Автор Тема: Съвременното име на с. Кутруджа, Беломорска Тракия?!  (Прочетена 6428 пъти)

Неактивен dany_girl

• Новодошъл
  • Публикации: 2
  • Респект: 0
 Здравейте,

надявам се, че ще че може да ми помогнете в моето издирване. Потомка съм на преселници от Беломорска Тракия от с.Кутруджа Суфлийска околия. От известно време безрезултатно се опитвам да разбера какво е съвременното име на с.Кутруджа. Много бих искала да знам местоположението му и да го посетя. Предполагам, че се намира в Гърция, защото град Софлу и околията са там. Ще бъда благодарна ако някой от участниците в този форум може да ми даде информация по въпроса. Благодаря ви!

БГ История

Неактивен dimo

• Новодошъл
Здравей,моя дядо е дошъл от Кутруджа в началото на века. Доста зор видях докато намеря стара карта. Сегашното име е Kotronia и се намира североизточно от Софлу.На Google Earth се вижда добре 2-3 къщи другото са развалини.Планирал съм да посетя мястото някой път.Ако те интересува нещо на имеила.

Неактивен Pomak

• Академик
  • Публикации: 329
  • Респект: 25
Здравей,моя дядо е дошъл от Кутруджа в началото на века. Доста зор видях докато намеря стара карта. Сегашното име е Kotronia и се намира североизточно от Софлу.На Google Earth се вижда добре 2-3 къщи другото са развалини.Планирал съм да посетя мястото някой път.Ако те интересува нещо на имеила.

Здравейте димо и ти Дани-гърл,
Без много-много връзка със запитването на Дани - ето затова наричам аз гърците "шибани гърци", макар повече от половината им гени да са български! Ама манталитетът им такъв- шибан до немай-къде. И това прокуждане на коренното население не е най-голямото зло, което са му причинили. Най-голямото зло е унищожаването на безценни писмени и други паметници или разпространяването на гнусни лъжи, че това, което е оцеляло всъщност било гръцко...
Помака

Неактивен Avgur

• Новодошъл
  • Публикации: 1
      Виж http://belomorie.eu/private/images/Bel_Macedonia_Thracia-100-5jpg.Това е прекрасна карта,където ще видиш местоположението на  родното село на твоето предци.Там,в Софлийско,по-надолу на югоизток, са селата Теке/дн.Таври/и Мерхамли/дн.Пеплос/където са се родили и живяли преди да ги прогонят моите дядовци и баби. :)
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 18:34:01 от Avgur »

Неактивен dimo

• Новодошъл
Re:Съвременното име на с. Кутруджа, Беломорска Тракия?!
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2011, 21:47:13 »
Връзката не се отваря,ако може пусни актуална ::)

Неактивен irina

• Новодошъл
Здравейте!
И моят род по бащина линия е от село Кутруджа /сега Котрониа-Kotronia/. Преселили са се първо в село Ветрушка, Ивайловградско, а по-късно в Търговищко. И аз замислям пътуване до там, тъй като не знам почти нищо за моя род.
Ето карта, където може да се зададе дестинацията и да се проследи пътуването с кола до там. http://maps.google.com/maps?q=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB+%D0%B4%D0%BE+%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F&oe=utf-8&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a&channel=np&um=1&ie=UTF-8&ei=S_knT9zsK8bYsga2oajRAQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=3&ved=0CBgQ_AUoAg
Поздрави, Ирина

Неактивен dany_girl

• Новодошъл
Re: Съвременното име на с. Кутруджа, Беломорска Тракия?!
« Отговор #6 -: Септември 02, 2012, 18:18:54 »
 Здравейте отново!
Благодаря на всички включили се в темата.
Все още не съм посетила Кутруджа=Котрония, но да е живот и здраве скоро ще го направя.
Моят прадядо се е казвал Никола Атанасов Николов  и се е заселил в село Глогинка, община Попово.
Имал е три деца Христос, Мария и Илия. Мечтата на моя дядо Илия беше да види някога земята, от която са дошли родителите му. За съжаление не успя. Бих искала да сбъдна мечтата му.
 Разбрах за съдбата на много от жителите на Кутруджа от различни сайтове в интернет. За мен ще е много интересно да разбера историите на вашите предци.

Неактивен dianita82

• Новодошъл
здравей те моят пра дядо е дошъл от кутроджа много искам да науча повече за това за изторията на това село кога са дошли на сам ас съм от ямбол а дядоми е живял в село видинци ямболско на пролет планувам да отида до кутроджа за да видя къде е живял дядоми щте се радвам ако някой знае за това село за историята

БГ История