Автор Тема: Дуло - род или социален нивел ?  (Прочетена 13819 пъти)

Неактивен bozman

• Знаещ
  • Публикации: 127
  • Респект: 7
Re: Дуло - род или социален нивел ?
« Отговор #30 -: Юли 08, 2013, 09:39:05 »
За по-голяма краткост можем направо да постулираме: "каквото и да е объркал Боцман, той винаги е прав".
--- Може :). За тебе определено може да се каже "Каквото си объркал в миналите си коментари - никога не се сещаш за него"  "Болшевишките родове" имат такава селективна памет . . . Абе Легат, да не си от "комсомолски род" ? :)

Искаш ли - точка по точка - да ти изредя в цитати собствените ти признания за допуснати грешки? Ти можеш да направиш същото, пък после ще преброим.

--- Разбира се могат са се изредят моите признания за допуснати грешки, аз съм допускал грешки и ще допускам. Проблема е, че не може да се изреди НИТО ЕДНО твое признание за грешка. Като ти натрият грешката в лицето и моментално я забравяш - може би от здравословни съображения. Ето и вчерашният пример - аз си признах, че наместо ογκοσ съм писал по погрешка οικοσ. Ти обаче си премълча като напишкано дете, че не знаеш ДОРИ "писател" как е на анг.  Така си мълчеше и за Наръшкия надпис, и за Балшенския, и за това че не  различаваш една книга от друга и за какво ли още не и за това че оборваш мисли на Ценов, които той никога не е изказвал и т.н.. И това са генерални въпроси, по които не можеш да кажеш копче, а само разпръскваш лит. софизми. Оправданието ти обикновено е - ще отговоря ТАМ, в квалитетният форум, а него, квалитетният форум, не се допускат да публикуват хора, които противоречат на теб и такива като тебе. Ето това са форумни секти - "наука.бг", "бойна слава", "медиапул" на времето и др. от този род. , а не че има "боцманска секта", както се изпърдя Ласт Роман.

БГ История

« Отговор #30 -: Юли 08, 2013, 09:39:05 »

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
  • Публикации: 542
  • Респект: 20
« Отговор #31 -: Юли 08, 2013, 15:32:10 »
За по-голяма краткост можем направо да постулираме: "каквото и да е объркал Боцман, той винаги е прав".
--- Може :). За тебе определено може да се каже "Каквото си объркал в миналите си коментари - никога не се сещаш за него"  "Болшевишките родове" имат такава селективна памет . . . Абе Легат, да не си от "комсомолски род" ? :)

Искаш ли - точка по точка - да ти изредя в цитати собствените ти признания за допуснати грешки? Ти можеш да направиш същото, пък после ще преброим.

--- Разбира се могат са се изредят моите признания за допуснати грешки, аз съм допускал грешки и ще допускам. Проблема е, че не може да се изреди НИТО ЕДНО твое признание за грешка. Като ти натрият грешката в лицето и моментално я забравяш - може би от здравословни съображения. Ето и вчерашният пример - аз си признах, че наместо ογκοσ съм писал по погрешка οικοσ. Ти обаче си премълча като напишкано дете, че не знаеш ДОРИ "писател" как е на анг.  Така си мълчеше и за Наръшкия надпис, и за Балшенския, и за това че не  различаваш една книга от друга и за какво ли още не и за това че оборваш мисли на Ценов, които той никога не е изказвал и т.н.. И това са генерални въпроси, по които не можеш да кажеш копче, а само разпръскваш лит. софизми. Оправданието ти обикновено е - ще отговоря ТАМ, в квалитетният форум, а него, квалитетният форум, не се допускат да публикуват хора, които противоречат на теб и такива като тебе. Ето това са форумни секти - "наука.бг", "бойна слава", "медиапул" на времето и др. от този род. , а не че има "боцманска секта", както се изпърдя Ласт Роман.

Бъди така любезен да спазваш добрия тон.

Къде съм казал, че scriptures означава "писатели" на английски? Или понеже е употребена в английски сайт ти си правиш такъв извод? По твойта логика и "месия" трябва да е английска дума, след като я има в сайта.

Ако в БГ наука не се допускат хора, които ми противоречат, как днес си написал там, че ще доказваш, че не разбирам Ганчо Ценов или нещо такова?

Неактивен bozman

• Знаещ
« Отговор #32 -: Юли 08, 2013, 20:46:38 »

Къде съм казал, че scriptures означава "писатели" на английски? Или понеже е употребена в английски сайт ти си правиш такъв извод? По твойта логика и "месия" трябва да е английска дума, след като я има в сайта.
--- А това кой го написа, Йончев или Аврам Бакалина:
Цитат
За този откъс от сайта става въпрос, нали така?

Цитат
Biblical Passages Referring to the Mashiach
The following passages in the Jewish scriptures are the ones that Jews consider to be messianic in nature or relating to the end of days. These are the ones that we rely upon in developing our messianic concept:
•   Isaiah 2, 11, 42; 59:20
. . . . .
•   Daniel 10:14
 Не знам кои са четирите езика, които владееш, но английският не е от тях. В текста съвсем ясно пише: "Следните откъси (пасажи) на еврейски писатели...",

Ако в БГ наука не се допускат хора, които ми противоречат, как днес си написал там, че ще доказваш, че не разбирам Ганчо Ценов или нещо такова?
--- Я да погледна - виж ти, омекнала е цензурата - пуснат е. Ами хайде ела там на твоя територия, тук до ден-два ще свърша с кликата ан Ави-тохол и те емвам тебе по въпросите Ганчовски.

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
« Отговор #33 -: Юли 08, 2013, 23:12:36 »

--- А това кой го написа, Йончев или Аврам Бакалина:
Цитат
За този откъс от сайта става въпрос, нали така?

Цитат
Biblical Passages Referring to the Mashiach
The following passages in the Jewish scriptures are the ones that Jews consider to be messianic in nature or relating to the end of days. These are the ones that we rely upon in developing our messianic concept:
•   Isaiah 2, 11, 42; 59:20
. . . . .
•   Daniel 10:14
 Не знам кои са четирите езика, които владееш, но английският не е от тях. В текста съвсем ясно пише: "Следните откъси (пасажи) на еврейски писатели...",

A Mashiach английска дума ли е, та се използва в изречение на английски? Ами passages?
Това, че дадена дума е чуждица, не пречи нито да бъде използвана, нито превеждана в английски текст.

Цитат
--- Я да погледна - виж ти, омекнала е цензурата - пуснат е. Ами хайде ела там на твоя територия, тук до ден-два ще свърша с кликата ан Ави-тохол и те емвам тебе по въпросите Ганчовски.

Ако и там я караш със същия тон няма да е задълго .

Неактивен bozman

• Знаещ
« Отговор #34 -: Юли 09, 2013, 18:32:05 »

A Mashiach английска дума ли е, та се използва в изречение на английски? Ами passages?
--- На анг.ез. думата е мessiah, а не мashiach, но тъй каято сайта е очевидно еврейски, то те ползват еврейския еквивалент - това би учудило ученик от началното у-ще, а че те учудва тебе, е доста интригуващо :)

Това, че дадена дума е чуждица, не пречи нито да бъде използвана, нито превеждана в английски. текст.
--- Разбирам кое те подвежда. Не пречи, стига да разбираш думата, а ти не я разбираш, защото scriptures (писания), не е същата дума като scriptоres (писатели), които са си почти същите и в исп. модерен език например.

Ако и там я караш със същия тон няма да е задълго .
--- Не се меси в Божиите дела Легат, той казва колко е дълга пътечката на всеки :)
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 21:08:43 от bozman »

Неактивен T.Jonchev

• Модератор
  • Академик
« Отговор #35 -: Юли 09, 2013, 20:05:48 »
Добре, за никъде не бързам.

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
« Отговор #36 -: Октомври 20, 2013, 14:22:09 »
Без да ме е еня особено за дискусията ви, ще взема малко да побръщолевя, че никак не ми е безразлично какво се пише и разсъждава за ЦАРСКИЯ род ДУЛО основал пет(5) държави в Европа говорещи на пет(5) различни езика...Дуло е хонски(хунски) царски род основан от жреци на Тангра в долината на р.Дуло су(приток на р.Селенга).
Името си получил от високата конусовидна жреческа шапка - Тудуло. В Европа завърналите се хони(наричащи се така по името на принц Хишдек Хон, който отвел предците им от Източна Европа в областта Хин(Средна Азия и днешен Северен Китай), основали Първата и Втората хунски династии и управлявали там от края на 2-ри век до 16 век.
В България до смъртта на непълнолетния Коломан Асен(понеже рода Азан-Асен е клон на рода Дуло от Азан Тукта нататък).След като Разореният аристократ Иваил(Ивайло) убил в личен двубой по стария обичай последния полуасеневец- Кастадин и се оженил за жена му (пак според древния обичай, за да се избегне кръвопролитието при евентуален пристъп върху стените на Търново) - в България дошли на власт побългарените кумански родове. Със заговора против Иваил на практика продажното болярство подписало смъртната присъда на България. От това време да днес няма български управляващи на тази територия! Има побългарени кумански и германски династии и интернационални комунисти.
Да..,побръщолевих си малко..Ако се сетя зя нещо друго пак ще побръщолевя.
Сетих се!
Има сведения за рода Дуло сред потомците на кавказките бурджани там. Тука има един препис на славянобългарски намерен в Русия.
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен Атил

• Академик
  • Публикации: 306
  • Респект: -9
  • Булгар
« Отговор #37 -: Октомври 20, 2013, 14:31:33 »
Ето сведенията от кумиките, не са от Сборника "Джагфар тарихи":
http://kumukia.ru/article-9118.html
Понеже няма нищо тайно,което
да не стане явно;
И нищо не е станало,за да бъде скрито,
но да излезе наяве.

Марк,4:22

Неактивен ivany

• Професор
  • Публикации: 76
  • Респект: 5
« Отговор #38 -: Ноември 01, 2013, 14:10:18 »
Атил, материала който си дал е интересен, добре написан и подреден. Автора е следвал известни неща, като си позволява някои лирични отклонения и стъкмистики. Има обаче период от стотина години за които няма исторически данни. 527 г.  – 619 са едни тъмни години даже и за съставителите на Именника на българските князе. Дуло може да е хонски (хунски) царски род, може и да не е , но зарежи жреците  на Тангра- поне по нашите земи няма данни за тях. За другите бръщолевения  - Азан-Асен и прочие, ти сам си знаеш. ;)
…. Има сведения за рода Дуло сред потомците на кавказките бурджани там. Тука има един препис на славянобългарски намерен в Русия. – дай линк за тях  ::)

БГ История

« Отговор #38 -: Ноември 01, 2013, 14:10:18 »