадени са данните и в книгата "У стен Берлина" и в  още поне 20 книги ..
наистина поляците са принуждавани от Хитлер да се бият в редовете на Вермахта!.. прав си ..
Тука е мястото и да ти благодаря за високата ти оценка на историческите ми познания, за периода и по-конкретно за участието на поляци, като служещи във Вермахта във войната!
Благодаря още веднъж...!

Те може да са били разделени преди това, но ние говорим за периоди от двете световни войни, където нацистите разделят народите на както казах арийци/не-арийци и уберменши/унерменши.

Хората и народите, са разделяни на групи и подгрупи още преди 200 години .. Не ми е ясна и следната ти мисъл?!

за периоди от двете световни войни, където нацистите разделят народите на както казах арийци/не-арийци и уберменши/унерменши.

Как така "периоди от двете световни войни" .. ами то нацисти има след Първата..
Преди това-нацисти НЯМА .. нито има нацисти , преди 200 години, в Сорбоната .. които да делят хората на групи ...
..разделят народите на както казах арийци/не-арийци
[/size]
Както вече споменавах ТОВА РАЗДЕЛЕНИЕ Е ОТ ПРЕДИ 200 ГОДИНИ ПРЕДИ НАЦИСТИТЕ.. "арийци"названието идва  от Иран (платото Ария), така са наричани днешните индоевропейски народи..
 Ако  И НАЦИСТИТЕ СА ДЕЛИЛИ ХОРАТА ТАКА- ПРАВИЛНО СА ПРАВИЛИ .. ЗАЩОТО И В МОМЕНТА УНИВЕРСИТЕТА В ЕДИНБУРГ НАПРИМЕР, ДЕЛИ ХОРАТА НА ГРУПИ- И ТО ТОЧНО ТАКА .. АЛТАЙСКО СЕМЕЙСТО, ИНДОЕВРОПЕЙСКО (БИВШО АРИЙСКО) И Т.Н.

Не знам какви научни изследвания са правили нацистите, и какви научни публикации имат за този период (след 1929,може би, за Първата световна война грешиш грубо) ..

НО РАЗСЪЖДЕНИЯТА ИМ СА ПРАВИЛНИ..  наистина съществува индо-европейско семейство, (употребявали са"арийско" но просто така е било прието тогава) което се отличава от другите семейства по ред признаци
!

И в момента има деление на хората и народите по групи!

Индоевропейците наистина не съвпадат с останалите групи.. това си е елементарен факкт- би могъл да попиташ някой който е пътувал по различни места, та да ти го каже ..!

, ще знаеш че Хитлер е разделял народите на арийци/не-арийци

Ако Хитлер, в научните си етнографски публикации, в дисертациите си, в научните си съобщения и в статиите си,  е ползвал това деление, е бил научно коректен..!

Хората на Земята, наистина се делят на групи !!!
« Последна редакция: Април 24, 2013, 13:43:00 от sim4o »

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
« Отговор #12 -: Юни 25, 2012, 01:21:07 »
Казах ти че под статията има източниците, отново се правиш на малоумен. Сега ще ти дам точните източници:

Източници, за това че славяните са били класифицирани като подчовеци:

Operation Barbarossa: Ideology and Ethics against Human Dignity, by André Mineau, (Rodopi, 2004) page 180

The Czechs under Nazi rule: the failure of national resistance, 1939-1942, Vojtěch Mastný, Columbia University Press

The making of the slavs: history and archaeology of the Lower Danube Region, (Cambridge University Press, 2001) page 9, 26-30 By Florin Curta

Norman Davies. Europe at War 1939-1945: No Simple Victory. Pp. 167, 209.

Цитат
Тука съвсем изпаднах в потрес  .. ЕТО ОТ УИКИПЕДИЯ ..

Антантата или Съглашението, понякога наричан Тройната Антанта или Тройното съглашение (на английски: Triple Entente, на френски: Triple-Entente, на руски: Тройственное Согласие) е военен блок от Първата световна война сформиран през 1907 г. и воюващ срещу Централните сили. Основните съюзници в Антантата са Франция, Британската империя и Руската империя.

Антантата е създадена през 1907 година с подписването на Англо-руското съглашение. Между Франция и Великобритания вече съществува Сърдечното съглашение (Сърдечната Антанта) от 1904, а Франция и Русия са в съюз, с договори от 1891 и 1893, оформен окончателно през 1894 година. Трите държави влизат в Първата световна война през 1914 в резултат от тяхното тройно съюзно споразумение. Много други държави се присъединяват към съюзниците по-късно по време на войната.
Ами  АНТАНТА Е ПРЕЗ ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА..  от 1904 та до 1919! През ВСВ Антанта няма!!!! .. та няма и как Сърбия да е с Антантата и против Хитлер??!?!?! .. или .. някакви машини на времето пренасят Хитлер напред- назад - фашистка технология??!

Извинявам се, тука съм във грешка. Сърбия (тогава част от Югославия) през ВСВ е била с Антифашистката коалиция, наистина, тогава е нямало Антанта, прав си.
И все пак Сърбия е срещу Хитлер и нацистите. Защо Сърбия да бъде на тяхна страна, когато през ВСВ  Югославия се разпада и Сърбия получава територии горе-долу колкото на Белградския пашалък (с малки изключения във Войводина), просто няма смисъл Сърбия да е на тяхна страна.
Ето виж как е била разделена Югославия:

Цитат
.. ето и за поляците в Померания.. наистина Хитлер принуждава поляците да се бият на фронта .. и може да се каже , че ги избива- прав си за това!
Ето от книгата на И.Мощански .."У стен Берлина"..

Мога да кажа че само в лагера на смъртта Аушвиц (който се намира в Полша), са били избити над 150 000 поляци. Прави си сам извода.

Цитат
Както вече споменавах ТОВА РАЗДЕЛЕНИЕ Е ОТ ПРЕДИ 200 ГОДИНИ ПРЕДИ НАЦИСТИТЕ.. "арийци"названието идва  от Иран (платото Ария), така са наричани днешните индоевропейски народи.. Ако  И НАЦИСТИТЕ СА ДЕЛИЛИ ХОРАТА ТАКА- ПРАВИЛНО СА ПРАВИЛИ .. ЗАЩОТО И В МОМЕНТА УНИВЕРСИТЕТА В ЕДИНБУРГ НАПРИМЕР, ДЕЛИ ХОРАТА НА ГРУПИ- И ТО ТОЧНО ТАКА .. АЛТАЙСКО СЕМЕЙСТО, ИНДОЕВРОПЕЙСКО (БИВШО АРИЙСКО) И Т.Н.

Ти не хващаш какво имам предвид. Тези деления може да си ги има отдавна, но Хитлер е използвал арийци/не-арийци за да разделя народите с които воюва. Толкова ли е просто?

Цитат
Тук се съгласявам НАПЪЛНО!
НАИСТИНА ИМА БРОШУРА "Дер Унтерменш" и съм я цинирал напълно тука в темата в един линк ПО-ГОРЕ !  .. не се съглрасявам само ЧЕ СЛАВЯНИТЕ БЕЗАПЕЛАЦИОННО СА КЛАСИФИЦИРАНИ КАТО "УНТЕРМЕНШ"!
КАТО СЕ ОТВОРИ-ДА СЕ ПРОЧЕТЕ  .. И ЩЕ СТАНЕ, НАДЯВАМ СЕ ЯСНО ..

Като се съгласяваш, тогава защо спориш. Ариец=Уберменш, Не-ариец=Унтерменш.
« Последна редакция: Юни 25, 2012, 01:25:50 от tatarbulgar »

Неактивен sim4o

• Академик
« Отговор #13 -: Юни 25, 2012, 07:21:24 »
Ти твърдиш следното!

1. Хитлер в някаква своя книга или статия дели населението на Земята на категории ( цитираш ми и стр. 180 от "Операция Барбароса" - вероятно това е книга писана от него) като слага българи и хървати при арийците..! Чел съм доста по проблематиката, чел съм и статиите му, НО ДО СЕГА НЕ БЯХ СРЕЩАЛ ТАКИВА ПИСАНИЯ ПО КЛАСИФИКАЦЯ НА ХОРАТА!

Негови официални съюзници са и словаците  .. а също така италианци, унгарци, румънци и финландци..

Това го приемам напълно - до сега просто не бях чел такова статии или книги на Хитлер .. (а имам претенции да съм навътре в материала)   като ми цитираш източници и това го има написано ОК! (ама ми е интересно-  ТЕ пък, твоите източници - какво баш са чели?)

НИКОГА НЕ БЯХ ЧЕЛ НИЩО ПОДОБНО ПИСАНО ОТ ХИТЛЕР, НИ ЗА СЛАВЯНИ, НИ ЗА ХЪРВАТИ .. ТАКА ЧЕ ТВОИТЕ ОТКРИТИЯ наистина  СА НОВОСТ ЗА МЕНЕ!

2.Хървати и българи НЕ СА АРИЙЦИ! .. това май също го твърдиш?!?

Да ама през време на войната, някой (лично Хитлер?) ходи та ги лъже, че са арийци .. 
Как ли?
По радиото им говори - или обикаля из кръчмите преоблечен? .. пише под псевдоним из хърватските вестници .. това го не знам  .. но пък ти вярвам!
На словаците- Хитлер не им казва че са арийци..! (или?) .. нека им!

Проста и ясна теза! ... блестящо доказана!

3. Поляците, например в 25 панцергренадирска дивизия са 20% ... (това е към март 45) ... щом твърдиш че Хитлер ги е и избивал  .. можем само да се чудим на акъла му..  ;)

Блестящо доказани тези!

Благодаря ти и за твоята оценка за моите познания- данните за сръбските СС, или за 17 000  души сръбска стража или за поляците при Ел Аламейн и при отбраната на Берлин- например в 25 Панцергренадирска дивизия .. сигурно ще ти послужат!

Като се съгласяваш, тогава защо спориш..

Ами не споря  .. ТОВА ДЕЛЕНИЕ Е ПРАВЕНО някъде 250 години ..  ПРЕДИ ХИТЛЕР ДА Е РОДЕН... и се ползва и до ден - днешен ... напр . в Енциклопедиа Британика ... там има споменати Индоевропейци  .. и Неиндоевропейци  ...
Фашизмът идва,а - хора бдете!
Абе нищо не споря ..единственото което искам е да я видим книгата на Хитлер с арийската теория за произхода на българите .. и да помислим.. КОИ СА СЕ СРАЖАВАЛИ на негова страна и са му били съюзници .. какво да споря  .. приемам ти твърденията , защото доказателствата са ти блестящи!

Цитат на: tatarbulgar в Юни 24, 2012, 19:32:02

Благодаря ти .. рядко съм получавал по-искренни оценки!
Ти също имаш невероятно оригинално мислене ... данните които даваш са безкрайно интересни и опровергават доста от приетите неща до сега .. не те е страх, да спориш, ако се налага и с Уикипедия, и с исторически изследвания-браво!

« Последна редакция: Април 21, 2013, 23:23:39 от sim4o »

Неактивен tatarbulgar

• Редовен
  • *
« Отговор #14 -: Юни 25, 2012, 10:04:33 »
Цитат
1. Хитлер в някаква своя книга или статия дели населението на Земята на категории ( цитираш ми и стр. 180 от "Операция Барбароса" - вероятно това е книга писана от него) като слага българи и хървати при арийците..! Чел съм доста по проблематиката, чел съм и статиите му, НО ДО СЕГА НЕ БЯХ СРЕЩАЛ ТАКИВА ПИСАНИЯ ПО КЛАСИФИКАЦЯ НА ХОРАТА!

Не твърдя че книгата е на Хитлер. Както виждаш, реално е правена такава класификация на хората, или ти твърдиш че знаеш повече от Уикипедия?

Цитат
.. (а имам претенции да съм навътре в материала)   като ми цитираш източници и това го има написано ОК! (ама ми е интересно-  ТЕ пък, твоите източници - какво баш са чели?)

Моите източници са завършили елитни университети в Англия и САЩ. Даже единия е бил жив свидетел на събитията тогава.

Цитат
Да ама през време на войната, някой (лично Хитлер?) ходи та ги лъже, че са арийци ..  Как ли? По радиото им говори - или обикаля из кръчмите преоблечен? .. пише под псевдоним из хърватските вестници .. това го не знам  .. но пък ти вярвам! На словаците- Хитлер не им казва че са арийци..! (или?) .. нека им!

Виж сега, не се опитвай да се правиш на интересен. Ето ти отново цитат от статията в уикипедия:

Цитат
The Nazis later made an exception to the policy of viewing Croats as Slavs upon the prompting of Croatian Ustase leader Ante Pavelic of the Axis puppet state in Croatia, who claimed that Croats were primarily the descendents of the Goths and thus had stronger Germanic roots than Slavic roots.

Има си източник, има си всичко, кво още ти трябва?

Цитат
3. Поляците, например в 25 панцергренадирска дивизия са 20% ... (това е към март 45) ... щом твърдиш че Хитлер ги е и избивал  .. можем само да се чудим на акъла му.. 

Източник?

Мога да ти дам статистиките за убитите поляци във всеки концлагер.
Ето статия специално за нацистките зверства над поляците:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_crimes_against_ethnic_Poles

Според нея са убити над 2 милиона етнически поляци. Има снимки и достатъчно материал, мисля че това ще те задоволи като доказателство.

Цитат
Благодаря ти и за твоята оценка за моите познания- данните за сръбските СС, или за 17 000  души сръбска стража или за 23 Панцергренадирска дивизия .. сигурно ще ти послужат!
Защо има сръбски войници на страната на Германия- не знам  .. но пък са се били сравнително добре.. и се бият и с българите  - например нашата Първа армия бие "Принц Ойген".. ако принизяваме техните бойми качества .. принизяваме и нашите победи!

Може да е имало сръбски войници на страната на Германия, но те са били доброволци... Югославия официално се присъединява към Антифашистката коалиция на 6 април, 1941.

« Последна редакция: Юни 25, 2012, 10:17:04 от tatarbulgar »

БГ История

« Отговор #14 -: Юни 25, 2012, 10:04:33 »